Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Utwor przez ktory stałes sie fanem transu
Autor Wiadomość
Zielczan 

Dołączył 2498 dni temu
Wysłany: 08-03-2012, 00:22  

Matko, jak ja bym chciał mieć liberalnych starych, którzy nie kojarzą mojej muzyki (techno, dubstep, hands-up, trance, czasem e-h i house) z ogólnym jednym stylem muzyki zwanym dalej crapem.

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Grabówkers 

Asot-Only

Dołączył 2050 dni temu
Wysłany: 17-03-2012, 18:28  

Strong - 07-03-2012, 17:01 napisał/a:
U mnie się zaczeło od ATB, mój Tata kupił jego płyte "No Silence" potem klilka lat przerwy, i pojawił się Armin :aloha:

U mnie bardzo podobnie. Najpierw ATB, głównie to co dało się raz na jakiś czas usłyszeć w radiu. Później kilka lat przerwy kiedy to słuchałem rocka i rapu. A mniej od ostatniego roku znów nawróciłem się na trance :D

Dawid 
Ableton Live User

Dołączył 3066 dni temu
Wysłany: 17-03-2012, 22:42  

Przed transem słuchałem East Clubbers, Benassiego i dużo Hands-up'u, który nazywałem technem. Potem, jakoś niedługo po tym zacząłem słuchać Tiesta - Traffic, Just Be, Love Comes Again etc. Jakoś podkoniec 2006 roku zacząłem czytać o czymś, co nazywa się "Trance". Pobrałem jedną ze składanek "Dream Dance" i tam był Arminowy Sail :D Dzień potem zarejestrowałem się na asot.pl i przesłuchałem ASOTA 280, czyli top 20 roku 2006 :D Parę dni później zacząłem słuchać Yearmixa 2006 i wtedy mnie wzięło.

Ogólnie - 2007 rok dla mnie był najpiękniejszym rokiem jeśli chodzi o Trance. Te wspaniałe wokale Rene, nieoklepany uplift od Egipcjan, A&B tworzący pod aliasem Tranquility Base, Fly to Colours Schulza.. Początki Schossowa.. Coś wspaniałego :serce:

Profil Facebook

Damian940915 

Asot-Only

Dołączył 2386 dni temu
Wysłany: 18-03-2012, 00:40  

Będzie długo:
U mnie zaczęło się w 2009 roku i chociaż znałem wcześniej z radia utwory ATB, Milesa, czy często grane w RMF "Let Go" van Dyka nie miałem pojęcia, że istnieje taki gatunek jak trance. Wszystko zaczęło się od podłączenia mnie do globalnej sieci, zwanej internetem, a więc w 2007 roku, o ile mnie pamięć nie myli. Do tego czasu moje zainteresowanie muzyką ograniczało się do słuchania Zetki i RMF-u (tylko te radia zdawały się atrakcyjne dla ucznia kończącego szkołę podstawową) i ewentualnie przegrywania utworów od znajomych. Gdy cywilizacja dotarła również do mnie zaczęło się poszukiwanie utworów w sieci, gdzie natrafiałem na kawałki nieznane z wyżej wymienionych stacji. Zbiegło się to w czasie z promowaną przez Radio Eska serią imprez Hity na Czasie transmitowanej również w TVP. To dzięki temu natrafiłem na Eskę zaczynając słuchać jej coraz częściej. Podczas jednego z pobytów w Warszawie zacząłem szukać w radiu na telefonie stacji muzycznych, z muzyką zbliżoną do Eski. Tam natrafiłem na stacje RMF Maxxx i Planeta FM. Wiosną 2008 roku to namiętne szukanie utworów z tych stacji. Bardzo polubiłem zespoły takie jak Sylver, Milk Inc, Lasgo, ale właściwie nie wiedziałem, jaki typ muzyki grają. Wpisałem więc nazwy tych zespołów w wikipedię. Wyszło na to, że grają vocal trance. Zacząłem więc szukać utworów z tego nurtu, a że zbiegło się to w czasie z popularnością In & Out Of Love Armina i czasami, gdy miałem dostęp do telewizji muzycznych takich jak Viva czy 4fun TV grających wówczas sporo utworów z pogranicza dance, house i trance. Tak zacząłem powoli wkraczać w trance. Pierwsze utwory to "In & out of Love" i "Unforgivable" Armina, "Radio Crash" i "Made of Love" Corstena, czy nowe wersje "Take Me Away" 4 Strings i "For An Angel" van Dyk'a. W wakacje 2009 miałem na mp3 kilka trance'owych utworów. Pierwszy ASOT, co do którego słuchania jestem pewny to 420, aczkolwiek możliwe, że były 1 lub 2 epizody wcześniej (nie pamiętam). Zacząłem słuchać kilku innych radio show, przede wszystkim TATW i kupować DJ-Magi. Pamiętam, że trance wciągnął mnie szybko, bo na podsumowanie drugiej godziny roku 2009 (ASOT 436) w Wigilię(!) DI.FM było włączone. Również Yearmix 2009 wciągnął mnie niesamowicie, a po celebracji 450 ASOT'a mój zasób wiedzy na temat tej muzyki był już spory.
morał: Dzięki Esce też można wyjsć na ludzi :)

Tranceline. 
Be Psychedelic!

Dołączyła 2171 dni temu
Wysłany: 14-06-2012, 19:54  

Moja przygoda zaczęła się dośc niedawno w porównaniu z innymi, mianowicie jesienią 2010 roku. Mam swój jedyny, święty utwór od którego wszystko się zaczęło, a jest nim Gaia - Aisha. Szczegółowo od początku: kolega polecił mi stronkę radia internetowego 'Muzyczne Radio', gdzie natrafiłam na listę DMC i tam własnie Aisha była na pierwszym. Wtedy słuchałam popu i takich innych eskowych hitów, ale nuta wraz z kilkoma innymi spodobała mi się, więc ściągnęłam je sobie na fona. Następnego dnia rano stałam na przystanku, czekałam na autobus, słuchałam mojej ówczesnej ulubionej piosenki, skończyła się i jakoś tak wtedy zaczęłam szukać następnego utworu który włączę i padło na Aishę. I wtedy... to takie trudne do opisania, co się ze mną stało. Ogarnęło mnie tak wspaniałe uczucie... Zacznijmy od tego, że tamtego ranka niebo było wyjątkowo ładne, pośrodku czyste, tylko nad lasem kłębiła się warstwa chmur delikatnie podświetlonych wschodzącym słońcem, w ogóle całe niebo emanowało takim dziwnym blaskiem, jakby pokazywało wyjątkowość tego dnia. Wiał lekki wietrzyk, czułam jego delikatny powiew na twarzy. Słuchałam Aishy, patrzyłam w niebo, na breakdownie po prostu mnie wcięło (zaznaczę, że wtedy konstrukcja 'melodia - breakdown - rozwinięcie melodii' nie była mi znana, pierwszy raz się z tym spotkałam i to mnie urzekło), no odpłynęłam totalnie .. nie, tego się nie da opisac w słowach. W każdym razie po breaku, w przejściu do głównej melodii, coś się we mnie odmieniło już na zawsze. Wyobraziłam sobie, że to niebo sie rozjarza coraz bardziej, w taki nadprzyrodzony sposób, a ja zamiast zwykłych dżinsów i kurtki miałam na sobie zwiewne, czerwone szaty, zamiast warkocza rozpuszczone włosy i tak stałam oczarowana a wszystko co widziałam było takie realne. Od dziecka mam bujną wyobraźnię, ale tak silnej wizji nigdy wcześniej nie miałam. To wtedy pokochałam Trance całym sercem, choć znałam tylko Aishę i kilka innych utworów. Jeśli chodzi o ASOT, zaczęłam go słuchać w marcu, chyba od 501 a dziś nie wyobrażam sobie życia bez tej audycji i kilku innych.
Śmiejcie się jeśli chcecie z tych moich barwnych opisów, ale po prostu opisałam to co czułam i dlaczego pokochałam Trance, a w tej muzyce to się liczy najbardziej - uczucia.
Damian94[...] - Jesli chodzi o morał to podpisuję się pod nim obiema rękami, bo sama przed poznaniem Trance byłam dzieckiem eski. :D
Trance to piękno, którego nigdy nie dostrzeżesz. Ogarniają cię jedynie dźwięki, które wywołują obrazy tak silne, że można je wziąć za halucynacje. Jesteś jak ślepiec, otacza cię jedynie melodia, która prowadzi cię ku właściwej drodze, pozwala podejmować prawidłowe decyzje i dokonywać dobrych wyborów. Przy Trance nigdy nie zginiesz, muzyka ta będzie twoim przewodnikiem i pomocnikiem. Poprowadzi cię przez brutalny świat i pokaże, jak dostrzegać w nim cuda zaklęte w rzeczach zwykłych, a jednocześnie tak niezwykłych. Da szczęście, jakiego nie zaznasz nigdzie indziej. Jeśli tylko wybierzesz tę drogę i będziesz nią szedł, trzymał się jej twardo. Trance sprawia, że odrzucasz złudzenia, zaglądasz wgłąb siebie, widzisz swe najgorsze słabości - i akceptujesz je. Z każdą kolejna sekwencją bitów, melodią przechodzącą jedna w drugą, poznajesz samego siebie. Oto esencja Trance: cud owinięty w niepozorność i pospolitość ukryta we wspaniałości.

matush77 

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2723 dni temu
Wysłany: 14-06-2012, 20:23  

U mnie zaczęło się wszystko ok 10 lat temu od utworu Memebers Of mayday - 10 in 01 (Paul Van Dyk mix) ;)

Profil Facebook

alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2331 dni temu
Wysłany: 16-06-2012, 09:51  

U mnie z kolei ok. 11 lat temu, od kawałka System F. Feat. Armin van Buuren - Exhale :zakochany:
Usłyszałam go jako 11-latka na wieży u starszego brata kolegi i było po mnie !
Płytkę z tym utworem od owego kolegi mam do dziś ;)

adagio28
[Usunięty]

Wysłany: 16-06-2012, 11:37  

Jeden utwór... No jeśli jeden, to chyba jednak Tiesto - Adagio For Strings... Od sześciu lat praktycznie słuchany przeze mnie dzień w dzień :)

Qfi 

Dołączył 2053 dni temu
Wysłany: 19-07-2012, 00:54  

Odkąd pamiętam zawsze ciągnęło mnie do muzyki elektronicznej początki to jakiś dance house z płyt które kupowałem w kiosku "ruch" dj 666-Supa Dupa Fly <bez skojarzeń> ;d East clubbers Benny Benassi ATB .Moja przygoda z trance na dobre zaczęła się do obejrzenia filmu z Sunrise with Ekwador 2004 i kawałka Andain-Beautiful Things następnie poleciał Marcel Ferry Tiesto Kosmici i i reszta ferajny , tak to się dalej potoczyło , że obecnie tonę w toni nieziemskich fal :)

proxyh 

Dołączył 1961 dni temu
Wysłany: 19-07-2012, 10:00  

Zaczynało się od ATB i Paul van Dyka, a najbardziej wprowadził mnie w ten gatunek album Dash Berlin'a 'The New Daylight'.

Franek Kimono 
J'ai Envie de Toi

Dołączył 1918 dni temu
Wysłany: 28-07-2012, 15:24  

2008 - VIVA - niczego nie świadomy mówię "ooo fajny kawałek" - muszę sobie ściągnąć, patrzę kto to, a tu Armin. Niebyłbym sobą gdybym niesprawdził więcej nutek od tego pana. Shivers, Serenity i oooddllott :) Potem zacząłem się zgłębiać dalej. I tu mojemu zdziwieniu znalazłem nutkę, hit lata bodajże 2008, którą wtedy niesamowicie uwielbiałem i tu szok. "Armin van Buuren & DJ Shah feat. Chris Jones - Going Wrong". To mnie jeszcze bardziej nakręciło :) Potem Ferry Corsten, Markus Schulz i tak dalej :)
3. Armin van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days (Pure NRG Remix)
4. Markus Schulz feat. Ethan Thompson - Love Me Like You Never Did (Standerwick Remix)
5. Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
6. Purple Haze - Kill Kitten
7. Markus Schulz - A Better You (Daxson Remix)
8. Jase Thirlwall - Animal
9. Alpha 9 - Lily
10. Matt Bukovski - Legenda

TOP 30 OF 2016
TOP 30 OF 2015

MPC 

Dołączył 2393 dni temu
Wysłany: 28-07-2012, 15:46  

U mnie zaczęło się od Dave Shifting - My Way (Oliver Imseng Remix) zasłyszane w ASOT 457 :choon:

Personality Disorder - F32 included on Abora Chillout: Best of 2016 (Mixed by Johannes Fischer & Ori Uplift)

Pioneer Stereo Amplifier A-6 | Sennheiser HD 205 II | Jensen Challenger 1000 | Yamaha YTP-220 | Ableton Live 9 Suite | Adobe Audition CS6

Profil Facebook

Phantom 
Weteran

Dołączył 2205 dni temu
Wysłany: 04-08-2012, 10:02  

Tiesto - Urban Train (Cosmi Gate Remix) i Johan Gielen & Svenson - Twisted
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)

Pabloo 

Dołączył 1620 dni temu
Wysłany: 06-10-2013, 21:27  

Ciężko powiedzieć od jakiego kawałka ale ogólnie muzyka interesowała mnie od bardzo dawna,kiedyś wiadomo nie było neta,kupowało się,pożyczało,przegrywało kasety pozniej płyty cd :) co do gatunków muzycznych to naprawdę było wszystko ale zawsze ciągnęło mnie bardziej do klimatycznych kawałków niż tych wesołych, housowych (co zresztą zostało do dzisiaj ;) pamiętam pierwszą kasetą kupioną w sklepie muzycznym,była to kaseta polskiej grupy VENTYLATOR :

Polecam posłuchać ich kawałków na youtubie kto nie słyszał ;)

no i tak jak wspominałem zawsze wolałem te bardziej klimatyczne gatunki,techno,trance ale oczywiście były z czasem i fazki na housy i inne gatunki ale ostatecznie gdzieś może w 2005 roku zakochałem się w muzyce trance co pozostało do dzisiaj i tylko ten gatunek mnie interesuje,chociaż oczywiście jestem otwarty też na dobre techno,progressive house, ale przede wszystkim ma być klimatycznie ;) zadne big roomy,electro itp

Anjunabeats9 
Weteran
And We Flew Away

Dołączył 1662 dni temu
Wysłany: 06-10-2013, 23:25  

Trance zacząłem słuchać dzięki mojemu kumplowi, z którym jak byliśmy dzieciakami, grzebaliśmy w starych nagraniach jego starszego brata i tak zakochałem się w pierwszym utworze jaki usłyszałem ; )

"Nie chcę dalej żyć na tej planecie - co to znaczy "dobra muzyka"? Dobrą, czyli brzmiącą jak każdy inny pi***zony track EDM, który też jest dobry? To jakaś gehenna, świat już jest przepełniony "dobrą" muzyką. Nie róbcie "dobrej" muzyki, róbcie muzykę, która coś dla was znaczy, jest dla was ważna".

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu