Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joy
25-05-2011, 00:23
The Blizzard
Autor Wiadomość
Sziszka 
H8R

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 12-04-2011, 23:40  The Blizzard

Tore i Lars ekskluzywnie dla asot-only.pl!

The Blizzard to nowy projekt z Norwegii. Tworzą go Lars Nyheim i Tore Vatle Jensen, którzy rozpoczęli współpracę w 2006 roku, produkując swój pierwszy singiel "Kalopsia". Utwór zyskał olbrzymie uznanie i był solidnie promowany m.in. przez Tiesto, Armina Van Buurena, Menno De Jonga i wielu wielu innych. Lars i Tore wyprodukowali również dwa świetne remixy dla Envio ("For You"), oraz Kirsty Hawkshaw ("Reasons To Forgive").

Na wstępie : Cześć! To dla nas wielki zaszczyt, że możemy z Wami porozmawiać :)
Lars : Cześć Asot-only.pl! :) Mam nadzieję, że macie się dobrze!

1. Dlaczego nazwaliście się "The Blizzard"?
Tore odgarniał śnieg sprzed domu podczas ogromnej burzy śnieżnej. Wtedy po raz pierwszy pomyślał, że nazwa "blizzard" pasuje do nas idealnie. Zasugerowałem mu, że z przedrostkiem "The" będzie brzmieć lepiej, i tak oto jesteśmy :)

2. Próbowaliście już produkować w innych stylach lub gatunkach muzycznych?
Tore produkuje trochę w muzyce ambient. Sprawdźcie podkład na naszej stronie - www.theblizzard.org

3. Do Larsa : Gdzie po raz pierwszy spotkałeś Tore'a? Kiedy zdecydowaliście się nagrać razem swój pierwszy track?
Po raz pierwszy spotkałem Tore'a w 2003 roku dzięki naszym wspólnym znajomym. Odwiedziliśmy go wtedy, kiedy jeszcze mieszkał w Oslo, a następnie wyszliśmy razem do klubu. Ja w tym czasie mieszkałem w Sorreisa na północy Norwegii. Tore także pochodzi z tego miasta ale w roku 2000 przeprowadził się do Oslo, gdzie przebywał do roku 2006. Kiedy powrócił z powrotem do Sorreisi, połączyliśmy nasze siły i rozpoczęliśmy produkować razem. Jak na ironię losu, mieszkam teraz w Oslo, ponieważ łatwiej się stąd dostać na imprezy, na których gram. Obecnie Tore zajmuje się głównie produkcją muzyki, podczas gdy ja dbam o wszystkie sprawy związane z audycją radiową, imprezami, kontaktami z wytwórniami muzycznymi itd.

4. Wasz pierwszy kawałek "Kalopsia" był rewolucją, jeśli wiesz co mam na myśli. Nowy styl, nowa wizja, nowy punkt widzenia w muzyce trance. Chcielibyście kontynuować ten styl czy jednak potrzebujecie zmian?
Tak, z pewnością był rewolucyjny. W dalszym ciągu nagrywamy progresywne kawałki w stylu "The Blizzard", ale czujemy, że powinniśmy robić także utwory odrobinę bardziej klubowe. Usłyszycie to w naszym nowym remixie kawałka "Take A Moment" od Armina ;)

5. Jakiego programu używacie do tworzenia muzyki?
Używamy Cakewalk Sonar oraz mnóstwa wirtualnych syntezatorów.

6. Jakich innych gatunków muzycznych słuchacie?
Słuchamy wszystkiego, od rocka po ambient i muzyki filmowej :)

7. Co chcielibyście powiedzieć wszystkich użytkownikom asot-only.pl?

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierają w Polsce. Mam nadzieję, że będzie okazja zagrania u Was w najbliższej przyszłości! Dzięki za wywiad!

Dziękujemy i powodzenia w przyszłości!

First of all : hi! It's a great honor that we can talk to you guys :)
Lars: Hi Asot-only.pl! :) Hope you're well!

1. Why did You call yourself "The Blizzard"?

Tore was out removing snow in front of his house in the huge blizzard (snowstorm). He thought blizzard suited us well. I recommended The Blizzard, because I thought it sounded better. And here we are :)

2. Did you try to produce in a different style or genre?
Tore produces some ambient music. Check out the background music on our homepage - www.theblizzard.org

3. To Lars : where did you meet Tore? And when did you decide to do a track together?
I met Tore in 2003 through a friend of ours. We visited him when was living in Oslo and went out clubbing together. I lived in Sorreisa in the north of Norway that time. Tore is also from Sorreisa, but he moved to Oslo around 2000. When he moved back to Sorreisa in 2006 we joined forces and started to produce together. Ironically I live in Oslo now, because it's easier to go on gigs when I live down here. Tore is now doing the producing, while I take care of everything else like radio show, gigs, label contact and so for

4. Your first track "Kalopsia" was a revolution, if You know what I mean. New style, new vision, new point of view in trance music. You want to continue this style or maybe you need a change?

Yes, it sure was. We still like making progressive music in The blizzard style, but we feel we need to make the tracks a bit more "clubby" tracks. You will hear it in our new remix of Armin's track called "Take A Moment" ;)

5. What kind of software do you use to produce?
We use Cakewalk Sonar and a lot of synths software.

6. What other genres are you listening to?
We are listening to everything from rock to ambient and movie scores. :)

7. What would You like to say to all users of asot-only.pl?
I would like to thank everyone in Poland who supports us. Hope I will have a chance to play in Poland in the near future! Rock on guys ;) And thanks for the interview!

Thanks and good luck in the future!

Zielczan 

Dołączył 2502 dni temu
Wysłany: 13-04-2011, 19:47  

Sziszka napisał/a:
1. Why did You call yourself "The Blizzard"?
Tore was out removing snow in front of his house in this huge blizzard (snowstorm). He thought blizzard suited us well. I recommended The Blizzard, because I thought it sounded better. And here we are :)

Dzięki za przekazanie mojego pytania. ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Sziszka 
H8R

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 14-04-2011, 12:14  

Na wstępie : Cześć! To dla nas wielki przywilej, że możemy z Wami porozmawiać :)
Lars : Cześć Asot-only.pl! :) Mam nadzieję, że macie się dobrze!

Tore odgarniał śnieg sprzed domu podczas ogromnej burzy śnieżnej. Pomyślał, że ta nazwa pasuje idealnie. Ja poleciłem nazwę burzy śnieżnej (przyp. red. :P : z "the" na początku), ponieważ myślałem, że to brzmi lepiej. I tak oto jesteśmy :)

2. Próbowaliście produkować w innych gatunkach?
Tore produkuje muzykę ambient. Sprawdźcie podkład na naszej stronie - www.theblizzard.org

3. Do Larsa : kiedy spotkałeś Tore? Kiedy był punkt zapalny, w którym powiedziałeś : "zróbmy razem kawałek!"?
Poznałem Tore w 2003 roku poprzez naszych wspólnych znajomych. Odwiedziliśmy go, kiedy mieszkał w Oslo i wyszliśmy razem z nim do klubu. Ja w tym czasie mieszkałem w Sorreisy na północy Norwegii. Tore także jest z Sorreisy, ale koło 2000 roku przeprowadził się do Oslo. Kiedy wrócił do Sorreisy w 2006 roku połączyliśmy siły i zaczęliśmy razem produkować. Jak na ironię losu, mieszkam teraz w Oslo, ponieważ łatwiej się stąd dostać na imprezy, na których gram. Tore teraz zajmuje się produkowaniem, w czasie gdy ja dbam o imprezy, kontrakty z wytwórniami, audycje radiowe itd.

4. Wasz pierwszy kawałek "Kalopsia" był rewolucją, jeśli wiesz co mam na myśli. Nowy styl, nowa wizja, nowy punkt widzenia w muzyce trance. Chcecie kontynuować ten styl czy jednak potrzebujecie zmiany?
Tak, na pewno był. Ciągle robimy progresywne kawałki w naszym stylu, ale czujemy, że musimy robić kawałki trochę bardziej klubowe. Usłyszycie to w naszym nowym remixie kawałka "Take A Moment" od Armina ;)

5. Jakiego programu używacie do tworzenia?
Używamy Cakewalk Sonar i mnóstwo wirtualnych syntezatorów.

6. Jakich innych gatunków słuchacie?
Słuchamy wszystkiego od rocka po ambient i muzykę z filmów :)

7. Co chcielibyście powiedzieć wszystkich użytkownikom asot-only.pl?

Chciałbym podziękować wszystkim w Polsce, którzy nas wspierają. Mam nadzieję, że będzie okazja zagrać w Polsce w najbliższej przyszłości! Rock on ludzie ;) Dzięki za wywiad!

Dziękujemy i powodzenia w przyszłości!

Rock on oznacza coś w stylu "Rock'n'roll", dlatego wolałem to tak zostawić :) No i niby mało pytań, ale jednak wolałbym to zrobić face2face, bo na bieżąco można się dopytać w danej kwestii :p

Zielczan 

Dołączył 2502 dni temu
Wysłany: 11-05-2011, 18:47  

Sziszka napisał/a:

Tore odgarniał śnieg sprzed domu podczas ogromnej burzy śnieżnej. Pomyślał, że ta nazwa ("Blizzard") pasuje idealnie. Ja poleciłem nazwę "The Blizzard", ponieważ uważałem, że tak brzmi lepiej. I tak oto jesteśmy :)

Ja bym tak to napisał, pierwotna wersja jest za dziwna. ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Sziszka 
H8R

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 11-05-2011, 20:03  

Zielczan napisał/a:
Sziszka napisał/a:

Tore odgarniał śnieg sprzed domu podczas ogromnej burzy śnieżnej. Pomyślał, że ta nazwa ("Blizzard") pasuje idealnie. Ja poleciłem nazwę "The Blizzard", ponieważ uważałem, że tak brzmi lepiej. I tak oto jesteśmy :)

Ja bym tak to napisał, pierwotna wersja jest za dziwna. ;d

Faktycznie, nie wpadłem na takie coś :slupek:

Joy 
Administrator

Dołączył 3070 dni temu
Wysłany: 25-05-2011, 00:24  

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem ;)

Profil Facebook

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2677 dni temu
Wysłany: 25-05-2011, 17:26  

Krótki ale jakże ciekawy wywiad ;) Który także polecam bo warto go przeczytać ;) Dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy o nich i już nie są dla mnie jakby za barierą że tylko produkują mega kawałki , dzięki Szi :ok: .

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu