Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Słuchawki
Autor Wiadomość
ViVi 

Dołączył 2058 dni temu
Wysłany: 13-08-2012, 13:50  

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem polecanych przez forumowiczów słuchawek Creative Aurvana Live! . O przenośnych Sennheiser MX 270 już pisałem, obecnie ich nie używam, ale pewnie w szkole się jeszcze przydadzą. :)

raDi 

Dołączył 1879 dni temu
Wysłany: 26-08-2012, 10:02  

od dawna już Sennheiser HD 415 (jestem zadowolony)

Warrior 

Dołączył 2838 dni temu
Wysłany: 24-02-2013, 15:20  

Od wczoraj używam Creative Fatality Gaming Headset (99zł).

Plusy:
- dobre granie wysokich i średnich tonów,
- bardzo dobre "dudnienie" - bassy,
- regulowana geometria słuchawek - odchylanie nauszników w zakresie około +/- 5 stopni (lepsze doleganie do uszu/głowy),
- odpinany mikrofon (standardowy Jacuś 3,5 mm),
- odpowiednia długość kabla (2,5 m - 0,5 metra od słuchawek regulator głośności i wyłącznik mikrofonu),

Minusy
- niezbyt dokładnie tłumią zewnętrzne dźwięki - w moim przypadku akurat jest to zaleta bo nie lubię uczucia całkowitego odizolowania się od otoczenia. Od takiej izolacji mam słuchawki douszne.
- trochę za sztywne są, po 2 godzinach gry czułem lekki ucisk na uszy. Mogli użyć bardziej elastycznego tworzywa.

Hestin 
128bpm

Dołączył 1804 dni temu
Wysłany: 24-02-2013, 15:41  

O, jak dobre słuchawki za stówę to chyba się nad nimi zastanowię :D

Ostatnio używałem AKG K518DJ , genialne wygłuszenie, na konsolę super, do słuchania tak o też.

Ale teraz jestem bez słuchawek i potrzebuję rozejrzeć się za czymś tańszym.

Warrior, jak to wygląda jeśli chodzi o głośność? Np. gdy ktoś siedzi 2m od Ciebie, będzie słyszał jakieś dźwięki? ;)
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2838 dni temu
Wysłany: 24-02-2013, 17:01  

Domyślam się, że chodzi Ci bardziej o fakt, że chciałbyś takich, które możesz w nocy używać np w łóżku i druga "połówka" się nie obudzi. W tym wypadku takiego tłumienia one nie zapewniają i część dźwięku wychodzi na zewnątrz. Trochę da się usłyszeć, że coś gra.

Wczoraj do próby w nich odkurzałem - głośny odkurzacz 2 metry odemnie i np słuchając Walk the Edge - Breakdownu zbytnio nie nie słyszałem wyraźnie. Tłumienie nie dało rady pomimo głośności telefonu i słuchawek na full. Ale utwory bez cichych breaków - np RAMsterdam - dobrze się go słuchało podczas odkurzania.

Hestin 
128bpm

Dołączył 1804 dni temu
Wysłany: 24-02-2013, 21:55  

To chyba nie tak źle za tą cenę ;) Pomyślę
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

garuda 
im so blue

Dołączył 2833 dni temu
Wysłany: 25-02-2013, 22:38  

Sennheiser HD 205

Polecam.

Apollo13 
-=uplifting master=-

Dołączył 3020 dni temu
Wysłany: 26-02-2013, 10:26  

W mojej opinii sennheisery maja swietne wygluszenia. Z zewnatrz dochodza bardzo minimalne ilosci dzwiekow, na zewnatrz nie wychodzi praktycznie nic
CC: "13, Houston. Standby for S-IVB to COI capability." CDR: "S-IVB to COI, roger." CC: "Roger. You got it now, Jim." CDR: "We've got S-IVB to COI." JSC PAO: "Booster reports that the inboard engine shutdown was a bit early, and we're continuing to burn on the four outboard engines." CC: "() 13; CDR: "Go at ()" CDR: "And Houston what's the story on engine five?" CC: "Jim, Houston. we don't have a story on why the inboard out was early, but the other engines are go, and you're go." CDR: "Roger."

Profil Facebook

Hestin 
128bpm

Dołączył 1804 dni temu
Wysłany: 10-03-2013, 21:23  

Polecam w ciemno, Do Trance za 200zł trudno o lepsze słuchawki :) wygodniejsze od Senków, Bass lepszy niz w creativach przy dobrym ustawieniu EQ.
3D Axis, zginanie sluchawek dla komfortu chowania do etui chociazby.
Wygluszenie miód, kabel 2.5m 180-200 zł.

Trzeba trochę uważać jednak na końcówkę kabla, nadmierne wyginanie może poprzerywać wnętrzności w kablu (ale to chyba w kazdych sluchawkach

*subiektywna ocena
Mój Soundcloud.

Profil Facebook

Trance Logic 
Weteran

Dołączył 2770 dni temu
Wysłany: 10-03-2013, 22:43  

Hestin - 10-03-2013, 21:23 napisał/a:
Obrazek

Polecam w ciemno, Do Trance za 200zł trudno o lepsze słuchawki :) wygodniejsze od Senków, Bass lepszy niz w creativach przy dobrym ustawieniu EQ.

Trzeba trochę uważać jednak na końcówkę kabla, nadmierne wyginanie może poprzerywać wnętrzności w kablu (ale to chyba w kazdych sluchawkach

*subiektywna ocena

Posiadam ten model od pół roku i szczerze mówiąc nie miałem lepszych słuchawek ;) Dźwięk, bass, jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie ;) Słuchawki warte polecenia ;)

Hestin 
128bpm

Dołączył 1804 dni temu
Wysłany: 11-03-2013, 02:06  

Trance Logic - 10-03-2013, 22:43 napisał/a:
Hestin - 10-03-2013, 21:23 napisał/a:
Obrazek

*subiektywna ocena

Posiadam ten model od pół roku i szczerze mówiąc nie miałem lepszych słuchawek ;) Dźwięk, bass, jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie ;) Słuchawki warte polecenia ;)

Zauważyłeś, że jak ktoś do Ciebie mówi z odległości 2m to za nic nie usłyszysz? :D Przy większej głośności. Poduchy extra.
Mój Soundcloud.

Profil Facebook

Sziszka 
H8R

Dołączył 3062 dni temu
Wysłany: 11-03-2013, 11:32  

Do laptopa używam:

- Creative Aurvana Live! + karta USB Crative SoundBlaster.

Do komóreczki:

- AKG K321 - bardzo dobre dokonałowe słuchaweczki z dobrym środkiem i głębokim basem :ok:

Dawid 
Ableton Live User

Dołączył 3063 dni temu
Wysłany: 12-03-2013, 22:41  

Zacząłem czytać o tych waszych AKG K518 i biorąc pod uwagę fakt, że rozglądam się za słuchawkami, to pewnie wezmę je pod uwagę przy wyborze sprzętu :D

- Do tematu:

U mnie w zasadzie niewiele się zmieniło, w domu od ponad dwóch lat niezawodne (i tanie!) TDK MP-200 a przenośne, kupione do telefonu to Sennheiser MX170. Jak na 40 zł, które wydałem na nie w Saturnie, to grają całkiem przyjemnie :D

Profil Facebook

Hestin 
128bpm

Dołączył 1804 dni temu
Wysłany: 12-03-2013, 23:07  

Dawid - 12-03-2013, 22:41 napisał/a:
Zacząłem czytać o tych waszych AKG K518 i biorąc pod uwagę fakt, że rozglądam się za słuchawkami, to pewnie wezmę je pod uwagę przy wyborze sprzętu :D

- Do tematu:

U mnie w zasadzie niewiele się zmieniło, w domu od ponad dwóch lat niezawodne (i tanie!) TDK MP-200 a przenośne, kupione do telefonu to Sennheiser MX170. Jak na 40 zł, które wydałem na nie w Saturnie, to grają całkiem przyjemnie :D

Bierz AKG : )
Ja wczoraj zlozylem przelew na 185zł i czekam az do mnie przyjdą, testowałem juz wczesniej, no do EDM za tę cenę nic lepszego nie ma.
Mój Soundcloud.

Profil Facebook

Trance Logic 
Weteran

Dołączył 2770 dni temu
Wysłany: 12-03-2013, 23:15  

No i Next DJ takie ma XD

Odpowiedz do tematu