Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
MaRLo
Autor Wiadomość
Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2483 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 19:28  MaRLo

Marlo Hoogstraten, lepiej znany jako MaRLo, to australijski DJ i producent, którego kariera nabrała w tym roku ogromnego rozpędu. Zasłynął takimi utworami jak 'Jaguar', czy 'Whispers', a jego vocalny numer 'The Island' przez długi czas zajmował 1 miejsce na liście Beatportu. Jak sam o sobie mówi, nie jest typowym trance'owym producentem, zawsze stara się wprowadzać coś świeżego i nowego do świata muzyki elektronicznej. O tym, jak i o wielu innych sprawach przeczytacie w eksluzywnym wywiadzie, którego udzielił specjalnie dla naszego forum :)

Przygotowali: Monic87, Kanes

Cześć MaRLo, dziękuję że zgodziłeś się udzielić odpowiedzi na nasze pytania.
Cześć, nie ma problemu! :)

Na początek chciałam zapytać, co spowodowało, że zainteresowałeś się muzyką?
Właściwie zacząłem od tworzenia animacji komputerowych i potrzebowałem zrobić do nich efekty dźwiękowe i podkład muzyczny. W tym samym czasie zacząłem się interesować muzyką 'Dance' i zacząłem chodzić do klubów. W końcu moja pasja do muzyki stała się silniejsza niż moja pasja do animacji, hahaha.

Każdy z Twoich utworów brzmi inaczej, nie powielasz tych samych brzmień, ciągle szukasz czegoś nowego. Skąd bierzesz tyle pomysłów?
Tak, staram się tworzyć coś innego i interesującego. Nie chcę stać się 'przewidywalny'. Lubię różną muzykę i style, dlatego nie chcę się ograniczać do ciągle takiego samego brzmienia. Pomysły pochodzą od wszystkich rzeczy, które inspirują mnie w życiu codziennym, ale także z muzyki, która mi się podoba.

Z której swojej produkcji jesteś najbardziej zadowolony? I nad którą najdłużej pracowałeś, żeby brzmiała dokładnie tak jak sobie to zaplanowałeś?
Wow... Lubię różne utwory z różnych powodów. I sądzę, że każdy z nich ma swoje miejsce o różnym czasie w nocy. Taki, nad którym pracowałem najdłużej, to właściwie mój najnowszy singiel 'MaRLo ft Jano-Just Breathe'.

Prawdę mówiąc nagrałem ten vocal ponad 4 lata temu! Z kolei najszybciej stworzyłem swój remix do utworu Ferry'ego Corsterna 'Punk', który powstał w 4 dni, ponieważ miałem krótki czas na zrobienie go.

W ostatnim czasie dzięki swoim produkcjom zyskałeś sobie wielu fanów, m.in. w Polsce. Czy kiedy je tworzyłeś czułeś, że mogą być aż tak pozytywnie odebrane?
Jestem bardzo wdzięczny, że moja muzyka jest tak dobrze odbierana. Szczerze mówiąc, kiedy ją tworzę, tak naprawdę o tym nie myślę. Staram się robić to, co sam chciałbym usłyszeć lub co dobrze pasowałoby do moich setów itp. To świetnie, że ludzie na całym świecie również lubią moją muzykę!

'Odświeżyłeś' ostatnio 'Punk' Ferry'ego Corstena. Czy jest jeszcze jakiś klasyk, nad którym chciałbyś popracować?
Istnieje kilka, ale boję się, że jeśli powiem, do których klasyków chciałbym zrobić remix, niektórzy producenci pobiją mnie za to, hahahahah.

Ze wszystkich eventów, na których grałeś w tym roku, który z nich wspominasz najlepiej i dlaczego? Gdzie najbardziej chciałbyś zagrać?
Każdy koncert jest inny. To wspaniałe grać dla tłumów, dla 'epickiej' atmosfery, ale również naprawdę super się gra w mniejszych klubach, gdzie jest bardziej kameralnie i można zobaczyć wszystkie szczęśliwe twarze itp. Uwielbiam grać w miejscach, w których nigdy wcześniej nie byłem, to dość szalone, kiedy tłum śpiewa wspólnie jeden z twoich utworów, mimo że nigdy wcześniej nie grałeś w tym miejscu. Ponadto kocham grać w moim rodzinnym Melbourne, gdyż ludzie mnie tam wspierają i są pełni entuzjazmu.

Czy przed każdym występem odczuwasz tremę? Za każdym razem jesteś podekscytowany kiedy masz wyjść na scenę?
Nadal, za każdym razem gdy występuję, w moim brzuchu pojawiają się motylki. To bardzo ekscytujące w momentach, zanim pojawisz się na scenie. To mieszanka podniecenia i zdenerwowania, kocham to, chociaż ... pokazuje mi, jak wiele znaczy dla mnie dobry występ.

Czy jest szansa, że zobaczymy Cię niedługo w Polsce?
Naprawdę, naprawdę, naprawdę chciałbym aby wydarzyło się to najszybciej jak to możliwe. Słyszałem wiele dobrych rzeczy na temat polskiej klubowej i festiwalowej sceny.

Czego możemy się spodziewać od MaRLo w najbliższej przyszłości? Nad czym obecnie pracujesz?
Wiele nowych produkcji, kilka remixów dla pewnych WIELKICH artystów i kilka kolaboracji. Myślę, że 2012 to będzie wielki rok!

Myślałeś może o stworzeniu własnego albumu? A gdybyś miał rozpocząć nad nim pracę teraz, których producentów/wokalistów najchętniej zaprosiłbyś do współpracy?
Sądzę, że chciałbym najpierw zrobić kilka kawałków, które będą grane na dużych imprezach i festiwalach, zanim zacznę myśleć o zrobieniu albumu.

Ostatnimi czasy pojawiło się bardzo wielu młodych i bardzo zdolnych producentów na całym świecie. Czy masz może jakichś swoich ulubionych, albo takich w których pokładasz wielkie nadzieje na przyszłość?
W tej chwili jest wielu świetnych nowych producentów, dlatego nie chcę wymieniać nazwisk, bo stworzyłbym bardzo długą listę. Produkcje, które teraz wychodzą są wyraźne, o czystym brzmieniu i jest w nich wiele niesamowitych pomysłów. Myślę, że żyjemy w bardzo ekscytujących dla muzyki tanecznej czasach, jako że wiele stylów miesza się ze sobą, tworząc coś zupełnie nowego i świeżego. Sądzę, że to bardzo dobrze, że odchodzi się od rygorystycznego trzymania się jednego gatunku.

Co Ci sprawia więcej satysfakcji, granie na imprezach czy praca nad nowymi utworami?
Koooocham pracować przez wiele godzin w studio i granie muzyki, nad którą się bardzo ciężko pracuje, przekazywanie jej tłumom ludzi - to jest niesamowite i bardzo satysfakcjonujące. Można zobaczyć, co ludzie myślą o twojej muzyce przez to, w jaki sposób na nią reagują. Uwielbiam obie rzeczy, proszę, nie każ mi wybierać - to tak jakby wybrać, czy wolisz jedzenie czy picie. Potrzebuję obu tych rzeczy żeby przetrwać, hahaha :)

Jak oceniasz polską scenę trance'ową? Są jacyś producenci w naszym kraju, których sobie cenisz?
Słyszałem, że polska scena jest bardzo dobra, dlatego muszę tam pojechać! Dwóch polskich producentów, o których mogę w tej chwili powiedzieć, że ich bardzo lubię, to Skytech i Nitrous Oxide.

Czy muzyka to jedyna rzecz, którą się zajmujesz w życiu? Czy masz poza tym jakieś inne zajęcia, pasje?
Muzyka prawdopodobnie zajmuje większość mojego czasu, ale lubię moje morskie akwarium, jak również dobre jedzenie.

Gdybyś miał sobie wziąć miesiąc wolnego od wszystkiego, czym zajmujesz się na co dzień, jakbyś wykorzystał ten czas?
Pojadę na tropikalną wyspę i po prostu odpocznę, będę jadł dobre jedzenie, nurkował, surfował... i po prostu będę się relaksował.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie czasu. Chciałbyś coś powiedzieć swoim fanom w Polsce, a w szczególności użytkownikom asot-only?
Dziękuję bardzo wam wszystkim za wsparcie i wierzę, że zobaczymy się wszyscy w 2012 roku :) (mam nadzieję)

Oryginalna treść wywiadu

Hi MaRLo, thank you very much, that you decided to answer our questions.

Hello, No problem! :)

First of all I wanted to ask, what motivated you become interested in music?
I actually started doing computer animation, and needed to make the sound effects and backing tracks for my animations.... around the same time I first started getting into "Dance" music and going to nightclubs. Eventually the passion for making music grew stronger than my passion for animation hahaha.

Each of your tracks sounds different, does not duplicate the same sounds, you always looking for something new. Where do you get so many ideas?
Yeah I try to create something different and interesting... I don't really want to become predictable. I like so much different music and styles, that I don't want to limit myself to always sound the same.
The ideas come from all the things that inspire me in my every day life, but also from music that I like.

Which of your production are you the most proud of? On which one of them have you being worked longest to hear it sounded exactly as you planned?
Wow... I like different tracks for different reasons... and I think they have their place in different times of the night. The one that I've been working on the longest is actually my lastest single "MaRLo ft Jano-Just Breathe" http://www.youtube.com/watch?v=DlI8df-OMTg... I actually recorded the vocals more than 4 years ago! The one I did the quickest was my "Ferry Corsten - Punk (MaRLo Remix)" which I did in just under 4 days as I had a tight deadline.

Recently, thanks to your productions you have gained a lot of fans, including in Poland. While you created them have you felt they can be so positively received?

I'm so thankful that my music is being so well received, when I'm making it I don't really think about it to be honest... I try to make stuff that I would like to hear, or would fit well in my DJ sets etc. It's so great that people from all over the world like my music too though!

This year you 'refreshed' Ferry Corsten's 'Punk'. Is there any other 'classic' over which you would like to work?
There is a few, but I'm scared that if I say which classic tunes I'd like to remix that some other producer will beat me to it hahahahah

Of all the events you've played this year, which one do you have best memories with and why? Where do you like to play the most?

Every gig is different, It's amazing playing to big crowds for the Epic atmosphere, but it's also really cool playing in smaller clubs where it's more intimate and you can see all the happy faces etc. I love playing in new places that I have never been before, it's pretty crazy when the crowd sings along to one of your own songs even though you have never played there before. I also really love playing in my hometown of Melbourne as they are very supportive and enthusiastic.

Do you feel stage fright before each performance? Are you excited every time when you go on stage?
I still get butterflies in my stomach every time I perform, It's so exciting in those moments before you get on stage. It's a mixture of excitement and nervousness, I love it though... it shows me that it means a lot to me to do a good performance.

Is there a chance that we'll see you in Poland soon?
I really really really would love to make that happen as soon as possible. I hear a lot of good things about the Polish clubbing and festival scene.

What can we expect from Marlo in the near future? What are you currently working on?
A lot of new productions, a few remixes for some BIG artists and a few collaborations. I think 2012 will be a very big year!

Have you ever think about to create your own album? If you had to start working on it now, which producers / vocalists would you like to invite to cooperation?
I think I want to do a few more big room singles before thinking about doing an album.

In recent times there is a lot of young and very talented producers around the world. Do you have any new artists you like the most, or ones who you put great hopes for the future?
There are so many amazing new producers out there right now that I don't want to start naming names as I will be writing a very long list. The productions coming out now are so clean, clear and loud and with some incredible ideas. I think we are in a very exciting time for Dance Music as a lot of styles are being mixed together to create something altogether new and fresh again. I think it's a really good thing to move away from sticking to one genre too strictly.

What does make you more satisfaction, playing at events or working on new tracks?
I loooooveee working for hours in the studio, and playing the music which you worked so hard and long on to a crowd of people is amazing and very rewarding... you get to see what other people think of your music by how they respond.

I love both, please don't make me choose - It's like saying do you prefer food or water. I need both to survive hahaha :) .

What do you think about trance scene in Poland? Are there any producers in our country, who you like?
I've heard the scene is very good in Poland, and that I must go there! The 2 producers that I can think of right now that I really like from Poland are Skytech and Nitrous Oxide.

Is music the only thing you do in life? Do you have some other activities, passions beside it?
Music probably takes up most of my time, but I do like my saltwater aquarium and I like good food as well.

If you had to take a month off from everything you do every day, how would you use this time?
I would go to a tropical island and just chill out, eat good food, go snorkelling, surfing... and just relax.

Once again thank you for your time. Do you want to tell something to your fans in Poland, especially asot-only users?
Thank you all so much for all the support, and hopefully see you all in 2012 :) (I hope)

Crea
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2011, 19:37  

Świetny wywiad.

Co do Marlo to zaskoczył mnie w 2009 roku, remixem "Key of Life" - Fantastyczny :banan:

Z przyjemnością wybrałbym się na event z Marlo w LU :)

zeneq 
Weteran
Trance MUSIC ! <3

Dołączył 2316 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 19:51  

Konkretny i treściwy facet . Przyjemnie mi się czytało wywiad . Tylko za dużo tego "hahaha" :D Ogólnie robi pozytywne wrażenie .

Profil Facebook

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2554 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 20:04  

Fantastyczny wywiad ;) Cenię produkcje MarLo zawsze znajdą dla mnie czas abym ich odsłuchał ;) I nie zawiodłem się na nim jeszcze bądź nie pamiętam tego momentu :P :padam:

Profil Facebook

Zielczan 

Dołączył 2379 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 20:08  

Sympatyczny ziomek z tego co widać. The Island to mój najświeższy prywatny hit, świetny kawałek.

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2788 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 20:23  

W mojej ocenie bardzo dobry wywiad :) konkretne pytania i konkretne odpowiedzi :)

MaRLo napisał/a:
Myślę, że żyjemy w bardzo ekscytujących dla muzyki tanecznej czasach, jako że wiele stylów miesza się ze sobą, tworząc coś zupełnie nowego i świeżego. Sądzę, że to bardzo dobrze, że odchodzi się od rygorystycznego trzymania się jednego gatunku.

Akurat to jedno stwierdzenie nie za bardzo mi się podoba, ponieważ to mieszanie się przeważnie źle wpływa na trance :> chociaż co jak co ale MaRLo nie ma z tym problemów i za to go podziwiam :)

Najlepsze trance'owe produkcje wydane w lutym 2017

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2722 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 20:59  

Świetnie wybrnął z pytania o wybór co jest lepsze: czy tworzenie muzyki czy jej puszczenie na evencie: "to tak jakby wybrać, czy wolisz jedzenie czy picie" bez dwóch zdań mistrz ciętej riposty.

chciałbym zobaczyć jak wielkie ma to akwarium morskie :)

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Dołączył 2918 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 21:06  

Dobra robota :) spodobał mi się ;D

Profil Facebook

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 2945 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 21:13  

Carl Van Gander napisał/a:

A mi właśnie nie. Pisaliście coś o niepowtarzanych się pytaniach ^^ .

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2942 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 21:35  

Przyjemnie mi się czytało ten wywiad. Treściwy, w większości konkretny wywiad. Najbardziej mi się podoba stwierdzenie:

"To wspaniałe grać dla tłumów, dla 'epickiej' atmosfery, ale również naprawdę super się gra w mniejszych klubach, gdzie jest bardziej kameralnie i można zobaczyć wszystkie szczęśliwe twarze itp. Uwielbiam grać w miejscach, w których nigdy wcześniej nie byłem, to dość szalone, kiedy tłum śpiewa wspólnie jeden z twoich utworów, mimo że nigdy wcześniej nie grałeś w tym miejscu."

Co do samego producenta, jego kawałki lubię. W szczególności 'The Island' oraz 'Jaguar', a także 'Key Of Life' (MaRLo Remix).

Dzięki wielkie, Monika oraz Robert. :ok:

Sziszka 
H8R

Dołączył 2946 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 21:37  

buurendj napisał/a:

To o co mieli pytać? "Srałeś dzisiaj MarLo?" ? :D

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 2945 dni temu
Wysłany: 10-10-2011, 22:26  

Sziszka napisał/a:
buurendj napisał/a:

To o co mieli pytać? "Srałeś dzisiaj MarLo?" ? :D

Widziałem że takie coś powstanie co napisałeś :]

Nie, spytałbym się podobnie jak Ty "co jadł dziś na obiad" ... .

Profil Facebook

Michał 

Dołączył 2946 dni temu
Wysłany: 11-10-2011, 21:02  

Pytania siłą rzeczy będą się powtarzać. Nie będziemy przecież pytać jakiej pasty do podłóg używają, czy zadawać takich pytań jak Patryk ;D

Joy 
Administrator

Dołączył 2947 dni temu
Wysłany: 11-10-2011, 23:41  

Dokładnie tak, bo to nie pytania się liczą, a odpowiedzi które są niepowtarzalne :)

Co do wywiadu, rewelacyjny - sporo się z niego dowiedziałem o samym artyście.

Profil Facebook

Bujnos 
Trance Family!

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2350 dni temu
Wysłany: 13-10-2011, 08:17  

Joy napisał/a:
Dokładnie tak, bo to nie pytania się liczą, a odpowiedzi które są niepowtarzalne :)

Co do wywiadu, rewelacyjny - sporo się z niego dowiedziałem o samym artyście.

Ja tak samo ;) Dzięki Monika! :)
"Ludzie myślą, że jeśli mi się podoba dany utwór, to znaczy, że jest dobry. Gówno prawda - jeśli Ty myślisz, że dany utwór jest dobry, to znaczy, że jest dobry. Nie ma nic bardziej osobistego niż własny gust muzyczny" - Armin Van Buuren

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu