Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzisiejsze festiwale taneczne są jak popowe koncerty
Autor Wiadomość
Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2234 dni temu
Wysłany: 30-10-2015, 20:11  Dzisiejsze festiwale taneczne są jak popowe koncerty

Ciekawy artykuł i opinia Carla Coxa co do dzisiejszej sceny muzycznej największych festiwali:

Cytat:
Nie podoba Wam się, co się w ostatnich latach dzieje na głównych scenach największych tanecznych festiwali? Bardzo zatem możliwe, że zgadzacie się co do diagnozy sytuacji z legendą techno Carlem Coxem.

W wywiadzie dla InTheMix :

Cytat:
'Mamy teraz wielu nieprawdopobnie znakomitych DJ-ów, którzy w dzisiejszych czasach nie mają szansy zostać zauważonymi. Świat DJ-ów to dziś tak naprawdę konkurs popularności. Wyobraź sobie, że ty i ja postanawiamy zorganizować festiwal. Pierwsze, co będziemy chcieli zrobić, to zabookować kilku topowych DJ-ów, ale każdy z nich będzie chciał od nas 200 tysięcy dolarów. I za tą kasę zagrają tylko godzinę albo półtorej.

Gdzie tu miejsce na talent? Nie ma, bo tak naprawdę to będzie wyglądało jak koncert muzyki pop. Ludzie przyjdą na ich występ, żeby posłuchać kawałków, które już znają i kochają, a ci topowi DJ-e nawet na chwilę nie odejdą od grania tych swoich wielkich hitów, bo jeśli by tak zrobili, spadnie ich popularność. A więc grają bezpiecznie - dla mnie to jest bardzo smutna sytuacja'.

źródło: FTB

Jak Wy oceniacie sytuację która panuje na największych festiwalach muzycznych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie ?

Zapraszam do dyskusji :)

Profil Facebook

Borys 
Classic Trance

Dołączył 1352 dni temu

Wysłany: 30-10-2015, 20:42  

Wg mnie ma rację. Nic nie trzeba dodawać

Moja kolekcja winyli i płyt CD:
https://www.discogs.com/user/borys125/collection

Hestin 
128bpm

Dołączył 1806 dni temu
Wysłany: 30-10-2015, 20:49  

No tak, nie powiedział nic nowego, wiedzą to wszyscy, nikt nie wie jak to zmienić.
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

kenvi 

Dołączył 1357 dni temu
Wysłany: 30-10-2015, 20:49  

Prawdę powiedział, tyle w temacie :P

PS: Hazem w Polsce - marzenie :o

01. Alex Rusin - Chasing The Sun
02. Craig Connelly feat. Renny Carroll - Elevate
03. Robert Nickson - Heliopause
04. Emod - Celestial Forces
05. Solarstone & Meredith Call - I Found You

philosopher 

Dołączył 1792 dni temu
Wysłany: 30-10-2015, 23:28  

Takie czasy, takie obyczaje. Parafrazując komentarz jednego z użytkowników FTB historia znów zatoczyła koło - na największych festiwalach gra się dla tłumów zaś by posłuchać lepszej muzyki należy iść do czysto tematycznego klubu i tam się rozkoszować wśród ludzi świadomych dobrej muzyki, ludzi którzy nie traktują Dj'a niczym szafy grającej.

Siveen 
NajwyższyCzas!

Dołączył 3033 dni temu
Wysłany: 02-11-2015, 11:17  

Do Coxa mam ogromny szacunek , bardzo często wypowiada się na temat sceny klubowej i najczęściej są to bardzo trafne uwagi i spostrzeżenia. Nie słucham może jego setów zbyt często ale jak mam ochotę na staro szkolne housowo-techniczne seciowo to on jest najlepszym wyborem. Swoją drogą do wszystkich idiotów ,którzy masę gówna nazywają housem radzę nauczyć się poprawnej definicji tego gatunku muzycznego słuchając jego setów. A co do samego tematu to zwrócę uwagę na fakt ,że tego zjawiska już się nie da zatrzymać i tak jak w muzyce pop będzie się liczył wygląd , umiejętności showmeńskie , kontrowersje i cała ta otoczka czyli wszystko tylko nie muzyka ,która zejdzie na dalszy plan tak samo jest/będzie w muzyce klubowej oczywiście tej mainstremowej. I przewiduję ,że coraz większą rolę będą odgrywały kobiety w stylu Paris Hilton , Nervo czy Juicy M.

Odpowiedz do tematu