Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Armin van Buuren dla independentphilly.com
Autor Wiadomość
buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 11:23  Armin van Buuren dla independentphilly.com

Ikony muzyki trance Armina van Buurena nie trzeba przedstawiać, ale mimo to pokusimy się o to. Człowiek, który zdobył prestiżowe nagrody, włącznie z nominacjami Grammy, wyprzedane trasy koncertowe aż po bycie jednym z głównych artystów największych festiwali na świecie. Jego muzyka jest rozchwytywana przez jego zagorzałych fanów w chwili, w której dane wydawnictwo wychodzi na światło dzienne - bez różnicy czy to jest nowy kawałek, miks, epizod audycji 'A State Of Trance' czy studyjny album, fani trance nie mają dość. 29 października Armin wydaje swój 6-ty studyjny album zatytułowany 'Embrace'. Pierwszy utwór z albumu, 'Another You', zdążył już namieszać na Spotify, a zbliżająca się północnoamerykańska trasa koncertowa 'Embrace' szybko napiera tempa. Zanim jednak album wyjdzie i zanim Armin zagra na Festival Pier 8 października udało nam się porozmawiać z holenderską legendą o muzyce, którą tworzy, ulubionych wspomnieniach związanych z Filadelfią, jego osiągnięciach, problemach, z którymi boryka się muzyka elektroniczna, Star Wars, Bigfoot, włosach Donalda Trumpa i o kilku innych sprawach.

Independent Philly: 29 października wydajesz swój 6-ty studyjny album, czym on się różni od Twoich pięciu poprzednich albumów? Jeśli miałbyś wybrać ulubiony kawałek z tego albumu, co by to było?

Armin van Buuren: Ciężko powiedzieć, gdyż nie mam pozwolenia, aby rozmawiać jeszcze o trackliście, ale jestem bardzo zadowolony z pierwszego utworu 'Another You', który stworzyłem we współpracy z Mr. Probz. Sądzę, że to jest jeden z moich ulubionych kawałków. Właściwie to jest jeden z najkrótszych utworów w moim życiu, w którym włożyłem najwięcej czasu i pieniędzy, nagrałem prawdziwą orkiestrą smyczkową (Marcato), możliwość bycia w prawdziwym studiu, studiu Wisseloord, w Holandii było czymś naprawdę ekscytującym. Więc tak, jeśli mam wskazać któryś z utworów, to jest definitywnie kawałek mój i Mr Probz'a.

Independent Philly: To, że wydajesz nowy album oczywiście oznacza nową trasę koncertową, która odbędzie się 8-go października w Filadelfii podczas Festival Pier. Czego mogą się spodziewać Twoi fani, jeśli nigdy wcześniej nie widzieli Ciebie na żywo? Czy chciałbyś coś powiedzieć swoim filadelfijskim fanom?

Armin van Buuren: Jestem bardzo szczęśliwy, że wracam do Filadelfii, przede wszystkim na tę specjalną okazję. Jestem bardzo podekscytowany wsparciem, które otrzymał mój kawałek ze strony stacji radiowych. Przede wszystkim, stworzę kolejne świetne show podczas którego zagram kilka utwór z mojego albumu i oczywiście kilka utworów, które obecnie mi się bardzo podobają (i oczywiście mój nowy kawałek z Mr. Probz'em). Tego możecie się spodziewać. W trasę koncertową zabieram ze sobą pięciu innych artystów, aby stworzyć stworzyć fantastyczne doświadczenie, więc ludzie będą zadowoleni. Wiele się zmieniło od czasu, kiedy ostatnio tutaj byłem.

IP: Czy masz ulubione wspomnienie związane z czasem, kiedy ostatnio tutaj grałeś (nie mniej w tym samym miejscu)?

Armin van Buuren: O tak, pamiętam, kiedy grałem w Filadelfii i było bardzo sucho podczas mojego występu i kiedy schodziłem ze sceny zaczęło padać, ale każdy wrócił do domu bezpiecznie i nie zostaliśmy dotknięci przez deszcz. To było świetne widowisko.

Jak będzie wyglądał Twój set up na zbliżającą się trasę koncertową? Czy Twoje sety są wcześniej nagrane czy zmieniasz je w locie podczas każdego show w zależności od klimatu, który tworzą klubowicze?

Armin van Buuren: Nadal używam CDJ, ale obecnie mamy możliwość korzystania ze specjalnego programu, aby połączyć Time Code z moimi CDJkami. To znaczy, moja ekipa jest w stanie podejrzeć, które kawałki gram, ale także mogą zsynchronizować wizualizacje, pirotechnikę, światła, dosłownie wszystko. Nie mam wcześniej nagranych setów, ale moja ekipa ma możliwość ingerowania w moje show oraz dodać specjalne elementy do mojego specjalnego seta.

IP: Czy są jacyś nadchodzący DJe/producenci (w Armadzie lub ogólnie), którzy wpadli Ci w oko (ucho) i którzy nie są bardzo popularni, ale którzy w Twojej opinii niedługo namieszają?

Armin van Buuren: : Jest wielu gości, których obecnie promuję. Uważam, że Mark Sixma robi świetną robotę, Orjan Nilsen, Andrew Rayel - to są te świetne nazwiska w muzyce trance i oni naprawdę są wschodzącymi gwiazdami. MaRLo z Australii, ale on już jest tutaj od dłuższego czasu. Muszę kiedyś zrobić z nim kawałek.

IP: Pięciokrotnie zostałeś wybrany najlepszym DJem świata, zostałeś nominowany do nagrody Grammy i zajmowałeś 1 miejsce w wielu listach przebojów. Z Twoich osiągnięć, które osobiście uważasz za największe i dlaczego?

Armin van Buuren: Moja dwójka dzieci. Wiem, że to jest 'cheesy', aby powiedzieć, że moje i najlepsze produkcje to dwójka moich dzieci. Są piękne i takie czyste i jestem bardzo dumny, że jestem ojcem. To jest naprawdę prawdziwe.

IP: Jeśli tworzyłbyś swoją własną scenę na wielkim festiwalu przed końcem 2015 roku, kogo byś ściągnął?

Armin van Buuren: Kensington, Mr. Probz, Orjan Nilsen, Andrew Rayel i Marka Sixmę. MaRLo (śmieje się), to jest sześciu.

IP: Według Ciebie, co jest trzema największymi problemi, z którym obecnie boryka się muzyka elektroniczna? Jakbyś zasugerował sposoby zajęcia się tymi problemami i poprawy ich?

Armin van Buuren: Pierwszym problem jest nielegalne pobieranie muzyki. Wszystko cierpimy z powodu utraty dochodu i nie tak bardzo ja, ale uważam, że nowi producenci, którzy właśnie zaczynają przygodę i którzy nie są wymieni w tym wywiadzie. Spotify to naprawdę jasny punkt na horyzoncie, ponieważ to końcu przynosi zysk dla wielu ludzi. To jest dobra sprawa. Drugim problem, według mnie, obecnie jest fakt, że jest za dużo festiwali. To prawie zabija. Uważam, że powinniśmy skupić się na kilku festiwalach. Festiwale, które obecnie mamy, są świetne, ale to jest prawie przesada. Mam nadzieję, że nie pojawi się wielu nowych rzeczy. Nowe rzeczy zawsze są świetne, ale nie powinno się z tym przesadzać, podejrzewam. Uważam, że trzecią rzeczą jest to, że jest wiele nienawiści w Internecie. Wielu starych wyjadaczy pluje na nowych artystów z nurtu EDM. Uważam, że to jest niepotrzebne. Zapytaj sam siebie, dlaczego odczuwasz potrzebą siania nienawiści z powodu pojawiania się nowych artystów, którzy zawsze wniosą trochę świeżego brzmienia (więc oni nie są Tobą). Twierdzę, że jednym z kilku problemów, z którymi obecnie się boryka muzyka EDM, jest to, że każdy patrzy na każdego, a to nie powinno być taki istotne. Uważam, że najważniejszą rzeczą jest to, że powinniśmy patrzeć na siebie samych, rzeczy, które robimy, na własną muzykę, własne kawałki, własne sety. Wszyscy patrzą na kogoś innego i mówią: 'O, ten gość gra ten kawałek, a tamten ten' - w mojej opinii to naprawdę nie jest istotne.

IP: Trudno w to uwierzyć, ale zbliżacie się do ASOT 750! Czy masz jakieś specjalne plany związane z ASOT 750 lub 800?

Armin van Buuren: Tak, mamy. Nie mogę teraz więcej zdradzić, ale podaliśmy już datę celebracji w Utrechcie, która będzie bardzo widowiskowa, a także pojawi się coś naprawdę specjalnego z tej okazji.

IP: Proszę powiedz nam, czy uważasz czy te rzeczy są prawdziwe czy też nie. Wielka Stopa.

Armin van Buuren: (śmieje się). Nieprawdziwy.

IP: Kosmici

Armin van Buuren: Prawdziwi.

IP: Włosy Donalda Trumpa.

Armin van Buuren: Obawiam się, że są prawdziwe.

IP: Jeśli miałbyś nazwę kanapkę swoim imieniem, z jakich składników się składalaby?

Armin van Buuren: Prawdopodobnie składałaby się z czegoś ostrego, kurczaka i wielu zdrowych składników jak kapusta - Coś takiego.

IP: Twój październikowy występu tutaj w Filadelfii sprawia, że w głowach mamy Halloween. Jaki jest Twój ulubiony halloween'owy kostium, który kiedyś założyłeś? Jeśli jutro obudzisz się jako zombie, którgo DJa zjadłbyś najpierw?

Armin van Buuren: Moim ulubionym kostiumem jest Storm Trooper. Uważam, że Steve Aoki ma świetne ciasta, więc zjadłbym jego ciasta, ale nie jego.

IP: Powiedz nam coś o sobie, co mogłoby zaskoczyć lub nawet zszokować naszych czytelników.

Armin van Buuren: W swoim pokoju gier mam postać Dartha Vadera ludzkich rozmiarów.

Oryginalny wywiad w języku ang. - > http://www.independentphi...min-van-buuren/

Przetłumaczył: lab303

Profil Facebook

M@tix 
Vocal Trance +138BPM

Dołączył 2146 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 15:58  

Ech... jak czytam znowu jak Armin chwali Rayela, Sixmę, że robią świetną robotę, wschodzące gwiazdy trance itp. to aż mi się nóż w kieszeni otwiera. :facepalm: Czy on naprawdę musi ich tak na siłę promować? Jest głuchy, czy ślepy? Czemu nie wypromuje trance'owych wykonawców? Wiem, że Armin szedł na bigroomowe klimaty, ale żeby aż tak? Another You najlepszym numerem? :smiech: To już to ID (niby Embrace) budzi większy respekt.
Cytat:
Pierwszym problem jest nielegalne pobieranie muzyki. Wszystko cierpimy z powodu utraty dochodu i nie tak bardzo ja.
Jeszcze mu mało kasy?
Cytat:
Obecnie jest fakt, że jest za dużo festiwali.
Jeśli na każdym gra tylko Garrix, Armin, Tiesto to jak inni mają się wybić...?
Tragedia. Dobrze, że nie słucham ASOT-a ani jego nowych wypocin. To już nie ten sam Armin co kiedyś.

FraQu 

Dołączył 1824 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 16:32  

Cytat:
Jest wielu gości, których obecnie promuję. Uważam, że Mark Sixma robi świetną robotę, Orjan Nilsen, Andrew Rayel – to są te świetne nazwiska w muzyce trance i oni naprawdę są wschodzącymi gwiazdami.

:facepalm: Jaki trance ?? ? Armin chyba się totalnie wypalił..... Nie wiem co mam myśleć tak inteligentny człowiek i gada takie głupoty... Zamiast promować wartościowych wykonawców. Ciężko mi uwierzyć, że on tak myśli. Rozumiem, że prywatnie to przyjaciele ale.... Być może Armin dostaje jakieś wynagrodzenie za prawienie takich głupot, a jeśli tak myśli naprawdę, to współczuję....

Teraz tylko czekać na TomorrowWorld i w 80% ten sam set. Ostatnio 3 Trance'owe kawałki w 1.5 godzinnym secie na UMF Japan. Brawo, brawo :brawo:
Dobrze, że producencko jeszcze się tak nie pogrąża.

Zwykle nie lubię krytykować, ale jak słyszę takie rzeczy to normalnie jak u kolegi wyżej przysłowiowy nóż się w kieszeni otwiera...

Download:
http://www34.zippyshare.com/v/xeB27wv1/file.html

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2103 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 20:15  

Nie będę się zbytnio wychylał w porównaniu do moich przedmówców. Pytanie o producentów, którzy wpadli Arminowi u oko wcale nie poprawiło mojego nastroju. Pomijając to, że nie lubię twórczości wymienionych panów raczej trudno w ich muzyce doszukać się czegoś związanego z muzyką trance. Również pytanie o wielki festiwal i gwiazdy jakie Armin by zaprosił wcale nie napawa optymizmem. Nienawiść w Internecie ? Czyżby chodziło o wypowiedź Askew'a skierowaną do Guetty i Aokiego ? :hyhyhy:
Szkoda, że tak się to wszystko zapowiada, niezbyt kolorowo. Armin zaszedł już chyba zbyt wysoko żeby trochę się opamiętać, pozostaje mieć nadzieję że nie zniży się do obecnego poziomu Orjana choć tego wcale nie byłbym taki pewien.

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

ZDobrejWoli 
Official :D

Asot-Only

Dołączył 1286 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 21:54  

Mam jedną uwagę: w tłumaczeniu powtarza się jedna odpowiedź i jedno pytanie ;)

Cytat:
IP: Czy są jacyś nadchodzący DJe/producenci (w Armadzie lub ogólnie), którzy wpadli Ci w oko (ucho) i którzy nie są bardzo popularni, ale którzy w Twojej opinii niedługo namieszają?

Armin van Buuren: : Jest wielu gości, których obecnie promuję. Uważam, że Mark Sixma robi świetną robotę, Orjan Nilsen, Andrew Rayel – to są te świetne nazwiska w muzyce trance i oni naprawdę są wschodzącymi gwiazdami. MaRLo z Australii, ale on już jest tutaj od dłuższego czasu. Muszę kiedyś zrobić z nim kawałek.

IP: Pięciokrotnie zostałeś wybrany najlepszym DJem świata, zostałeś nominowany do nagrody Grammy i zajmowałeś 1 miejsce w wielu listach przebojów. Z Twoich osiągnięć, które osobiście uważasz za największe i dlaczego?

Armin van Buuren: Jest wielu gości, których obecnie promuję. Uważam, że Mark Sixma robi świetną robotę, Orjan Nilsen, Andrew Rayel – to są te świetne nazwiska w muzyce trance i oni naprawdę są wschodzącymi gwiazdami. MaRLo z Australii, ale on już jest tutaj od dłuższego czasu. Muszę kiedyś zrobić z nim kawałek.

Armin van Buuren: Moja dwójka dzieci.[...]

Też trochę martwi mnie to, kogo wymienił Armin w gronie zdolnych producentów... Przecież to już jego stali wyjadacze :P Liczyłem, że jednak wymieni kogoś ciut świeższego.

airline 

Dołączył 1589 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 22:13  

FireIsland - 25-09-2015, 21:15 napisał/a:
Czyżby chodziło o wypowiedź Askew'a skierowaną do Guetty i Aokiego ? :hyhyhy

Wybaczcie OT, ale coś mnie ominęło? :D

mq1 

Dołączył 2864 dni temu
Wysłany: 25-09-2015, 23:16  

Czytając ten wywiad, czułem się nieco zniesmaczony. Kwestia o "nielegalnym pobieraniu muzyki" jest w mojej opinii bardzo, ale to bardzo dyskusyjna. Po pierwsze, za sprawą serwisów streamujących problem piractwa powoli się likwiduje – w tym momencie dostęp do muzyki w chmurze ma pewnie kilkaset milionów ludzi, co sprawia, że legalna muzyka zaczyna wracać do łask. Dwa – piracka muzyka niekoniecznie musi opróżniać kieszeń artysty. Tiesto kilka lat temu wypowiedział się na ten temat, mając zupełnie odmienne zdanie:

Główna przyczyna wzrostu potęgi muzyki elektronicznej to nielegalne przesyłanie plików. [...] Zrobił się dosłownie Dziki Zachód. 10 lat temu wytwórnie nam dyktowały czego możemy słuchać. Teraz możesz włączyć komputer i mieć co chcesz

Oczywiście, ile ludzi, tyle opinii, ale demonizowanie nielegalnej muzyki uważam za przesadę. O nadchodzących DJ'ach ciężko się wypowiadać, bo to tak, jakby dyrektor Teatru Narodowego jako wschodzące gwiazdy polskiego kina opisywał Tomasza Karolaka, Borysa Szyca i Antoniego Królikowskiego.

szymek94 

Dołączył 1543 dni temu
Wysłany: 26-09-2015, 15:38  

Cytat:
Czy masz jakieś specjalne plany związane z ASOT 750 lub 800?

Armin van Buuren: Tak, mamy. Nie mogę teraz więcej zdradzić, ale podaliśmy już datę celebracji w Utrechcie, która będzie bardzo widowiskowa, a także pojawi się coś naprawdę specjalnego z tej okazji.

Hahaha... Jeszcze w życiu tak się uśmiałem się czytając taką odpowiedź. Już ja to widzę jaka to będzie scena widowiskowa, te same miejsca jak poprzednie celebracje w Utrechcie i tyle :lol:

Co do wywiadu to wyszedł spoko, ale co do wykonawców jakich wymienił to chyba przesadził za bardzo z nimi.

Profil Facebook

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2103 dni temu
Wysłany: 26-09-2015, 15:45  

airline - 25-09-2015, 23:13 napisał/a:
FireIsland - 25-09-2015, 21:15 napisał/a:
Czyżby chodziło o wypowiedź Askew'a skierowaną do Guetty i Aokiego ? :hyhyhy

Wybaczcie OT, ale coś mnie ominęło? :D

Może tak deczko :hyhyhy:
http://www.youredm.com/20...etta-this-time/

Po polsku:
http://www.4clubbers.com....ida-guette.html

:)

EDIT: Co prawda to nie agresja w Internecie, ale niejako pasuje do tematu agresji na artystów nurtu EDM ;P

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

m.nova 
Weteran
A State Of Trance

Dołączył 1983 dni temu
Wysłany: 30-09-2015, 12:50  

szymek94 - 26-09-2015, 16:38 napisał/a:
Cytat:
Czy masz jakieś specjalne plany związane z ASOT 750 lub 800?

Hahaha... Jeszcze w życiu tak się uśmiałem się czytając taką odpowiedź. Już ja to widzę jaka to będzie scena widowiskowa, te same miejsca jak poprzednie celebracje w Utrechcie i tyle :lol:

Co do wywiadu to wyszedł spoko, ale co do wykonawców jakich wymienił to chyba przesadził za bardzo z nimi.

Mnie się wydaje, że chodzi tu o 15 lecie A State of Trance, skoro mówi, że coś będzie wyjątkowego to będzie. Cieszę się, że posiadam bilet i pozostaje tylko czekać na to wydarzenie.

godlesowned 
ILIKEITPURE

Dołączył 1807 dni temu
Wysłany: 05-11-2015, 12:13  

Jest wielu gości, których obecnie promuję. Uważam, że Mark Sixma robi świetną robotę, Orjan Nilsen, Andrew Rayel - to są te świetne nazwiska w muzyce trance...

CO JA WŁAŚNIE PRZECZYTAŁEM.
Wszystko co pisałem o Arminie, i za co wielokrotnie zostałem zjechany się sprawdza. Mark Sixma? Serio? ten koleś zrobił 1 dobry utwór. Orjan? Temu panu już podziękujemy, od czasu Amsterdam nie wydał nic godnego uwagi. Rayel? Tego kolesia to nie ogarniam, jego 550 senta było świetne, kwintesencją było Aeon of Revenge, a potem wsadził wszystko do miski, wymieszał i tak powstaje każdy jego nowy kawałek. Niech mi ktoś jeszcze powie że Armin promuje trance....

m.nova 
Weteran
A State Of Trance

Dołączył 1983 dni temu
Wysłany: 06-11-2015, 22:13  

godlesowned, Wszystko ładnie pięknie tylko jedno ale :) dość istotne, którzy ciągle mają problem to ogarnąć, trance jak i wiele innych gatunków idzie do przodu i tego nikt nie jest wstanie zatrzymać, a wielu z tego forum zapewne chciałoby tak. Przyznałbym Ci rację gdyby gatunek zatrzymał się i opierał się tylko na swoim pierwotnym worku z brzmieniami, kompozycjami itd. Niestety na ten moment ten worek dawno temu rozrósł się i jedni tylko uznają ten pierwotny a dla innych jest też kilkanaście innych, bądź dziesiątki.

godlesowned 
ILIKEITPURE

Dołączył 1807 dni temu
Wysłany: 08-11-2015, 12:11  

Wszystkie kawałki które podałem wyżej były zrobione w tzw. Trance v2 czy tam rozrośniętym trance. Aeon of Revenge, 550 Senta, Requiem od sixmy. Ja rozumiem że ta cała filozofia trance v2 czy czegoś tam jest dziwna, ale to nie znaczy że mamy wielbić producentów którzy tworzą szrot typu Rayel teraz. Ja kolesia na prawdę lubiłem, ale nie mam pojęcia co się z nim stało że gra jak gra... Mowa tu o jakości, a nie nowe dźwięki = super utwór mam go słuchać.

m.nova 
Weteran
A State Of Trance

Dołączył 1983 dni temu
Wysłany: 09-11-2015, 10:53  

godlesowned, Dla mnie Rayel też się skończył, kiedyś słuchałem z zaciekawieniem utworów jego, ba często czekałem kiedy wyda nowy utwór. Teraz robi wszystko na jedno kopyto, na domiar złego jeszcze tak zmieszał dźwięki, że jest to jedna wielka papka, nie ma nic konkretnego, czystego i pięknego dla ucha.
Ja bardzo cenię sobie producentów, którzy idą do przodu z twórczością, ale muszą też przy tym tworzyć z sensem i smakiem. Do mnie on już nie trafia w ogóle, może jeden utwór jest wstanie spodobać mi się w ciągu całego roku. To bardzo mało.

godlesowned 
ILIKEITPURE

Dołączył 1807 dni temu
Wysłany: 09-11-2015, 22:13  

m.nova - 09-11-2015, 10:53 napisał/a:
godlesowned, Dla mnie Rayel też się skończył, kiedyś słuchałem z zaciekawieniem utworów jego, ba często czekałem kiedy wyda nowy utwór. Teraz robi wszystko na jedno kopyto, na domiar złego jeszcze tak zmieszał dźwięki, że jest to jedna wielka papka, nie ma nic konkretnego, czystego i pięknego dla ucha.
Ja bardzo cenię sobie producentów, którzy idą do przodu z twórczością, ale muszą też przy tym tworzyć z sensem i smakiem. Do mnie on już nie trafia w ogóle, może jeden utwór jest wstanie spodobać mi się w ciągu całego roku. To bardzo mało.

Choć pod jednym względem się zgadzamy :)

Odpowiedz do tematu