Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowe Studio
Autor Wiadomość
Marcoo 
I <3 Trance

Dołączył 2960 dni temu
Wysłany: 21-02-2013, 19:07  Domowe Studio

Witam Serdecznie

Postanowiłem stworzyć małe studio we własnym domowym zaciszu, stąd też mój temat na forum, bd potrzebował porady (a gdzie ją znajdę jak nie tutaj) sporo tutaj osób, którym temat tworzenia muzyki nie jest obcy, i sporo się dowiedziałem dzięki doświadczeniu użytkowników i artykułom zamieszczanym na forum.

No więc może przedstawię wam sprzęt, który planuje kupić, a od was oczekuję opinii czy takie zestawienie ma sens, i co ewentualnie mi się jeszcze przyda, zaznaczę, że to nie będzie profesjonalne studio.

Na początku myślę nad zakupem: Interfejsu Audio, Kontrolera Klawiszowego Midi i Odsłuchu.
Jednak mam problem z wyborem Interfejsu, chciałbym, aby komputer nie korzystał z integrowanej karty dźwiękowej, interfejs powinien odciążyć program Daw, mój wybór przedstawiam poniżej.

Interfejs Audio :

http://muzyczny.pl/137047...-dzwiekowa.html

Klawisze :

http://muzyczny.pl/144457...-sterujaca.html

Odsłuch :

http://muzyczny.pl/117083...ry-aktywne.html

Profil Facebook

Karol 
A&B Fan

Dołączył 3036 dni temu
Wysłany: 21-02-2013, 19:29  

Wg mnie sprzęt jak najbardziej ok. Wystarczy w zupełności. Jedynie zastanowiłbym się, czy nie lepiej kupić jakieś lepsze trochę monitory? :hmm:

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Marcoo 
I <3 Trance

Dołączył 2960 dni temu
Wysłany: 22-02-2013, 13:20  

Gdyby nie ten ograniczony budżet było by pięknie :) pomyślę o czymś od M-audio lub Behringer

Profil Facebook

Karol 
A&B Fan

Dołączył 3036 dni temu
Wysłany: 22-02-2013, 14:43  

Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć jakieś na allegro. Za 1100 masz M-Audio BX8 D2 choćby :) BX5 D2 jest za 799 z przesyłką, warto pomyśleć też bo za 1200 możesz znaleźć 2x KRK RP5 G2 lub Mackie MR5 MII :) Jest w czym wybierać, nawet zastanowiłbym się nad jakimś tańszym interfejsem kosztem lepszych monitorów :)

PS: Ja sam kupiłem niedawno M-Audio Fast Track C400 za 700 zł i planuję kupić M-Audio Studiophile BX5 D2 za 800 zł w najbliższej przyszłości :) A później właśnie chciałem tę samą klawiaturę kupić :)

CD/DVD! || Eventy!

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

Marcoo 
I <3 Trance

Dołączył 2960 dni temu
Wysłany: 22-02-2013, 21:16  

Interfejs i klawisze dzisiaj zamówiłem, więc został jeszcze wybór odsłuchu już się nie mogę doczekać kiedy zapuka do moich drzwi kurier.
Wezmę pod uwagę twoje propozycję i dzięki za zainteresowanie tematem :chairdance:

Profil Facebook

philosopher 

Dołączył 1797 dni temu
Wysłany: 13-04-2013, 16:41  

Pytanie kompletnego laika w temacie - czy da się jakoś tą kartę podpiąć do laptopa? A jeśli tak to jak?

Karol 
A&B Fan

Dołączył 3036 dni temu
Wysłany: 14-04-2013, 09:44  

Jeśli jest na USB, to nie ma problemu żeby to podpiąć :)

CD/DVD! || Eventy!

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu