Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak według was powinna wyglądać coroczna kompilacja A State Of Trance?
Autor Wiadomość
EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 940 dni temu
Wysłany: 31-05-2015, 16:42  Jak według was powinna wyglądać coroczna kompilacja A State Of Trance?

Według mnie powinna ona wyglądać w następujący sposób:

- klimat plażowy na CD1 z dłuższym intro (szum morza itp)
- mniej utworów i dłuższy czas im poświęcony ( 5 minut np.)
- okładka (każdego roku powinno być coś innego, nie tylko białe albo czarne tło... Może jakaś plaża w tle...)
- producenci mogą być ci sami co roku ale żeby te utwory były dobre
- jakość przejść między utworami. Żeby każde przejście było dopracowane. Jeżeli utwór trwa minut to w powiedzmy 4:30 niech już w tle leci kolejny track.
- data premiery na 1 lipca - na wakacje. Zbierać utwory może od 1 stycznia do 1 kwietnia. Ułożyć tracklistę na 1 maja. Zmiksować na 1 czerwca. I do premiery pozostanie miesiąc więc 14 czerwca można podać tracklistę a dzień później tj. 15 czerwca udostępnić pre-order. Nie ma co się spieszyć bo akurat w pierwszym kwartale wychodzi mnóstwo genialnych kawałków. A koncerty przełożyć na lipiec-sierpień i tam puszczać niesamowite kawałki z kompilacji.
- standardowo 2 płyty CD: One The Beach i In The Club.

A jakie jest wasze zdanie?

M@tix 
Vocal Trance +138BPM

Dołączył 2096 dni temu
Wysłany: 31-05-2015, 17:12  

Tak naprawdę mam to gdzieś jak powinna ona wyglądać, gdyż jej nie słucham. CD1 w lekkim klimacie, CD2 - klubowa, upliftowa. Dłuższe utwory pewnie też są zawsze mile widziane. Okładka nie powinna być ważna, ale jakiś nowy pomysł - miłe dla oka. Co do przejść i daty wydania - nie mamy na to wpływu.

Cytat:
producenci mogą być ci sami co roku ale żeby te utwory były dobre

Tak się nie da. Chociaż IMO skoro numery są słabe to po co ich używać? Jest tyle dobrej muzyki, naprawdę jest z czego wybierać, ale jak się szuka tylko u Rayela, Orjana, Sixmy itd. to sorry...

IMO ten temat jest zbędny.

philosopher 

Dołączył 1796 dni temu
Wysłany: 01-06-2015, 00:42  

Cytat:
- klimat plażowy na CD1 z dłuższym intro (szum morza itp)

Bez sensu, ważne żeby klimat był niczym z plaży, a nie jakieś szumy czy odgłosy.
Cytat:
- mniej utworów i dłuższy czas im poświęcony ( 5 minut np.)

W porządku.
Cytat:
- okładka (każdego roku powinno być coś innego, nie tylko białe albo czarne tło... Może jakaś plaża w tle...)

To nie jest kolejna część kompilacji Rogera Shaha a A State Of Trance, moim zdaniem powinien się trzymać styli, zarówno muzycznych jak i wizualnych sprzed 2012, aczkolwiek 2014 była miłym nawiązaniem do wcześniej wspomnianych.
Cytat:
- jakość przejść między utworami. Żeby każde przejście było dopracowane. Jeżeli utwór trwa minut to w powiedzmy 4:30 niech już w tle leci kolejny track.

Nie rozumiem ;)
Cytat:
- data premiery na 1 lipca - na wakacje. Zbierać utwory może od 1 stycznia do 1 kwietnia. Ułożyć tracklistę na 1 maja. Zmiksować na 1 czerwca. I do premiery pozostanie miesiąc więc 14 czerwca można podać tracklistę a dzień później tj. 15 czerwca udostępnić pre-order. Nie ma co się spieszyć bo akurat w pierwszym kwartale wychodzi mnóstwo genialnych kawałków. A koncerty przełożyć na lipiec-sierpień i tam puszczać niesamowite kawałki z kompilacji.

Dla mnie kompilacja powinna wychodzić pod koniec danego roku, aby móc w ciekawszy niż Yearmix stworzyć The Best Of dany rok. Zaś (jeśli się nie myle) w sezonie lipiec/sierpień wychodziły UR.

Moje zdanie jest takie - nie zmieniać daty premier, nie patrzeć po nazwiskach producentów a po jakości muzyki. Płyta "plażowa" niech będzie płytą lżejszą, w bardziej lekkich klimatach, zaś klubowa to taka by stworzyć klimat klubu.
Generalnie w czasach dzisiejszych MixMeisterów i Abletonów plus Beatport i jakiś program graficzny to każdy może sobie stworzyć kompilację z marzeń :) Natomiast my cóż, jako fani Armina nie możemy nic zmieniać (to zbyt potężna instytucja uzależniona od marketingu) zaś antyfani mogą mieć trakcyjnie wywalone. Tyle w temacie :) [/b]

Atmospherate 

Dołączył 1787 dni temu
Wysłany: 01-06-2015, 16:06  

No właśnie, rafals poruszył dość ciekawy temat. To jest kompilacja Armina, więc to on decyduje o długości przejśc, klimacie płyt, okładkach itp. Bo to jego kompilka. Jeśli komuś się nie podoba, to zawsze może skleić sobie swoją, ja mam taką tradycję od 2012 że co roku w grudniu tworzę jednego ok 3-4 godzinnego seta The Best Of i poza kilkoma livesetami to są jedyne mixy, jakie słucham. Nigdy nie kupiłem ani nawet nie zassałem jakiejkolwiek kompilacji, bo te mają to do siebie, że na 30 utworów podpasuje mi 5 czy 6. No to co to za interes, jak ja sobie mogę skleić kompilkę z samymi ulubionymi utworami? Dlatego niezbytnio interesuje mnie jak wygląda dana kompilacja, zainteresowany jestem zawsze tylko nowościami, które się na takich płytach znajdują i jeśli jakieś brand new tracks mi się spodobają, to wtedy interesuje mnie data wydania tych poszczególnych utworów, a nie całej składanki.

1. Talla 2xlc - Terra Australis (Arisen Flame Remix) - 162 odtworzenia
2. Arisen Flame & Driftmoon - Live Your Dream - 132 odtworzenia
3. Dark Pact - We Are Gods - 128 odtworzeń
4. Martin Garrix & Avicii - Waiting For Love - 116 odtworzeń
5. Dash Berlin vs Clement Bcx - I Take Care (Club Mix) - 98 odtworzeń
6. Nicholas Hooper - Farewell Aragog ("Harry Potter & The Half-Blood Prince") - 97 odtworzeń
7. Tenishia - ID - 96 odtworzeń
8. Frequencerz & Titan — Getting off - 93 odtworzenia
9. Mat Zo — Stereo No Aware - 89 odtworzeń
10. Headhunterz — Once Again - 77 odtworzeń

Kanar 
old trance digger

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 01-06-2015, 17:34  

Dla mnie ta kompilacja skończyła się już dawno temu. Jak słusznie zostało zaznaczone, że to dzieło Armina, a nie koncert życzeń dla sfrustrowanych fanów, więc autor zamieszcza to, co kieruje jego popularność, powiedzmy, że też gust.
Zawsze można sobie pomarzyć, tworzyć ankiety co byśmy chcieli. Jest to jednak bujanie w obłokach.
Towar trzeba brać taki jaki jest, albo zmienić dostawcę - ja tak zrobiłem i mam teraz daleko w poważaniu co Armin majstruje i jak majstruje coroczne ASOTy.
No to tyle ode mnie :D

FraQu 

Dołączył 1773 dni temu
Wysłany: 01-06-2015, 19:07  

Włączając się do tematu dorzucę również swoje przemyślenia na ten temat. Dla mnie kompilacja ASOT jak sama nazwa wskazuje powinna zawierać progressywne (CD1), jak i Trance'owe brzmienia. CD1 powinna być lekka, przyjemna dla relaksu w końcu plażowa część z końcówką trochę żywszą (wiadomo nie chcemy robić z tego chillout kompilacji). CD2 zdecydowanie żywsze brzmienie, uplifting trance głównie. Okładka jest mi kompletnie obojętna. Data wydania najlepiej w okresie maj-lipiec.

Jedynie co jeszcze trzyma jako taki poziom w ostatnich częściach to poziom techniczny. Nie rozumiem narzekania na jakość przejść, jak ktoś słucha jakiś wersji ściągniętych z Bóg wie gdzie to możliwe, że są jakieś problemy w mixie. Długość utworów jak najbardziej mi odpowiada.

Do poprawy w zasadzie fundamentalny aspekt kompilacji czyli poziom muzyczny. Tu nawet nie będę się rozpisywał ile dobrych kawałków wychodzi, ale Armin i tak pakuje na kompilacje utwory swoich ziomków lub promowane utwory przez Armade. W sumie zawsze tak było przecież Armada jest wydawcą, ale jaki kiedyś poziom reprezentowała ta wytwórnia, a jaki prezentuje teraz ? Spinni'n Records 2 się robi.

Adriano77 

Dołączył 3001 dni temu
Wysłany: 01-07-2015, 14:44  

Poziom muzyczny pozostawia wiele do życzenia. Związana z tym jest automatycznie jakość mixu. Ostatnimi czasy Armin wyraźnie obniżył technicznie loty, choć w dużym stopniu spowodowane jest to kawałkami i ich długością. Nie da się robić klimatycznych, dłuższych tranzycji jeśli utwór trwa niecałe 5 minut. Stąd te przejścia czasem są chaotyczne i gwałtowne.
Tak samo Armin z CD1 zrobił gniota na którym jest wszystko. Na początek kilka kawałków stricte klimatycznych ale im dalej, to pojawiają się różne cuda.
Dla mnie ta kompilacja utraciła swój klimat gdzieś w okolicach 2011/ 2012 roku. Im świeższa, to tym gorzej (niestety).

Hestin 
128bpm

Dołączył 1810 dni temu
Wysłany: 08-07-2015, 01:39  

Kanar - 01-06-2015, 17:34 napisał/a:
Dla mnie ta kompilacja skończyła się już dawno temu. Jak słusznie zostało zaznaczone, że to dzieło Armina, a nie koncert życzeń dla sfrustrowanych fanów, więc autor zamieszcza to, co kieruje jego popularność, powiedzmy, że też gust.
Zawsze można sobie pomarzyć, tworzyć ankiety co byśmy chcieli. Jest to jednak bujanie w obłokach.
Towar trzeba brać taki jaki jest, albo zmienić dostawcę - ja tak zrobiłem i mam teraz daleko w poważaniu co Armin majstruje i jak majstruje coroczne ASOTy.

kopiuj wklej , moja opinia.
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

m.nova 
Weteran
A State Of Trance

Dołączył 1932 dni temu
Wysłany: 11-07-2015, 13:38  

Hestin - 08-07-2015, 01:39 napisał/a:
Kanar - 01-06-2015, 17:34 napisał/a:

kopiuj wklej , moja opinia.

Zgadzam się, nie ma nic cenniejszego niż kierowanie się własnym gustem, rozumem :) Osobiście dalej pozostaje przy formule ASOT.

szymek94 

Dołączył 1493 dni temu
Wysłany: 11-07-2015, 15:36  

Jak dla mnie ASOT powinien być wydawany w kwietniu, ale i też żeby był jak za dawnych czasów. Tzn. co mam na myśli ?

-Tracklista składająca się z min. 15-17 na każdej płytce,
-Utwory dłuższe - więcej niż 3-4 minuty,
-CD 1 powinien mieć klimat plaży (jak sama nazwa wskazuje) tzn. Szum morza, rybitwy, delfiny itp. Ale i też warto zastąpić to inną nazwą np. Light
-CD 2 to uplifty klubowe utwory ale i też lekki progressive trance żeby był (nie bigroom), i tak samo jak z CD 1, warto tu dać inną nazwę np. Dark albo Power,
-Okładka dla mnie to bez znaczenia jak będzie wyglądała, ważne aby kompilacja była udana,
-Artyści ci sami Armin, Aly & Fila, Rayel, Callaghan, Denis Kenzo itp. Ale żeby byli jacyś nowi którzy nie wystąpili w kompilacji np. Arctic Moon, Fady & Mina, Photographer itp.
-Dorzucić tu jakiś dobry Mashup,

Taka jest moja opinia, ale zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości.

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu