Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Jorn van Deynhoven
Autor Wiadomość
alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2182 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 08:28  Jorn van Deynhoven

Jorn van Deynhoven. Holenderski producent znany większości prawdziwych fanów muzyki trance, zwłaszcza gatunku uplifting. Sławę w świecie EDM przyniosła mu wygrana w konkursie ATB na najlepszy remiks utworu 'Desperate Religion'. Od tego momentu jego kariera nieprzerwanie nabiera tempa. Jorn to producent, który łączy piękno muzyki uplifting trance z dawką pozytywnej energii. Jego styl jest unikatowy, a utwory takie jak Spotlight czy Headliner to bez wątpienia jego największe hity.

Jorn zgodził się z nami porozmawiać i udzielić ekskluzywnego wywiadu specjalnie dla Asot-Only.pl

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką trance?

Moja przygoda z muzyką trance rozpoczęła się w latach 90-tych, gdy zacząłem chodzić na imprezy z udziałem formacji takich jak Cosmic Baby, Future Sound Of London czy Dance 2 Trance. Byłem stałym bywalcem klubów Dorian Gray i Omen (Frankfurt, Niemcy) oraz IT (Amsterdam, Holandia). Z czasem zacząłem kupować największe trance'owe hity wydawane przez Eye Q i Harthouse. W ciągu tych wszystkich lat udało mi się zebrać pokaźną kolekcję. Zakochałem się w tej muzyce od pierwszego usłyszanego seta!

2. Jakiego sprzętu i oprogramowania używasz do komponowania utworów oraz do tworzenia setów?

Stacja do obróbki dźwięku, której używam, to głównie LogicPro. Korzystam również z ProTools, a konkretniej z Nexus 2, Omnisphere, Native Intruments Complete 8, Korg Legacy Collection, V Station, Sylenth 1, Virus Ti i wielu innych.

3. Co myślisz o zawodzie profesjonalnego DJ-a? Jak się czujesz w swojej pracy?

Praca DJ-a jest świetna! Zanim wystąpiłem w Polsce podczas ASOT 450 w 2010 roku miałem okazję spróbować swoich umiejętności miksowania na żywo tylko 5 razy i to na imprezach mniejszego formatu. Wcześniej nie miałem doświadczenia z konsolą, ponieważ bardziej skupiałem się na produkcji. Z perspektywy trzech lat występowania na żywo w przeróżnych zakątkach świata stwierdzam, że to bycie profesjonalnym DJ-em jest za***iste.

4. Czy wolisz produkować nowe utwory w studio, czy też występować na żywo przed publicznością?

Lubię zarówno produkcję, jak i występy na żywo. Chętnie tworzę kawałki, które mogę potem zaprezentować publiczności. Zdarza się, że po występnie nachodzą mnie refleksje dotyczące zagranych utworów i zastanawiam się, co jeszcze można zrobić, by je udoskonalić. Występy na żywo to doskonała okazja, by sprawdzić brzmienie nowych kawałków. Podczas mojego występu we Wrocławiu z okazji 450 epizodu A State Of Trance, spotkałem się z bardzo ciepłym powitaniem. Bez wątpienia był on milowym krokiem w mojej karierze DJ-a. Dlatego chciałbym podziękować moim polskim fanom i mam nadzieję, że już wkrótce uda mi się ponownie zagrać w Waszym kraju.

5. Produkujesz głównie w gatunku uplifting trance. Twoje utwory, takie jak Spotlight czy Headliner, to niezwykłe połączenie dużej dawki pozytywnej energii, z piękną i urzekającą melodią, wywołującą pozytywne emocje. Co inspiruje Cię to tworzenia w tak oryginalnym stylu?

Cóż, w ciągu ostatnich pięciu lat skomponowałem około 60-ciu remiksów i tylko 6 singli. Większość z nich stanowiły utwory w tempie 137-140 BPM. Jednak z czasem zacząłem już mieć dość muzyki mojego autorstwa i zacząłem poszukiwać nowego stylu, w którym dobrze bym się czuł. Około 80-ciu % moich kolegów po fachu zdecydowało się iść w kierunku progressive trance, a pozostałe 20% nadal tworzy w klimatach taniego upliftu "degga-degga" popularnego ok. 2008 roku. Moim zdaniem dobry kawałek klubowy powinien być zastrzykiem pozytywnej energii, a produkcje takie jak Headliner czy Spotlight idealnie obrazują tę wizję. Kontynuacją Headlinera jest mój najnowszy utwór pt. Starfighter. Utrzymany jest w tempie 135 BPM, ma chwytliwą melodię, sporą dawkę mocy i powalający breakdown. Czerpię ogromną przyjemność z komponowania takich utworów, ponieważ według mnie nie są ani komercyjne, ani undergroundowe. Staram się tworzyć w sposób kreatywny i unikam schematów. Mam zamiar wypromować swój własny, unikatowy styl i jestem niezwykle ciekawy, jak zostanie odebrany przez słuchaczy. Utwory takie jak Spotlight i Headliner to dopiero początek!

6. Czy zamierzasz pozostać wierny gatunkowi uplifting trance czy jesteś otwarty na muzyczne eksperymenty?

Jestem sympatykiem uplifting trance'u na wysokim poziomie, a jakość odgrywa tu kluczową rolę. Obecny uplift to w 80% utwory wyprodukowane małym nakładem pracy, bez polotu i bez duszy. To już nie tyle mnie denerwuje, co (moim zdaniem) po prostu niszczy scenę muzyczną. Będę się starał wspierać uplifting trance na swój własny sposób, zachowując dystans do większości utworów należących do gatunku. Jako pełnoetatowy producent tworzę również w innych gatunkach - komponuję i piszę piosenki. Nie ograniczam się tylko do tego gatunku, jestem otwarty na muzyczne eksperymenty.

7. W świecie muzyki elektronicznej jesteś znany ze swoich świetnych remiksów i kilku singli, które stają się coraz bardziej popularne. Czy myślałeś może o wydaniu swojego autorskiego albumu?

Tak, oczywiście. Aktualnie zaczynam prace nad moim pierwszym albumem. Postanowiłem sobie, że do lata 2013 roku będzie gotowy. Pojawi się na nim 15 utworów - możecie się spodziewać pięciu przyjemnych dla ucha nagrań z motywem pianina, pięciu utworów klubowych oraz pięciu utworów z wokalem.

8. W jaki sposób wybierasz materiał muzyczny do swoich audycji "Spotlight" Jak produkujesz te sety i jakie przesłanie chcesz za ich pomocą przekazać swoim słuchaczom? *

Mojej autorskiej audycji Spotlight można słuchać co dwa tygodnie w radiu Afterhours.FM. Z jej pomocą chcę rzucić światło w gąszczu nowych wydawnictw muzycznych, by podczas 60 minut czasu antenowego zaprezentować współczesne trendy na scenie muzyki trance. Co tydzień dostaję ogromne ilości nagrań promocyjnych i nie jest łatwo wyselekcjonować spośród nich te, które są godne uwagi. Z reguły wybieram 10 utworów, a następnie prezentuję je w ramach audycji.

9. Od czego według Ciebie zależy osiągnięcie sukcesu na współczesnej scenie muzyki elektronicznej? Czy łatwo jest się wybić z tłumu? Jakich rad udzieliłbyś młodym producentom i DJ-om próbujących swoich sił na rynku?

Nie jest łatwo wybić się na scenie muzycznej, jednak mimo to jestem zdania, że nietuzinkowe utwory wysokiej jakości zawsze mają szansę na sukces. Podam prosty przykład: w ciągu ostatnich pięciu lat wydałem tylko 6 singli. Wszystkie były hitami i tym samym przyczyniły się do zbudowania i zdefiniowania mojego stylu. Obserwuję zachowania innych producentów i widzę, że niektórzy z nich potrafią wydać taką samą ilość utworów w ciągu tygodnia, co (razem z remiksami) daje 24 kawałki w ciągu miesiąca. Następnie czekają, aż któraś poważna stacja radiowa zdecyduje się (czy też nie) zagrać jakąkolwiek z tych produkcji. W rezultacie komponują ok. 100 utworów, z czego maksymalnie jeden zostaje wyemitowany w radiu, a pozostałe 99 ląduje w koszu. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że nie udaje im się nawet wejść do top 500 na Beatporcie. Nie jestem zwolennikiem takiego postępowania, bo przyczynia się to do powolnej degradacji sceny muzyki elektronicznej, zwłaszcza uplifting trance. Słuchacze są zniechęceni nadmiarem szablonowych produkcji i nie chcą marnować czasu na ich odsłuch. Zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest się wybić w takich, a nie innych realiach, dlatego sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest wydawanie 2-3 oryginalnych utworów wysokiej jakości na rok. Służy to zarówno scenie muzycznej, jak i producentom.

10. Co sądzisz o polskiej scenie muzyki trance? Który polski producent ma według Ciebie największy potencjał?

Tak jak już wspomniałem, nadal jestem pod wrażeniem tego, co przeżyłem podczas ASOT 450 we Wrocławiu. Nigdy przedtem nie widziałem tylu klubowiczów! Jak dotąd miałem okazję wziąć udział w trzech celebracjach ASOT, jednak to właśnie polską edycję nadal uznaję za najlepszą. Wracając do pytania, spośród polskich producentów cenię Arctic Moona. Muzyka, którą tworzy, jest oryginalna i zasługuje na miano dobrego uplifting trance'u. Świetny facet.

11. Czy chciałbyś przekazać coś twoim polskim fanom? Czy planujesz wystąpić w naszym kraju w najbliższej przyszłości?

Ostatni raz miałem okazję wystąpić w Polsce 2 lata temu i zdążyłem się już porządnie stęsknić za waszym krajem. Jak dotąd byłem trzy razy i mam ogromną nadzieję, że uda mi się wrócić już niebawem, by zaprezentować Wam moje aktualne muzyczne dokonania. Niestety nie mam wpływu w kwestiach organizacyjnych, bo wszystko zależy od polskich agencji artystycznych. Jednak jestem przekonany, że w końcu to nastąpi i ponownie rozpalę parkiet do czerwoności ;-)

Dziękujemy za wywiad, trzymaj się :)
Muszę podziękować ^

* aktualnie audycja została zawieszona.

Wywiad w wersji oryginalnej
Cytat:

1. When and how did you become interested in trance music?

It started at the beginning of the 90's with tracks from acts like Cosmic Baby, Future Sound Of London or Dance 2 Trance. I use to visit a lot of clubs in Frankfurt, Germany (Dorian Gray, Omen) or in Amsterdam, Netherlands (IT). I spent a lot of time there and bought after my visits the biggest trance tunes on Eye Q or Harthouse and collected them over the years to form a huge collection. I am really a trance lover from the very first hour!

2. What software do you use for mixing and producing your tracks?

The DAW is Logic Pro. I also work with ProTools, using the Nexus 2, Omnisphere, Native Intruments Complete 8, Korg Legacy Collection, V Station, Sylenth 1, Virus Ti and many many more.

3. How does it feel to be a professional DJ?

It feels cool. I played in 2009 in Poland at ASOT 450 and I had only played 5 times before that at some smaller events to practice my mixing skills. I never touched CDJ's before that as I was more focused on my production. Now after 3 years and thousands of air miles I have to say: It feels fucking great to be a professional and international DJ.

4. Do you prefer producing new tracks in the studio or rather performing live in public?

Bo I like to produce a track and have then the chance to present it later to the audience. Sometimes i think... hmm you could make the kick louder or the strings brighter ! Performing live is also a good way to check a new track. On my ASOT450 gig in Wroclaw the Polish fans gave me a very very warm welcome. Poland was a big start to my DJ career. I have to thank them and I hope to be back soon in the near future. I really love to play in Poland.

5. Mainly, you've been producing uplifting tracks being a mixture of both positive energy and enchanting melodies evoking true emotions. What inspires you to create the tracks in this particular style, like your recent hits 'Headliner' or 'Spotlight' ?

Look, i produced in the last 5 years round about 60 quality remixes and only 6 singles. Most of them were tracks between 137-140 bpm. But i was after so many productions tired of my own music and i tried to found a new way. 80% of my colleagues moved to progressive trance, 20% try to follow the same cheap degga-degga uplifting style like 2008. What i need is a banging club track with a nice drive inside. Spotlight or Headliner is a result of these ideas. The follow up to 'Headliner' is also finished and will be called 'Starfighter'. It is a 135 bpm track with a nice hook, great drive and huge break inside. I really love to produce these kind of tracks, because it's not mainstream and not underground. I try to follow my own way, without any stereotyped thinking. I want to brand my own unique style in the next years and I am looking forward to it. Spotlight & Headliner is only the beginning!

6. Are you going to remain faithful to the uplifting trance genre or are you open to experiments with music?

Sure, I really like quality uplifting. But it has to be quality. 80% of these days uplifting are cheap produced, no creativity and no soul. That sucks and is destroying the scene. I will try to support uplifting in my own way. With a distance to all other uplifting tracks. I am always open minded to other music genres. Because I am a full-time producer and work not only for the uplifting scene. I do a lot of other music too, as composer or songwriter.

7. In the EDM world you are famous for your excellent remixes and a few singles which are becoming more and more popular. Have you thought of releasing your own solo album?

Haha, yes. I start to work on my first album now. I gave myself a deadline till summer 2013. 15 tracks will be on this album. 5 easy listening/piano-, 5 club- and 5 vocal tracks can be expected.

8. How do you usually select the material for your 'Spotlight' radio shows? How do you prepare those sets and what's the main message you want to send to your listeners by means of them?

Spotlight is a radio show that shows the current trance scene in a 60 minutes mix, biweekly on Afterhours.FM. The message is, to bring a Spotlight into this jungle of weekly releases. I get every weeks tons of promotion copies and it's sometimes not easy to filter the good from the bad. I pick mostly 10 tracks for this show to put into the Spotlight.

9. What, in your opinion, determines success in EDM nowadays? Do you think it's hard to shine out from the crowd? What advice would you give to the less-known producers and remixers in this respect?

Surely, it is hard to shine out from the crowd. But the quality and creativity of a track will win at the end. As example: I produced only 6 singles in the last 5 years. But all those singles were hits and that built my producer profile to the maximum. I see sometime tracks from others who produce 6 tracks (which i did in 5 years) in one week. Means, they produce 24 tracks (incl. remixes) in a months and wait then to get a feature on one of the major radio shows. But it's in my opinion not the right way. They produce 100 tracks, get 1 airplay, enter not the Beatport Top 500 !! ! sales and the other 99 tracks go to the trash or get spammed. It destroys our small scene, because the listener are pissed to waste their time on this crap tracks. - It's really hard to shine out of the crowd, but it's better to release 2-3 tracks in a year and these tracks a quality and creative. That's at the end good for the scene and good for the producer.

10. What do you think about the Polish uplifting trance? Which Polish producer do you consider the most promising?

As i said in my answer above, what I saw at ASOT450 in Wroclaw has really stayed with me. I have never seen such a crowd like that before. I played now on 3 ASOT events, but Poland is by far the winner. To your question of a polish producer: I really like the music of Arctic Moon. His music is specific and he holds the flag for good quality uplifting sound. Top man.

11. Would you like to say a few words to your Polish fans? Are you going to perform live in our country soon?

It is now 2 years since I played in Poland and I really miss it. I have been there 3 times and I really hope to be back soon to present you my current music style. I have no influence, it is all down to your local promoter. But the day will come for sure. And then we will destroy the dancefloor again. ;-)

Thank you for the interview, take care :)
Muszę podziękować. ^

P.s. Dziękuję Forumowiczom za pomoc przy wyborze pytań oraz Maćkowi (Joy) i Monice (Monic87) za pomoc w edycji :ok:

Warrior 

Dołączył 2691 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 08:49  

"że już wkrótce uda mi się ponownie zagrać w Waszym kraju. " czyżby rozmowy ASOTa 600 były już prowadzone? OBY!

tak czytając odniesienia do ASOTa450 od razu powróciły wspomnienia energii podczas jego setu. Chyba nawet na Arminie (nooo, może za wyjątkiem na Walk the Edge) tak nie skakałem jak na secie Jorna.

Dobrze się dowiedzieć, że Jorn póki co jest skłonny pozostać wierny już utartej ścieżce specyficznego upliftu. Ale może lepiej jak sobie nie będzie robił "deadline" dla autorskiego albumu bo może z tego kiszka wyjść. Skoro opisuje że woli wydać 3-4 dobre utwory na rok niż produkować "masowo" to niech się tego trzyma, dla dobra nadchodzącego albumu.
Arctic i Jorn produkują podobnie do siebie, aż strach pomyśleć co by powstało w kolaboracji Tych dwóch Panów. :w00t:

Dobra recenzja, ze względu na mój fan-boyowy charakter uwielbienia Jorna - 11/10 za recenzję i odpowiedzi aczkolwiek zabrakło wisienki na torcie przy niektórych pytaniach by pozostały w 100% wyjaśnione.

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2524 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 09:28  

Wywiad jak najbardziej na + :) I miło byłoby go zobaczyć w naszym kraju :) Czekamy na ASOT 600 w Polsce :P

Profil Facebook

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2758 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 10:19  

Czekałem na ten wywiad i po raz kolejny się nie zawiodłem, świetny :padam: Najciekawsza odpowiedź wg mnie to na pytanie 9. :) Dobrze prawi :ok: Dzięki Ola za wywiad :)

Najlepsze trance'owe produkcje wydane w lutym 2017

Profil Facebook

lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2911 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 10:59  

Zgadzam się, dobrze prawi Jorn. :ok: Mi, tak samo jak Marcinowi, najbardziej podoba się pytanie nr 9, jak i odpowiedź na nie. :) Jeśli chodzi o kolejny występ Jorna w Polsce, to trzeba 'gnębić' agencje muzyczne, czyli tak jak mówi Jorn. Mi w ten sposób udało się sciagnąć Rogera Shaha na I Love New Year 2011/2012. :)

Widzę jeden błąd w odpowiedzi Jorna, a mianowicie - A State Of Trance 450 było w 2010 roku. :) Captain Obvious, ale to ważne. :)

Dobra robota, Ola. :hi5: Dziękuję. :)

+Hajzer 
@Blue Horizon

Dołączył 2494 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 13:24  

Jorna uważam za jednego z najlepszych uplifciarzy. Zdziwiło mnie bardzo to że wydał jak dotąt tylko 6 !! własnych singli ! niewiarygodne jak b.dobre single potrafią rozsławić producenta :)

Pytanie 9 bomba ! świetna odpowiedz Jorna nawiązująca do wieeeelu młodych i "znanych" uplifciarzy :)

[quote="Warrior - 03-08-2012, 08:49"]"że już wkrótce uda mi się ponownie zagrać w Waszym kraju. " czyżby rozmowy ASOTa 600 były już prowadzone? OBY![/quote]

Wątpie :) przeglądnij sobie inne wywiady gdzie jest pytanie typu kiedy zagrają w Polsce, co drugi artysta tak odpowie ;) bo co innego mógłby powiedzieć :)

Gratulacje dla Oli za wywiad !! :)

Profil Facebook

AreekPL 

Dołączył 2043 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 14:21  

bardzo ciekawy wywiad. Gratuluję i dziękuję za niego :)

MarRey 
Weteran
Dark & Deep

Dołączył 1886 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 17:02  

Fajnie sie czyta, zgadzam sie z tym, ze faktycznie za duzo typowych deagdgegda w ostatnim czasie :P Szczerze to Jorn, tez swego czasu mi sie przejadl, choc uwielbialem go jak wydawal remix za remixem, teraz mam innych ulubiencow, ale szanuje go za to co tworzy ;)

matush77 

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2574 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 19:33  

Jak zwykle świetny wywiad ;) Przyjemnie się go czytało :) Brawa dla Oli ! :brawo:

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2236 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 22:04  

genialny wywiad, brawa dla Oli ;) super się czytało, w dodatku w tle "Spotlight" :D

Profil Facebook

Franek Kimono 
J'ai Envie de Toi

Dołączył 1769 dni temu
Wysłany: 03-08-2012, 23:58  

Bardzo dobry wywiad, widzę że Jorn jest rozsądny i nie idzie w ślady reszty :D Już nie mogę się doczekać na tę jego płytkę ;]
3. Feel - Firedrops
4. DRYM - Wraith
5. Sundrowner - Magellan
6. Estiva - Blossom
7. Armin van Buuren - My Symphony (The Best Of Armin Only Anthem)
8. Alex di Stefano - What's The Catch
9. Ashley Wallbridge - Naughts & Crosses
10. Tom Fall - Kaamos

TOP 30 OF 2016
TOP 30 OF 2015

Barteck 

Dołączył 2015 dni temu
Wysłany: 04-08-2012, 00:10  

Bardzo ciekawy wywiad! Dobrze dobrane pytania, a odpowiedzi jeszcze lepsze. Przyjemnie mi się go czytało. ;)
Bardzo cenie sobie Jorna za genialne produkcje jak i remixy, ale głównie za to podejście do muzyki. Jeden z niewielu producentów, którzy nie podążają za trendami i nie idą w house, tylko pozostają wierni Trance'owi.
Brawa dla Oli za wywiad. :brawo:

zeneq 
Weteran
Trance MUSIC ! <3

Dołączył 2285 dni temu
Wysłany: 04-08-2012, 21:14  

Świetny wywiad , dobra robota :)

Profil Facebook

Phantom 
Weteran

Dołączył 2055 dni temu
Wysłany: 08-08-2012, 18:34  

Dobry wywiad no i ciekaw jestem jaki bedzie ten jego album za rok
3.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
4.Orjan Nilsen feat. Rykka - The Hardest Part
5.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)
6.Alexander de Roy feat. Macy - Never Be Alone (Original Mix)
7.Nifra feat. Seri - Edge Of Time(Extended Mix)
8.Arkham Knights - Awakening (Original Mix)
9.Mr. Pit - Destination Kepler (Holbrook & SkyKeeper Remix).
10.David Gravell - Energy (Extended Mix)

Ricky 

Dołączył 2630 dni temu
Wysłany: 15-10-2012, 20:43  

yay, ale bezczelniacha...

http://www.youtube.com/watch?v=ZIYRF-pK_Xk

rzeczywiscie jest bardzo oryginalny, nowoczesny, porywajacy, upliftowy. :brawo:

typ poza tym, ze tutaj sie wychwala to jeszcze pod tym filmem sie udzielal, z tego co pamietam pisal komenty w stylu "pozdrawiam, jorn van failhoven". nie trawie goscia za to, ze tak chamsko zzyna lub powiedzmy sobie szczerze - KRADNIE melodie.
ziomek chcial nawet Martina Rotha podrobic, LOL! :D troche nieudolnie mu to wyszlo, coz... talentu sie nie ukadnie.

nadjanema (airbase remix) :brawo:

Odpowiedz do tematu