Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Mark Sherry - eksluzywnie dla Asot-Only !
Autor Wiadomość
alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2056 dni temu
  Wysłany: 05-10-2014, 20:40  Mark Sherry - eksluzywnie dla Asot-Only !

Mark Sherry to wiodący pionier gatunku tech-trance, który promuje w swojej wytwórni Outburst, audycję radiową Outburst Radioshow i oczywiście swoją obecność na czołowych imprezach. Słynie ze swojej pozytywnej energii i niezwykłego kontaktu z publiką podczas swoich live setów. Dziś ten przesympatyczny DJ i producent rodem ze Szkocji udziela wywiadu specjalnie dla Asot-Only :szczesliwy: !

1. Na początek muszę powiedzieć, że było nam niezwykle miło gościć Cię w Lubiążu, podczas Future Sound of Egypt 350! Jakie były Twoje wrażenia po tej imprezie?

Mark: Ta impreza spełniła moje wszelkie oczekiwania – polska publiczność znowu przybyła tłumnie i dała czadu ! Czułem się zaszczycony, że mogłem zagrać podczas tej celebracji razem z duetem Aly & Fila !

2. Jak dotad miałeś okazję gościć w Polsce na kilku imprezach spod szyldu kolektywu Essential Vibes, który ma na koncie wiele światowych bookingów trance’owych artystów. Co sądzisz o działalności chłopaków i współpracy z nimi?

Mark: To naprawdę świetni goście – bardzo sympatyczni, bardzo profesjonalni i zdeterminowani na realizację swoich celów. Uważam, że w pełni zasługują na sukces, jaki udało im się osiągnąć! Jak dotąd wziąłem udział w kilku ich imprezach i przyznaję, że zawsze przybywały tłumy, a atmosfera była przednia! A co najważniejsze – czuć, że ich publika STRASZNIE kocha trance !

3. Jakie 3 skojarzenia związane z Polską przychodzą Ci na myśl?

Mark: Polskie pierogi, polskie pierogi i.. jeszcze więcej polskich pierogów??? Haha! A tak na poważnie, to polscy klubowicze są świetnymi odbiorcami muzyki elektronicznej, a organizowane tam imprezy mają niepowtarzalny klimat. Nie wspominając już o polskiej wódce, haha !

4. Rok 2014 należy do muzyki tech-trance’owej, a co niektórzy nazywają ten fenomen „rewolucją tech-trance’ową”. Czy się z tym zgadzasz? Co sądzisz o tym zjawisku?

Mark: Haha ! Tak, to hashtag, którego zacząłem używać kilka miesięcy temu, by pokazać ludziom, że byłem i jestem zdeterminowany, by przywrócić prawdziwe tech-trance’owe brzmienie, które nie jest obecnie tak popularne jak kiedyś. Tacy artyści jak Mauro Picotto, Marco V, Marcel Woods niestety już nie tworzą tech-trance’u, dlatego uważam, że warto spróbować wypełnić tę spuściznę. Jednak nie mam zamiaru na siłę odtwarzać klasycznego tech-trance’owego brzmienia, a raczej przywrócić je w odświeżonej, podkręconej wersji. Chciałbym wskrzesić tą undergroundową scenę i sprawić, by dalej się rozwijała ! Mam zamiar propagować ten gatunek w mojej wytwórni „Outburst Records”. Mam też w zanadrzu MNÓSTWO świetnych nagrań, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego, a także rewelacyjny label techno – Techburst!

5. Jakie są Twoje 3 ulubione utwory wydane w tym roku ? A które uważasz za najlepsze w ogólnym ujęciu?

Mark: Mam zamiar wydać kawałek Alex Di Stefano „Escape From the Past” w wytwórni Outburst Recodrs i według mnie to jeden z najlepszych singli w tym roku. Jest WSPANIAŁY ! Zacięte techno-beaty i pieczołowicie dopracowany trance’owy break – to sprawia, ze zamyka w sobie prawdziwą esencję tech-trance’u ! Do tego muszę dodać mój remix kawałka „Evil ID” (Przyp. red. Utwór autorstwa Maxa Grahama). Znów autoreklama, haha !
Serio, za każdym razem, gdy go gram w moich setach, ludzie szaleją, stąd też i ja mam na niego zajawkę (zresztą tak samo jak na Schulz remix, również mojego autorstwa). I ostatni (choć nie mniej ważny) utwór w tym zestawieniu - Sander van Doorn „Get Enough”. Myślałem już, że Sander poszedł w kierunku darkowych brzmień tzw. „EDM house”, a tu proszę – powraca z takim mocarnym kawałkiem ! Mam nadzieję, że będzie dalej produkował w podobnych klimatach… Powiedzmy, że wtedy wszystko inne będzie mu wybaczone ;)

6. Czy pamiętasz swój pierwszy w życiu event?

Mark: Jasne ! To była impreza w klubie Hanger 13 w Ayr (przyp.red. miasto w Szkocji), który w latach 90-tych uchodziła za bardzo popularną i wręcz legendarną rave’ową imprezownię ! To było jedno z najlepszych wydarzeń w moim życiu ! Imprezowanie i granie w tym klubie otworzyło mi oczy na mnogość gatunków muzycznych, m.in. trance, techno, rave, acid house, włoski house itp. Obserwowanie tak wielu DJ’ów i występów tancerek praktycznie tydzień w tydzień miało ogromny wpływ na moje życie !

7. Jesteś znany z tego, że podczas występów na żywo wstępuje w Ciebie niezwykle pozytywna i zaraźliwa energia. Skąd ją czerpiesz?

Mark: Z polskiej wódki ? Haha ! Prawda jest taka, że wkładam w swoje sety całe swoje serce i duszę. Źródłem tej energii jest moja publiczność, więc to właśnie jej muszę za nią podziękować ! Na pewno nie jestem smutasem, który chowa się za deckami ze zwieszoną głową. Uwielbiam szaleć i zabawiać publikę! Oczywiście wiadomo, że bez użycia trampoliny czy obrzucania wszystkich ciastem ;)

8. Jak dotąd wydawałeś tylko single i EPki. Czy planujesz w końcu wydać swój autorski album?

Mark: Jasne, chciałem to zrobić od wielu lat, jednak uważam, że to jeszcze nie jest dobry moment.. Możliwe, że wydam swój album w przyszłym roku, gdy moja wytwórnia trochę się ustabilizuje ;)

9. Czy jest jakaś historia związana z Twoim utworem „My Love” ?

Mark: Tak, zrobiłem ten kawałek dla mojej wspaniałej dziewczyny. Cierpliwie znosi moje ciągłe podróże, ciężką pracę w studio i towarzyszy mi na imprezach. Chciałem więc zrobić dla niej coś wyjątkowego, by pokazać ile dla mnie znaczy. Romantyczne, czyż nie ;) ?

10. Gdybyś miał opisać swoją muzykę słowami lub obrazem, jak byś to zrobił?

Mark: Moja muzyka już nie może być bardziej energetyczna.. Jest przeznaczona na parkiet, a jej celem jest sprawianie, że ludzie się pocą, postradają zmysły, robią im się pęcherze na stopach, zaciskają zęby i totalnie zatracają się w tańcu. Chyba wecie, co mam na myśli !

11. Czy możesz opowiedzieć nam jakąś śmieszną historię z Twoich tras koncertowych?

Mark: Szczerze mówiąc nic ciekawego mi się ostatnio nie przydarzyło. Wiem, że to dość nudna odpowiedź, ale taka jest prawda ! Hmmm… Najbardziej szalona akcja, która mi się przydarzyła miała miejsce 10 lat temu w Rosji podczas imprezy „Fort Dance”, gdy scena znajdowała się w fortecy. Podczas mojego seta organizatorzy puszczali fajerwerki i kilka z nich wylądowało na zadaszeniu DJ’skiej kanciapy, gdzie oczywiście grałem. Niemal wszystko stanęło w płomieniach! Wtedy nie było nikomu do śmiechu, ale gdy tak to teraz wspominam – haha ! Mój manager tras koncertowych był tak pijany, że urwał zawleczkę gaśnicy i … upuścił ją na ziemię – po prostu genialnie ! Rosyjska „ochrona” jakoś zdołała przybyć na ratunek i ugasić płomienie.. Co najlepsze, nie przestałem grać i musiałem się nieźle nagimnastykować, by uniknąć kropli stopionego plastiku, które spadały na sprzęt ! To była szalona noc ; P !! !

12. Co lubisz robić w wolnym czasie?

Mark: Jestem zapalonym fanem siłowni, nigdy nie mam jej dosyć ! Praca nad formą poprawia mi koncentrację i motywację, szczególnie gdy nagrywam w studio. Oczywiście pomaga też lepiej znosić podróże i brak snu w weekendy. Byłbym kompletnie inną osobą, gdybym nie chodził na siłownię kilka razy w tygodniu !

Dziękujemy bardzo Mark :) !
Nie możemy się już doczekać, gdy znów przyjedziesz do Polski !

Oficjalna strona Marka Sherry'ego

Mark Sherry - Facebook Fanpage

Mark Sherry - Twitter

Mark Sherry - Kanał Youtube

Mark Sherry - Fanpage na Facebooku

Mark Sherry - Outburst Radio

Źródło obrazków: Mark Sherry - Management

Cytat:
Oryginał wywiadu po angielsku:
1.Just to start off, it was very nice to have you live in Lubiaz, Poland @ Future Sound of Egypt 350! What were your impressions about this event?

It was everything I expected it to be…yet another big and crazy Polish crowd!! It was a real honour for me to play at this celebration with Aly & Fila!

2.You’ve been to Poland quite a few times participating the parties organized by the Essential Vibes collective, who have managed to book world-class trance artists. What do you think about this initiative and the cooperation with them?

They are a really great bunch of guys, very kind, very professional and also very determined to succeed..and they deserve all the success that they get!! I have done several parties with them now and they are always really busy events with a great vibe and an electric atmosphere…and most importantly their crowds HEAVILY love trance!

3. What are the 3 associations you have with Poland?

Polish dumplings, Polish dumplings..and more Polish dumplings?? Lol. Seriously though…the crowds are always very responsive, the parties are always really amazing..and a special mention has to go to Polish vodka Lol

4. In the world of the trance music, 2014 is deemed to be a year of the ‘tech-trance revolution’, they call it. Do you agree? What do you think about this notion?

Haha yeah that’s a hash-tag that I started a few months ago, just to show people that I was/am committed to try and bring back the real tech-trance sound that isn’t around as much these days. Mauro Picotto, Marco V, Marcel Woods..these guys don’t make tech-trance anymore sadly so there is some room in the scene to try and bring it back quite a bit, in my opinion. But I’m not trying to regurgitate that classic tech sound, I’m just trying to bring it back but with a new sound/twist and style..i’m trying to re-invent this exciting underground genre to take it forward! I will also be doing this through my record label ‘Outburst Records’. I have LOADS of amazing new releases lined up..and also some amazing techno projects on my other new label Techburst!

5. What are your 3 favourite tracks of this year so far? How about your favourite ones in general?

I’m about to release Alex Di Stefano ‘Escape From the Past’ on Outburst Records which for me is one of the biggest singles of the year…it’s AMAZING! It totally captures the true essence of tech-trance with it’s fierce techno beats and lush trance break! I have to also give my remix of Evil ID’ a plug too haha..it honestly gets the biggest reaction in my DJ sets every time, so that’s been a huge buzz for me this year (along with my Schulz remix)…and last but not least I have to say Sander van Doorn ‘Get Enough’…purely because I thought we had lost him to the dark side of the ‘EDM house’ genre, but then he comes back with this monster?!! Hopefully he will do more of this sound…and all will be forgiven, well..kinda… Lol

6. Do you remember your first gig ever?

Yes it was at Hanger 13 in Ayr, which was a really popular legendary sweaty rave back in the early 90’s! It was one of the best experiences of my life! Clubbing and DJ’ing in this club opened my eyes and ears to so many genres of dance music..trance, tchno, rave, acid house, Italian house etc etc. Seeing so many DJ’s and live dance acts there, week in week out, really was a life changing experience for me!

7. As a DJ, you are famous for your extraordinary and contageous positive energy. Where does this energy come from?

Polish vodka? Haha I just put my heart and soul into my DJ sets, I feed off the crowd..so I have them to thank for my energy! I’m not one of these DJ’s that hides behind the decks with my head down and looking miserable. I love jumping around and entertaining the crowd…and I mean entertain without using a trampoline or feeling the need to throw cakes around!! ;)

8. So far you have released singles and EPs only. Are you planning to release a full artist album?

It’s been something I’ve wanted to do for years, but just now for me isn’t the right time…maybe next year once my labels are more established! ;)

9. Is there any story behind ‘My Love’ track?

Yes, I made this track for my amazing girlfriend..she puts up with so much going out with me, with my constant travelling and hard work in the studio etc etc..so I just wanted to do something special for her to show her what she means to me. Romantic right?? ;)

10. If you were to describe your music in words or in vision, how would you do it?

My music couldn’t be any more energetic..it’s aimed strictly at the dancefloor to make people sweat, lose their minds, get blisters on their feet, grit their teeth & dance their asses off…I think you get what I mean!

11. Can you tell us about a funny moment from your DJ travels?

To be honest nothing very funny has happened to me recently, I know it’s a boring reply but it it’s true…errmmm. The craziest thing that’s ever happened to me though was on a fortress in the Russian scene at ‘Fort Dance’ 10 years ago. They set off fireworks during my DJ set and some of them landed on the canopy covering the DJ box while I playing and the whole thing nearly burned to the ground...not so funny at the time but funny to think about it now haha. My tour manager was so drunk that he pulled the handle off of the fire extinguisher..and threw it on the ground…great! Some Russian ‘security’ managed to come to the rescue though and put the flames out lol…I still finished my set but I had to try and avoid the big drips of molten plastic falling onto the turntables..crazy night!! :P

12. What do you fancy doing in your free time?

I’m a gym freak, I can’t get enough of it! Being fit seems to really keep me focused and motivated in life, especially with my studio work..and it obviously really helps with all of my travelling and lack of sleep at the weekends. I’d be a completely different person if I didn’t go to the gym at least a few times a week!
Thank you very much Mark?!
We look forward to seeing you again in Poland soon !
Ostatnio zmieniony przez alexa 08-10-2014, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2762 dni temu
Wysłany: 06-10-2014, 08:19  

Dość zabawny wywiad :D . Fajnie się czytało :) tak na luzie ;) dobra robota :)

Profil Facebook

adagio28
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2014, 15:25  

Jaki pozytywny facet, masakra :D Historia o graniu w Rosji :lol: Gratki Olu po raz kolejny! :* :brawo:

Profil Facebook

Adriano77 

Dołączył 2723 dni temu
Wysłany: 08-10-2014, 18:05  

Jest świr, ale to dobrze :D Szacunek dla niego. Na FSOE nawet rzucił się w tłum ludzi (nie widziałem tego osobiście, bo byłem akurat na secie Neptune Project) haha xD

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2327 dni temu
Wysłany: 09-10-2014, 22:12  

Bardzo dobry wywiad, pozytywny z niego gość :)

Odpowiedz do tematu