Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Twoja przygoda z muzyką
Autor Wiadomość
kawson1992 
FSOE Listener

Dołączył 2469 dni temu
Wysłany: 26-04-2011, 18:09  

ja przez 2 lata słuchałem Hardstyle z Headhunterz i Showtek na czele a przed tym tak jak poprzednicy polskiej klubowej muzyki typu Max Farenthide, DJ Cargo, wcześniej czyli jekieś 6 lat temu były tez epizody z ATB, Safri Duo i polskim Rapem. Od 2008 roku słucham tylko trance :D

Profil Facebook

adagio28
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2012, 08:32  

Ciekawy temat. Dobry by sobie powspominać i przypomnieć niektóre rzeczy :P
Oczywiście prócz disco polo, którym raczono mnie od najmłodszych lat, zaczęłam swoją "świadomą" przygodę z muzyką od niemieckiej vivy: rzeczy typu Aqua, Scooter, Aquagen... Wiadomo :D Ale kiedy usłyszałam Sash - Adelante albo Komodo od Mauro Picotto... Stare dobre czasy. Potem jakaś roczna faza hip hopu, aż w końcu brat przyniósł jakąś piracką płytę, na której było For An Angel, Burned With Desire (Ronski Speed rmx) i Adagio For Strings by Tiesto (którym nie ukrywam byłam przez znaczy kawał czasu zafascynowana). I wtedy już poszło ;) I tak na dobre ta przygoda z muzyką trance trwa od 2006 roku :)

Profil Facebook

Franzi 
Nu NRG

Pomogła: 7 razy
Dołączyła 3065 dni temu
Wysłany: 01-06-2012, 11:11  

Przygodę z muzyką zaczynałam mając 7 lat. Poszłam do szkoły muzycznej ;) Czyli klasyka, muzyka poważna, do dzisiaj często słucham i lubię grac. Z drugiej strony Planeta Fm, różne płyty które mama kupowałą, składanki, czyli stary dobry dance, dla mnei to wtedy było techno. Scooter, Grove Coverage etc. Potem była viva niemiecka i dużo popu, w sumie dosyc dobrego, do dzisiaj lubie BEP, Nelly Furtado i masę innych artystów ;) No i jakoś w tym wszystkim przewijało się ATB, Tiesto, Mauro Picoto, Paul van Dyk, wiadomo, wszystkie najbardziej znane kawałki. Trance zaczęłam słuchac dopiero w 2006,2007 (dopiero wtedy założyli mi internet :/ ) dzięki koledze, którego poznałam w internecie ;) Zakochałam się od pierwszego usłyszenia, to była wlaśnia muzyka dla mnie. Połączenie muzyki poważnej z czymś mocniejszym. Miałam fazę praktycznie na wszystko co jest związane z trancem, uplifty, progressy, vocale, techy, nawet hardstyle. Praktycznie 80% muzyki słuchanej to był trance. Reszta to jakiś pop i house. I to tak trwało do 2010, wtedy przeprowadziłam się do akademika, gdzie nauczyłam się słuchac prawie wszystkego: rock (stary i nowy) Muse, SOAD, ACDC, dzięki siostrze, bo ona ma często różne zajawki, hh, trochę tylko, ale można znalezc perełki ;) z elektroniki prawie że wszystko, Kraków jak to Kraków, króluje Dubstep wiadomo ;) Byłam nawet na koncercie Modestepu, miazga. Popu też dużo słucham ( Beyonce, Rihanna), ostatnio nawet można powiedziec że się poprawił. A po za tym dzięki koleżankom taka muzyka jak: Florence and the Maschine, La Roux, i różne takie, nawet nie wiem jaki to rodzaj muzyki. Po za tym od zawsze uwielbiam muzykę filmową. Aaaa jescze stare polskie hity, też dzięki akademikowi polubiłam, Bajm, Myslovitz, nawet lubie isc czasem na karaoke, zawsze myślałam że to nie dla mnie, a teraz mogę spiewac wszystko :D I oczywiście lata 80' też strasznie lubię, nie będę wymieniac bo za dużo. Naprawdę na mojej trackliście można znalezc prawie wszystko, nie trawię tylko discopolo, dla mnie jest to zaprzeczenie muzyki ;>
(to tak naprawdę po krótce, mogłabym się rozpisac 3 razy bardziej) pozdro!

Kanar 
old trance digger

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 01-06-2012, 16:47  

Początki słuchania muzyki to pamiętam od czasów kiedy potrafiłem palcem wcisnąć power w radiu :P Słuchało się radia, popu itp (ahh te pamiętne nagrywanie na kasety ulubionych piosenek z radia!). Potem wraz z komputeryzacją zaczęły się nowe możliwości i tak po przez typowo radiowe piosenki zahaczające o rock, niestety HIP HOPOLO zacząłem się przekonywać do elektronicznej muzyki. Najpierw Bomfunk Mc - Freestyler, który całkowicie mnie odmóżdżył, album Scooter - No Time to Chill, który do teraz jest genialnym albumem jak dla mnie. Miałem też gimnazjalny etap disco polo na szczęście krótko. I potem zaczęło się lizanie transu, najpierw delikatnie z jakiś składanek wraz z euro dance typu Cascada czy mocne Rocco & Bass T :D no i na koniec trafił się Arminek i jego ASOTy, przez które musiałem wagarować raz w tygodniu by od brata ściągnąć kolejny epizod. I tak już zostało, i nie żałuje. Dla relaksu sporadycznie aktualnie słucham muzyki klasycznej i nic poza tym, no i transem rzecz jasna.

Franek Kimono 
J'ai Envie de Toi

Dołączył 1922 dni temu
Wysłany: 28-07-2012, 15:04  

Można chyba odkopać - offtopic, postów nie nalicza, a ja nowy ;P
Na początku ESKA hits czyli 2005-2006. Następnie w 2007 stałem się fanem Timbalanda (lubię go nawet do dziś)r i Shauna Bakera. Potem oglądając VIVĘ trafiłem na cudo w postaci "In And Out Of Love" i tak wgłębiłem się w Trance :)
3. Armin van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days (Pure NRG Remix)
4. Markus Schulz feat. Ethan Thompson - Love Me Like You Never Did (Standerwick Remix)
5. Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
6. Purple Haze - Kill Kitten
7. Markus Schulz - A Better You (Daxson Remix)
8. Jase Thirlwall - Animal
9. Alpha 9 - Lily
10. Giuseppe Ottaviani - Lumina

TOP 30 OF 2016
TOP 30 OF 2015

philosopher 

Dołączył 1797 dni temu
Wysłany: 24-07-2014, 17:29  

Najpierw jak nie miałem internetu to słuchało się tego co kto nagrał na płytkę (w sumie dobre czasy ;) ) czyli to czym gimnazjum żyło - disco polo, vixa, gdzieś tam "Adagio for strings" się przewinęło, sety Energy 2000 i pop. Potem jak dostałem stałe łącze to zafascynowałem się rapem (przez co mam opinię chodzącej encyklopedii tego gatunku). Następnie pod wpływem kumpla ze studiów poznałem mroczne arkana muzyki metalowej zaś teraz jest trance. Zawsze szukałem w muzyce czegoś co trafia do mojej duszy. Pomijając gimnazjalne ekscytacje to rap jakoś się dla mnie wypalił w roku 2009 (i polski i zagraniczny), pop mnie w sumie zawsze nudził, natomiast metal po czasie boleśnie uderzył swoją hipokryzją i w pewnym sensie również wypaleniem gatunku. Póki co jest trance choć np. nocą uwielbiam w radiowej Dwójce posłuchać nocnych audycji jazzowych (owa muzyka chyba na zawsze pozostanie tajemnicza i niezgłębiona) no i zawsze wożę w samochodzie którąś z symfonii Beethovena :)

electronizer 

Asot-Only

Dołączył 777 dni temu
Wysłany: 08-09-2015, 13:05  

Za stary jestem żeby pamietać początki. ;) Powiedzmy, ze szeroko pojętą muzyką elektroniczną zainteresowałem się jakieś 15 lat temu za sprawą Future Sound of London. A potem juz jakoś poszło... i trwa.

FraQu 

Dołączył 1774 dni temu
Wysłany: 08-09-2015, 15:23  

O widzę ktoś tu fajny temat odkopał. To i ja może coś napiszę :)

Pierwsze zainteresowania w dzieciństwie to Disco Polo live na Polsacie :D
Później słuchało się muzyki komercyjnej kto pamięta jescze hit O-Zone - Dragostea Din Tei :hyhyhy:
W 2007 roku starszy brat przywoził nagrane płyty z muzyką z Energy 2000. Dj Cargo, Max Farenthide, Dj Hubertuse, Alchemist project te sprawy :D
W 2012 trafiłem na film A year with Armin van Buuren i tak się zaczęła przygoda z Trance która trwa do dziś :D Ogólnie Trance otworzyło dla mnie zupełnie nowe horyzonty jeśli chodzi o muzykę bo moje zainteresowania znacznie się poszerzyły dzięki temu gatunkowi.

szymek94 

Dołączył 1493 dni temu
Wysłany: 10-09-2015, 10:00  

Ja to przygodę z Trancem zacząłem gdy miałem 5 lat a dokładnie od 1999 roku, i stare ale jare składanki Dream Dance i jeden składak Love Parade nie pamiętam który to był volume DD ale chyba 2000 i tam poznałem takie traczki jak Paul van Dyk - Words, Sequential One - Angels, United Deejays for central Amercia - Too Much Rain, Alice Deejay - Better of Alone i np. Scooter - Faster Harder Scooter (Sunbeam Remix) :)

Ja to mam całą kolekcję Dream Dance - Od 1 do 70 Łącznie + te bonusowe typu The Best Of, Lost Trance Classics, Best Of 15 Years itp.

Potem przerwa była w słuchaniu do 2004 roku, a potem gra Need for Speed: Underground 2 na PC, a tam Paul van Dyk - Nothing But You (Cirrus Remix). I ja od tej nutki zacząłem już słuchać Trance i pokochałem ten gatunek :szczesliwy:

Oczywiście będąc dzieckiem słuchałem jeszcze Trance na Vivie, szukałem teledysków i słuchałem Club Rotation. Benny Benassi - Hit My Heart, ATB - Ecstasy, ATB - Believe In Me ahh wspomnienia :)

Słuchając Trance odkryłem że ten gatunek muzyczny jest idealnie stworzony dla mnie i jest świetny porównując to z innymi gatunkami które nie były dla mnie idealne i były nudne.

Profil Facebook

Pabloo 

Dołączył 1624 dni temu
Wysłany: 10-09-2015, 11:22  

szymek94 - 10-09-2015, 10:00 napisał/a:
Ja to przygodę z Trancem zacząłem gdy miałem 5 lat a dokładnie od 1999 roku, i stare ale jare składanki Dream Dance i jeden składak Love Parade nie pamiętam który to był volume DD ale chyba 2000 i tam poznałem takie traczki jak Paul van Dyk - Words, Sequential One - Angels, United Deejays for central Amercia - Too Much Rain, Alice Deejay - Better of Alone i np. Scooter - Faster Harder Scooter (Sunbeam Remix) :)

Ja to mam całą kolekcję Dream Dance - Od 1 do 70 Łącznie + te bonusowe typu The Best Of, Lost Trance Classics, Best Of 15 Years itp.

Potem przerwa była w słuchaniu do 2004 roku, a potem gra Need for Speed: Underground 2 na PC, a tam Paul van Dyk - Nothing But You (Cirrus Remix). I ja od tej nutki zacząłem już słuchać Trance i pokochałem ten gatunek :szczesliwy:

Oczywiście będąc dzieckiem słuchałem jeszcze Trance na Vivie, szukałem teledysków i słuchałem Club Rotation. Benny Benassi - Hit My Heart, ATB - Ecstasy, ATB - Believe In Me ahh wspomnienia :)

Słuchając Trance odkryłem że ten gatunek muzyczny jest idealnie stworzony dla mnie i jest świetny porównując to z innymi gatunkami które nie były dla mnie idealne i były nudne.

nie że się czepiam ale jakoś nie wyobrażam sobie że 5 letnie dziecko,słuchało takich rzeczy jak Love Parade itp i się tym zachwycało i rozumiało o co chodzi :P

M@tix 
Vocal Trance +138BPM

Dołączył 2096 dni temu
Wysłany: 11-09-2015, 20:15  

Na początku gdy nie miałem internetu, czy nawet peceta oglądałem programy jak Muzyczne Listy, czy Wstawaj Gramy!. Leciały tam różne perełki: ATB, Tiesto, Scooter, Sylver, czy Benassi Bros. Tylko się czekało, by znowu leciało Traffic czy Ecstasy. :D Oczywiście disco polo, czy MBrother, Kalwi & Remi lub Beattraax też były mile widziane i lubiłem dorwać gdzieś CD-ka z taką muzą. Do dziś lubię sobie odpalić Imagination czy Project Well. :D Kupowałem też składanki ESKI, czy VIV-y, ale tam była mieszanka gatunków. Mimo to jarałem się tym strasznie. Od 2012-13 roku słucham już praktycznie tylko trance'u. Mimo to do dziś mam straszne zaległości w tym gatunku. Na klasykach słabo się znam, a okres 2006-2010 jest dla mnie wciąż tajemniczy. Przez natłok obowiązków ciężko mi nadrobić resztę. :/ Rocznik 2015 mam obcykany jak żaden inny i życzę sobie, by z resztą też się tak zapoznać. Mam nadzieję, że mi się uda. Siedzę też trochę w electro-house, ale to już inna bajka.

Kamilo 

Dołączył 1671 dni temu
Wysłany: 11-09-2015, 20:37  

Wszystko zaczęło się od jakiegoś programu muzycznego na Polsacie gdzie usłyszałem Tiesto - Traffic. To był chyba 2004 rok, a miałem wtedy 8 lat! :D
Podobało mi się też utwory ATB, Benassi Bross, Kalwi & Remi oraz praktycznie wszystko co miało 'bassy' ^^ Ale można powiedzieć, że gdyby nie kuzyni i siostra to bym pewnie tego nie słuchał - to oni mnie w to wkręcili i mi się spodobało. Pamiętam też nagrane sety z klubu Ekwador :D Od 2006 roku słuchałem na Planecie FM transmisji z Sunrise Festival zarywając nocki z siostrą. I tak sobie żyłem słuchając techno i electro. W 'sidła' trance'u wpadłem około 2011 roku, jakoś w okolicach 520 epizodu A State of Trance. Siostra wówczas słuchała praktycznie tylko vocal trance, spodobało mi się kilka utworów, szukałem na youtubie podobnych no i jest ;)
Także Trance towarzyszył mi od dziecka, wtedy nie wiedziałem że istnieje taki gatunek. Towarzyszył mi on podczas podróży na wakacje z rodzicami (2006-2010) , kilka płyt z trancem i można było jechać :szczesliwy:
Obecnie siostra już praktycznie już nie słucha tego typu muzyki, ale jednak od czasu do czasu słyszę że coś tam leci :D Jak ja się cieszę, że słucham tego gatunku a nie bigroomów czy czegoś innego :D

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu