Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Nickey
Autor Wiadomość
Kanes 
Administrator

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2824 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 14:31  Adam Nickey

Ikona polskiej muzyki transowej. Szanowany producent, ceniony DJ - tak krótko można opisać Adama. Autor takich produkcji jak: Shift, Letting Go, Beyond Doubt czy Perfect Destiny. Wspierany przez takich artystów jak: Above & Beyond, Armin van Buuren, ATB, Markus Schulz, Tiesto, Solarstone, Super 8 & Tab, Ronski Speed, Agnelli & Nelson czy Ferry Corsten.

Zacznijmy może bardzo standardowo - skąd się wziął pseudonim Adam Nickey ? Co Cię zainspirowało do takiego wyboru?

Wcześniejszy pseudonim Kai Del Noi był trochę trudny do wymówienia. Zagraniczni artyści mieli z nim czasem problemy. Na drugie imię mam Adam i chciałem to wykorzystać w nowym aliasie. Zależało mi aby tym razem brzmiało to jak imię i nazwisko. Jako Adam zacząłem tworzyć inne brzmienia. Moje początki były trudne i zmianą ksywy chciałem zamknąć pewien rozdział w życiu i zacząć wszystko od nowa.

Skąd u Ciebie wzięła się fascynacja muzyką trance i jak Twoi znajomi odbierają ten styl muzyki?

Nawet nie wiem kiedy to się zaczęło, ale ta muzyka pochłaniała mnie coraz bardziej. Około 1999 roku przypadkiem dostałem od znajomego album ATB "Movin melodies". Starałem się inspirować tymi brzmieniami i robić własne utwory. Czułem, że ta muzyka jest dla mnie.

Współcześni słuchacze mają dość podzielone opinie na temat muzyki trance. Dla jednych gatunek ten najlepsze lata ma już za sobą, a motywy dzisiejszych produkcji często są powielane, brak w nich świeżości i innowacyjności, co szczególnie uwidacznia się w kawałkach typowo "upliftowych", z kolei inni twierdzą, że właśnie teraz tworzy się najciekawsze utwory. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

To pytanie jest stawiane dość często i niebywale trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Muzyka ciągle się rozwija i zawsze tak było. Gdyby nie zmiany muzyka trance w ogóle by nie istniała. Bardzo lubię łączyć muzykę uplifting trance z brzmieniami progressive. Takie kombinacje dają ciekawy efekt i myślę, że takich eksperymentów potrzeba w muzyce. Za 2 - 3 lata znowu będzie bawiło nas co innego. Trzeba być otwartym na zmiany.

Twórczość których artystów sceny trance cenisz sobie najbardziej?

Super 8 & Tab. Ci panowie mają niebywały talent i są bardzo sympatyczni. W ich oczach widać prawdziwą pasję tworzenia muzyki.

Gdybyś miał wybrać swoje własne TOP 5 ostatnich lat, na które pozycje byś się zdecydował?

Delerium - Innocente (Tiesto mix)

Madonna - What It Feels Like For A Girl (Above & Beyond remix)

The Thrillseekers - Synaesthesia

Paul van Dyk - for an angel

Coldplay - Talk (Junkie XL Remix)

To jest top5 do którego zawsze wracam. Takich kawałków jest więcej, ale te wybrane to utwory które mnie inspirowały i sprawiły, że jestem tam gdzie jestem.

Twoja dyskografia liczy już kilkanaście pozycji. Czy jest wśród nich jeden wyjątkowy utwór, do którego jesteś szczególnie przywiązany?

Każdy kawałek jest dla mnie szczególny. Wszystko zaczęło się na serio od "Perfect Destiny". Ten kawałek był grany chyba w każdym zakątku świata. Kompletnie się tego nie spodziewałem i to było ogromną motywacją do dalszej pracy. Single wydawane później również są bardzo ważne dla mnie. Każdy był w nieco innym stylu, a przez to sięgał do nieco innej grupy słuchaczy. Mój nowy kawałek musi mieć to coś co zatrzyma słuchacza na dłużej. Tak właśnie jest z moimi kompozycjami.

Jaka jest najgorsza/najlepsza impreza, jaką w życiu grałeś?

Najlepszą imprezą była chyba Anjunabeach (Beach Party ) 2008 w Gdyni. Najgorsza ? Na pewnej imprezie grając nie mogłem się skupić, bo na konsolę wchodzili sobie różni ludzie i mnie popychali. Od taki szczególik. Bardzo tego nie lubię.

Mówi się, że jesteś artystą nie docenianym w Polsce, nie grywasz na dużych eventach. Jak się odniesiesz do tych stwierdzeń?

Pewnie dwa lata temu bym się z tym nie zgodził. Dzisiaj przyznaję, że coś jest nie tak. Nie jestem z tego powodu zadowolony, bo wiem jak wiele osób chciało by mnie widzieć gdzieś na dużej scenie. Niestety o wszystkim decydują organizatorzy... Osobiście jestem bezsilny.

Czym się interesujesz, poza muzyką?

Muzyce poświęcam bardzo dużo czasu, więc nie wiele zostaje mi czasu na inne pasje, a każdą wolną chwilę wolę spędzać z rodziną.

Załóżmy, że wkrótce zostaje wynaleziony wehikuł czasu i dostajesz jedną jedyną szansę, aby wybrać się na chwilę w przeszłość. W jakim miejscu i czasie chciałbyś się znaleźć i dlaczego?

Może Cię zaskoczę, ale nie skorzystał bym z tego wehikułu. Nie było łatwo osiągnąć to co mam i nie mówię tu tylko o osiągnięciach w muzyce, ale też o życiu prywatnym. Są sprawy, które mógłbym inaczej rozwiązać, jednak człowiek uczy się na błędach, a każde doświadczenie wykorzystuje dalej w życiu. Dziękuję Bogu za to co mam i cieszę się każdym nowym dniem.

Dziękuje za poświęcony czas. Forum Asot-only.pl obchodziło parę dni temu swoje pierwsze urodziny. Czy z tej okazji chciałbyś przekazać coś naszym użytkownikom oraz odwiedzającym stronę?

Moje gratulacje !! Pamiętajcie, że jesteście bardzo ważną częścią rodziny "Trance". Bez Was nie było by nas. Dzięki za wsparcie i mam nadzieję, że zobaczymy się gdzieś niebawem.

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]
Ostatnio zmieniony przez Kanes 14-06-2010, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Profil Facebook

Kabra 

Dołączył 2775 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 15:05  

Bardzo dobry wywiad, wydaje mi się że to sympatyczny facet, przyłożył się do odpowiedzi na pytania pomimo że nie jesteśmy jakimś gigatnem jak ftb. Rzeczywiście szkoda że tak rzadko gra, bo jeśli chodzi o muzyczne dokonania to chyba nie przesadzę jeśli postawię go na równi z takim Kandim.

Teraz mi się przypomniało, można było jeszcze zapytać co wyszło z rolą w filmie którą mu zaproponowano :P

Carlos 

Asot-Only

Dołączył 2530 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 17:09  

Ciekawy wywiad :) Produkcję ma naprawdę dobre , a że jest nie doceniany w Polsce to prawda.

B0BS0N 

Dołączył 2822 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 18:07  

Świetny wywiad :) No i w końcu ten pierwszy, specjalnie dla nas :) Wielkie brawa dla Kanesa za organizacje i zaangażowanie, oraz dla reszty userów, którzy włożyli swój wkład w tą inicjatywe. :brawo:
Co do wypowiedzi Adama... nie sądziłem, że tak dobitnie odniesie się do kwestii jego występów w Polsce... ale ma 100% racji. Jest strasznie niedoceniany w pl... tak samo było kiedyś z N2O, a teraz jest promowany gdzie wlezie... oby dalsza kariera Adama potoczyła się tak, jak Krzysztofa.
Heh no i zaczynał z Trance tak, jak ja - od Movin' Melodies :)
Dzięki Robert :)

http://asot-only.pl/va-ye...son-vt14726.htm

Myspace:
www.myspace.com/bobsondj
Soundcloud:
www.soundcloud.com/bobsondj/

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2819 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 19:29  

Podoba mi się wywiad. W szczególności jak mówi o uplifting trance. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że ma rację. Wielka szkoda, że w naszym kraju jest niezauważany. Tak jak pisze BOBSON, miejmy nadzieję, że to się zmieni. Tego mu można obecnie życzyć.

Sziszka 
H8R

Dołączył 2824 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 19:55  

Trochę odpowiedzi niepełne i jakby mijające się z pytaniem :P

Kani napisał/a:
Współcześni słuchacze mają dość podzielone opinie na temat muzyki trance. Dla jednych gatunek ten najlepsze lata ma już za sobą, a motywy dzisiejszych produkcji często są powielane, brak w nich świeżości i innowacyjności, co szczególnie uwidacznia się w kawałkach typowo "upliftowych", z kolei inni twierdzą, że właśnie teraz tworzy się najciekawsze utwory. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

A.N. : To pytanie jest stawiane dość często i niebywale trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Muzyka ciągle się rozwija i zawsze tak było. Gdyby nie zmiany muzyka trance w ogóle by nie istniała. Bardzo lubię łączyć muzykę uplifting trance z brzmieniami progressive. Takie kombinacje dają ciekawy efekt i myślę, że takich eksperymentów potrzeba w muzyce. Za 2 - 3 lata znowu będzie bawiło nas co innego. Trzeba być otwartym na zmiany.

Muzyka się zmienia - wiadomo, ale dlaczego nie odpowiedział co sądzi o tym, że akurat uplift stoi w miejscu? Napisane, że łączy progi z upliftem - chill, ale pewnie nie jest pierwszy. Czyżby oznaka tego, że już naprawdę w uplificie brak innowacyjności? Że trzeba już mieszać z czymś innym? Nie zbluzgajcie mnie, bo wiadomo, że w innych stylach też się tak robi, ale nie z braku pomysłów na kawałek, a z chęci poznawania i rozwijania czegoś nowego.

Joy 
Administrator

Dołączył 2824 dni temu
Wysłany: 14-06-2010, 20:33  

Pytanie nie stwierdza jednoznacznie, że uplift stoi w miejscu, ale że panują na ten temat odmienne opinie. Bo fakt że obecnie wydaje się setki produkcji, z których większość jest delikatnie mówiąc dość przeciętna, nie oznacza że w dalszym ciągu nie wydawane są prawdziwe "perełki", których słucha się z zapartym tchem. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby kawałek NatLife feat. Arunima Bhattacharya - Bharat, który właśnie stanowi takie odkrycie. Osobiście jestem zwolennikiem tego stylu w muzyce, a produkcje takich wykonawców jak Daniel Kandi, Dan Stone czy właśnie Polaków - Nitrousa Oxide oraz Adama Nickey, przyprawiają mnie zawsze o ciarki. Gusta są kwestią tak indywidualną, że nie powinno się o nich dyskutować, ponieważ do niczego dobrego to nie prowadzi.
Jeżeli chodzi o wywiad - dobra robota ;) Adam Nickey jest dla mnie producentem, który zdążył już sporo wnieść w muzykę trance. Tak naprawdę, szczególną uwagę zwróciłem na niego przy okazji kawałka Shift, a później Slider. Pozostaje cieszyć się, że mamy w Polsce tak zdolnych producentów, wydających w wielkich labelach oraz cenionych na całym świecie. Również chętnie usłyszałbym go na większym evencie, myślę że my jako słuchacze i główni odbiorcy imprez masowych, powinniśmy wywierać pressing na organizatorach imprez, aby wreszcie zauważyli, że mamy także innych zdolnych polskich Djów trance'owych, nie tylko N2O.

Profil Facebook

Martins
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2010, 12:54  

Jeden z moich ulubionych producentów :) Fajny wywiad.

Profil Facebook

Jichynn 
Walet Trefl

Dołączył 2791 dni temu
Wysłany: 15-06-2010, 21:34  

Nawiązując do upiftów to są one nie tyle przeciętne co w wielu przypadkach nie do końca dopracowane. Zbyt wiele dźwięków zastosowanych w licznych utworach zlewa się w jedną całość i nie brzmi to tak jakby się oczekiwało. W innych przydałoby się dorzucić to i owo jeszcze wzbogacając utwór o dodatkowe elementy w jeszcze innych utworach ciekawy element nie jest w pełni wyeksponowany i bardzo często zagłuszony przez inne.
Niedopracowane są także początek i koniec utworu najczęściej bywa to typowa młócka.

Nawet nie wiedziałem, że mam prawie 10 utworów Adama. "Perfect destiny", pamiętam bo to jeden z moich pierwszych zakupów. Chyba na ASOT w 2006 leciało? Tak na pewno.

Z najnowszych "Eleventh Street" - ten utwór bardzo przypadł mi do gustu.

Joy 
Administrator

Dołączył 2824 dni temu
Wysłany: 17-06-2010, 22:17  

a oto nowa propozycja tego artysty:
http://asot-only.pl/adam-nickey-altara-vt5620.htm

Profil Facebook

Cobretti 
Non Stop T.R.A.N.C.E

Dołączył 2740 dni temu
Wysłany: 18-06-2010, 10:51  

Nie dziwie się że myślałem ze to obcokrajowiec. Ten facet tak jakby w ogule nie istniał. Aż sam się zdziwiłem bo przecież swą przygodę z trance zaczynałem właśnie od takich numerów jak jego "Never Gone". Naprawdę niedoceniony producent. Nie mogę zrozumieć czemu nie grywa na dużych eventach ale jak sam twierdzi to wina organizatorów. Wolą oklepanych Durandów itp zamiast prawdziwego Transowego brata który wie co to prawdziwy Trance. Co do wywiadu to dobre pytania i szczere odpowiedzi. Wszystko gitas;)

PS: Prosimy o więcej wywiadów z podobnie zapomnianymi przez rynek dj'ami.

"Każdy, kto kocha muzykę trance wie, że jest ona czymś więcej jak tylko pasją czy podgatunkiem muzycznym. To styl życia wypełniony rytmem, melodią i emocjami. Spróbuj usunąć którykolwiek z tych pierwiastków a otrzymasz coś całkiem ... innego." - Solarstone

Profil Facebook

Bartas 
Addicted To Trance

Dołączył 2591 dni temu
Wysłany: 18-06-2010, 11:11  

A czy ktoś pamięta jego pierwsze produkcje jeszcze pod pseudonimem Kai Del Noi ?
Np. The Dream :)
Świetny człowiek, i producent! Uwielbiam każdą produkcję wychodzącą spod jego rąk: Perfect Destiny, Shift, Slider, Callista czy chociażby Moon Dust z Nitrousem.
Bardzo dobry też był jeden z jego ostatnich remixów dla Super ejtów :)

Powodzenia Seba, i większych sukcesów życzę ! :)

[ Dodano: 23-06-2010, 15:04 ]
Cytat:
PS: Prosimy o więcej wywiadów z podobnie zapomnianymi przez rynek dj'ami.

Zapomniany?
Czy ja wiem... może przez Ciebie zapomniany :D ja próbuję śledzić, to co poczyna i wciąż mi się podoba ten jego styl!

Ricky 

Dołączył 2538 dni temu
Wysłany: 30-11-2010, 14:04  

Sorry, że odświeżę, ale chciałbym dodać swoje zdanie.

Jak Nickey może mieć pretensje, o to, że go nie proszą o granie na eventach, skoro produkuje badziewny generic progressive w stylu anjunabeats. Nie rozumiem tego, wg mnie na evencie mają grać sami najlepsi, a nie pierwszy lepszy generyczny producent. Adamie, nie miej pretensji do innych, tylko do siebie - za to, że dajesz sobie dyktować warunki tworzenia tracków. Z pewnością, gdybyś się czymś wyróżniał od innych, byłbyś zapraszany na wielkie eventy, np ASOT. To na pewno nie jest tylko i wyłącznie wina Adama, ale i też jego labelu. Spójrzcie na N2O, Kandiego...

Miałeś jako tako swój styl, ale już go NIE MASZ. Jesteś zrównany razem z innymi producentami Anjunabeats.

To tyle, pozdrawiam. :)

Joy 
Administrator

Dołączył 2824 dni temu
Wysłany: 30-11-2010, 15:18  

Ricky napisał/a:
w stylu anjunabeats

Zostawcie już ten label w spokoju, bo niedługo okaże się, że ta sama produkcja, gdyby ją wydano przykładowo w Enhanced, byłaby choonem.
Ricky napisał/a:
Nie rozumiem tego, wg mnie na evencie mają grać sami najlepsi, a nie pierwszy lepszy generyczny producent.

A co ma produkowanie do DJingu, to dwie całkowicie różne kwestie. Przemawia przez Ciebie niechęć do całego stylu, nie tylko artysty, czego dowodem jest:
Ricky napisał/a:
Spójrzcie na N2O, Kandiego...

Dorzuć jeszcze Dan Stone'a, Ferry Tayle'a czy Temple One.

Spoglądam, no i co... wymieniłeś akurat producentów, którzy wnieśli ogromny wkład w rozwój muzyki trance. Kandi tworzy tzw emotional uplifting trance a jego produkcje są niepowtarzalne i rzadko kiedy mogą się nudzić. Przykładem jego ostatniego utworu jest chociażby Promised: http://asot-only.pl/danie...ised-vt7244.htm zagrany w jednym z asotów, po którym to dało się w komentarzach usłyszeć same pochlebne opinie, a i kawałek ten został wybrany na forum najlepszym z całego epizodu.
Są gusta i guściki, ktoś woli progresywną, inny upliftową odmianę trance. Ale nie wolno przez ten pryzmat oceniać konkretnego artysty. Ostatnie produkcje Adama co prawda były dość mało oryginalne, przypominały te wielokrotnie grane już przez innych artystów, niemniej w przeszłości wydał kilka naprawdę interesujących perełek i za to należy go cenić, szczególnie że jest Polakiem i reprezentuje polską scenę muzyczną za granicą.

Profil Facebook

Ricky 

Dołączył 2538 dni temu
Wysłany: 01-12-2010, 15:07  

Witaj. :)

Cytat:
Zostawcie już ten label w spokoju, bo niedługo okaże się, że ta sama produkcja, gdyby ją wydano przykładowo w Enhanced, byłaby choonem.

Totalna bzdura, jak cos jest dobre jest doceniane. Jesli jest to generyczne i bez zadnego wyrozniajacego elementu, ludzie maja taki release gdzies. Mowa oczywiscie o ludziach ktorzy maja swoje standardy, niedajacych sobie wciskac byle czego. Poza tym jedna wazna sprawa - w Enhanced track moglby brzmiec zupelnie inaczej. Mam tu na mysli dosc rozpowszechniona "teorie" o narzucaniu przez labele producentom jak co maja robic - co teoria wcale nie jest, bo kazdy kto ma 2 pary uszu i zdolnosc sluchania chyba zauwazyl, ze z Kandim, Oxide, Cold Blue itd. od pewnego czasu jest cos bardzo nie tak. Dziwnym trafem w dosc podobnym okresie Kandi zaczal robic badziewny generyczny uplift, Oxide to samo, a Cold Blue zalosny progressive, nieporownywalne z tym co robili wczesniej.

Nie wjezdzam na nich bezpodstawnie, porownaj ich tracki i sam pomysl jak jest. Cos tu naprawde jest nie tak. Poza tym pare afer juz wyszlo na swiatlo dzienne - remix Bluemana do Adam Nickey - In Motion, remix Nitrousa Oxide do Above & Beyond - Anjunabeach, Seana Tyasa do Super8 & Tab - Irufushi (tutaj sluchacze wrecz wymusili na Anjunie wydanie go w oryginalnej formie). W kazdym z wymienionych przypadkow A&B rylo sie do trackow i kazali je zmienic na ich modle. Oczywiscie to ich prawo, w koncu to ich label - ale postepuja bardzo nie fair, zarowno w stosunku do producentow jak i sluchaczy. Choc tym pierwszym to pewnie pasuje, w koncu $$$ i tak wpada. Wydadza sobie potem raz na rok jakis track w starym stylu pod innym aliasem, zeby nie gadac ze sie calkiem zeszmacili. I tyle.

Cytat:
Dorzuć jeszcze Dan Stone'a czy Temple One.

Powiedz mi jeszcze ze ich produkcje sa oryginalne. Temple One caly czas daje tylko "pikupiku piku piku piku" do swoich trackow. Z Danem Stone'em jest troche lepiej, ale i tak nie wyroznia sie niczym specjalnym. Danie Ferrego obok takich generycznych producentow jest wrecz obraza dla niego.

Cytat:
Kandi tworzy tzw emotional uplifting trance a jego produkcje są niepowtarzalne i rzadko kiedy mogą się nudzić.

Oczywiscie mowa o trackach z 2009 i wczesniej? Bo oprocz Symphonici (ktora zrobil mu Bolier), w tym roku jedyne co robil to syf. Trapeze w jego remiksie sie nie liczy, bo zostalo zrobione w 2009 - Venice Beach to samo, choc i tak nie jest jakies super.

Cytat:
Ostatnie produkcje Adama co prawda były dość mało oryginalne, przypominały te wielokrotnie grane już przez innych artystów, niemniej w przeszłości wydał kilka naprawdę interesujących perełek i za to należy go cenić

Mam wrazenie ze caly czas mowiac o wspanialosci produkcji Nitrousa, Kandiego i wlasnie Adama mylisz czasy w jezyku polskim. Bo w przypadku mowienia o tym powinno zastosowac sie czas przeszly.

Cytat:
szczególnie że jest Polakiem i reprezentuje polską scenę muzyczną za granicą.

Cenic czlowieka za jego pochodzenie? Heh sorry ale nie ten adres. Cenie czlowieka za to co soba reprezentuje. Czy jest z Niemiec, Rosji, USA czy skadkolwiek.

Na zakonczenie obejrzyj sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=M9Rtyuw8pK0
http://www.youtube.com/watch?v=-n0an-7IxSI

Te widea idealnie obrazuja to o czym mowie. Moze niektore przyklady nie sa tak oczywiste, ale ich odsetek to max 10-20%. Reszta nie pozostawia zludzen.

Pozdrawiam. :) Nie mam na celu obrazania kogokolwiek, chce pokazac jak to jest naprawde w dzisiejszej scenie trance i kto na niej dyktuje reguly gry.

Odpowiedz do tematu