Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Will Holland - propozycje pytań do wywiadu.
Autor Wiadomość
Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2632 dni temu
Wysłany: 23-09-2014, 16:07  

Tak sobie robię porządki w mojej poczcie i trafiłam na ten wywiad, który dostałam praktycznie gotowy od Łukasza jakieś dwa lata temu. Zrobiłam drobne poprawki w zasadzie od razu i mu odesłałam, natomiast z nieznanych mi powodów nigdy nie ujrzał światła dziennego (chyba że się mylę, ale nigdzie go nie widzę). Podejścia do sprawy nie ogarniam, wywiad nie był mój, więc zakładałam że autor temat założy. Jako że minęło już dużo czasu, wrzucam tutaj, może ktoś będzie takim starociem zainteresowany (zostało tam tylko kila niedociągnięć) ;)

Question 1. Skąd wzięło się Twoje zainteresowanie muzyką elektroniczną?
Answer 1. Miałem jakieś 15 lat, gdy byłem na domówce u mojego przyjaciela - ktoś miał miksery 12”. Zagrałem na nich i uzależniłem się w chwili, w której ich dotknąłem. Przez kilka lat grałem na perkusji, a wcześniej na skrzypcach. Sprzedałem perkusję w zamian za decki i od tamtego momentu nigdy więcej nie oglądałem się za siebie. Mimo to, jestem zdecydowany, aby kupić ją ponownie, chciałbym do tego wrócić.

Question 2. Skąd czerpiesz inspirację i natchnienie do swoich produkcji? Czy tworząc muzykę starasz się, by miała ona jakieś konkretne przesłanie? Jeżeli tak, to jakie?
Answer 2. To po prostu wynika z tego, co czuję w danym momencie. Zawsze zaczynam od akordów lub melodii.

Question 3. Jak długo tworzysz dany utwór i jakiego sprzętu używasz obecnie w swoim studio?
Answer 3. Haha, obecnie około roku! Jak mogłeś zauważyć, moja efektywność nie jest taka jak kiedyś, ale to dlatego, że jestem skupiony na Enhanced i zarządzaniu artystami, których mamy. Przez lata to zawsze było połączenie Cubase’a z Logic’iem.

Question 4. Co myślisz o współczesnej muzyce Trance i jak widzisz jej przyszłość? Którą produkcję można Twoim zdaniem nazwać utworem wszechczasów?
Answer 4. Uważam, że obecnie muzyka Trance znajduje się w odpowiednim miejscu - pojawia się wielu naprawdę ekscytujących producentów, a ogólne brzmienie jest świeże, z mnóstwem wyłaniających się niewielkich podgatunków. Najlepszy kawałek wszechczasów? Hmmm, to naprawdę niemożliwe, aby odpowiedzieć na to pytanie - jest bardzo wiele utworów, które uwielbiam z wielu powodów oraz wiele ulubionych podgatunków Trance.

Question 5. Jakiego sprzętu używasz obecnie w swoim studio? Z jakich nośników grasz podczas imprez? Czy kolekcjonujesz płyty czy wolisz cyfrowe wersje utworów?
Answer 5. Posiadam Pioneera 2000 (Pioneer CDJ-2000? ) oraz 800 mikser (Pioneer DJM-800 Mixer?) , plus parę zakurzonych 1210 (Technics 1210 ?), których używam, gdy gram z mojej starej kolekcji winyli. W tej chwili jestem całkowicie oddany pamięciom USB / kartom SD - to znacznie ułatwia posortowanie własnej kolekcji muzycznej, zaplanowanie setów i tak dalej.

Question 6. Wolisz imprezy na kilka tysięcy osób czy grę w niewielkich klubach? Preferujesz długie, kilkugodzinne sety czy raczej sety godzinne - półtoragodzinne? Ile wynosi Twój rekord w długości granego seta? Pomijając sety, czy kiedykolwiek myślałeś o wydłużeniu swojej audycji ‘Enhanced Sessions’ do dwóch godzin? Jestem pewien, że wiele osób bardzo by się ucieszyło.
Answer 6. Kocham klimat, którego doświadcza się podczas małych, kameralnych imprez; często twierdzę, że ci ludzie są świadomi muzycznie, a Ty naprawdę możesz zagrać, co tylko zechcesz i podczas gdy oni są cierpliwi, pozwalając ci stworzyć klimat długiego seta. Jednakże, większe imprezy również są bardzo przyjemne, powodują, ze napędzasz się przez tłum. Te sety muszą być mieć większy wpływ na ludzi i zazwyczaj bardziej oczywiste, jasne, jeśli chodzi o dobór kawałków ukierunkowany na nich. Myślę, że najdłuższy set, który kiedykolwiek zagrałem, trwał około 3,5 godziny - miałem grać od 23:30 do 01:00 podczas Sylwestra w klubie Gatecrasher. DJ, który był po mnie, spóźnił się, więc miałem grać dopóki on się nie zjawił. Nie miałem absolutnie nic przeciwko - atmosfera była niesamowita ze względu na Sylwester. W odniesieniu do audycji, dużo ludzi o to pytało i to jest coś , co biorę pod uwagę.

Question 7. Czy kiedykolwiek podczas swoich występów miałeś jakieś dziwne, niezbyt przyjemne lub zabawne sytuacje?
Answer 7. Widziałem praktycznie wszystko - zaczynając od pijanych ludzi przewracających się na scenie, półnagich dziewczyn, nawet psujące się miksery! Po prostu, musisz radzić sobie z każdą sytuacją, która się pojawia i pamiętać, że jesteś tam, aby się bawić - tak samo jak klubowicze! Relacja klubowicze - DJ jest bardzo ważną częścią DJ’ingu.

Question 8. Czy masz trochę czasu, aby pozwiedzać kraj, do którego się wybierasz?
Answer 8. Tak, czasami. Dobrze jest zobaczyć miejsca, których w innym przypadku nigdy nie miałbyś szansy odwiedzić. Aczkolwiek przeważnie, tak jak podczas ostatniego tygodnia w Rosji, przyleciałem, odespałem, zagrałem swojego seta i natychmiast po występie miałem czas na szybki prysznic w hotelu przed wylotem prosto do domu! Takie weekendy zawsze mi to odbierają!

Question 9. Skąd pomysł na nazwę 'Enhanced'? Jakbyś opisał w kilku słowach muzykę tam wydawaną? Powiedz nam coś o pomyśle stworzenia Colorize - sublabela Enhanced.
Answer 9. Myślałem nad nazwą miesiącami - to było najtrudniejsza część. Pojawiła się ona naprawdę przez czysty przypadek, gdyż zobaczyłem to słowo pewnego dnia i pomyślałem ‘to będzie dobre’ - znaczenie słowa, które w pewien sposób obrazuje to, co próbuję zrobić oraz poziom jakości, który chcę osiągnąć przy każdym wydawnictwie. Colorize jest naszym nowym labelem, w którym wydawana jest muzyka progressive house oraz naprawdę głęboki progressive trance. To jest brzmienie, które uwielbiam i potrzebowaliśmy znak firmowy, który by pasował.

Question 10. Jak dużo nagrań demo otrzymujesz w przeciągu jednego tygodnia? W jaki sposób odbywa się selekcja utworów? Czy ktoś Ci w tym pomaga?
Answer 10. Zazwyczaj około 200! Razem ze mną są trzy osoby, które je przesłuchują. Najlepszy kawałek jest oznaczany i później decydujemy, czy chcemy to wydać lub jakie zmiany potrzebne by były, aby dany utwór był warty wydania.

Question: 11. Jakie kryteria musi spełniać utwór, żeby mieć szansę na wydanie w Enhanced?
Answer 11. Szukamy produkcji, które się wyróżniają - wysokiej jakości kawałki i zawsze „zabójcze”!

Question 12. W kwietniu została wydana jubileuszowa, piąta część 'Digitally Enhanced'. Czy jesteś zadowolony z reakcji fanów na nią?
Answer 12. Tak, ta kompilacja została bardzo dobrze przyjęta przez fanów oraz miała świetne recenzje w prasie, więc jestem bardzo zadowolony z reakcji. Uwielbiam kompilować to wydawnictwo. Stało się ono prawdziwym, centralnym punktem pośród naszych wydawnictw każdego roku.

Question 13. Albumy jakich artystów masz zamiar wydać w tym roku? O ile dobrze wiem, Tania Zygar to pierwsza wokalistka, która wyda swój autorski album w Enhanced. Dlaczego zdecydowałeś się akurat na nią?
Answer 13. Tania ma ogromny talent, a pracą z nią jest przyjemnością, więc podpisanie z nią kontraktu na album było łatwą decyzją. Jestem tym podekscytowany! Estiva oraz Ferry Tayle również pracują nad swoimi albumami, jednakże ciężko mi jest teraz powiedzieć, kiedy ujrzą one światło dziennie, ponieważ chcemy, aby były idealne. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o album Tritonal i chcę się tego trzymać. Tritonal ‘Piercing The Quiet: Remixed’ wyjdzie we wrześniu bieżącego roku.

Question 14. Porozmawiajmy o Polsce, co myślisz o producentach z naszego kraju? Podobają Ci się ich utwory?
Answer 14. Tak, Polska posiada kilku doskonałych producentów - pracujemy z wieloma z nich bardzo blisko! Tak samo jest w tym momencie z wieloma państwami z tej samej części Europy!

Question 15. Czy jest jakaś szansa, aby usłyszeć Cię w Polsce w niedalekiej przyszłości?
Answer 15. Oczywiście! Wierzę, że mój manager obecnie dyskutuje na ten temat i jeśli ktoś, kto to czyta chciałby mnie zabookować lub zorganizować Enhanced Tour, po prostu proszę o kontakt poprzez http://www.assuredartists.com .

Odpowiedz do tematu