Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
New Year's Eve Special 2014
Autor Wiadomość
Warrior 

Dołączył 2844 dni temu
Wysłany: 27-11-2014, 11:57  

Dostałem dzisiaj maila z policji z paroma pytaniami w sprawie NYE. Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe czy i Wy czegoś nie dostaliście.

** Dodano: 27-11-2014, 12:00 **
mq1 - 13-11-2013, 13:00 napisał/a:
Maarnaa napisał/a:
Ja tak się zastanawiam co się jeszcze wydarzy ...

Munder Only ;)

Tak to przeczytałem i zważywszy na to co się wydarzyło z Armin Only już takie zabawne to to nie jest. :roll:

mq1 

Dołączył 2813 dni temu
Wysłany: 27-11-2014, 12:30  

Warrior napisał/a:
Tak to przeczytałem i zważywszy na to co się wydarzyło z Armin Only już takie zabawne to to nie jest.

Wykrakałem, przepraszam.

Joy 
Administrator

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 05-02-2015, 04:09  

Mogę powiedzieć tylko tyle, że sprawa się toczy, świadkowie (poszkodowani) są przesłuchiwani i raczej kwestią czasu jest wystosowanie międzynarodowego listu gończego.

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2844 dni temu
Wysłany: 05-02-2015, 08:34  

Trochę materiałów policji przekazałem przy przesłuchaniu w sprawie, mogą się im przydać. Mam świadomość, że sprawa będzie się mogła ciągnąć latami. Przynajmniej ma się wewnętrzny spokój, że zupełnie spać spokojnie Munder nie będzie mógł (wiem wiem, marzenia ściętej głowy).

Joy 
Administrator

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 16-05-2015, 11:30  

Prokuratura jednak zdecydowała się umorzyć dochodzenie w tej sprawie. Uzasadnienie liczy 4 strony formatu A4 więc ciężko mi nawet streścić. Najważniejsze zdanie zacytuję: "... nie dopatrzono się znamion przestępstwa z art. 286 1kk. Elementy przedmiotowe oszustwa muszą się mieścić w świadomości sprawcy i muszą być objęte jego wolą. Sprawca nie tylko musi chcieć uzyskać korzyść majątkową, lecz musi także chcieć w tym celu użyć określonego sposobu działania lub zaniechania. Jeżeli jeden z tych elementów nie jest objęty świadomością - nie ma oszustwa i jeśli któregoś z nich sprawca nie chce, lecz tylko nań się godzi - również nie ma oszustwa. Oszustwo może być przestępstwem popełnionym tylko umyślnie z zamiarem bezpośrednim, kierunkowym, obejmującym cel i sposób działania."

Innymi słowy, celem Mundera była organizacja imprezy - nie działał on celowo w celu wymuszenia pieniędzy, a więc nie może być ukarany w drodze postępowania karnego :/

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3064 dni temu
Wysłany: 16-05-2015, 14:27  

Joy - 16-05-2015, 11:30 napisał/a:
Prokuratura jednak zdecydowała się umorzyć dochodzenie w tej sprawie. Uzasadnienie liczy 4 strony formatu A4 więc ciężko mi nawet streścić. Najważniejsze zdanie zacytuję: "... nie dopatrzono się znamion przestępstwa z art. 286 1kk. Elementy przedmiotowe oszustwa muszą się mieścić w świadomości sprawcy i muszą być objęte jego wolą. Sprawca nie tylko musi chcieć uzyskać korzyść majątkową, lecz musi także chcieć w tym celu użyć określonego sposobu działania lub zaniechania. Jeżeli jeden z tych elementów nie jest objęty świadomością - nie ma oszustwa i jeśli któregoś z nich sprawca nie chce, lecz tylko nań się godzi - również nie ma oszustwa. Oszustwo może być przestępstwem popełnionym tylko umyślnie z zamiarem bezpośrednim, kierunkowym, obejmującym cel i sposób działania."

Innymi słowy, celem Mundera była organizacja imprezy - nie działał on celowo w celu wymuszenia pieniędzy, a więc nie może być ukarany w drodze postępowania karnego :/

No to ładnie..

Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2238 dni temu
Wysłany: 28-05-2015, 16:52  

:padam: Witamy w chorym kraju który się Polska nazywa gdzie mamy takie zasrane prawo, które chroni przestępców :/

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu