Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione piwo?
Autor Wiadomość
EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 941 dni temu
Wysłany: 03-05-2015, 12:08  

SINGHA BEER

Hestin 
128bpm

Dołączył 1811 dni temu
Wysłany: 05-05-2015, 18:37  

Jak ktoś lubi smakowe piłem ostatnio Corneliusa grejpfrutowego, polecam, jeszcze są inne smaki np bananowy :P 3%
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

electronizer 

Asot-Only

Dołączył 777 dni temu
  Wysłany: 08-09-2015, 13:08  

Od jakiegoś czasu niemal uzależniłem się Pacific Artezan. :jupi:

FraQu 

Dołączył 1774 dni temu
Wysłany: 08-09-2015, 15:24  

Heineken, Tyskie, Lech i darmowym się nie pogardzi :D

Borys 
Classic Trance

Dołączył 1356 dni temu
Wysłany: 21-10-2015, 19:09  

ostatnio podeszło "EB", a tak to tyskie, albo co jest :D

Moja kolekcja winyli i płyt CD:
https://www.discogs.com/user/borys125/collection

Joy 
Administrator

Dołączył 3070 dni temu
Wysłany: 21-10-2015, 20:26  

Powiem tylko tyle, po wypiciu naprawdę dobrego piwa, wszelkie inne koncerniaki (masowe piwa typu jasny lager, wszystkie podobne do siebie) przestały mi smakować. Browar Pinta eksperymentuje z różnymi odmianami, szczególnie te pochodzące z górnej fermentacji (Pale Ale) są wyjątkowo smaczne, posiadają bogaty bukiet, nuty owocowe, ogólnie rozkładają na łopatki jednowymiarowego Lagera, zwłaszcza marek zalegających masowo na sklepowych półkach. Pinta warzy taki napitek jak Atak Chmielu, będącym nie często spotykanym u nas typem AIPA (American India Pale Ale - czyli piwo górnej fermentacji, na mocniejszym ekstrakcie i mocno chmielone amerykańskimi odmianami chmieli). Od pewnego czasu moje ulubione piwo - kolor wpadający w czerwień, smak i aromat fenomenalne. Na pierwszym planie czuć las iglasty oraz grejpfruta, w tle intensywną goryczkę. Piwo treściwe, średnio wysycone, mi odpowiada idealnie. Cena ok 7 zł, kupuję w LeClerc i w Piwach Regionalnych u siebie.

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3065 dni temu
Wysłany: 21-10-2015, 22:54  

Joy - 21-10-2015, 20:26 napisał/a:
Powiem tylko tyle, po wypiciu naprawdę dobrego piwa, wszelkie inne koncerniaki (masowe piwa typu jasny lager, wszystkie podobne do siebie) przestały mi smakować. Browar Pinta eksperymentuje z różnymi odmianami, szczególnie te pochodzące z górnej fermentacji (Pale Ale) są wyjątkowo smaczne, posiadają bogaty bukiet, nuty owocowe, ogólnie rozkładają na łopatki jednowymiarowego Lagera, zwłaszcza marek zalegających masowo na sklepowych półkach. Pinta warzy taki napitek jak Atak Chmielu, będącym nie często spotykanym u nas typem AIPA (American India Pale Ale - czyli piwo górnej fermentacji, na mocniejszym ekstrakcie i mocno chmielone amerykańskimi odmianami chmieli). Od pewnego czasu moje ulubione piwo - kolor wpadający w czerwień, smak i aromat fenomenalne. Na pierwszym planie czuć las iglasty oraz grejpfruta, w tle intensywną goryczkę. Piwo treściwe, średnio wysycone, mi odpowiada idealnie. Cena ok 7 zł, kupuję w LeClerc i w Piwach Regionalnych u siebie.

Obrazek

Zacny wybór, Maćku. :ok: Lepiej kupić jedno niż 2-3 koncerniaki. :)

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2911 dni temu
Wysłany: 23-10-2015, 21:18  

Joy napisał/a:
Powiem tylko tyle, po wypiciu naprawdę dobrego piwa, wszelkie inne koncerniaki (masowe piwa typu jasny lager, wszystkie podobne do siebie) przestały mi smakować.

Jesli chodzi o lagery to mam to samo. Odkad zasmakowalem w 'innych' piwach to wszystkie lagery smakuja tak samo :D I tak kiedys przez mnie gardzone ciemne piwa sa teraz w lasce. Dlatego tez nie ma jak mrozona kawa w postaci Zywiec Porter :lol:

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3070 dni temu
Wysłany: 24-10-2015, 01:18  

Pamiętaj, że lager to innymi słowy piwo dolnej fermentacji - także ciemne odmiany, takie jak porter, shout, koźlak i inne. Tyskie, Lech, Żywiec, ect ect to tak zwane potocznie eurolagery, są jeszcze pilsy a więc bardziej chmielone i wytrawniejsze odmiany. Ale znalezienie czegokolwiek sensownego na półkach sklepowych z gatunku pale ale, a więc z górnej fermentacji, należy do rzadkości. Przeciwnie, w sklepach trudniących się sprzedażą tzw piw craftowych, z małych manufaktur, ta odmiana stanowi obecnie przewagę. Historycznie rzecz ujmując, kiedyś ważyło się tylko piwa PA z racji tego, że w procesie tym nie była potrzebna niska temperatura (Lagery waży się w temp 8-9 stopni, PA nawet 19). Dopiero w 20 wieku wraz z rozwojem technologii browarniczych, nastała moda na lagery, które w dodatku można dłużej przechowywać. Dzisiaj po rewolucji piwnej, którą w Polsce w 2011 zafundowała nam Pinta, obecnie wielu małych producentów eksperymentuje - z różnymi odmianami słodów i chmielu, ale co raz częściej są to właśnie Pale Ale wiodą prym (PA, IPA, AIPA, Black IPA itd). Zauważając sukces niewielkich browarników, teraz i same koncerny próbują wpasować się w ten trend. Ostatnio próbowałem Żywiec APA (górna fermentacja, na amerykańskich chmielach), szału nie robi. Czuć lepsze piwo, coś tam z cytrusów i żywicy, ale jakieś takie blade i mało treściwe. Jak ktoś nie ma dostępu do lepszych piw, można spróbować, bo z dostępnością raczej nie ma problemu w żadnym sklepie. Masówka ;)

Profil Facebook

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2911 dni temu
Wysłany: 24-10-2015, 14:54  

Czyli wychodzi na to dalej jestem laikiem jeśli chodzi o gatunki piwa :D Mozna wiec powiedziec, ze zasmakowalem jedynie poki co w 'drozszych' (warto dac te pare zlotych wiecej) czy nieco 'innych jak wszystkie' piwach. Obok zywieckiego APA polecam reszte rodzajów z tej oferty, w szczególności Zywiec Bock :) I pomyslec, ze zaczelo sie od fanaberii sprobowania wszystkich piw swiata a stanelo na tym, ze zaczalem ten cel urzeczywistniać i zbierac kapsle (na ten moment okolo 70szt) aby mieć dowód :D A co do regionalnych piw to zainteresowalem sie bardzo browarem Kormoran. Póki co Orkiszowe i Orkiszowe z miodem na koncie.

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3070 dni temu
Wysłany: 24-10-2015, 15:40  

Kormoran był moim etapem na drodze w poszukiwaniu najlepszych piw. Parę lat temu ceniłem sobie piwa miodowe, szczególnie Na miodzie gryczanym z Manufaktury piwnej, Orkiszowe z Miodem i Miodne Kormorana. Jako że w tym czasie ceniłem sobie słodsze trunki, moim ulubionym piwem była Fortuna Czarna z Mirosławca, z orzeszkami coli. Po tym etapie przyszedł czas na niepasteryzowane lagery, takie jak Świeże z Kormorana i Ciechan Nieutrwalony, z naciskiem na to pierwsze. Ale dziś z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że wszystkie te piwa Atakowi Chmielu nawet nie dorastają do pięt - to zupełnie inna liga. Z AIPA chciałbym spróbować jeszcze Rowing Jack'a, Kormoran też ponoć przygotował swoją interpretację tego gatunku ale nigdzie nie mogę dostać.

Profil Facebook

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2911 dni temu
Wysłany: 24-10-2015, 16:04  

No to podejrzewam, ze w moim przypadku może być podobnie w tych poszukiwaniach :) Ale powiedz jak smakuje to Miodne? Wg rankingu na stronie http://ocen-piwo.pl ma ocenę aż 8/10 wiec musi być dobre :) Dla porównania Atak Chmielu ma 8,22. Czarna fortunę piłem i tez mi bardzo smakowała ;)

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 3070 dni temu
Wysłany: 24-10-2015, 16:14  

Miodne jest dość słodkie, ale nie ulepkowe. Wyraźnie czuć smak i aromat miodu, co dość zgrabnie komponowało się z nutami ciemnych słodów. Warto spróbować, szczególnie jeśli lubisz ten typ piw. Co do rankingów, patrzyłbym na nie z przymrużeniem oka :)

Profil Facebook

Siveen 
NajwyższyCzas!

Dołączył 3037 dni temu
Wysłany: 01-11-2015, 22:18  

Fajnie widzieć kolejnych fanów piwnej rewolucji. Ja piję wszystko z tych piw nowofalowych , staram się próbować jak najwięcej i prawie nigdy nie pije jednego piwa dwa razy , życie jest za krótkie żeby w kółko pić to samo piwo ;) A najlepsze piwa jakie piłem to chyba Imperium Atakuje z Pinty , King Of Hop z AleBrowaru, Pacific z Artezana i Black IPA z Doctora Brew ;) Poluję teraz na mojego pierwszego RISa ;)

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2911 dni temu
Wysłany: 06-11-2015, 14:38  

Joy, no to w takim wypadku na pewno spróbuję Miodnego :) A na rankingi to wiadomo, że nie inaczej jak przez palce trzeba patrzeć, ale z drugiej strony z kosmosu się te oceny nie biorą :D
Dziś trzeba przetestować co tam Żywiec wymodził i na co głosowali ludzie. Nowość, Żywiec Saison

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu