Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Markus Schulz - Scream II
Autor Wiadomość
Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2330 dni temu
Wysłany: 21-02-2014, 10:38  

Profil Facebook

LordOfTranz 

Dołączył 1505 dni temu
Wysłany: 21-02-2014, 11:55  

Właśnie przesłuchałem. Więc tak:
Reloaded - całkiem przyjemny utworek :) na początek może być. Coś w sobie ma bo z każdym kolejnym odsłuchem podoba się bardziej :)
Revolution [with Venom One feat. Chris Mad] - takie to bezpłciowe i ten wokal też mnie gryzie strasznie w uszy.. na minus.
Blown Away - nie mogę się do końca przekonać.. bez większego szału.
Remember This - ten numer od początku mi nie podszedł i na pewno w tej kwestii nic już się nie zmieni. Zwyczajnie mi się nie podoba.
Erase You [feat. Lady Vee] - również bez szału.. nie podoba mi się.
Destino - grane w ASOT 651 brzmiało jakoś inaczej. Teraz słuchając tak na spokojnie jednak niezbyt ciekawe.
Muse [feat. Adina Butar] - ten numer już bardzo przyjemny dla ucha :) Ładny wokal i do tego płynie sobie fajnie razem z melodią :) Do posłuchania jak najbardziej. Powinien się jeszcze bardziej wkręcić po kilku odsłuchach :)
Dancing In The Key Of Life [feat. Liz Horsman] - krótko i na temat. Nie podoba mi się. Nic mnie w tym utworze nie zaciekawiło.
Lord Knows - też całkiem przyjemna dla ucha nutka :) Jestem skłonny być na tak :]
Fireworks [with Klauss Goulart feat. Paul] - nic ciekawego nie podoba mi się ten kawałek.
In The Shadows - Zdecydowanie najlepszy numer ze wszystkich znajdujących się w albumie. Takiego Schulza to ja mogę słuchać. Fajna melodia i do tego świetnie wpleciony wokal. To musiało się udać :) Zdecydowanie na ogromne TAK!! :)
Make You Fall [feat. CeCe Peniston] - słabe i ten wokal też taki średni bardzo..
Mango - podczas pierwszego odsłuchu nie ruszyło mnie to. Zobaczymy jak to jeszcze z tym będzie. Póki co neutralnie do niego podchodzę.
Mardi Grass - no niestety ten kawałek też mnie nie porwał. Słaby.
Gravity [feat. Amy Kirkpatrick - mam wrażenie, że większość tych utworów jest do siebie bardzo podobnych, mało się od siebie różnią i przez to niezbyt mi podchodzą.. Kolejny kawałek z albumu, który mi się nie podoba.
Reflection - słaby numer, nie podoba mi się.
Towards The Sun [with Rex Mundi] - Utwór kończący ten album również słabiutki..

Podsumowując nie spodziewałem się wielkiego szału, gdyż w zasadzie wielkim fanem Markusa nie jestem i to co też tworzy czy gra, to nie jest do końca moja bajka. Niemniej jednak coś spodobać mi się spodobało, więc chyba nie jest aż tak źle :) Najlepsze kawałki według mnie to: In The Shadows, Reloaded, Muse, Lord Knows no i to Mango jeszcze. I to na tyle :] Pozdrawiam.

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3159 dni temu
Wysłany: 22-02-2014, 10:34  

Jestem po odsłuchu po raz entego. Jestem pozytywnie zaskoczony, ale jedno się nasuwa pytanie.

Dlaczego wydał Scream I. Przecież "dwójka" to kamień milowy, spokojny, stonowany i ładnie brzmiący album. Vocale w trackach trafione, melodie również. Z podziwem się to wszystko słucha. Jednak ... . Nie rozumiem tego posunięcia.

Chcę mieć ten album, bo jest naprawdę godny. Markus pokazał prawdziwą twarz siebie. Klimat utrzymywany podobnie jak w Progression, mimo że muzyka bardzo mocno się zmieniła.

Polecam serdecznie.

Ocena 9,5/10

Profil Facebook

Phantom 
Weteran

Dołączył 2300 dni temu
Wysłany: 22-02-2014, 12:21  

Wszystkie vocalne nuty na tym albumie są słabe ,jedynie Earse you melodyjnie trzyma poziom ale vocal masakra ,scream 1 był pod tym względem lepszy ,jeśli chodzi o instrumentale to sream2 wygrywa.
Jakby poskładać dobre tracki z Scream i Scream 2 to wyszedł by z tego bardzo dobry album
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)

Franek Kimono 
J'ai Envie de Toi

Dołączył 2013 dni temu
Wysłany: 22-02-2014, 12:50  

Erase You, Muse, Mango, Mardi Gras, Remember This oraz Towards The Sun. Te utwory są dla mnie najlepsze na albumie, reszta również dobra, ale nie tak bardzo. Może potrzebuję czasu, by się przekonać :)
3. Arty feat. April Bender - Sunrise
4. Firebeatz feat. Vertel - Till The Sun Comes Up (Orjan Nilsen Remix)
5. Andy Moor & Ashley Wallbridge feat. Meihgan Nealon - Faces (Indecent Noise Remix)
6. Ruslan Radriges & Lucid Blue - Breaking Waves
7. KhoMha - Aire
8. Alpha 9 - You And I
9.
10.

TOP 30 OF 2017
TOP 30 OF 2016

Ramsey 

Asot-Only

Dołączył 1513 dni temu
Wysłany: 22-02-2014, 14:22  

Dobrze, że album został wydany od razu w wersjach Extended, a nie samych Radio Editach :P

#Trance 

Dołączył 1943 dni temu
Wysłany: 23-02-2014, 11:20  

Armind - 22-02-2014, 12:21 napisał/a:
Wszystkie vocalne nuty na tym albumie są słabe

Dokładnie vocale to totalna porażka, jedynie 'Towards The Sun' daję radę ;)

B0BS0N 

Dołączył 3159 dni temu
Wysłany: 23-02-2014, 15:09  

Z całego albumu naprawdę spodobał mi się jeden utwór - otwierające Reloaded. Jest też kilka średniaków, jak Blown Away, Remember This, Make You Fall (choć tu wokal ssie), Mardi Gras. Reszta słabiutko. Ogólnie album ujdzie, ale już chyba wolę jednak nowy, również słaby album ATB.

http://asot-only.pl/va-ye...son-vt14726.htm

Myspace:
www.myspace.com/bobsondj
Soundcloud:
www.soundcloud.com/bobsondj/

Pczs4 

Asot-Only

Dołączył 1966 dni temu
Wysłany: 23-02-2014, 19:10  

Remember This
Destino
Muse
In The Shadows
Mango
Mardi Gras

...czyli 6 świetnych utworów, reszta jest słaba. :lubieto:

Kanes 
Administrator

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3161 dni temu
Wysłany: 24-02-2014, 16:55  

Jak widać album świetnie się sprzedaje:

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]

Profil Facebook

Maarnaa 

Dołączyła 2330 dni temu
Wysłany: 24-02-2014, 17:19  

Ja co prawda jakoś nie tyle że nie przepadam za produkcjami Markusa co po prostu je jakoś dziwnym trafem omijam , albo jest tak że coś mi się spodoba ale nie ma większego dla mnie zachwytu. Scream I - jako album był dla mnie dobry , właściwie byłam ciekawa co zapoda nam na Scream II i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Tak jestem z tych osób które lubią vocal trance , jednak nie zawsze jest tak że vocal idzie w parze z całą resztą a tutaj wszystko wypadło bardzo dobrze. Lekkie melodie , dobrze dobrane vocale, nie ma jakiejś szarpaniny w kawałkach wszystko utrzymane na jednym i dobrym poziomie. Serdecznie polecam :)

Profil Facebook

arnie3 

Asot-Only

Dołączył 1951 dni temu
Wysłany: 27-02-2014, 23:31  

Reloaded - odpowiedni kawałek na początek. Fajnie się go słucha, ale sam w sobie nie ma jakiegoś szczególnego pomysłu. 6/10
Revolution - Chris Madin ma mało trancowy vocal dlatego podchodziłem do tego kawałka bardzo sceptycznie, ale tutaj nawet mi się to podoba. Taki lekki, trochę wakacyjny kawałek. Czasem sobie posłucham. 5,5/10
Blown Away - fajnie się zaczyna, można spokojnie posłuchać od początku... do momentu wejścia vocalu. Wersja dub byłaby jak najbardziej wskazana. Taka trochę zapchajdziura. 4/10
Remember This - tego kawałka nie trzeba raczej przedstawiać. Jeden z moich ulubionych na całym albumie, bardzo dobry numer. 9/10
Erase You - ten początkowo tajemniczy vocal nawet mnie zaciekawił. Ale mimo tego, nie pasuje on do tej muzyki, a pod koniec bardziej wyje. W pewnych momentach jest ciekawy, ale całościowo wypada to średnio 5/10
Destino - mnie to się trochę kojarzy z Remember This, choć jest znacznie słabsze. Kolejna zapchajdziura. Bez tego numeru ten album by praktycznie nic nie stracił. 3,5/10
Muse - Moim zdaniem najlepszy vocalny numer na krążku. Nareszcie Adina pokazała swój talent. Pokazała również, że ma bardzo ładną barwę głosu, wcześniej tego nie zauważyłem i się nawet tego nie spodziewałem. 8/10
Dancing In The Key Of Life - Trochę nudy. Wiele ciekawego o tym kawałku nie można powiedzieć. 5/10
Lord Knows - znów wersja dub by się przydała. Wokalistka co najmniej do wymiany.5/10
Fireworks - kolejna wokalna pomyłka. Muzycznie również słabo. 4/10
In the shadows - po kilku słabszych kawałkach nareszcie coś ciekawszego. Przyjemny numer, choć w secie z Transmission brzmiało to jakoś chyba minimalnie inaczej. Mimo wszystko dobry numer 7/10
Make You Fall - co za wyjec! :P Przez tą pseudo-wokalistkę nie podoba mi się. 3/10
Mango - Jakoś nie mogę się przekonać do tego numeru. Pewnie za którymś razem by mi się spodobał, ale jakoś nie czuję potrzeby wracania do niego. 5,5/10
Mardi Gras - również średni numer, choć na tle albumu raczej jeden z lepszych. 5,5/10
Gravity - Nie wiem jak wy, ale ja tu słyszę remix Armina do The Killing :P Motyw podobny. A może oba kawałki zrobiła jedna osoba?... :luka: 6/10
Reflection - Kolejny mało ciekawy numer, jego obecność na krążku nie jest niezbędna :P 4,5/10
Towards The Sun - Przeciętny utwór na zakończenie. Nie znajduję w nim wiele dla siebie. 5,5/10

To co zostaje w pamięci po odsłuchu to bardzo słabe kawałki wokalne. Najlepszym wokalistą okazuje się być Adina Butar, a obok niej... Chris Madin.
To czego mi brakuje na tym albumie to jakiś mocniejsze numery. Chciałbym usłyszeć tutaj chociaż jeden numer podobny do The Machine of Transformation.
Album ten jest w pewnych momentach powtarzający się, a w niektórych momentach wręcz nudny. Najlepsze okazały się być kawałki znane przed premierą. Ogólnie album jak dla mnie średni, choć zapowiadał się konkretnie.
Porównując do innych bardziej znanych krążków to wypada słabiej niż Magenta oraz Quiet Storm, a trochę lepiej niż Intense.
Ogólna ocena 5,5/10

Armin van Buuren - Birth Of An Angel (Original Mix)
Masters & Nickson feat. Justine Suissa - Out There (Daniel Kandi Remix)
Paul van Dyk - For An Angel 2009
Super8 & Tab - Irufushi
Arctic Moon - True Romance (Original Mix)

Agntx 

Dołączył 2850 dni temu
Wysłany: 01-03-2014, 04:07  

No no, trzeba mieć niezły tupet by Scream 2 przyrównywać do starszych dokonań Markusa czy w ogóle do jego przed-Do You Dream'owej twórczości. Dla mnie pierwsze dwa albumy to istne arcydzieła. A to co potem to masakra. Zaś ocenę 9,5/10, bez obrazy, może dać tylko ktoś, kto nie ma absolutnie żadnych wymagań co do dzisiejszej muzyki lub... jest całkowicie głuchy. Rozumiem dać Scream 2 jeszcze 6/10 ale wystawiać maksymalne noty? Fiu fiu... I to jest oczywiście tylko moje zdanie.

Profil Facebook

Phantom 
Weteran

Dołączył 2300 dni temu
Wysłany: 01-03-2014, 18:53  

Jedyne 2 numery z albumu które u mnie zasługują na 9,5/10 to Mango i Remeber This ,7/10 Destino ,Mardi Gras i In The Shadows ,reszta tracków u mnie nawet 5/10 nie dostanie.
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)

Maarnaa 

Dołączyła 2330 dni temu
Wysłany: 01-03-2014, 19:12  

Agntx - 01-03-2014, 04:07 napisał/a:
No no, trzeba mieć niezły tupet by Scream 2 przyrównywać do starszych dokonań Markusa czy w ogóle do jego przed-Do You Dream'owej twórczości. Dla mnie pierwsze dwa albumy to istne arcydzieła. A to co potem to masakra. Zaś ocenę 9,5/10, bez obrazy, może dać tylko ktoś, kto nie ma absolutnie żadnych wymagań co do dzisiejszej muzyki lub... jest całkowicie głuchy. Rozumiem dać Scream 2 jeszcze 6/10 ale wystawiać maksymalne noty? Fiu fiu... I to jest oczywiście tylko moje zdanie.

Akurat Paweł nie jest głuchy i od wielu lat ma więcej z muzyką wspólnego niż Ci się zdaje :) więc bez obrazy ale nie oceniaj kogoś o kim nic nie wiesz :)

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu