Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
MixMeister i przejścia jak w winampie ... HELP
Autor Wiadomość
NapTooR 
No Risk - No FUN!

Dołączył 2757 dni temu
Wysłany: 23-08-2012, 21:08  MixMeister i przejścia jak w winampie ... HELP

Jak w temacie. Ostatnio w VDJ robiłem "seta", do DJ Encountera i wyszedł jak w Winampie. Teraz zaczynam się bawić w Mixmeisterze i ... wychodzi tak samo 0.o
Mam do was prośbę - mógłby ktoś choć dwa kawałki zmixować w meisterze tak aby to miało ręce i nogi, bo na razie to jest dupa. No chyba że ktoś chce sobie uszy pokaleczyć to mogę swój "wytwór" wysłać - mix 2 tracków.

Swoją drogą - jest możliwe aby w tym programie robić normalnie przejścia do setów, czy jednak muszę się dorwać do abletona czy czegoś czego nie ogarnę?

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3091 dni temu
Wysłany: 23-08-2012, 21:26  

Obejrzysz to i ogarniesz :) lub jakiekolwiek inne tutoriale

Profil Facebook

NapTooR 
No Risk - No FUN!

Dołączył 2757 dni temu
Wysłany: 23-08-2012, 21:33  

Obczaje jutro ;) Tutków to już sporo obejrzałem, sporo też o podstawach mixowania (niby), ale nic nie pisze tam jak łączyć tracki ;d Może to mi pomoże ;)
Dzięki Carl :)

Michael Lewis 

Dołączył 2247 dni temu
Wysłany: 24-08-2012, 19:25  

Widze że ten mixmeister jest podobny do abletona. Odradzam używanie takich programów na początek.

Najlepszy na początek jest oczywiście sprzęt, ale jeśli nie masz dostępu, to ucz się na programach które działają w ten sam sposób co sprzęt - polecam Traktor DJ Studio:

Jak już ogarniesz w 100% traktora to odpal sobie program BPM Studio
Różnica jest taka, że nie masz w tym programie:
- SYNC
- Phase Meter (Nie widzisz pozycji beatów jednego utworu do drugiego - nie widzisz "koni")
- nie masz wykresu utworu i sam liczysz frazy
- ustawiasz cue jak na sprzecie

Czyli utrudniasz sobie życie, ale masz wszystko tak jak na sprzęcie, nie widzisz utworów, czy są konie itd, o wszystkim decydujesz słuchem.

Po nauczeniu się tych programów będziesz bardziej intuicyjnie podchodził do mixowania. =)

NapTooR 
No Risk - No FUN!

Dołączył 2757 dni temu
Wysłany: 24-08-2012, 22:04  

Michael, nie chciałbym Cię martwić, ale ten poradnik przerabiałem już jakiś czas temu tak jak wiele innych:
http://www.kordas.nasadow...nia_nagran.html
http://www.livemusic.pun.pl/viewtopic.php?pid=127
i parę z tego forum ;p

Mnie trzeba już za rączke prowadzić bo myślę łopatologicznie (dlatego też nie naucze się programowania choć powinienem ;s).
Jak do tego podchodziłem to myślałem że nie są wymagane jakieś predyspozycje, a jednak trzeba mieć "to coś" ;)

ps. Carl, po tym poradniku to było jeszcze gorzej :D

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3091 dni temu
Wysłany: 25-08-2012, 07:33  

Nie wiem skąd ta trudność. Ustawiasz utwory potem np TRANSITION na Beatmix 32 i samo Ci się łączy. Jeśli chcesz edytować to połączenie to przesuwasz w dowolna stronę Intro Anchor i Outro Anchor:

Profil Facebook

Kanar 
old trance digger

Dołączył 3119 dni temu
Wysłany: 25-08-2012, 14:04  

Ja bym radził jak Michael Lewis zacząć od podstaw. Żenadą jest jak ktoś bawi się w programach automatyzowanych ( MixMeister, Ableton), a nie ma pojęcia jak się miksuje live lub na sprzęcie. Najlepszy będzie właśnie Traktor.
- jak już załadujesz utwory na obu playerach ustaw tak, żeby było to samo tempo
- do miksowania trzeba mieć słuch, musisz wiedzieć kiedy będzie przejście w utworze (przeważanie jest co 16/32/64 uderzenia -licz sobie uderzenia na początek) i kiedy będzie jakieś najście w kawałku np A to w tym samym czasie włączasz kawałek w B - tylko żeby zaczynał się też w początku tych powtórzeń.
-synchronizujesz bity, przyspieszając lub spowalniając drugi kawałek odpowiednimi przyciskami (nie chce mi się opisywać jak wyglądają) i wyczuwasz, że się ładnie nakladają
-na koniec zabawa EQ czyli chociażby zmiana basu z jednego na drugi utwór i reguluj glosnością na początek.

Przede wszystkim musisz posiedzieć przy tym. Nic od razu nie przychodzi, jak trudno Ci pojąc to posiedź do skutku, po parę godzin dziennie. Nie święci garnki lepią ;)

NapTooR 
No Risk - No FUN!

Dołączył 2757 dni temu
Wysłany: 25-08-2012, 18:35  

Dzięki za całą pomoc, po prostu lubię dużo narzekać i dlatego tak wyszlo :P

Carl - cały czas robiłem albo na beatmix 8 albo ręcznie , gdzie przejście trwało sekundę :D
Na Beatmix 32 i drobnych korektach jest cud, miód , orzeszki :D

Kanar - wiem jak to się robi w Traktorze bo raz mi wyszło piękne przejście, ale zawsze brakowało mi kombinacji klawiszy aby w jednym wyciszyć bas a w drugim go właczyć i jednocześnie przejść z live na CUE ( co nie zawsze działało , bo nie raz było przy nagrywaniu słychać w mixie moje próby wejścia w beat). Mniej więcej umiem to zrobić, tylko że w programie to szkoda na to zachodu.
Ale dzięki za pomoc :) Poleci do listy poradników.

ps. Szykujcie się na DJ Encounter 004 :lol:

Odpowiedz do tematu