Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje związane z forum
Autor Wiadomość
Warrior 

Dołączył 2636 dni temu
Wysłany: 22-05-2013, 21:24  

Miałbym takie sugestie odnośnie wyglądu forum (dotycza strony głównej)

1. Usunięcie z każdego działu/tematu znacznika informującego kto (jaka grupa) moderuje ten dział. Nie wiem po co komu takie info na stronie głównej.
2. Zastanowić się nad usunięciem co poniektórych podpisów pod tematami - oczywiście chodzi o stronę główną:
bo tak na przykład dział "ze świata muzyki"
temat: "dyskusje ogólne"
ma podpis: "czyli ogólnie na temat muzyki"
totalnie ten podpis niczego nie wnosi - i jest tak ze zdecydowaną większością podpisów pod tematami/działami. Przez to strona główna jest 4 razy dłuższa niż by wystarczyła.

3. Ukrył jakoś listę "przez ostatnie 24 godziny byli na forum" - długa jest niesamowicie.
Zostawiłbym zarejestrowanych (w danej chwili) i podział grup.

Jak można z tego wysnuć wniosek: ma to na celu skrócenie długości strony głównej. Po co? Żeby zwiększyć jej przejrzystość poprzez usunięcie rzeczy które obecnie są, a praktycznie niczego nie wnoszą. Co Wy o tym sądzicie?

Wiem, że wymagałoby to poświęcenia jakiejś części czasu, a część jest w ogóle niewykonalna (szkielet skryptu forum), aczkolwiek przemyślcie takie propozycje.

Karol 
A&B Fan

Dołączył 2827 dni temu
Wysłany: 23-05-2013, 10:17  

Warrior napisał/a:
3. Ukrył jakoś listę "przez ostatnie 24 godziny byli na forum" - długa jest niesamowicie.

W preferencjach każdy może sobie to wyłączyć. Wystarczy odznaczyć: "Pokazuj ostatnich odwiedzających"

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2636 dni temu
Wysłany: 23-05-2013, 17:26  

W ustawieniach profilu nie mam takiej opcji, być może jest tylko dla VIPów i moderatorów.

B. Rabbit 

Asot-Only

Dołączył 2828 dni temu
Wysłany: 23-05-2013, 18:02  

Warrior - 23-05-2013, 17:26 napisał/a:
W ustawieniach profilu nie mam takiej opcji, być może jest tylko dla VIPów i moderatorów.

Jest, 6 opcja od góry :)

Profil Facebook

Joy 
Administrator

Dołączył 2861 dni temu
Wysłany: 23-05-2013, 18:32  

Warrior napisał/a:
1. Usunięcie z każdego działu/tematu znacznika informującego kto (jaka grupa) moderuje ten dział. Nie wiem po co komu takie info na stronie głównej.

Ta informacja najpewniej zostanie, aczkolwiek z chęcią przetestuję wygląd strony głównej bez niej. Uważam że nie wpływa ona znacząco na czytelność kategorii, wręcz przeciwnie - ale przede wszystkim jest to ważny nośnik informacji o tym, który dział jest przez jaką grupę/usera moderowany

Warrior napisał/a:
2. Zastanowić się nad usunięciem co poniektórych podpisów pod tematami - oczywiście chodzi o stronę główną:
bo tak na przykład dział "ze świata muzyki"
temat: "dyskusje ogólne"
ma podpis: "czyli ogólnie na temat muzyki"
totalnie ten podpis niczego nie wnosi - i jest tak ze zdecydowaną większością podpisów pod tematami/działami. Przez to strona główna jest 4 razy dłuższa niż by wystarczyła.

Niektórych na pewno nie, albo usunąć wszystkie albo pozostawić tak jak jest. Wybiórcze zlikwidowanie opisów utworzy między kategoriami mało estetyczne dziury. Ewentualnie pomyśleć można jeszcze nad zmianą opisów, gdyż obecne funkcjonują w zasadzie od początku forum i zgodzę się, że niektóre są dość archaiczne.

Warrior napisał/a:

Myślę że rozwiązanie zaproponowane w postach powyżej jest jak najbardziej wystarczające. Mimo wszystko wskaźnik 24h jest takim jakby wyznacznikiem aktywności userów w znaczeniu logowania. Forum startowało od 48h, można by skrócić ewentualnie do 12h ale to już inni muszą się wypowiedzieć, czy faktycznie tego chcą.

Warrior napisał/a:
Jak można z tego wysnuć wniosek: ma to na celu skrócenie długości strony głównej. Po co? Żeby zwiększyć jej przejrzystość poprzez usunięcie rzeczy które obecnie są, a praktycznie niczego nie wnoszą. Co Wy o tym sądzicie?

Słuszny kierunek, jednak osobiście skoncentrowałbym się na reorganizacji działów, prowadzącej do pozostawienia kluczowych kategorii. Mimo wszystko uważam, że struktura forum może być odrobinę nieczytelna dla osób, które pierwszy raz na nie zaglądają - osoby które regularnie nas odwiedzają, doskonale poruszają się między działami.

Warrior napisał/a:
Wiem, że wymagałoby to poświęcenia jakiejś części czasu, a część jest w ogóle niewykonalna (szkielet skryptu forum), aczkolwiek przemyślcie takie propozycje.

Niema rzeczy niewykonalnych, wszystko jest kwestią czasu oraz umiejętności nabytych i związanych z szybkim wyszukiwaniem potrzebnych informacji w sieci.

Dzięki za propozycje ;)

Jako że generalnie brakuje u nas właściwego miejsca na podobne wątki, dyskusja zostaje wydzielona do osobnego tematu

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2636 dni temu
Wysłany: 23-05-2013, 18:51  

Co do jedynki - chyba logiczne że dział jest moderowany, czy to przed Head-admina czy zwykłego "ogórka" (bez urazy!) to jaka w tym jest różnica?
Tym bardziej że każdy dział jest moderowany przez grupę "moderator".
Wszędzie to samo powielone 30 razy.

2. No chyba przyznasz że akurat dobrym przykładem zapodałem gdzie podpis pod tematem totalnie nic nowego nie wnosi?
Zaznaczyłem że chodzi o usunięcie podpisów nic nie wnoszących.
W tym wypadku nie musimy się posługiwać system zero-jedynkowym w którym coś albo jest, albo tego nie ma wcale. Powinno to być płynne i wynikać z samego siebie.

Sorry ale już to widzę jak nowa osoba czyta po kolei każdy podpis pod każdym działem, godzina z głowy... :roll:

Jako nowy user po prostu się wchodzi na czuja i przeczesuje działy/tematy.

3. Gdzie Wy widzicie taką opcję?
(dwa załączniki przedstawiają edycję moich ustawień profilu, tak to widzę)
edit: dobra, odkryłem nową-starą zakładkę preferencji - przycisk na stronie głównej... dobrze byłoby to powiązać z ustawieniami profilu... a nie że dwa różne panele preferencji.
Dzięki!

Gnapek 

Dołączył 2743 dni temu
Wysłany: 01-09-2013, 10:26  

Zamienić na profil G+ lub wywalić całkowicie. ;)

Joy 
Administrator

Dołączył 2861 dni temu
Wysłany: 01-09-2013, 12:19  

Słuszna uwaga ;)

Profil Facebook

Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2030 dni temu
Wysłany: 01-09-2013, 21:15  

ewentualnie jeszcze dodać okienko Twittera gdyż sporo użytkowników posiada konta tam :D

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2636 dni temu
Wysłany: 10-11-2013, 01:43  

Sugerowałbym by z nazwy tematu "nocne marki." usunąć kropkę po słowie "marki". Wyszukiwarka nie znajduje tematu jeżeli po marki nie doda się kropki. Totalny bezsens.

http://asot-only.pl/nocne...ht=nocne+marki.

** Komentarz dodany przez: Carl van Gander: 10-11-2013, 07:15 **
Zrobione :)

Warrior 

Dołączył 2636 dni temu
Wysłany: 13-02-2014, 19:26  

miałbym sugestię aby zreorganizować dział "Koncerty":

http://asot-only.pl/koncerty-vf59.htm
ASOT 450 i AO Mirage mają swój duży osobny dział, a najnowsze wątki o 650 i nieco starsze o 600 (itp) jeden odnośnik tematu. Ja stary user niezbyt to ogarniam a co dopiero jakaś nowa osoba, która do nas zawita.

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2856 dni temu
Wysłany: 24-02-2014, 10:07  

Ja myślę, że w dziale Imprezy powinno dodać się poddział Imprezy klubowe zagraniczne. Co o tym sądzicie ?

Joy 
Administrator

Dołączył 2861 dni temu
Wysłany: 24-02-2014, 21:06  

Warrior, zreorganizowania wymaga wiele działów, w tym ten o którym piszesz. Asot 450 i AO Mirage miały swoje osobne działy z racji tego, że koncerty odbywały się w Polsce i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

lab303, moim zdaniem niepotrzebne - to jest sprawa tak niszowa, że nie wymaga osobnego działu; forum powinno być maksymalnie proste i czytelne, nad czym wkrótce będziemy pracować, likwidując działy mniej popularne

Profil Facebook

philosopher 

Dołączył 1588 dni temu
Wysłany: 26-07-2014, 12:37  

Ja miałbym następujące propozycje:
- przenoszenie singli, albumów, kompilacji starszych niż 5 lat z działu "Nowe single" do "Klasyki".
- Możliwość dodawania albumów do działów klasyki.

Co na to szanowna administracja? ;)

Kanes 
Administrator

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2860 dni temu
Wysłany: 26-07-2014, 17:17  

Jeśli chodzi o drugą propozycję to na forum był już dział stworzony do tego pod nazwą "Archiwum", niestety nie cieszył się popularnością.

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu