Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki. co czytacie ?
Autor Wiadomość
Nayaa 
zŁo$niCa #1 !!!

Pomogła: 1 raz
Dołączyła 3069 dni temu
Wysłany: 24-04-2010, 15:58  

:szczesliwy: Ja wlasnie zaczelam czytac "Weronika postanawia umrzec". I przyznam szczerze,ze najpierw obejrzalam film..tzn staralam sie.. ale w polowie usnelam :wstyd:

Dołączyła 2811 dni temu
Wysłany: 25-04-2010, 00:37  

Ja polecam "Oskar i Pani Róża" autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta
Choć wprawdzie jest krótka, ale bardzo fajna

`chłopie chory na białaczke za namową opiekującej się nim pani Róży postanawia w ciągu 12 ostatnich dni swojego życia pisać listy do Boga.
YOU ARE THE MUSIC.!

Dzoana 
Amante De Volea

Asot-Only

Pomogła: 3 razy
Dołączyła 3056 dni temu
Wysłany: 27-04-2010, 17:53  

Emily Giffin - Coś niebieskiego

Shadow 
Motonita

Dołączył 3064 dni temu
Wysłany: 08-06-2010, 19:56  

Dzoana napisał/a:
Emily Giffin - Coś niebieskiego

bardzo dobra książka :) rozpuszczone nastolatki powinny przeczytać, bo daje chyba do myślenia :P

bat łer is auer old mjusik ?

Profil Facebook

4yl@ 

Dołączyła 2613 dni temu
Wysłany: 01-09-2010, 13:26  

Ja po 'rozwodzie' z typem, czytałam Paulo Coelho.
"Alchemik" był według mnie najlepszy,
a poza tym "Jedenaście minut", "Czarownica z Portobello",
gdy zaczęłam "Zahir", wkurzyłam się porządnie, stwierdziłam,
że te knigi mnie zdołowały jeszcze bardziej i odniosłam je do biblioteki.
Jeszcze wcześniej czytałam tez "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." ,
bardzo dobra książka.

Poza tym, miesiąc temu ścięgłam i wydrukowałam sobie
"Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" :jupi:
Kobietki, każda musi koniecznie przeczytać tę książkę :D
O tym jak nie rezygnować z siebie, dostawać to co się chce,
i tym samym żeby mężczyzna był zadowolony :D (bynajmniej, nie chodzi o sex)

Profil Facebook

Armin'kowaLady 
Oh Armin ! I LOVE you :* Music please ! d(-.-)b

Dołączyła 2637 dni temu
Wysłany: 01-09-2010, 13:33  

Przeczytałam cala serie "Zmierzch". Aktualnie czytam "Opowiadania Erotyczne" :D

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2844 dni temu
Wysłany: 01-09-2010, 15:30  

Sven HaSSel "Koła terroru" (czy jakoś tak): książka o 2 wojnie światowej, opisująca przeżycia żołnierza karnej kompanii armii niemieckiej. Książka szokuje tak samo jak "Medaliony" Zofii Nałkowskiej. Kto czytał - wie czego się spodziewać, a kto nie czytał - zachęcam do przeczytania obydwu książek.
Aktualnie czytam jego (Svena Hassela) drugą książkę pt "towarzysze broni".

Armin'kowaLady 

Dołączyła 2637 dni temu
Wysłany: 01-09-2010, 21:54  

Warrior napisał/a:
Sven HaSSel "Koła terroru" (czy jakoś tak): książka o 2 wojnie światowej, opisująca przeżycia żołnierza karnej kompanii armii niemieckiej.

Dzięki przeczytam, będę pisała pracę maturalną w tym temacie także przyda się :)

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2844 dni temu
Wysłany: 02-09-2010, 12:32  

sposoby kreowania nastroju grozy w książce i literaturze? :> ja miałem właśnie taki temat

Armin'kowaLady 

Dołączyła 2637 dni temu
Wysłany: 02-09-2010, 22:11  

Jeszcze nie wiem co tam jest , nie dostałam listy jeszcze. W następnym tygodniu będzie :D

Profil Facebook

Luccas 
Łukasz

Dołączył 2885 dni temu
Wysłany: 25-09-2010, 02:27  

Książki, które z przyjemnością czytam to powieści fantastyczne (np. "Władca Pierścieni" - J.R.R. Tolkien).

Jakiś czas temu chwyciłem za kryminał "Błękitna pustka" (Jeffery Deaver) i gorąco go wszystkim polecam :)

Profil Facebook

Gosia 

Asot-Only

Pomogła: 1 raz
Dołączyła 2477 dni temu
Wysłany: 30-01-2011, 00:28  

Obecnie czytam Alchemika

Zielczan 

Dołączył 2501 dni temu
Wysłany: 30-01-2011, 14:54  

Ja polecam wszystkie książki Stephena Kinga, który to jest moim ulubionym autorem, aktualnie na półce stoi chyba 26 jego dzieł, jedno lepsze od drugiego ;p

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Warrior 

Dołączył 2844 dni temu
Wysłany: 27-09-2011, 21:54  

Ostatnio przeczytane:
Jerzy Pertek - Bitwy konwojowe na arktycznej trasie - opisuje historię konwojów z dostawami dla walczącego Związku radziecku podczas 2 wojny światowej; dostaw w ramach umowy Lend-Lease.
Zatopienie Scharnhorsta i Tirpitza - opisuje wpływ obecności niemieckiej floty nawodnej na postać wszystkich konwojów jakie zmierzały do ZSRR oraz próby zatopienia w/w okrętów.
oraz Bolesława Romanowskiego "Torpeda w celu" - przeżycia polskiego dowódcy okrętów podwodnych ORP Wilk, ORP Dzik, ORP Jastrząb oraz ORP Sokół. Genialna książka.

Obecnie czytam "Kompanię Braci" (na podstawie której nakręcono tenże serial) Ambrose'a oraz w/w Pertka: "Morze w ogniu".
Ogólnie chcica na czytanie mnie wzięła, niezmiennie o tematyce drugiej wojny światowej.

Poluję na więcej książek o tematyce WW2, a szczególnie nt. okrętów podwodnych - ma ktoś coś do polecenia?

na zachętę ciekawe wycinki z w/w książek:
Kompania Braci:
[...]
Winters wezwał przez radio sanitariuszy i ambulanse do ewakuacji rannych. Lekarz
batalionu, doktor Neavles, chciał wiedzieć, ilu rannych ma się spodziewać.
- Dwie drużyny baseballowe.
Doktor nie znał się jednak na sporcie i zażądał podania liczby. Winters nie był
w nastroju do wyjaśniania mu tak podstawowych rzeczy.
- Doktorze, zwolnij pan mi częstotliwość, żebym mógł wywołać artylerię, bo zaraz
będzie już trzy drużyny rannych!
[...]

lub inny fragment:
[...]
Twój karabin jest twoją prawą ręką! - powtarzał do znudzenia swoim żołnierzom
Sobel. Nierozstawanie się z bronią było jedną z jego obsesji i którejś nocy postanowił dać
nauczkę ludziom, którzy według niego nie dość o to dbali. Wraz z szefem kompanii,
Evansem, przekradli się przez pozycje kompanii, by zabrać śpiącym niedostatecznie
pilnowane karabiny. Osiągnęli spory sukces - zanim nastał świt, przed namiotem Sobela
piętrzył się stos niemal pięćdziesięciu Garandów. Z wielkim zadęciem Sobel zwołał
zbiórkę kompanii i palnął im mowę o tym, jakimi są beznadziejnymi kreaturami i jak źle
dbają o powierzoną im broń.
W czasie tego wrzaskliwego jak zwykle pokazu na biwak kompanii E przybył
dowódca kompanii F w towarzystwie około czterdziestu pięciu żołnierzy, pytając, co za
dureń zwędził im w nocy karabiny. Ku wielkiemu rozbawieniu żołnierzy okazało się, że
Sobel wraz z Evansem zgubili się w nocy i myszkowali po pozycjach sąsiedniej kompanii.
[...]

Torpeda w celu: (trochę "autorskiego" - mojego wstępu wprowadzającego do akcji)
była akcja że polski okręt miał się spotkać z sojuszniczym okrętem podwodnym by podążać wspólnie na morze śródziemne
Tak się złożyło że podczas spotkania tego okrętu na polskim okręcie zauważono peryskop w wodzie, którego nie powinno tam być, wystrzelili w jego kierunku torpedy, które jednak nie wybuchły.
a sam Romanowski tak opisuje:
[...]
zagadka tajemniczego okrętu podwodnego do którego strzelałem została wyjaśniona po poddaniu się floty włoskiej.
Wieczorem, w przededniu spotkania Dzika, Unshaken spostrzegł okręt podwodny. Sądząc że to dzik wdał się z nim w wymianę sygnałów. Whitton (dowódca Unshaken) nie będąc pewny otrzymanego sygnału radiowego odnoszącego się do naszego randez-vous, widząc mnie nie tam gdzie trzeba, nadał że mamy się spotkać dopiero następnego dnia o godzinie 6:00 w takiej a takiej pozycji, i zapytał co ja tutaj robię.
- I will see you later * - odpowiedział rzekomy Dzik i oddalił się.
tymczasem to nie był Dzik lecz okręt włoski. Otrzymawszy dane o spotkaniu i mając większą szybkość przybył wcześniej do oznaczonego miejsca. Szedł właśnie do ataku na Unshaken, gdy raptem usłyszał z prawej burty głośny hałas. Rzuciwszy okiem zobaczył drugi okręt podwodny i z piany przed dziobem poznał, że strzela on torpedy. Włoch użył zbiornika szybkiego zanurzania i jak tylko mógł najszybciej poszedł głębiej. Torpedy przeszły nad nim.
Torpedy nasze nie trafiły ale udaremniły atak na przyjacielski okręt.
[...]

Bitwy konwojowe na arktycznej trasie:
Dla Brytyjczyków bitwa ta miała również niezbyt pomyślny przebieg, gdyż storpedowany został znany nam już krążownik Trynidad. Mimo poważnego uszkodzenia krążownik zdołał dojść o własnych siłach, eskortowany przez dwa niszczyciele, do Murmańska. Tam okazało się na podstawie badania rozbitego uderzeniem torpedy pomieszczenia maszynowego, iż okręt został trafiony własną torpedą (!), której szczątki mechanizmu znaleziono w kotłowni. Jak orzekli specjaliści, w wystrzelonej przez Tryndad do atakujących niemieckich niszczycieli torpedzie mechanizmy sterujące przestały normalnie działać, prawdopodobnie wskutek wyjątkowego zimna, i śmiercionośny pocisk dokonał cyrkulacji, obracając się w kierunku okrętu, z którego został wystrzelony. Tak więc Trynidad miał przejść do historii jako krążownik, który sam się storpedował.
Nieco później po prowizorycznym naprawieniu szkód okręt wyruszył w drogę powrotną do Anglii celem przeprowadzenia remontu, lecz w drodze powrotnej został zaatakowany przez samoloty torpedowo-bombowe. Jedna z bomb upadła blisko prowizorycznie naprawionej dziury, po czym woda zaczęła wdzierać się do okrętu. W wyniku tak poważnych uszkodzeń zapadła decyzja o dobiciu okrętu. I tak krążownik który sam siebie storpedował, został powtórnie storpedowany - dobity przez brytyjskie torpedy z niszczycieli własnej eskorty. I tak oto właśnie znowu dostał od brytyjskich torped...

Bujnos 
Trance Family!

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2472 dni temu
Wysłany: 28-09-2011, 08:15  

Szczerze mówiąc to mało czytam, ale Kompanie Braci akurat czytałem ;) Świetna książka i na prawdę polecam ją każdemu. Albo chociaż obejrzeć serial, bo też jest mega :P
"Ludzie myślą, że jeśli mi się podoba dany utwór, to znaczy, że jest dobry. Gówno prawda - jeśli Ty myślisz, że dany utwór jest dobry, to znaczy, że jest dobry. Nie ma nic bardziej osobistego niż własny gust muzyczny" - Armin Van Buuren

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu