Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta dźwiękowa zintegrowana, a niezintegrowana - różnica.
Autor Wiadomość
Mark Wibenderg
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2012, 00:25  Karta dźwiękowa zintegrowana, a niezintegrowana - różnica.

Witam. Otóż chciałem się zapytać jak bardzo można odczuć zmianę używając karty dźwiękowej niezintegrowanej?
Jakie są korzyści i plusy?
Czy jeśli ma się taką kartę to sama obróbka dźwięku dokładnie EQ w programie załóżmy: Logic, FL Studio, Cubase, Ableton, Reason itp. jest łatwiejsza?
Dokładniej rzecz ujmując wyczytałem, że muzyka po zapisie pliku do mp3 i następnie puszczeniu wcześniej nagranego kawałka w odtwarzaczu np. Winamp, to kawałek potrafi być cichszy od pozostałych utworów mimo, że suwak głośności jest w tym samym miejscu.
Czy taka sytuacja ma coś wspólnego z kartą dźwiękową?

Zielczan 

Dołączył 2552 dni temu
Wysłany: 18-08-2012, 08:38  

Pierwszym zauważalnym plusem jest poprawa jakości dźwięku ogólnie, nie tylko przy obróbce muzyki, czy też produkcji, ale dla ogółu działań komputera (co nie zmienia faktu, że wtedy warto by było przerzucić się na odsłuch choćby plików FLAC, a nie mp3). Zewnętrzna dźwiękówka może też przejąć część zadań CPU, odciążając tym samym DAW i pozwalająć np. na płynny miks większej ilości śladów na raz (przy obsłudzie driverów ASIO).

Obróbka dźwięku nie jest łatwiejsza, bo jeśli na integrze Realteka musisz podciąć pasmo 200 Hz to to samo pasmo będziesz musiał podciąć na zewnętrznym kontrolerze. Pozostaje kwestia czystości dźwięku, ale z tym też bym nie przesadzał, bo to, które częstotliwości trzeba ruszyć usłyszysz i na integrze. To samo z próbkowaniem - kontrolery pozwolą na obróbkę dźwięku 192khz 96bit, ale nie znam osobiście nikogo, kto robiłby kawałki w częstotliwości wyższej niż standardowe 44,1 khz.

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Kanar 
old trance digger

Dołączył 3119 dni temu
Wysłany: 18-08-2012, 21:06  

Różnica jest, zależy na czym słuchasz również. Jeśli chodzi o produkcje czy obróbkę to jak pisał Zielczan, nie ma większej różnicy. Jedynie na zewnętrznej karcie dźwiękowej lepiej odtworzysz dźwięki przez co się więcej usłyszy i lepiej.
Ja osobiście po zmianie komputera słuchając na słuchawkach z zintegrowanej dźwiękówki przeraziłem się, słysząc strasznie taki "kapciowaty" bas i słaba separację, od razu wstawiłem wysłużoną już SB Audigy jeszcze pod PCI :D i dźwięk o niebo lepszy :music: a karta jest przecież z tej niższej - średniej półki i można ją jeszcze kupić za ok 70 zł :P mała rzecz, a cieszy jak cholera :D
Jeśli jesteś szanującym się słuchaczem/producentem to inwestuj w dźwiękówkę zewnętrzną :)

trance_driver 

Dołączył 2452 dni temu
Wysłany: 22-08-2012, 11:30  

dokladnie mam takie same odczucia po przejsciu na stare SB Audigy, co kolega wyzej.

Zielczan 

Dołączył 2552 dni temu
Wysłany: 22-08-2012, 13:08  

Przede wszystkim rozgraniczmy pojęcia karty dźwiękowej niezintegrowanej i interfejsu audio, czyli niejako karty zewnętrznej - produkcja muzyki wymaga jednak tego drugiego. ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Karol 
A&B Fan

Dołączył 3086 dni temu
Wysłany: 22-08-2012, 18:36  

Najbardziej odczujesz to przy produkcji, gdzie karta dźwiękowa zwalnia CPU z generowania czy tworzenia dźwięków. Ogólnie wtedy można odtworzyć więcej dźwięków podczas jednej sesji.

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu