Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Aneym
Autor Wiadomość
Karol 
A&B Fan

Dołączył 2973 dni temu
Wysłany: 06-06-2013, 19:08  Aneym

Anna Mielniczuk - pierwsza, jak na razie jedyna, przedstawicielka polski wśród transowych wokalistek. Znana pod pseudonimem Aneym jest tuż przed wydaniem swojego pierwszego autorskiego albumu, który ukarzę się już 1 lipca, a specjalnie dla nas zgodziła się udzielić obszernego wywiadu! Zapraszam do lektury i polubienia jej strony na facebooku!

https://www.facebook.com/aneymusic?fref=ts

01. Witaj! Na początku chciałbym się Ciebie zapytać jak zaczęła się Twoja przygoda ze śpiewaniem? Czy śpiewanie jest spełnieniem Twoich marzeń?

Ania: Moja przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się w wieku 12 lat, kiedy zaczęłam pisać i układać melodie do moich pierwszych kompozycji. Do nagrań używałam magnetofonu, dyktafonu a potem mikrofonu do Skype'a. W dzieciństwie byłam wstydliwa i nieśmiała, nie pokazywałam rodzicom, że chcę się kształcić w dziedzinie muzyki, więc ukrywałam się z moim hobby. Śpiewanie i pisanie piosenek jest spełnieniem moich marzeń. Cieszę się, że nadal mogę realizować swoje pasje.

02. Powiedz jak to się stało, że zostałaś trance'ową wokalistką? Od początku był to Twój cel, czy może ktoś Ciebie usłyszał i poprosił o nagranie wokalu, który wykorzystał do nagrania trance'owego utworu?

A: Na początku mojej działalności muzycznej nie planowałam zostać wokalistką trance'ową, nie znałam nawet tego gatunku. Skupiałam się na innych stylach muzycznych. Muzyką trance zaczęłam interesować się w roku 2002. Prze kilka lat byłam djką, występowałam pod pseudonimem eN-STYLE, czyli styl Anny. Z czasem pojawiło się marzenie, aby pisać i śpiewać do utworów trance'owych. Założenie profilu na Myspace pomogło mi w promocji mojej twórczości a także w nawiązywaniu kontaktów z producentami. Chciałabym dodać, że nie określam siebie typową wokalistką muzyki trance. Gustuję w następujących typach muzyki: vocal trance (uplifting i progressive), vocal house, break beat, chillout, chillstep, d'n'b, ambient, lounge, r'n'b, funk. Lubię eksperymenty muzyczne, które nie zawsze kończą się pomyślnie, ale warto próbować :)

03. Skąd wziął się pomysł na taki pseudonim artystyczny? Czy kryje się za tym jakiś pseudonim z czasów szkolnych, czy może jest to tylko i wyłącznie Twoje upodobanie?

A: Mój pseudonim artystyczny wymyśliłam w szkole podstawowej. Jest kombinacją mojego imienia (Ania) i pierwszej litery nazwiska (Mielniczuk). Powiedziałam sobie, że jeżeli kiedykolwiek zostanę artystką to będę ANEYM (czyta się Enim) czyli Annie M. Często moje pseudo jest przekręcane i modyfikowane co bywa zabawne :)

04. W jaki sposób dokonujesz selekcji producentów, z którymi chcesz współpracować? Jak to wygląda od strony wokalistki, a nie fana, który słyszy końcowy efekt pracy?

A: Przed podjęciem współpracy sprawdzam czy producent miał do czynienia z utworami wokalnymi lub też remiksami z użyciem wokalu. Niestety mam dużo złych doświadczeń z producentami, którzy nie potrafili stworzyć dobrej jakości utworu wokalnego dlatego teraz jestem na to uczulona. Zwracam także uwagę, w jaki sposób ktoś się ze mną kontaktuje, odpowiada na wiadomości, maile. Czasami spotykam się z brakiem odpowiedzi ze strony producentów, szczególnie po otrzymaniu wokalu. Kolejną rzeczą jest znajomość języka angielskiego w przypadku współprac z zagranicznymi producentami. Od czasu do czasu dostaję propozycje od producentów, którzy słabo władają angielskim, co wiąże się z utrudnioną komunikacją.

05. Czym inspirujesz się pisząc teksty? Piszesz je sama czy czasami producent narzuca Ci przekaz utworu?

A: Moimi inspiracjami są wiara, rodzina, dzieciństwo, obejrzane filmy, przeczytane książki artykuły, podróżowanie, sytuacje z życia codziennego. Jestem dobrym obserwatorem i odczuwam empatię, takie cechy są bardzo pożyteczne w pisaniu. Ogólnie wolę pisać i śpiewać swoje słowa, ponieważ jestem bardziej autentyczna w tym, co robię i sama decyduję, co chcę przekazać odbiorcom. W przeszłości próbowałam śpiewać do utworów napisanych przez producentów, ale projekty nie zostały dokończone.

06. Zastanawiałaś się kiedyś nad utworem trance'owym zaśpiewanym po polsku? Może miałaś już taką propozycję a jeśli nie to czy byś się zgodziła na taką współpracę?

A: Tak, zawsze chciałam zaśpiewać po polsku w utworze trance'owym. Parę lat temu stworzyliśmy z kolega próbny utwór. Fragment piosenki został wyemitowany podczas audycji w radiu Planeta FM. Reakcja odbiorców była mieszana. Wiele osób miało skojarzenia z disco polo. Były także pozytywne opinie. Myślę, że nasze społeczeństwo nie jest jeszcze przygotowane na takie eksperymenty. Chciałabym, aby język polski był promowany w tym gatunku muzycznym.

07. Dlaczego Twoim zdaniem w Polsce jest tak mało wokalistek trance? W odróżnieniu od producentów, których coraz więcej jest na scenie trane'cowej, jesteś jedyną wokalistką Trance z naszego kraju, jak się z tym czujesz?

A: Sama się nad tym zastanawiam. Na dzień dzisiejszy otrzymałam tylko 2 maile od dziewczyn pytających się o radę jak zostać wokalistką trance'ową. Mogę jedynie przypuszczać, że paniom brakuje odwagi, motywacji, nie mają dobrych warunków nagraniowych lub nie potrafią pisać tekstów w języku obcym. Cieszę się, że istnieją polskie wokalistki EDM takie jak Anna Turska(Angie), Angelika Borof, Baltica, Drilla, Iga Martin, Cassi Luv, Małgorzata Soszyńska, (Brillian), które także promują nasz kraj swoją twórczością. Jestem dumna, że mogę reprezentować nasz kraj w dziedzinie vocal trance. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe wokalistki, wtedy będę mogła spokojnie przejść na emeryturę :)

08. Dyskografia numerów z Twoim vocalem jest już dość spora, jaki utwór najbardziej Ci się podoba, z tych, do których śpiewałaś?

A: Mam trzy ulubione utwory z moim udziałem Follow You, Rain Down i Far Away, które okazały się przełomem w mojej karierze :)

09. Współpracowałaś już z takimi producentami jak: Tenishia, Suncatcher czy Nitrous Oxide. Opowiedz proszę po krótce jak wyglądała współpraca z tymi artystami? Spotkałaś sie razem z nimi w studio? Bardzo to interesujące jak wygląda taka współpraca od kuchni?

A: Prawie 99, 9% moich współprac z producentami odbywa się przez Internet. Mam swój sprzęt nagraniowy, więc jestem niezależna. W profesjonalnym studiu nagrałam kilka utworów m.in. Man In Denial. Z wymienionych osób, poznałam osobiście tylko Jovena i Cypriana z Tenishia. Z Bogdanem (Suncatcher) i Krzysztofem (Nitrous Oxide) znam się już kilka lat, ale nie udało nam się jeszcze spotkać.
W roku 2008 otrzymałam propozycje stworzenia utworów Underneath My Skin i Far Away. W obydwu przypadkach zostałam polecona przez innych producentów. Bardzo miło wspominam te współprace. Nie mieliśmy żadnych zakłóceń. W roku 2009 zgłosili się do mnie Joven i Cyprian. Praca z nimi była także satysfakcjonująca. W przeciągu jednego miesiąca powstał utwór Stranger To Myself.

10. Jak wiemy, występowałaś już live razem, z maltańśkim duetem Tenishia podczas Tenishia In Concert. Jak wrażenia po tym występie? Zapowiadają sie jakieś kolejne występy? Chciałabyś wystąpić na jakimś polskim evencie przed naszą publicznością?

A: Występowałam z formacją Tenishia dwa razy. Pierwszy raz w 2010 a drugi w 2012 na Tenishia in Concert. To był niezapomniany wieczór, świetna publika, wspaniali artyści.
Wreszcie poznałam osobiście Kirsty Hawkshaw, Jan Johnston i Susanę.
Miałam mieć więcej występów, lecz agencja bookingowa, do której należałam nie wywiązała się ze swoich obowiązków i zrezygnowałam z jej usług. Oczywiście chciałabym wystąpić przed polską publicznością, na razie nie otrzymałam żadnej propozycji, ale może kiedyś się uda :)

11. Dobrze to może teraz przejdziemy na trochę bardziej prywatne pytania, jak Twoja rodzina i znajomi odbierają to, co robisz?

A: Na początku moi bliscy nie rozumieli mojej pasji, bo nie znali muzyki trance'owej. Z czasem zaczęli się interesować moją twórczością i wspierać mnie w moich działaniach.

12. Od jednego naszego użytkownika wiemy, że pracowałaś w szkole, jako nauczycielka języka angielskiego. Jak wspominasz te czasy i pracę z młodzieżą?

A: Bycie nauczycielem nie jest łatwe, ponieważ spełnia się różnorodne funkcje, nie tylko dydaktyczne a także wychowawcze. Mam dużo pozytywnych i trochę negatywnych doświadczeń z czasów nauczania. Dosłownie przeszłam szkołę życia, co mnie umocniło i sprawiło, że stałam się innym człowiekiem :)
Dodam jeszcze, że w szkole miałam przezwisko â??DJ Sorkaâ?. Czasami uczniowie bywali na imprezach gdzie grałam lub puszczali moje utwory na lekcjach. Powiem szczerze, że było to niezręczne, ale nie zrezygnowałam z moich pasji. Od czasu do czasu dostaję miłe wiadomości od były uczniów, którzy piszą, że dzięki moim lekcjom nauczyli się języka angielskiego :)

13. Jak to się stało, że mieszkasz na Węgrzech a nie w naszym kraju? Wyjechałaś za lepszą pracą czy może za miłością?

A: Wyjechałam za miłością. Na Węgrzech jestem już prawie 4 lata. Mieszkam i pracuję w Budapeszcie. Chciałabym wrócić na stałe do ojczyzny.

14. Jak określiłabyś swoją osobę, czyli taką Annę, na co dzień, gdy nie pisze tekstów, tylko zajmuje się prywatnymi sprawami?

A: Jestem pracowita, z poczuciem humoru, towarzyska, czasami roztrzepana, często się złoszczę, nie mam cierpliwości, uwielbiam się śmiać i żartować, można na mnie polegać, jestem opiekuńcza, słucham dużo muzyki, lubię gotować, malować, pływać, często mówię do siebie, miewam prorocze sny, przeważnie noszę ze sobą kawałek papieru i coś do pisania, bo nie znam dnia i godziny, kiedy wena mnie zaatakuje :)

15. Niedługo ukarzę się Twój debiutancki album â??Young & Proud'. Czy możesz zdradzić nam jakieś szczegóły? Kiedy zostanie wydany? Z kim współpracowałaś? Ile utworów się na nim znalazło?

A: Album zostanie wydany 1szego lipca 2013 roku. Znajdziecie na nim 12 nowych utworów, z których dwa ujrzało już światło dzienne: Together Again z Suncatcher'em i Soulmates z Mango i Richard'em Aarden'em. 24 czerwca zostanie wydany drugi singiel Believer z Nitrous'em. Współpracowałam także m.in. z Mikiem Shiver'em, Store'N' Forward, Kim Svärd'em, Jan'em Martin'em. Na albumie pojawi się także pierwszy projekt Light Within, pod którym ukrywają się Kamil Bigaj i Krzysztof Prętkiewicz tworzący także, jako formacja 3rd Moon. Praca nad albumem trwała 1, 5 roku. W tym czasie zmieniały się koncepcje, nazwiska producentów. Napisałam wszystkie teksty, zaaranżowałam wokale, prezentowałam swoje wizje i sugestie producentom. Cieszę się, że mogłam podejmować decyzje i mieć kontrolę nad materiałem do albumu. Dlatego m.in. wybrałam wytwórnię Afterglow. Za kilka dni ukaże się oficjalna zapowiedź.

16. Tytuł Twojego albumu to â??Young & Proud', dlaczego właśnie taki a nie inny? Czy w tytule jest jakiś głębszy sens/przesłanie?

A: Wybrałam Young & Proud na nazwę albumu ze względu na tytułową piosenkę. Utwór opowiada o moich marzeniach i planach z okresu dzieciństwa, które się spełniły :)
Jest także afirmacją młodości, nieograniczonej wyobraźni i życia bez barier, które często sami sobie stawiamy. Piosenka jest dedykowana mojej siostrze, która była moją wierną towarzyszką w świecie marzeń, motywowała mnie do działania i wspierała w wielu przedsięwzięciach.

17. Sporo trance'owych wokalistek już wydało swoje albumy, m.in. Susana, Emma Hewwit czy Julie Thompson. Przesłuchiwałaś je? Jak je oceniasz? Czy masz może jakąś swoją ulubioną wokalistkę, a może wokalistę, na której głos wywołuje ciarki na Twoim ciele?

A: Szczerze mówiąc nie słuchałam całych albumów wymienionych pań, znam tylko pojedyncze utwory. Susana, Emma i Julie prezentują światowy poziom i piosenki z ich udziałem zawsze cieszą się uznaniem słuchaczy. Lista moich ulubionych wokalistek jest długa.
Wymienię kilka Whitney Houston, Sade, Tracy Chapman, Jennifer Paige, Rachel Foster, Kayah, Lisa Kelly, Edyta Bartosiewicz, Reni Jusis, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Enya, Shinead O'Connor, Kirsty Hawkshaw, Justine Suissa, Jaren, Stine Grove, Nadia Ali, Jess, Mavie Marcos.
Dziwne, ale rzadko przechodzą mnie ciarki słuchając czyjegoś głosu, jak to się zdarza to w przypadku mocnego sopranu.

18. Czy nie sądzisz, że bycie wokalistką to w pewnych momentach dość przykre â??zajęcieâ?, bo gdy wychodzi jakiś fajny kawałek z fajnym wokalem, to z producenta robi się bohatera, a wokalistę/tkę pomija?

A: Niestety w większości przypadków wokaliści są tylko dodatkiem, czyli słynnym feat. Za głosami kryją się osoby, które przewaznie piszą słowa do tych utworów, czyli je współtworzą. Producenci mają tendencję do używania słowa â??featâ? często z przyzwyczajenia, czasami dziwią się, dlaczego wokaliści/wokalistki chcą równouprawnienia w sprawach autorskich.
Pozostaje nam nadal walczyć o swoje prawa i trzymać rękę na pulsie :)

19. Udzielając się wokalnie zapewne masz jakiś swoich ulubionych producentów. Kogo twórczość najbardziej odpowiada Twoim gustom z polski i z zagranicy?

A: Jeżeli chodzi o polską elektroniczną muzykę taneczną to Nitrous Oxide, Sonic Divison, Jackie, Groove Coctail, Matt Bukovski, A.R.D.I. Z zagranicznych producentów Jaytech, Suncatcher, Duende,Emotional Horizons, Bart Claessen, Adam Szabo, Daniel Kandi, Chicane, Thrillseekers, Mike Shiver, Tenishia, Blizzard, formacja Oceanlab. Oczywiście lista jest długa podałam tylko kilka przykładówď? Chciałabym dodać, że preferuję upliftingowy i progresywny trance z lat 2003-2010.

20. Słuchasz może radia w wolnych chwilach? Jaka jest Twoja ulubiona stacja radiowa i co sądzisz o tych polskich?

A: Czasami słucham węgierskiej radiostacji music fm, ale tylko podczas gotowania. Jak mieszkałam w Polsce to słuchałam przeważnie Nocy Djów w radiu RDC. Nie mam ulubionej stacji radiowej. W Polsce tak ja w innych krajach rządzą radia zorientowane na zysk. Dobrze, że istnieją jeszcze niekomercyjne stacje radiowe dla bardziej wymagających słuchaczy :)

21. Myślałaś kiedyś o tym, aby wydać kawałek taki jak te, które można usłyszeć w większości stacji radiowych, które cieszą sie ogromną popularnością?

A: Tak, na początku mojej działalności muzycznej nagrywałam do muzyki komercyjnej jednak żaden projekt nie został wydany, więc się do tego nie nadaję :)
Dostałam także propozycję nagrania albumu popowego po polsku pod skrzydłami Sony Music Poland, ale nie przyjęłam jej. Nie nadaję się na artystkę pop i nie odpowiada mi styl życia w blasku reflektorów. Niestety patrząc na dzisiejszą modę, musiałbym się więcej rozbierać niż śpiewać ;)

22. Na koniec kilka słów dla czytelników wywiadu a przede wszystkim użytkowników forum Asot-Only.pl?

A: Dziękuję za pytania, mam nadzieje, że moje odpowiedzi były satysfakcjonujące :)
Dziękuję za pochlebne i krytyczne opinie, komentarze. Wiem, ze nie zawsze trafiam w
Wasze gusta, ale nie ograniczam swoich muzycznych i wokalnych horyzontów. Oczywiście konstruktywna krytyka jest potrzebna w rozwoju każdego artysty. Doceniam Wasze wsparcie, które motywuje mnie do dalszego działania. Bez Was, odbiorców nie byłoby sensu tworzyć. Życzę wszystkim użytkownikom Asot-Only.pl pozytywnych wibracji i przyjemnego lata. Pozdrawiam Was serdecznie, do usłyszenia! Ania :)

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Hestin 
128bpm

Dołączył 1748 dni temu
Wysłany: 06-06-2013, 19:36  

:hyhyhy: :hyhyhy: :hyhyhy:

Cytat:
Niestety patrząc na dzisiejszą modę, musiałbym się więcej rozbierać niż śpiewać

Bardzo fajny wywiad i bardzo interesująca, utalentowana pani. Mieszka na Węgrzech , ciekawe czy zna trochę ten język, jest nieziemsko trudny.. :P
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

arnie3 

Asot-Only

Dołączył 1796 dni temu
Wysłany: 06-06-2013, 22:33  Re: Aneym

Cytat:
Niestety patrząc na dzisiejszą modę, musiałbym się więcej rozbierać niż śpiewać ;)

Hahaha, krótko i na temat :D

Co do pytania 12, to chciałbym mieć taką nauczycielkę... W końcu mógłbym porozmawiać o czymś innym jak na przykład rachunek prawdopodobieństwa i inne pierdoły.
Fajna odpowiedź na 14 pytanie, a co do pytania 13 to się Aniu nie martw! Jak do władzy dojdzie PiS to podobno będziemy mieli w Polsce drugi Budapeszt (cokolwiek to znaczy) więc będziesz czuła się jak w domu :D

Armin van Buuren - Birth Of An Angel (Original Mix)
Masters & Nickson feat. Justine Suissa - Out There (Daniel Kandi Remix)
Paul van Dyk - For An Angel 2009
Super8 & Tab - Irufushi
Arctic Moon - True Romance (Original Mix)

gitek 

Asot-Only

Dołączył 2664 dni temu
Wysłany: 07-06-2013, 11:07  

bardzo dobry wywiad

sporo się można dowiedzieć :)

czekam z niecierpliwością na album ;)

nawiązując do ulubionych producentów, fajnie by było usłyszeć połączenie wokalu Ani z Kandim, Bukovskim albo Ardim ;)

Kanes 
Administrator

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3006 dni temu
Wysłany: 07-06-2013, 18:11  

Świetny wywiad i wyczerpujące odpowiedzi :) Pamiętam ten numer trance'owy zaśpiewany po polsku, swego czasu rip krążył po naszym forum :D Ciekawi mnie ten nowy projekt 'Light Within' :)

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]

Profil Facebook

Karol 
A&B Fan

Dołączył 2973 dni temu
Wysłany: 07-06-2013, 19:21  

Kanes napisał/a:
Ciekawi mnie ten nowy projekt 'Light Within'

Zapewne chodzi o 'Zondę' :)

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2543 dni temu
Wysłany: 21-06-2013, 17:16  

Świetny wywiad, bardzo fajne i szczere odpowiedzi :)
Też pamiętam ten numer po polsku, dla mnie był akurat koszmarny ;d
Zobaczymy jak będzie się dalej rozwijać jej kariera, a przede wszystkim jak zostanie przyjęty jej album, bo pewnie od tego będzie tez sporo zależało :)

alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2272 dni temu
Wysłany: 29-06-2013, 20:23  

O proszę, Aneym to anglistka tak jak ja ;) Bardzo sympatyczna osoba wyłania się z tego wywiadu, oby dalej się rozwijała i godnie nas reprezentowała w Trance-światku :ok:

Odpowiedz do tematu