Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Will Holland w wywiadzie dla globaltrance.pl
Autor Wiadomość
Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2671 dni temu
Wysłany: 14-04-2011, 13:03  Will Holland w wywiadzie dla globaltrance.pl

Cytat:
Will Holland jako DJ pełnił rezydenturę w trzech największych klubach w UK: Gatecrasher, Digital Society i Wildchild stając się jednym z liderów sceny trance na wyspach. Występował również na festiwalach w Europie u boku takich gwiazd jak Armin van Buuren, Above & Beyond, Paul van Dyk, Ferry Corsten czy Markus Schulz. Jest również autorem czterech dobrze przyjętych przez prasę i słuchaczy kompilacji, prowadzącym własne radiowe show oraz założycielem i prowadzącym label Enhanced Recordings.

Jako producent Will odniósł sukces wydając w wielu poważnych labelach a jego utwory grywali najwięksi DJ'e na świecie. Jedna z jego ostatnich produkcji 'Tears In The Rain' była jednym z największych hitów 2009 roku a wydany chwile później 'Things That Happen' znaleźć można było w większości playlist setów Armina va Buurena.

Jeden z najbardziej szanowanych magazynów o tematyce klubowej - Mixmag tak napisał o Willu: 'The Future Of Trance Is In Safe Hands' co oznacza, że przyszłość muzyki trance jest w bezpiecznych rękach.

------------------------------------------------------------------------------------------

GlobalTrance.pl: Witaj Will. Dzięki, że znalazłeś dla nas chwilę czasu. Jak się dzisiaj miewasz?

Will Holland: U mnie wszystko ok, mam nadzieję, że u Was również!

GT: Mógłbyś nam powiedzieć jak zaczęła się Twoja przygodą z produkcją muzyki?

Było to gdzieś w wieku 19 lat. Miałem przyjaciela, który zajmował się produkowaniem muzyki już od dłuższego czasu, zacząłem go odwiedzać i uczyć się od niego po czym stworzyliśmy wspólnie kilka utworów.

GT: Skąd czerpiesz swoją inspiracje?

Moja inspiracja pochodzi od trance'owych dźwięków, które mi się podobają w danym momencie lub innej muzyki, której słucham na co dzień. Tak na prawdę zmienia się ona z upływem lat.

GT: Jak długo pracowałeś nad czwartą odsłoną kompilacji Digitally Enhanced? Ile kawałków przesłuchałeś aby ostatecznie wybrać 29, które znalazły się na oficjalnej trackliscie?

Trwało to wszystko około 5 miesięcy. Zaczęło się od rozmów z artystami, których utwory miały znaleźć się na wydawnictwie aż po ostateczne jej zmiksowanie. W tym roku było mi bardzo ciężko gdyż musiałem wybierać z 40-50 utworów. Tak na prawdę chciałem wykorzystać je wszystkie!

GT: Które utwory ze wspominanej kompilacji uważasz za Twoim zdaniem najciekawsze?

Myślę, że ciężko byłoby mi wskazać jeden konkretny ponieważ jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o materiał, który wydaję w swoim labelu. Każdy kawałek jest świetny i różni się stylem od progressive po uplifting trance. Na kompilacji znajdziesz utwory takich wykonawców jak Estiva, Tritonal, Temple One, Ferry Tayle, Arty, Juventa, Audien, Suncatcher ale także innych artystów. Musiałbym wskazać wszystkie 29 utworów, żeby w 100% odpowiedzieć na Twoje pytanie!

GT: Enhanced Recordings, label, który prowadzisz jest uważany za jeden z niewielu, które wydają na prawdę dobrej jakości muzykę trance. Które Twoim zdaniem utwory wydane w Twoim labelu odniosły największy sukces?

Miło słyszeć, że tak myślisz walczymy o jakość naszych wydawnictw. Jeśli popatrzeć na utwory z minionego 2010 roku to jest kilka, które znalazły swoje miejsce na wydawnictwie Best Of 2010 Compilation i są to: Ferry Tayle & Static Blue Trapeze (Daniel Kandi Remix), Arty Twilight Tonight i Vast Vision feat. Fisher Behind Your Smile (Suncatcher Remix). W ostatnich latach wydaliśmy dużo podobnych tytułów.

GT: Jak ważnym dla DJ'a jest produkcja muzyki i na odwrót?

W obecnych czasach niebywale ciężko jest być tylko DJ'em nie posiadając własnych produkcji, ale tak samo ciężko jest wyprodukować utwór, który ma później za zadanie doskonale spisać się na parkiecie. Wydaje mi się, że obydwie rzeczy idą ze sobą w parze.

GT: Pamiętam, że grałeś w Polsce u naszych znajomych z Radomia podczas Migration to Heaven. Pamiętasz jak wyglądał Twój występ przed polską publicznością?

Było świetnie! Polska to bardzo interesujące miejsce na klubowej mapie i marze, żeby do Was wrócić w najbliższym czasie!

GT: No właśnie jest jakaś szansa, żeby usłyszeć Cię w najbliższym czasie w naszym kraju?

Chciałbym zdradzić datę, ale nie jest ona jeszcze potwierdzona. Sprawdzajcie na bieżąco moją stronę, która wystartuje w ciągu kilku następnych tygodni.

GT: Czy w chwili obecnej jest ktoś na scenie na kogo warto byłoby zwrócić uwagę?

Jest kilku producentów, którzy na pewno pokażą na co ich stać w tym roku jak Audien, Juventa, Noin & Rad czy Stonevalley. Jest wielu bardzo utalentowanych ludzi przed którymi jeszcze wiele sukcesów zaliczając do nich artystów, którzy już u nas wydawali.

GT: Powiedz nam nad czym obecnie pracujesz? Czego możemy spodziewać się od Ciebie w 2011 roku?

Ostatnio zwolniłem tempo wydawania własnych produkcji, ale planuję w tym roku wydać 3 lub 4 single oraz kilka remixów � stawiam na jakość nie na ilość. Bardzo poważnie traktuję swój label i chciałbym również jemu poświęcić swój czas w tym roku.

GT: Z jakim utworem nie rozstajesz się podczas swoich występów?

Jestem ciągle proszony o zagranie jednego z moich pierwszych utworów 'Timeless' w remixie Deepwide. Ten utwór towarzyszy mi już ponad 5 lat!

GT: A jaki utwór jest Twoim ulubionym na dzień dzisiejszy?

Audien & Norin & Rad wysłali mi właśnie niesamowite demo, które wydane zostanie nakładem labela Tritonal w Air Up There. To będzie jeden z hitów tego lata!

GT: Nasze standardowe ostatnio pytanie. Powiedz nam coś czego mogliby nie wiedzieć o Tobie twoi fani?

Uwielbiam dobre jedzenie i gotowanie. W ostatnim roku próbowałem wielu ekstrawaganckich dań i eksperymentowałem z nowymi stylami i smakami.

GT: Dzięki za poświęcony czas. Czy jest coś co chciałbyś przekazać swoim fanom w Polsce oraz czytelnikom GlobalTrance.pl?

Dzięki za Twój czas i mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce w Polsce. Międzyczasie zapraszam do zapoznania się z moją kompilacja Digitally Enhanced Volume 4!

Wywiad dla globaltrance.pl

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu