Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Kendziooor - ID (Original Mix) +2
Autor Wiadomość
Kendziooor 
Raczej nie hrabia :P

Dołączył 2510 dni temu
Wysłany: 27-07-2012, 21:15  Kendziooor - ID (Original Mix) +2

Witajcie :) Sporo wody w rzece upłynęło, ale chyba w końcu nadszedł czas kiedy mogę zaprezentować moje pierwsze próby w produkowaniu muzyki. Nie są to oczywiście gotowe prace - doszedłem jednak do tego momentu, kiedy uszy odmawiają już posłuszeństwa i sam nie wiem, co dalej zmieniać, co poprawiać, w jakim kierunku moje "twory" rozwijać. Proszę o wyrozumiałość, liczę na to że nie zostanę zlinczowany i zrównany z ziemią. Oczywiście proszę o komentarze - negatywne, pozytywne, uchem słuchacza muzyki lub uchem kogoś czy kto zna się choć odrobinę na produkcji. Każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota :) Chcę wiedzieć, czy warto to rozwijać, czy może wziąć się za coś zupełnie nowego, a te kawałki potraktować po prostu jako bagaż małego doświadczenia na początek. Nie zanudzając... do rzeczy:

Kendziooor - ID (Original Mix)

Zacząłem to z nudów, z niczego - jak widać, udało mi się to rozwinąć do pewnego stopnia. Spokojny, progresywny melodyjny track - mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.

Kendziooor - ID (Extended Mix)

Utwór niemal identyczny, jak ten wyżej. Jest to pierwowzór, który wcześniej porzuciłem - mniej dopracowany, troszkę żywszy z innym basem. Być może ta wersja okaże się dla was ciekawsza.

Kendziooor - Halflight Route (Original Mix)

Z tego utworu jestem chyba najbardziej zadowolony. Postawiłem tutaj na klimat; słuchając tego numeru po zmroku jestem całkiem zadowolony. Mroczny motyw kojarzy mi się z jazdą po kiepsko oświetlonych rozdrożach, może to brzmieć śmiesznie ale właśnie w takich sytuacjach inspiracje najlepiej trafiają do mojej głowy ;) Stąd też taki tytuł. Myślę, że to coś odrobinę innego od Trance słyszanego na co dzień - mam jednak nadzieję, że przynajmniej u niektórych z was ta praca się przyjmie.

Z góry dziękuje za wszystkie komentarze. Jak już wspominałem - gorące proszę o rady zarówno techniczne (od znających się na produkcji), jak i typowe opinie od każdego słuchacza. :)
http://asot-only.pl/kendz...8279.htm#144315 :)

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2389 dni temu
Wysłany: 27-07-2012, 21:31  

z całej trójki to najlepsze wg mnie to ID (Original), choć jakby ta część od początku tak do 1:20 nie pasowała troszkę do reszty :)
a Halflight Route to zupełnie obce dla mnie klimaty, których rzadko słucham, więc nie skomentuję :)

ale brawo za chęci i pokazanie własnej twórczości :brawo:

Profil Facebook

M@tix 
Vocal Trance +138BPM

Dołączył 2096 dni temu
Wysłany: 27-07-2012, 21:35  

Nutka ID (Extended) naprawdę spokojna :) Nie znam się na tworzeniu muzyki więc nie wypowiem się dokładnie ale nie lubię za bardzo klimatów progressive. Może parę poprawek by się przydało ale nie jest źle. W Halflight Route też się spokojnie rozkręca ale od 2:50 mi się spodobało. Sam bym chciał tak grać :) Halflight Route zdecydowanie lepsze. Ćwicz dalej - będą z ciebie ludzie :)

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2910 dni temu
Wysłany: 30-07-2012, 16:54  

Nie znam się za bardzo na produkowaniu, więc może powiem jak to wygląda z muzycznego punktu widzenia: oba kawałki na pewno mają ogromny potencjał, ale nie jest on do końca wykorzystany gdyż w obu czegoś zabrakło. Utwór pierwszy to taki przyjemniaczek z dobrą i wciągającą melodią, nie brak klimatu, ale takiego dopełnienia produkcji, mnie by tu bardzo spasował styl Nuery :luka: teoretycznie pisząc, jakby zajął się remiksem wyszedłby z pewnością świetny utwór :) Co do drugiego utworu to również klimat mi się w nim podoba, taki mroczny. Szkoda, że nie towarzyszy nam przez cały czas, bo od momentu wykończenia, które swoją drogą nie podoba mi się, gdzieś się zatraca. Pierwsze 2 min tego kawałka są świetne, potem jest już gorzej. Poza tym uważam, że jest trochę dysharmonia głośności, bo np breakdown jest zbyt cichy w porównaniu z wykończeniem.
Pisząc jednak bardzo ogólnie to twoje produkcje zasługują na uznanie, ponieważ są oryginalne i na pewno zrobione są z pomysłem oraz zawierają odrobinę samego ciebie ;) Jeżeli uważasz, że z 'ID' nic już nie wyciśniesz to może lepiej zająć się nowym utworem? A co to 'Halflight Route' to fajnie by było jakby nieco inaczej wyglądało wykończenie. Oczywiście nie sugeruję abyś diametralnie zmieniał obecną wersję, skoro Tobie się podoba, co jest najważniejsze, a pomyślał nad Alternative Version :luka:

Profil Facebook

Kendziooor 

Dołączył 2510 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 20:22  

Dzięki wam za opinie, ciesze się że jest znośnie :)

RaCmin - 30-07-2012, 16:54 napisał/a:
Utwór pierwszy to taki przyjemniaczek z dobrą i wciągającą melodią, nie brak klimatu, ale takiego dopełnienia produkcji, mnie by tu bardzo spasował styl Nuery :luka: teoretycznie pisząc, jakby zajął się remiksem wyszedłby z pewnością świetny utwór :)

No niestety, nie podejrzewam Nuery o chęć współpracy ze mną :D Własnie taki przyjemniaczek był moim założeniem - no cóż, spróbuję popracować nad tym dopełnieniem :)

Co do drugiego utworu to również klimat mi się w nim podoba, taki mroczny. Szkoda, że nie towarzyszy nam przez cały czas, bo od momentu wykończenia, które swoją drogą nie podoba mi się, gdzieś się zatraca. Pierwsze 2 min tego kawałka są świetne, potem jest już gorzej. Poza tym uważam, że jest trochę dysharmonia głośności, bo np breakdown jest zbyt cichy w porównaniu z wykończeniem.

Dysharmonia głośności jest wynikiem masteringu - na ten moment nie wiem, jak mógłbym to naprawić. Co do wykończenia - masz rację, sam nie jestem z niego w pełni zadowolony, niestety na ten moment nic mądrego nie wpada mi do głowy. Ciesze sie jednak, że podoba ci się ten klimat.

Pisząc jednak bardzo ogólnie to twoje produkcje zasługują na uznanie, ponieważ są oryginalne i na pewno zrobione są z pomysłem oraz zawierają odrobinę samego ciebie ;) Jeżeli uważasz, że z 'ID' nic już nie wyciśniesz to może lepiej zająć się nowym utworem? A co to 'Halflight Route' to fajnie by było jakby nieco inaczej wyglądało wykończenie. Oczywiście nie sugeruję abyś diametralnie zmieniał obecną wersję, skoro Tobie się podoba, co jest najważniejsze, a pomyślał nad Alternative Version :luka:

Dzięki bardzo za opinie. Sam jeszcze nie wiem, czy będę rozwijał to dalej, czy wezmę się za coś nowego - obie opcje są możliwe. Wiem na pewno że wciąż będę próbował swoich sił w tym fachu :)

MPC 

Dołączył 2396 dni temu
Wysłany: 06-08-2012, 15:20  

Najbardziej mi się spodobał Halflight Route :) Klimatyczny, spokojny, a zarazem ciekawy jak dla mnie utwór. Pozostałe "ajdeki" nie za specjalnie przypadły mi do gustu, ale pod względem technicznym wydaje mi się, że brzmią dobrze, chociaż tak jak Marcin pisał - w drugim utworze breakdown jest nieco cichy. Mimo to uważam, że wykonałeś kawał dobrej roboty i czekam na kolejne Twoje dzieła ;)

Personality Disorder - F32 included on Abora Chillout: Best of 2016 (Mixed by Johannes Fischer & Ori Uplift)

Pioneer Stereo Amplifier A-6 | Sennheiser HD 205 II | Jensen Challenger 1000 | Yamaha YTP-220 | Ableton Live 9 Suite | Adobe Audition CS6

Profil Facebook

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2052 dni temu
Wysłany: 04-01-2013, 20:17  

Trochę odkopię, ale teraz zauważyłem temat.
Przy okazji zapytam, czy są jakieś postępy w produkcjach ?

Pierwszy utwór jak dla mnie nie zbyt dopracowany. ( Oceniam jako słuchacz, żeby nie było :) ) Otóż zabrakło mi w nim tego " czegoś ". Jakiejś głębi, klimatu, czaru, magii - wiesz o co chodzi. Także, powiem szczerze że słabo. Ale wiem, że najłatwiej to jest krytykować innych, nawet jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, ale po prostu piszę co myślę.

Jeśli natomiast chodzi o track Halflight Route to powiem Ci że jest bomba :brawo: :brawo: Jest klimat, jest bass, jest moc ! :) Tak trzymaj.
W porównaniu z poprzednimi kawałkami, to ten trzeci jest jakby pełniejszy. Słychać więcej dźwięków, więcej syntezatorów itp i jak są ułożone tak jak są to staje się to przyjemnie dla ucha - bynajmniej w moim odczuciu. Także, trójeczka jak najbardziej na TAK :)
Nie wiem czy to co napiszę ma sens wgl, ale w niektórych momentach może lepiej by było dłużej pociągnąć jeden klimat, tak jakbyś za szybko zmieniał wysokość danego dźwięku.
Ale to takie tam - moje wywody.

Poza tym, czyżbym w trzecim tracku gdzieś od 2:35 wyczuwał wtyczkę Autogun z FL Studio ? :>

Byłbym wdzięczny, jeśli byś napisał w czym to tworzysz? FL Studio ? Jakie masz programy ? Masz jakieś hardware do tego ? Klawiaturę sterującą, albo coś w tym stylu? ;)

Pozdrawiam i powodzenia ;)

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

Kendziooor 

Dołączył 2510 dni temu
Wysłany: 06-01-2013, 18:58  

Pustack - 04-01-2013, 20:17 napisał/a:
Trochę odkopię, ale teraz zauważyłem temat.
Przy okazji zapytam, czy są jakieś postępy w produkcjach ?

Pierwszy utwór jak dla mnie nie zbyt dopracowany. ( Oceniam jako słuchacz, żeby nie było :) ) Otóż zabrakło mi w nim tego " czegoś ". Jakiejś głębi, klimatu, czaru, magii - wiesz o co chodzi. Także, powiem szczerze że słabo. Ale wiem, że najłatwiej to jest krytykować innych, nawet jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, ale po prostu piszę co myślę.

Jeśli natomiast chodzi o track Halflight Route to powiem Ci że jest bomba :brawo: :brawo: Jest klimat, jest bass, jest moc ! :) Tak trzymaj.
W porównaniu z poprzednimi kawałkami, to ten trzeci jest jakby pełniejszy. Słychać więcej dźwięków, więcej syntezatorów itp i jak są ułożone tak jak są to staje się to przyjemnie dla ucha - bynajmniej w moim odczuciu. Także, trójeczka jak najbardziej na TAK :)
Nie wiem czy to co napiszę ma sens wgl, ale w niektórych momentach może lepiej by było dłużej pociągnąć jeden klimat, tak jakbyś za szybko zmieniał wysokość danego dźwięku.
Ale to takie tam - moje wywody.

Poza tym, czyżbym w trzecim tracku gdzieś od 2:35 wyczuwał wtyczkę Autogun z FL Studio ? :>

Byłbym wdzięczny, jeśli byś napisał w czym to tworzysz? FL Studio ? Jakie masz programy ? Masz jakieś hardware do tego ? Klawiaturę sterującą, albo coś w tym stylu? ;)

Pozdrawiam i powodzenia ;)

Bardzo dziękuje za miłe słowa i wsparcie, to naprawdę motywuje do dalszej pracy i w zasadzie tego brakuje mi teraz najbardziej. Mówiąc szczerze, we wstawionych tu produkcjach nie ma żadnych postępów. Brakuje czasu, motywacji, czy efektów pracy. Skupiłem się na nowych projektach; mam już niemal gotowy nowy remix (myślę że niedługo go wstawię), kolejny także nabiera kształtów.

Rozumiem i doceniam twoją opinię co do pierwszego numeru, inni również wspominali że brakuje mu tego "czegoś". Możliwe, że po prostu zrobię go od nowa na podstawie tego motywu. Ciesze się z kolei bardzo, że spodobał Ci się Halflight Route :) Nad tym numerem z pewnością jeszcze popracuje, wiem czego mu brakuje i co w nim poprawić, muszę znaleźć tylko trochę więcej czasu.

Odnosząc się do tego co napisałeś o szybkiej zmianie klimatu... Mogę się domyślać o co Ci chodzi, ale wydaje mi się iż masz na myśli nadmiar instrumentów. Owszem, jestem tego świadom i będzie tak z czasem, dopóki nie nauczę się wydobywać wystarczająco dobrego dźwięku z syntezatora, na obecną chwile jego miejsce zajmuje kilka. Być może chodzi też o taki brak regularności; częstą zmianę brzmienia piosenki - to już raczej kwestia tego, że taki właśnie miałem pomysł, w innych numerach nie powinno tak być.

Tworzę w FL Studio, w zasadzie wszystko opieram na syntezatorze Sylenth i Nexus. Unikam nadmiaru programów, póki co staram się opanować w jak najlepszym stopniu te dwa. Posiadam najzwyklejszy keyboard firmy Yamaha z wejściem/wyjściem MIDI, ale nie jest on niezbędny, dużo bardziej wole sobie na nim ćwiczyć i szukać melodii z dala od komputera.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. :)

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2052 dni temu
Wysłany: 06-01-2013, 20:14  

Dzięki :)
Z szybko zmianą klimatów nie chodziło mi o zbyt wiele instrumentów, bo to właśnie mi się podoba. Utwór musi mieć kopa, a im więcej instrumentów tym jest lepiej - oczywiście dla mnie :) To zależy od dnia, zależy na jaki klimat kto ma ochotę ;) . Np. mówiąc że w utworze " dużo się dzieje " mam na myśli np. kawałek BT & Adam K - Tomahawk. Jak to usłyszałem pierwszy raz, to sobie pomyślałem, co trzeba mieć w głowie, żeby coś takiego zrobić. Ale teraz wiem, że to kawał dobrej roboty. Oczywiście nie chce tu pokazać, że jestem ogromnym fanem takich brzmień, aczkolwiek czasami mnie najdzie ochota na coś mocniejszego ;)

Pisząc " szybka zmiana klimatu " chodziło mi o to że raz motyw sobie leci, tak wysoko wysoko, a za chwilkę spada na dół - że to jest zbyt szybko. Nie wiem jak to się tam nazywa w muzyce ( oktawy, czy coś .. :lol: ) ale, jakby nie schodzić tak szybko, tylko stopniowo. Pomogło by to w odpłynięciu przy danym kawałku.

Więc życzę powodzenia w ukończeniu niedokończonych projektów, poprawieniu Halflight Route, chociaż jak dla mnie to tam nie ma za wiele do poprawek :)
Więcej czasu wolnego, którego mi też brakuje, motywacji i pomysłów na ten Nowy 2013 Rok.
Czekam na jakieś nowe produkcje:)

Sam też, bardzo chciałbym zacząć tworzyć ale póki co muszę kupić jakąś klawiaturkę sterującą, no i jakoś muszę ogarnąć FL Studio, bo teraz co próbuje to jakoś nie za bardzo. Ale może też dopłynie do mnie jakaś motywacja :)

Pozdrawiam :)

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

Odpowiedz do tematu