Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Solarstone
Autor Wiadomość
alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2089 dni temu
Wysłany: 20-05-2012, 22:32  Solarstone

Solarstone to projekt, którego nie trzeba przedstawiać fanom prawdziwego brzmienia muzyki trance.
Jego założycielem jest Rich Mowatt.
Początkowo w skład projektu wchodzili także Sam Tierney oraz Andy Bury, jednak obecnie tworzy w nim sam Rich.
Multiinstrumentalista, kompozytor, właściciel wytwórni, DJ i producent - jednym słowem człowiek orkiestra - tak w skrócie można podsumować twórczość pochodzącego z Birmingham Richa Mowatta. Założyciel zarówno projektu Solarstone, jak i wytwórni Solaris Recordings prowadzi także cotygodniową audycje Solaris International, która przyciąga fanów z całego świata a albumy 'AnthologyOne', 'Rain Stars Eternal' czy 'Touchstone' zdążyły zyskać ogromną popularność. Jego produkcje to niezwykłe połączenie elektroniki z różnymi stylami muzycznymi tworzące głębokie, niespotykane brzmienia, pozostające na długo w głowach słuchaczy. Undergroundowy, skromny i zarazem wybitny artysta niezmiennie od lat kreuje old-schoolowe brzmienia w trance.

Dnia 21.05.2012 miała miejsce premiera najnowszego albumu Solarstone'a pt. 'Pure'.
Z tej okazji Richard zgodził się udzielić wywiadu specjalnie dla Asot-Only.pl

Oficjalny trailer najnowszego albumu Solarstone'a pt. 'Pure':

1. Wszyscy Twoi fani z niecierpliwością czekają na wydanie Twojego najnowszego albumu 'Pure'. Co było główną inspiracją przy jego tworzeniu? Jak możemy interpretować jego tytuł ?

Ten album to 'Czysty Solarstone', czyli prawdopodobnie taki, na jaki od zawsze czekali moi fani. Przesłaniem albumu 'Touchstone' było w większym stopniu słuchanie muzyki w domowym zaciszu. Nie podobały mi się wtedy podziały na scenie muzyki tanecznej, dlatego zdecydowałem się na dość radykalną zmianę i nagranie albumu dość prototypowego. Obecnie odnoszę wrażenie, że dzisiejsza muzyka elektroniczna wydaje się być zdominowana przez szorstkie i zimne formy pseudo trance, które zupełnie do mnie nie przemawiają - brakuje mi w nich szczególnie duchowego pierwiastka charakterystycznego dla 'Pure Trance'. Stąd też pomysł, aby wrócić do moich korzeni, odkryć na nowo prawdziwą esencję tego, czym tak naprawdę jest trance. To odejście od bezsensownych terminologii, takich jak 'trouse', a także kontratak przeciwko tym wszystkim, którzy zawsze wiedzą, co w danym momencie w muzyce jest najlepsze i samozwańczo podejmują się generalizowania, przekonując nas, czego powinniśmy słuchać a czego nie. To także manifest przeciwko mieszance różnych stylów w utworach, przez co nawet sami producenci często nie wiedzą, co tworzą. Ten album jest zarówno oczyszczeniem, jak i gloryfikacją pojęcia Trance. Kieruje go do wszystkich, którzy chcieliby bawić się przy dźwiękach przenoszących do innego wymiaru, dla których muzyka jest uczuciem, pasją, stylem życia. Album ten oczywiście w większej części utrzymany jest w metrum 4 / 4 ale znajdują się na nim także elementy downtempo. Mimo tego jego generalnym założeniem jest jak najlepsza zabawa na parkiecie - stąd właśnie nazwa 'Pure'. To zarówno Czysty Trance jak i Czysty, Prawdziwy Solarstone.

2. Utwór 'The Spell', który mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć podczas ASOTa 550 w Londynie zrobił na słuchaczach ogromne wrażenie. Jak doszło do współpracy z Clare Stagg i jak przebiegała przy tworzeniu tego utworu?

Kontakt z Clark nawiązałem poprzez Jayne Hanna, członka zespołu The Steals*, i niemal natychmiast pojawiła się między nami chemia. W studio pracowało nam się niezwykle dobrze - można powiedzieć, że jesteśmy takimi muzycznymi bratnimi duszami. Clare jest świetną autorką tekstów piosenek, z cudownie czystym głosem. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, to przepowiedziałem jej, że zawojuje świat! Tak właściwie to jej domeną jest muzyka folkowa, a niebawem wyda też swoją autorską EP-kę, która jest po prostu fantastyczna! Poza 'The Spell', wokalistka pojawiła się także w dwóch innych utworach, spośród których moim ulubionym jest aktualnie 'Jewel'.

3. Twoje audycje 'Solaris International' są bardzo dobrze skonstruowane, a utwory pogrupowane pod względem podgatunków EDM. W jaki sposób selekcjonujesz i kategoryzujesz produkcje? Czy kierujesz się swoją własną intuicją muzyczną czy innymi wyznacznikami?

Dzięki! W swoich audycjach gram tylko muzykę, którą kocham. Czasem ciężko jest wypełnić czas antenowy samymi dobrymi nowościami, dlatego też często powtarzam kawałki z poprzednich tygodni. W audycji przeważa styl: progressive house / trance oraz bardziej energetyczny uplifting trance. Każdy poniedziałek spędzam na przygotowaniu kolejnego show, co zawsze sprawia mi to ogromną przyjemność. Niestety jest to dość czasochłonny proces - 2-godzinne show okazało się zbyt dużym obciążeniem dla jednej osoby, dlatego czas audycji postanowiłem skrócić do jednej godziny. W przeciwieństwie do wielu współczesnych producentów, nie mam wokół siebie zespołu ludzi, który wszystkie czynności związane z nagrywaniem setów wykonywałby za mnie. Za dobór kawałków i ogólną reżyserię epizodu odpowiadam sam, a całość powstaje bez żadnego scenariusza. Cechuje mnie spontaniczność, dlatego czasem w nagraniach pojawiają się moje głupie komentarze. Zdarzają się też przejęzyczenia, takie jak chociażby w nazwiskach rosyjskich artystów! Chcę być autentyczny w tym, co robię. Używam aplikacji Mixed In Key, by ułożyć kawałki we właściwiej kolejności (co bardzo ułatwia sprawę), a samą audycję miksuję przy pomocy Abletona. Zanim pojawił się Albeton, nagrywanie setów było znacznie cięższym zadaniem wymagającym większego wysiłku. Bardzo ważne są dla mnie reakcje ze strony słuchaczy, wszelkie głosy krytyki. Dlatego też uważam, że nawiązanie współpracy z forum ah.fm było trafnym posunięciem - bez tego ciężko by było o tak szeroką interakcje ze słuchaczami dla audycji radiowych nagrywanych przed transmisją.

4. Mimo nieustannej popularyzacji muzyki trance Ty nadal pozostajesz 'undergroundowy' i wierny prawdziwemu brzmieniu trance. Dlaczego ?

Ponieważ to właśnie to gra w mojej duszy, a wszystkie te podgatunki i cała ta bezsensowna terminologia są dziełem leniwych dziennikarzy. Każdy, kto kocha muzykę trance wie, że jest ona czymś więcej jak tylko pasją czy podgatunkiem muzycznym. To styl życia wypełniony rytmem, melodią i emocjami. Spróbuj usunąć którykolwiek z tych pierwiastków a otrzymasz coś całkiem ... innego.

5. Co sądzisz o współczesnej muzyce trance ?

Myślę, że odpowiedziałem już na to pytanie. Jeżeli chodzi o przyszłość muzyki trance, to nikt nie może jej przewidzieć. Jednak dopóki artyści tworzą muzykę z głębi serca, a odbiorcy słuchają jej swoim sercem, to wszystko powinno iść w dobrym kierunku. Nie jestem zainteresowany współczesnymi trendami w przemyśle muzycznym. Produkuję muzykę, w którą wierzę. Z reguły ignoruję to, co robią inni i podążam za tym, co podpowiada mi instynkt. Zazwyczaj jestem kulturalny, ale naprawdę denerwuje mnie, gdy moi rówieśnicy próbują podważać sens muzyki trance. Niektórzy producenci, decydujący się na odejście od tego nurtu, nie widzą nic złego w mieszaniu z błotem gatunku muzycznego, w którym tworzyli dotychczas. Uważam, że to jest żałosne. Moja odpowiedź na tego typu zachowanie brzmi 'dorośnijcie'.

6. Trzy produkcje, które robią na Tobie ogromne wrażenie, a nawet wywołują dreszcze, to ...

Sunscreem 'Love U More'
The Cardigans 'Communication'
New Order 'True Faith'

7. Najdziwniejsza sytuacja, która przydarzyła Ci się podczas występów na żywo, to ...

Dość dziwną sytuacją było dla mnie podpisywanie kobiecych piersi na prośbę jej chłopaka. Inną zapamiętaną przeze mnie sytuacją było wspinanie się na ramiona Andy'ego Moora podczas naszego występu back 2 back w Buenos Aires, co zresztą nie było zbyt mądre.

8. Czy marzy Ci się współpraca z jakimś producentem lub wokalistą/tką? Jeżeli tak, to z kim ?

Szczerze mówiąc, to z uwagi na najbliższą przyszłość nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Póki co zamiast jakiejkolwiek współpracy, wolę poeksperymentować samemu. Jednak w dłuższej perspektywie planuję wyprodukować coś z Konektiv oraz z Nickiem Stoynoffem. Mam także projekty w innych gatunkach, takie jak np. Federation rozwijany wspólnie z Ben Lost. Ponadto pracuję nad paroma pomysłami z Julie Scott, zobaczymy jak to się potoczy. Jeżeli pytanie dotyczyłoby współpracy zarówno z artystami żyjącymi, jak i tymi, którzy już od nas odeszli, na szczycie mojej listy znalazłby się John Lennon albo Vangelis (on żyje!)

9. Czy możemy się spodziewać, że będziesz kontynuował swoją serię kompilacji Electronic Architecture?

Owszem, trwają prace nad kompilacją Electronic Architecture 3 jednak chwilowo nie udzielę więcej informacji na jej temat ! Teraz w centrum zainteresowania jest mój nowy album 'Pure'.

10. W Polsce mieszka bardzo wielu Twoich fanów, którzy z niecierpliwością czekają na Twoją wizytę w naszym kraju. Kiedy będzie można Cię usłyszeć na żywo w Polsce?

Naprawdę mam taką nadzieję. Mój ostatni występ w Polsce okazał się klapą. To był ogromny występ open air i niestety padało cały dzień, wielka szkoda. Album 'Pure' jest wydawany w Polsce przez ProLogic i mam nadzieję, że uda mi się przybyć do Polski w ramach małej trasy koncertowej. Trzymam kciuki !

* Więcej informacji:
http://www.myspace.com/thestealsmusic

Wywiad w wersji oryginalnej:

Cytat:
ASOT-Only.pl Solarstone interview.

1. All your fans are waiting impatiently for the release of your new album 'Pure'. What was the source of inspiration when producing it? How shall we interpret its title ?

The album is 'Pure Solarstone', in that it's probably the album my fans have always wanted me to make. 'Touchstone' was more about 'home listening', at the time I really wasn't happy with the way the edm scene was fragmenting and decided to divert and record a concept album. Now these days the scene in the main seems (to me) to be dominated by a harsh and cold sounding form of alleged trance music, it really says nothing to me and I can't hear any of the spiritual & core elements of Pure Trance in it, hence why I decided to go back to my roots to rediscover the true essence of what trance music truly is. It's a kickback against nonsense genre terminologies like 'Trouse' and a fight-back against the self-appointed style councils that try to tell us what music's cool and what the latest must-like is. Against tracks that have such a mish-mash of sound styles that even their producers don't know what they are making. This album is both a purification and celebration of the term TRANCE. I'm reclaiming it, for all those who just want to dance to music that takes them to another place, for whom this music is a feeling, a passion, a way of life. Of coarse the album is not entirely four-to-the-floor, there are some down tempo diversions on there, but the majority of it is feel-good club music, that's why I called it 'Pure'. It's both Pure Trance, and Pure Solarstone.

2. Your latest track 'The Spell', which we could hear for the first time at ASOT 550 in London, made a massive impression on listeners. How did the collaboration with Clare Stagg start and how was it going?

I was put in touch with Clare by Jayne Hanna of The Steals, and we had an immediate chemistry between us. We work incredibly well together in the studio, true musical soul mates. Clare is a great song writer with a wonderful pure voice, and I predicted world domination for her when we first met! Her forte is actually folk music, she has a forthcoming ep which is just fabulous. She features on 2 other tracks on the album, of which 'Jewel' is my current favourite.

3. Your weekly broadcasts 'Solaris International' are perfectly constructed and the tracks you choose are categorized according to the sub-genres of EDM. How do you select and classify the tracks ? Do you rely on your own musical intuition or any other factors perhaps?

Thanks! I only play music on the show that I love, sometimes it is tough to fill the show with enough good new music, which is why I often replay tracks from previous weeks. The show covers progressive house / trance and also more driving, uplifting trance which I love in equal measure. I spend every Monday recording the show and I do enjoy it very much, but in recent times the 2 hour format became simply too much for one person which is why I switched to a 1hour show. Unlike many of my contemporaries I don't have a team of people around me doing stuff like mixing the show, picking the tracks and writing a script, I do it all myself, and the show is entirely un-scripted, I make it up on the spot, that's why sometimes I come out with stupid comments or fall over myself pronouncing Russian artist names! I prefer to keep it 'real'. I use Mixed In Key to get the tracks in the right order, which helps a lot, and I produce the show in Ableton. Before the days of Ableton it was considerably more labour intensive. I do love to receive feedback on the show, joining the ah.fm network was a great move as the interaction with the listeners is something difficult to achieve on a pre-recorded FM broadcast.

4. Despite the growing popularity of trance music you have remained underground and faithful to the 'pure' trance sound. Why?

Because that is where my heart lies, all these sub genres and nonsense terminologies are put there by lazy journalists, anybody who loves trance music knows that it is more than a passion or a musical sub genre, it is a way of life. It's about groove, melody and emotion. Remove any of those 3 things and you end up with something... other.

5. What is your opinion on the modern trance music? What do you think it is heading for nowadays?

I think I already answered that first question. As far as where it is going next, nobody can predict something like that, but so long as the people making the music are doing it from the heart, and the audience are listening with their heart, then it can only move forward in a positive way. I'm not interested in contemporary fads and fashions in the music industry, I make music I believe in, I tend to ignore what others are doing and follow my instincts. I am usually quite mild mannered, but it really makes me angry when some of my contemporaries try to undermine what trance music is, some producers seem to think it is ok to slag off a genre of music when they decide to move on and do something else, I think it is pathetic. My response to that is "grow up".

6. The three tracks which make a great impression on you, or even cause goose pimples, are:

Sunscreem 'Love U More'
The Cardigans 'Communication'
New Order 'True Faith'

7. The strangest situation that happened to you during a live performance was ...

Signing a woman's breasts at the request of her boyfriend was a bit strange, climbing on to Andy Moor's shoulder's during a back 2 back set in Buenos Aires was just silly.

8. If you had a chance to collaborate with any producer or vocalist you can think of, whom would you choose?

I couldn't really answer that in terms of the immediate future to be honest with you, rather than collaborate with anybody else I just want to experiment alone for a while. But in the long term, I do plan to produce something with Konektiv & something with Nick Stoynoff. I do have other projects in different styles, such as the Federation thing with Ben Lost, and also I'm working on some ideas with Julie Scott for a possible new project, we'll have to see how it pans out. If alive or dead is not out of the question, then John Lennon would be top of my list, or Vangelis (he's not dead!).

9. Are you planning to release the next volumes of your compilation Electronic Architecture?

Yes indeed, Electronic Architecture3 is very much underway, but you're not getting any more information about it for the time being! For now, it's all about the new album 'Pure'.

10. You've got a huge number of devoted fans in Poland who are looking forward to seeing you live. Are you going to visit Poland ? If so, when can we expect any gig of yours ?

I truly hope so, my last gig in Poland was a bit of a washout, it was a huge open air thing but it rained all day long, such a shame. The 'Pure' album is being released in Poland on ProLogic so I am hoping that a mini tour will materialize. Fingers crossed!

** Dodano: 20-05-2012, 23:46 **
Dziękuję za pomoc w edycji Maćkowi (Joy) oraz Pozostałym Użytkownikom Forum, którzy pomogli mi przy wyborze pytań :ok:

matush77 

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2481 dni temu
Wysłany: 20-05-2012, 22:52  

Świetny wywiad.! Bardzo miło i przyjemnie się go czytało :D Brawa dla Oli, która wpadła na pomysł tego wywiadu i podjęła się jego realizacji ;) :brawo: :padam:

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2818 dni temu
Wysłany: 20-05-2012, 23:01  

To mi się podoba !! :ok: Jest to kolejny Artysta (Tak, z dużej litery !! ), którego spokojnie można postawić obok, na przykład, Kaia Tracida. W Jego odpowiedziach łatwo można wyczytać autentyczność, na której Richowi tak zależy. Nie ma tu żadnego owijania w bawełnę. Bardzo fajnie, że Solarstone słucha głosu swoich fanów, a nie robi to, co Mu się podoba. :)

Odpowiedzi na pytania 4. i 5. są świetne.

Co do pytania 6., nie znam żadnej z tych produkcji... Czas to zmienić. :ok:

Chętnie posłuchałbym sobie duetu Solarstone & Vangelis. :roll: To byłoby coś naprawdę ciekawego. :)

Czekam na Niego w Polsce. :)

Co do samego wywiadu, krótki i treściwy, czyli na plus. :ok: Ola : Brawa za ogarnięcie. :ok:

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2665 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 00:20  

Wielkie gratulacje za ułożenie tak treściwego wywiadu :padam: Odpowiedzi na te konkretne pytania udzielone przez Solarstone są po prostu świetne, szczególnie 4 i 5 jak już podkreślił Łukasz. Aż lepiej się na sercu robi jak ma się pewność, że artysta taki jak Solarstone nigdy nie pójdzie za trendami :roll:

Najlepsze trance'owe produkcje wydane w styczniu 2017

Profil Facebook

MPC 

Dołączył 2150 dni temu

Wysłany: 21-05-2012, 05:50  

Wspaniały wywiad :brawo: Bardzo mi się spodobały odpowiedzi Solarstone na zadawane pytania (tak samo 4. i 5.). Gratulacje za przeprowadzenie wywiadu :) Czytało się go z zaciekawieniem i wielką przyjemnością.

Pioneer Stereo Amplifier A-6 | Sennheiser HD 205 II | Jensen Challenger 1000 | Yamaha YTP-220 | Ableton Live 9 Suite | FL Studio 10 | Adobe Audition CS6

Profil Facebook

adagio28
[Usunięty]

Wysłany: 21-05-2012, 06:50  

Filozof, ale w dobrym tego słowa znaczeniu :) Mówi to, co myśli, a nie jak niektórzy, których wypowiedzi są PR-owym bełkotem. Wspaniały wywiad :)

Profil Facebook

Siveen 
NajwyższyCzas!

Dołączył 2791 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 07:35  

Świetny wywiad ;) Widać że Rich to profesjonalista i nie olał wywiadu dla naszego forum odpowiadając na pytanie jednym zdaniem... Mi najbardziej spodobała się część na temat audycji.

pick 

Dołączył 2055 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 07:36  

Ale przyjemnie się tego czytało, bardzo udany wywiad!
:brawo: Ola :)

Lion 

Dołączył 2823 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 09:12  

Świetny wywiad :) Brakowało mi takiego albumu jak ten! Jak narazie dla mnie najlepszy album tego roku. Ostatnio naprawdę Trance zmienił swoje oblicze. Dobrze, że zostają jeszcze tacy jak Solarstone. Już nawet Leon Bolier zaczął tworzyć jakieś dziwne style, co bym się w ogóle po nim nie spodziewał ;/

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Dołączył 2795 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 10:04  

Z takimi ludźmi warto przeprowadzać wywiady :) Miło, że wypowiadał się wyczerpująco :D

Profil Facebook

mau5 
Weteran

Dołączył 2250 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 10:06  

Gratulacje Olu, to naprawdę świetny wywiad. Najbardziej podoba mi się ten fragment,

Cytat:
4. Mimo nieustannej popularyzacji muzyki trance Ty nadal pozostajesz 'undergroundowy' i wierny prawdziwemu brzmieniu trance. Dlaczego ?

Ponieważ to właśnie to gra w mojej duszy, a wszystkie te podgatunki i cała ta bezsensowna terminologia są dziełem leniwych dziennikarzy. Każdy, kto kocha muzykę trance wie, że jest ona czymś więcej jak tylko pasją czy podgatunkiem muzycznym. To styl życia wypełniony rytmem, melodią i emocjami. Spróbuj usunąć którykolwiek z tych pierwiastków a otrzymasz coś całkiem ... innego.

Człowiek artysta po prostu. ;) Czekam na kolejne wywiady. :)

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2360 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 10:48  

Bardzo dobry wywiad :) Dobrze, że jest artystą, który nadal chce tworzyć trance, ale z drugiej strony jeśli ktoś nie chce już tworzyć w tym gatunku to powinna być jego sprawa :P Fajnie, że udzielił tak wyczerpujących odpowiedzi. "Pure" jest naprawdę dobrym albumem i widać, że się przy nim napracował. Czekam na to, co Solarstone będzie robił dalej, oby nie zmienił swojego podejścia do tej muzyki :)

Kanes 
Administrator

Dołączył 2823 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 13:15  

Ciekawie to wyszło :) Nawet sam Rich wspomniał o tym wywiadzie na FB :D Dobra robota :ok:

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]

Profil Facebook

Dawid 
Ableton Live User

Dołączył 2823 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 13:56  

Świetnie wyselekcjonowane pytania, bardzo dobrze się to czytało :D
Wielkie dzięki dla Oli za trud włożony w kontakt z odpowiednimi osobami i złożeniem tego w całość. Dobra Robota :) :*

Patrząc na odpowiedzi, które przeczytałem, dochodzę do wniosku, że Richard jest osobą, którą można nazwać Artystą przez duże A :)

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2143 dni temu
Wysłany: 21-05-2012, 15:52  

bardzo dobry wywiad :) z taką gwiazdą jak Solarstone :D słowa uznania dla Richa za chęć udzielenia wywiadu ;) ale przede wszystkim Oli :padam: :padam: :padam:

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu