Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Joy
05-01-2014, 21:04
Zbiórka na serwer
Autor Wiadomość
Joy 
Administrator

Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 09-01-2012, 19:06  Zbiórka na serwer

Cytat:
Sprzed dwóch lat:
Końcem lutego kończy się okres rozliczeniowy za serwer (hosting) forum. Pierwotnie mieliśmy na ten cel przeznaczone środki z systemu reklamowego adsense, niestety w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informacje o blokadzie konta za rzekome nieprawidłowe kliknięcia. W związku z tym jesteśmy zmuszeni pokryć sumę z własnej kieszeni. Jako że chodzi tutaj o jednorazową kwotę w wysokości prawie 600 zł nie ukrywam, że byłoby to dla nas dość spore obciążenie. Dlatego zwracamy się teraz do Was o pomoc.
Jeżeli sprawy przyszłości forum nie są Ci obojętne i chciałbyś nas w jakikolwiek sposób wesprzeć, podaję dane do przelewu: (pamiętaj o podaniu nicka z forum w tytule przelewu)

Maciej Wolski
07 1140 2004 0000 3202 3080 3200 (mBank)

Zebraliśmy: 593 zł (2012 arch.)

Wpłaty otrzymaliśmy od: osti, Zielczan, Monic87, matush77, Kabra, Carl Van Gander, B. Rabbit, rs99, lab, Sziszka, pick, yarkee, alexa, breakfast, Roman B., Warrior, Hondurasik, Kamilozz, Bukaj, kawson1992, watashi

Update: 7.02.2013

Jak ten czas szybko płynie, jeszcze zupełnie nie tak dawno szukaliśmy funduszy na opłacenie serwera, a właśnie mija rok i ponownie będziemy potrzebowali Waszego wsparcia. Tak więc z dniem dzisiejszym ogłaszam rozpoczęcie zbiórki. Nasze potrzeby w zasadzie nie uległy zmianie, o wszystkim możecie dowiedzieć się w pierwszym poście tematu. Wkrótce na stronie głównej w kolumnie pojawi się skrypt informujący o zebranej kwocie. Jakakolwiek ew. nadwyżka zostanie przekazana na cel promocyjny, bądź inny, zgodnie z uznaniem userów.

Z obecną firmą hostingową prowadzimy negocjacje związane z podwojeniem ilości pamięci wirtualnej, przez niedobór której mają miejsce takie zdarzenia jak pusta strona przy wejściu na forum. W przypadku niepowodzenia, najpewniej podejmiemy decyzje o przeprowadzce. Wszystko dla Was, aby nasz serwis działał jak najlepiej.

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 13-01-2012, 20:08  

Jeżeli stopień zainteresowania forum przeliczyć na ilość wpłat, to wynikałoby że nie ma sensu dalej tego prowadzić, bo większości i tak jest wszystko jedno, co dalej z nim będzie. Albo poczucie współodpowiedzialności za nie jest tak niskie, że każdy pomyśli - to nie moja broszka, obowiązkiem admina jest utrzymać forum. To ja w tym momencie odpowiem, że wcale tak być nie musi. Jeśli braknie sporej części potrzebnej sumy, to nie zdziwcie się, jak któregoś dnia wpiszecie adres strony w przeglądarkę i ujrzycie komunikat: Podana strona nie istnieje, a wpłacone kwoty wrócą do właściwych osób. Nie jest moim zamiarem bynajmniej straszyć Was teraz, ale przedstawić pewne realia - wyobraźcie sobie przez chwilę, że musicie jednego dnia wydać 600 zł - na coś, co zapewne nigdy nie przyniesie żadnego dochodu, a stanowi jedynie odzwierciedlenie własnych pasji. Tutaj chciałbym wspomnieć jeszcze o kolejnym wydatku, mianowicie nowe logo, za które przyjdzie nam wydać w najbliższym czasie ok 100 zł (już są projekty). Jest nas na forum prawie 2700 osób, z czego kilkadziesiąt stale aktywnych. 10 zł to koszt w zasadzie jednego piwa w lepszej knajpie. Jeżeli ktoś z jakiś powodów życiowych faktycznie nie może pomóc - spoko, rozumiem. Ale może należałoby teraz zrobić sobie rachunek sumienia - czy faktycznie mi zależy na tym forum i na ile czuje się za nie współodpowiedzialny. Obciążenie strony rośnie wraz ze wzrostem popularności. Za jakiś czas może się okazać, że konieczna będzie migracja na mocniejszego shareda, lub nawet VPSa, ale to nieporównywalnie wyższe koszty. Fajnie byłoby przejść na optymalniejszy i nowocześniejszy skrypt, taki jak vBulletin czy IPB, ale to znowu koszty za licencję rzędu 500 - 600 zł rocznie. Doliczyć pracę kodera, aby stworzył odpowiedni styl podobny do naszego. Marzenia są, tylko ja się w tym momencie pytam - po co i dla kogo? Dla kilku osób, którym faktycznie zależy tak jak i mi?
Do tej pory wpłaciły 3 osoby, za co serdecznie im dziękuję.

Profil Facebook

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3090 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 01:31  

Oj nie, forum musi istnieć, dorzucie chociaż coś raz na rok :(

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2438 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 15:38  

a ja mam pytanie, bo raz się dorzucałem na kampanię reklamową, i to jest to czy to jest coś innego? Na utrzymanie forum jest inna zbiórka? bo chętnie się dorzucę :ok:

czyli potrzebna jest teraz suma 600? i do kiedy jest jakiś termin w którym musisz to zapłacić?

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 15:43  

rs99 napisał/a:
a ja mam pytanie, bo raz się dorzucałem na kampanię reklamową, i to jest to czy to jest coś innego? Na utrzymanie forum jest inna zbiórka? bo chętnie się dorzucę

Kampania dotyczyła wyświetlania reklamy na stronach facebooka, teraz zwyczajnie musimy opłacić miejsce na serwerze
rs99 napisał/a:
czyli potrzebna jest teraz suma 600? i do kiedy jest jakiś termin w którym musisz to zapłacić?

Do końca lutego kwota 400 zł netto za hosting (brutto 492 zł) do tego za domenę 99 zł netto do końca kwietnia.

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2438 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 15:58  

Joy - 14-01-2012, 15:43 napisał/a:
rs99 napisał/a:
a ja mam pytanie, bo raz się dorzucałem na kampanię reklamową, i to jest to czy to jest coś innego? Na utrzymanie forum jest inna zbiórka? bo chętnie się dorzucę

Kampania dotyczyła wyświetlania reklamy na stronach facebooka, teraz zwyczajnie musimy opłacić miejsce na serwerze
rs99 napisał/a:

Do końca lutego kwota 400 zł netto za hosting (brutto 492 zł) do tego za domenę 99 zł netto do końca kwietnia.

aha, ale to jest opłata na cały rok? czy jakiś krótszy okres? nie znam się na tym, dlatego pytam :)

idę zerknąć na konto czy mógłbym jakoś wspomóc ;)

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 16:08  

To jest oczywiście opłata za cały rok ;)

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2438 dni temu
Wysłany: 14-01-2012, 16:39  

coś tam przelałem ;) daj potem znać czy pieniążki dotarły ;)

** Komentarz dodany przez: Joy: 14-01-2012, 16:51 **
Dzięki serdeczne

Profil Facebook

Cobretti 
Non Stop T.R.A.N.C.E

Dołączył 3034 dni temu
Wysłany: 15-01-2012, 12:02  

W moim przypadku tak jak juz pisałem wspomogę paroma złotymi na wypłatę tj. początek lutego.
Mam nadzieje że inni też choć troszkę sie dorzucą rezygnując raz z przysłowiowego 4 paka :)

"Każdy, kto kocha muzykę trance wie, że jest ona czymś więcej jak tylko pasją czy podgatunkiem muzycznym. To styl życia wypełniony rytmem, melodią i emocjami. Spróbuj usunąć którykolwiek z tych pierwiastków a otrzymasz coś całkiem ... innego." - Solarstone

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3113 dni temu
Wysłany: 16-01-2012, 12:32  

Poszło, Maciek. :ok:

Joy napisał/a:
Zebraliśmy: 304 zł

Ładnie, ładnie.

** Komentarz dodany przez: Joy: 16-01-2012, 12:48 **
Dzięki wielkie

pick 

Dołączył 2349 dni temu
Wysłany: 16-01-2012, 14:32  

Skromnie ale poszło ...

** Komentarz dodany przez: Joy: 16-01-2012, 15:37 **
Dziękujemy!

garuda 
im so blue

Dołączył 2888 dni temu
Wysłany: 16-01-2012, 22:46  

Jest jeszcze mozliwosc dorzucenia przyslowiowej zlotowki ?

Warrior 

Dołączył 2893 dni temu
Wysłany: 16-01-2012, 23:03  

zawsze jest taka możliwość...

Joy 
Administrator

Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 16-01-2012, 23:44  

garuda napisał/a:
Jest jeszcze mozliwosc dorzucenia przyslowiowej zlotowki ?

W zasadzie to zbiórka trwa do końca lutego ;)

Profil Facebook

garuda 
im so blue

Dołączył 2888 dni temu
Wysłany: 17-01-2012, 20:18  

W zwiazku z tym postaram sie wyslac cos w lutym, bo obecnie niestety mam male wydatki na wyjazd do Wloch
Pozdro

Lock Temat zamknięty

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi