Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferry Corsten - >Hello>World
Autor Wiadomość
ZDobrejWoli 
Official :D

Asot-Only

Dołączył 1232 dni temu
Wysłany: 05-04-2016, 17:20  Ferry Corsten - >Hello>World

Ferry Corsten - >Hello>World

Światowa premiera: 26.02.2016 / Black Hole Recordings
Polska premiera: 18.03.2016 / ProLogic Music

Stwierdzenie, że Ferry Corsten jest znaczącą postacią dla gatunku trance, byłoby sporym niedopowodzeniem. I to na tyle wielkim, że mogłoby się w tej kategorii mierzyć ze zdaniem: "Jeśli wejdziesz do jeziora w ubraniu, to możesz trochę się zmoczyć".

Holenderski producent, urodzony 4 grudnia 1973 roku w Rotterdamie, jest twórcą bądź współtwórcą niezliczonej ilości klasyków, m.in. "Ligaya", "Tenshi", "Walhalla" (wszystkie trzy jako Gouryella - początkowo duet z Tiesto, samodzielny projekt Corstena po wydaniu trzech utworów), "Carte Blanche" (pod aliasem Veracocha, razem z Vincentem De Moorem), "Out Of The Blue" i "Cry" (pod samodzielnym pseudonimem System F) czy w końcu utworów zaprezentowanych pod własnym imieniem i nazwiskiem - "Beautiful" (z wokalem Debry Andrew), "Radio Crash" czy "Made Of Love" z Betsie Larkin.

Od 2005 roku, Ferry Corsten prowadzi wytwórnię Flashover Recordings, należącą do rodziny Black Hole Recordings. To właśnie tutaj zaprezentowany został jego piąty studyjny album - ">Hello>World".

Zanim rozpocznę moją recenzję, pragnę podkreślić, że jeśli spodziewacie się tutaj wielu niespodzianek, to nie trafiliście najlepiej. Już tłumaczę dlaczego: wydanie tegorocznego krążka uprzedziły aż trzy wydawnictwa z serii ">Hello>World>EP", na których zaprezentowano wszystkie (co do joty) produkcje z opisywanego dziś przeze mnie albumu (poza trzema nowymi remiksami). Jeśli jakimś trafem nie słyszeliście tych numerów w okresie premiery lub - tak po prostu - lubicie odgrzewane kotlety (które - gdy dobrze przyrządzone - nadal mają w sobie smak), to zapraszam do lektury (jeśli nie... również zapraszam, nikogo za rękę nie będę prowadził):

Na co zwróciłem uwagę jeszcze przed odsłuchaniem albumu? Na ilość numerów wokalnych (sześć oryginałów). Piosenkarzy zaangażowanych przy produkcji ">Hello>World" zdaje się różnić wszystko: płeć (trzy kobiety, trzech mężczyzn, post scriptum - chodzi mi o same głosy) czy doświadczenie (porównajmy chociażby 20-letniego Harisa Alagica - znanego dotychczas wyłącznie z zeszłorocznego kawałka "Survivors" Hardwella i Dannica - z Chrisem Jonesem, artystą mającym na swoim koncie współprace z Arminem van Buurenem, Rogerem Shahem czy duetem Aly & Fila).

Mimo tego, jest jedna rzecz, która łączy ich wszystkich - dla każdego z nich krążek ">Hello>World" stał się pierwszą okazją do nagrania wspólnego utworu z Ferry Corstenem.

Muszę przyznać, że wśród tych kompozycji, w moich oczach najlepiej wypadło "Not Alone", stworzone z niezwykłym duetem Temperheart, złożonym z urodzonej w Wielkiej Brytanii wokalistki (posiadającej korzenie afrykańskie i hinduskie) Radhiki oraz norweskiego producenta, gitarzysty i twórcy tekstów Jarla Aanestada. Cały numer podchodzi mi trochę pod styl Cosmic Gate i delikatnie pod Above & Beyond, w połączeniu z charakterystycznym basem Corstena. Ten numer naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył!

Co do reszty wokalnych produkcji... cóż - nie mam zbyt wiele do powiedzenia: klubowo-radiowe, stworzone po to, by przyciągnąć statystycznego, komercyjnego widza (szczególnie zawiedziony jestem utworem z Chrisem Jonesem, który można skomentować słowami słynnego memu: "Cały czas tłukło... ale to tak tłukło". I nic więcej.

Przejdźmy do instrumentalnych propozycji z ">Hello>World", bo to właśnie w nich Ferry Corsten zaprezentował całą paletę przeróżnych dźwięków: od niezwykle mocnego kicku w "Tonka" (i charakteru rodem z singla sprzed trzech lat "Diss!" - tyle, że bardziej melodycznego), poprzez inspirowane współczesnym deep house "Find A Way" czy zaczerpnięte z produkcji szwedzkich przedstawicieli sceny bigroom house "Angel Dust" (bo nie potrafię inaczej nazwać tych dźwięków, aczkolwiek w tym wypadku - wypadły one 'na plus') oraz napędzające dynamikę albumu utwory - "Follow You", "Voema" i "Reborn" (myślę, że na powstanie wszystkich trzech - a zwłaszcza tego ostatniego - ogromny wpływ miała współpraca Ferry'ego z Markusem Schulzem przy New World Punx).

Nie wypada zapominać o delikatnie rozpływającym się w uszach "Homeward", wydającym się nawiązaniem Holendra do klasyku Simona Berry'ego, czyli Art Of Trance - "Madagascar" (te dwa motywy są tak bardzo do siebie podobne, że wątpię, abyśmy mieli tu do czynienia z przypadkiem).

Jeśli jednak naprawdę oczekujecie nowości, przy okazji wydania pełnego albumu, Flashover Recordings postawiło na trzech remikserów. Wśród nich największą uwagę zwraca na siebie rodak Corstena, niemniej ważna postać dla muzyki trance - Richard Durand. Od wrżeśnia zeszłego roku, czyli czasu rozpoczęcia przygody z nowym sub-labelem (Reloaded Music), twórca kultowego "Always The Sun" zdaje się powracać do swoich dawnych, techowych brzmień z nutką modnych, psychodelicznych rytmów. Efekty tej przemiany możemy usłyszeć w jego interpretacji "Beat As One". Bardzo dobrze poprowadzony schemat: "intro - breakdown z wokalem - outro". Ma w sobie to coś.

Kolejnym bonusem jest "Back To Paradise" w wersji Brytyjczyka Craiga Connelly'ego, znanego głównie z wydań dla wytwórni Garetha Emery'ego - Garuda Music. I jeśli lubicie klimat tej firmy - ten numer na pewno trafi w Wasze gusta. Solidna robota, zdecydowanie lepsza od oryginału.

Album dopełnia chyba najbardziej zaskakujący remiks od Leona Reverse'a - tajemniczego producenta z Leeds - do "Angel Dust"... Ujmę to tak, jeśli nie przerażają Was dzisiejsze house'owe rytmy (typu bass czy future house), nie musicie omijać tej pozycji (przyznam, że choć nie jestem ich wielbicielem, to ten utwór wpadł mi w ucho).

Podsumowując: ">Hello>World" wydaje mi się krążkiem, będącym na podobnym poziomie, co poprzedni "WKND" z 2012 roku. Tyle tylko, że na albumie sprzed czterech lat, o wiele lepiej wypadły utwory wokalne, na tegorocznym - instrumentalne. Jestem bardzo ciekaw tego, jaki kierunek obierze dalsza kariera Holendra, wiedząc, że od kilku miesięcy artysta skupia się na powrocie aliasu Gouryella.

Moje typy: "Reborn", "Homeward", "Beat As One" (feat. Angelika Vee) (Richard Durand Reloaded Remix), "Not Alone" (feat. Temperheart).

UWAGA!

Zwycięzcą ostatniego konkursu jest... Kamila Gąsior! Gratulujemy! To właśnie do Ciebie trafi egzemplarz albumu Seana Tyasa - "Degeneration"! :)

Spodobał Ci się mój artykuł? Skomentuj, polub i udostępnij innym ;)

Spodziewajcie się niespodziewanego. Właśnie Tak!

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3064 dni temu
Wysłany: 08-04-2016, 01:05  

Bardzo do rzeczy recenzja a ja mogę napisać, że będzie u nas do wygrania to wydawnictwo ; )

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu