Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Indecent Noise
Autor Wiadomość
Barteck 

Dołączył 2218 dni temu
Wysłany: 01-05-2013, 22:33  Indecent Noise

Aleksander Stawierej, a dokładnie Indecent Noise, to 27 letni DJ i producent z Warszawy. Znany jest on ze swojego energetycznego, a zarazem melodyjnego stylu, który często łączy z dźwiękami techno, dzięki czemu jego sety niosą zniszczenie na każdym parkiecie. Podczas swoich występów wykorzystuje nowinki techniczne korzystając z laptopa, kontrolerów midi, własnej aplikacji na iPada i Ableton Live'a.

W ciągu ostatnich kilku lat dzięki ogromnej pracy, Indecent Noise stał się jednym z najbardziej obiecujących producentów i remikserów na światowej scenie trance. Jego muzyka wydawana była nakładem takich labeli jak Discover, Fraction, Nu-Depth, Spinnin' czy Subculture. Latem 2012 roku Aleksander postanowił utworzyć swój własny label Mental Asylum Records, który należy do rodziny Fraction Records.

Poza produkcją Indecent Noise zapraszamy był w ostatnich 12 miesiącach na największe imprezy i festiwale na całym świecie. Grywał m.in. w Australii, Kanadzie, Argentynie, Meksyku, Włoszech, Nowej Zelandii i Wyspach Brytyjskich. Niedawno zagrał również na finale 600 odcinka audycji radiowej A State of Trance w Den Bosch. Rok 2013 zapowiada się jeszcze bogatszy o zaproszenia na międzynarodowe imprezy.

GlobalTrance.pl: Cześć Aleks! Dzisiaj zrobiłem sobie mały rekonesans w głowie przed tym wywiadem i wychodzi na to, że w maju minie 5 lat odkąd się poznaliśmy. Spotkaliśmy się bowiem podczas jednej z edycji organizowanych przez Ciebie imprez z cyklu Lifestream w 2008 roku. Jak to się stało, że ten wywiad jest dopiero pierwszym, którego dla nas udzielasz, co? :)

Indecent Noise: Haha, ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie. Może dlatego, że do niedawna nikt w Polsce nie interesował się tym co robię i 'istniałem' tylko za granicą?

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale nie Ty. Pozostałeś wierny swojej ideologii, swoim przekonaniom i z uporem dążyłeś do celu, którym było dotarcie do jak największej ilości ludzi. Czy patrząc na ten okres możesz powiedzieć, że osiągnąłeś swój cel?

Nigdy nie obierałem żadnego celu do którego mógłbym dążyć, bo wiem jak to może być niszczące, szczególnie dla muzyków. Nigdy nie produkowałem przyjemnej w odbiorze muzyki i jestem w pełni świadom, że nie trafi ona do mas, która chociażby słucha ASOT'a. Pomimo to cieszy mnie ciągłe wsparcie ze strony Armina, który jak ostatnio pokazuje, nie boi się sięgać bo cięższe odmiany gatunku i nawet dla mnie znajdzie się miejsce w jego audycji.

Dzisiaj nie musisz już sam organizować własnych imprez. Jesteś za to zapraszany na największe wydarzenia na naszym globie od Godskitchen zaczynając, na obchodach A State of Trance 600 kończąc. No właśnie jako, że dopiero co wróciłeś z Den Bosch, powiedz nam jak Ci się podobała impreza? Podejrzewam, że scena na której grałeś cieszyła się wielkim zainteresowaniem?

ASOT600 był fantastyczny pod każdym względem. Holendrzy są znani z wysokiej jakości produkcji eventów, co pokazali i tym razem. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i bardzo miło ją wspominam. Scena 138bpm była według Armina eksperymentem, dla mnie jest to nad wyraz powiedziane. Bo jak wiemy klasyczny trance ma zakorzenione wyższe tempo, więc raczej pomysł utworzenia osobnej areny był dla mnie powrotem do tego co najlepsze w tej muzyce - dynamiki, energii i euforycznych melodii.

Grałeś już prawie na każdym kontynencie. Sięgając wstecz swoją pamięcią, którą z imprez na których grałeś wspominasz najlepiej i dlaczego?

Zdecydowanie Argentyna. Moja ulubiona scena na świecie, świeża, otwarta na wszelakie brzmienia, bardzo radosna. Mój gig w klubie Niceto z 2011 roku nadal jest moim najlepszym gigiem w karierze. Pomimo tego , że w międzyczasie grałem jeszcze 5 gigów w Argentynie, nie miałem okazji odwiedzić ponownie tego klubu. Na szczęście mogę powiedzieć, że odrobię zaległości na przyszłorocznym tour po Argentynie.

W marcu odbyła się pierwsza z serii imprez Mental Asylum Night. Widzieliśmy zdjęcia z klubu i wygląda na to, że ludzie dopisali. Masz w planach organizację kolejnych edycji? Jeśli tak, to czy odbędą się one w Polsce, czy jednak postawisz na inny kraj?

Mamy sporo planów odnośnie przyszłości imprez spod szyldu Mental Asylum. Z pewnością będziemy robić jeszcze jedną w naszym kraju pod koniec roku. Planujemy kilka nocy w UK, tour po Australii oraz możliwe, że podczas tegorocznego sezonu na Ibizie. Trzymajmy kciuki!

Jeśli jesteśmy już przy temacie Twojego labela Mental Asylum Records, nie wypada Ci nie pogratulować wspaniałej roboty, którą odwalasz. Produkcje wydawane jego nakładem stoją naprawdę na wysokim poziomie, o czym mogą świadczyć publikowane przez nas ich pozytywne recenzje. Powiedz krótko dlaczego zdecydowałeś się na jego otwarcie, i co zainspirowało Cię do nadania mu takiej nazwy?

Dzięki za miłe słowa oraz za pozytywne (mam nadzieję, że trend się utrzyma!) recenzje na łamach portalu Global Trance. Mental Asylum to moje dziecko, za które odpowiadam twarzą i w związku z tym każdy release traktuje jak własny, co pozwala mi na utrzymanie jakości, która mnie w pełni satysfakcjonuje. W pełni zdaje to egzamin więc się tego trzymam. Pomysł na własny label zrodził mi się w głowie już jakiś czas temu, lecz brakowało mi swoistego impulsu. Ten przyszedł rok temu, kiedy miałem masę problemów z wydaniem mojego singla ?Phobia, Największe wytwórnie nie odważyły się zaproponować mi kontraktu, pomimo że właściciele sublabeli mieli na to ochotę. Wielu z moich kolegów miało podobne problemy, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić w końcu coś swojego we współpracy z Fraction Records, w którym już wcześniej wydawałem. Nazwę przeniosłem z mojego aliasu pod którym w Night Vision wydałem Epkę Gambit/Trauma, muzyka trochę wariacka, trochę cyrkowa żonglująca wieloma stylami naraz.

Teraz smutniejsza sprawa... Kilka dni temu umieściliśmy recenzje 13 wydawnictwa z katalogu Mental Asylum Records. Jase Thirwall nie dał się pechowej liczbie i dostarczył bardzo dobry materiał, jednak chwilę później ogłosiłeś na profilu wytwórni, że zawieszasz jej działalność w związku z przeciekami nagrań do internetu, przed ich oficjalnym wydaniem. Jest szansa, że sytuacja zostanie wyjaśniona a cykl wydawniczy nie zostanie zawieszony na długi okres?

Niestety są ludzie, którzy nie szanują czyjejś ciężkiej pracy i bezmyślnie wrzucają rzeczy w sieć, nie patrząc na skutki. Uważam, że jest to bardzo krótkowzroczne myślenie spowodowane niskimi pobudkami i działającymi na szkodę wszystkich począwszy od labelu, po fanów, słuchaczy a kończąc na ich samych. W końcu jeżeli label nie działa, nie ma żadnego materiału do piracenia. Zastanawiam się gdzie podział się szacunek do muzyki i jakie emocje kierują tymi ludźmi? Szkoda, że w proceder zamieszani się również nasi rodacy.

Jakie wymagania musi spełniać producent i jego produkcja, żeby mogła zostać wydana nakładem Mental Asylum Records? Czy widzisz kogoś z polskich producentów, którzy mogliby trafić pod dach Twojej wytwórni?

Materiał musi być świetnie wyprodukowany. Musi być świeży i przede wszystkim musi mi się podobać, co nie jest łatwe bo zwykle mam swoją wizję i często się zdarza, że pracuje z autorami nad ich utworami podrzucając pomysły i prosząc o zmiany do momentu mojego zaspokojenia. Najnowszy singiel Bowdidge & Taylor ?'Flashback' przeszedł długą drogę od pierwszej wersji którą chłopaki mi wysłali. Po kilku podejściach w końcu powiedziałem, że to jest to i muszę szczerze przyznać, że ich utwór to jeden z najlepszych melodyjnych trance'ów ostatnimi czasy. Polacy w Mental Asylum? Mój przyjaciel Arctic Moon robi właśnie remix no i czekam na nowy techniczny materiał od Matt'a Skyer'a, który obiecał mi 4 miesiące temu, ale ani widu ani słychu haha.

Przez ostatnie lata małymi kroczkami przebijałeś się do czołówki światowej ligi producentów. Zyskiwałeś support coraz to bardziej uznanych nazwisk. Ostatecznie trafiłeś wielokrotnie na playlisty Armina van Buurena, który zaczął sięgać po Twoje produkcje oraz Twojego labela. W końcu zremiksowałeś oficjalny hymn imprezy A State of Trance 600. Możesz powiedzieć jak do tego doszło? Przecież nie każdy dostaje możliwość współpracy z ikoną muzyki trance.

Jak spojrzysz na artystów grających na scenie WAO138 to każdy z nich zrobił już remix dla Armina. Widać logiczne dla Armady było poproszenie o remix jedynej osoby która nie miała do tego sposobności, co sprawnie wykorzystałem przekształcając hymn w techniczną bombę. Mam nadzieję, że ludziom podoba się ta interpretacja tak bardzo jak mi. W 100 procentach utrzymałem swój styl i jestem szczęśliwy, że Armin zadowolony był z roboty którą wykonałem w ciągu 8 godzin.

Praktycznie nie grasz na imprezach halowych czy festiwalach w naszym kraju. Czy to znaczy, że nie jesteś na nie zapraszany, czy masz może lepsze propozycje występów za granicą?

Nie mamy żadnych zaproszeń ze strony naszych agencji. W najmniejszym stopniu nie jest mi przykro z tego powodu, od zawsze chciałem grać na scenach dookoła świata i ciesze się, że moje marzenia się spełniają.

Obserwując Cię na Facebooku widać, że nie cierpisz na brak weny twórczej. Czy po nagraniu dwa lata temu pierwszej w karierze kompilacji, możemy liczyć w najbliższym czasie również na Twój debiutancki album? Czy Twoim zdaniem wydanie albumu (w obojętnie jakiej formie mp3 czy CD) ma w dzisiejszych czasach sens?

Absolutnie nie. Dla mnie albumy to strata czasu, można je rozpatrywać jako swoiste wyzwanie, które stoi przed artystami i tylko w ten sposób. Lepiej skoncentrować się na kilku singlach w danym roku niż wydawać krążek wypchany w większym stopniu zapchajdziurami, bo nie ukrywajmy tak ostatnie trance'owe longplaye wyglądają. Albumom mówię nie, natomiast kompilacja z okazji pierwszego roku działalności Mental Asylum jest w planach wydawniczych na lipiec. Będzie to typowy digital, ale na pewno wytłoczymy sporą liczbę fizycznych kopii by rozdać na gigach.

Na koniec nie pozostaje mi nic więcej jak życzyć Ci samych sukcesów. Mamy nadzieje, że ten pierwszy wywiad to dobry start do kolejnych rozmów, które wkrótce odbędziemy. Czy chciałbyś jeszcze coś powiedzieć swoim fanom w Polsce, których jak zauważyłem przybywa Ci z każdym dniem?

Kupujcie legalnie muzykę, chrońcie słuch w klubach, myślcie samodzielnie. A na koniec jakby to powiedział Arctic Moon: pozdrawiam wszystkich moich fanów. Dzięki za wywiad.

Źródło: GlobalTrance.pl

onlytrance 

Asot-Only

Dołączył 1892 dni temu
Wysłany: 02-05-2013, 11:59  

"Nie mamy żadnych zaproszeń ze strony naszych agencji. W najmniejszym stopniu nie jest mi przykro z tego powodu, od zawsze chciałem grać na scenach dookoła świata i ciesze się, że moje marzenia się spełniają".

Dla mnie osobiście to jest niezrozumiałe, dlaczego nie otrzymuje żadnych zaproszeń od polskich agencji ...
Ogólnie wywiad warty przeczytania :)

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2103 dni temu
Wysłany: 03-05-2013, 07:51  

Indecent Noise napisał/a:
Lepiej skoncentrować się na kilku singlach w danym roku niż wydawać krążek wypchany w większym stopniu zapchajdziurami, bo nie ukrywajmy tak ostatnie trance'owe longplaye wyglądają

Hyhy :)
Może i dobrze myśli, ale ja uważam że album to takie jakby związanie w całość pewnego odcinka życia producenta, takie jakby podsumowanie.

Wywiad całkiem spoko, opłacało się przeczytać.

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

arnie3 

Asot-Only

Dołączył 1909 dni temu
Wysłany: 03-05-2013, 09:05  

A ja mam wrażenie, że dobrze zareklamowana płyta ma większą "siłę rażenia", niż pojedyncze tracki. BTW nie wiedziałem, że ta wytwórnia ma w ogóle z nim jakiś związek, brawo za sukces :brawo:

Armin van Buuren - Birth Of An Angel (Original Mix)
Masters & Nickson feat. Justine Suissa - Out There (Daniel Kandi Remix)
Paul van Dyk - For An Angel 2009
Super8 & Tab - Irufushi
Arctic Moon - True Romance (Original Mix)

Odpowiedz do tematu