Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
DJ Eco - lipiec 2012
Autor Wiadomość
alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2330 dni temu
Wysłany: 13-07-2012, 17:24  DJ Eco - lipiec 2012

Chętnych zapraszam do lektury mojego wywiadu z DJ-em Eco, który ukazał się na łamach Wortalu www.globaltrance.pl :ok:

Cytat:
'Na serio nie wiem jak on to robi, ale czegokolwiek nie dotknie, zamienia w prawdziwe muzyczne złoto' tak na temat Eco wypowiedział się sam Armin van Buuren podczas jednej z jego audycji radiowych.
Eco to 23 letni producent z Nowego Yorku, który w ciągu czterech ostatnich lat pokazał się z najlepszej możliwie strony. Jego utwory 'Light At The End', 'Tonight Is Forever', 'And We Flew Away', 'Borealis' i 'Lost Angeles' za każdym razem wybierane były utworami tygodnia w audycji 'A State of Trance' Armina van Buurena. Dzięki nieustannemu supportowi wspomnianego DJ'a numer 1 na świecie, Ferry Corstena czy Markusa Schulza, Eco stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów młodego pokolenia.
Czerpiąc inspiracje od takich zespołów jak Sigur Ros, Pink Floyd czy Arcade Fire, Eco prezentuje w swoich produkcjach styl, który wypełnia przestrzeń między indie rockiem dnia dzisiejszego a muzyką elektroniczną jutra. Jego unikalny dźwięk stał się znany wszystkim fanom gatunku a najnowszy album 'M(You)Sic', drzwiami do wielkiej kariery.
------------------------------------------------------------------------------------------

GlobalTrance.pl: Wydałeś ostatnio swoją kompilację pt. â??Constellations in Youâ?. W swoich wywiadach często powtarzasz, że czerpiesz inspirację z wielu źródeł, nie tylko tych muzycznych. Czy mógłbyś nam powiedzieć, co tknęło Cię do zmiksowania wybranych utworów?

Eco: Cóż, inspiracją dla takiej nazwy był kosmos i gwiazdy, jednak głównie byli nią otaczający mnie producenci muzyczni. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nawiązałem kontakty z wieloma młodymi, utalentowanymi artystami, którzy wysyłali mi niesamowite utwory. Doszedłem do wniosku, że czas najwyższy wydać w Armadzie składankę, która wyróżniłaby zarówno tych nowoodkrytych, jak i znanych mi już producentów. O wyborze utworów decydowała głownie ich melodyczność i klimat. Myślę też, że wybrani przeze mnie artyści mają podobne podglądy muzyczne i w tej materii świetnie się uzupełniamy.

Wracając do samego tytułu â??Constellations in Youâ? - jak możemy go interpretować? Jakie przesłanie chciałeś w nim przekazać swoim fanom na całym świecie?

Przesłaniem mojego pierwszego albumu â??M(you)sicâ? było założenie, że piękno muzyki zawarte jest w ludziach, którzy nas otaczają oraz miejscach, w których przebywamy i że to przez ich pryzmat powinnyśmy ją interpretować. Natomiast moja pierwsza kompilacja przeznaczona jest do słuchania w samotności. Tytułowe â??konstelacjeâ? odnoszą się do mnogości myśli, uczuć i przeżyć, których doświadcza każdy z nas. Myślę, że muzyka (zwłaszcza muzyka trance), jest w stanie wzbudzić rozmaite emocje w naszym wnętrzu i sprawić, by tańczyły w naszym umyśle.

Jak przebiegał sam proces produkcji? W jaki sposób wyselekcjonowałeś materiał na krążek?

Połowę utworów wybrałem spośród tych, które wysłali mi moi zaprzyjaźnieni producenci między innymi: Breakfast/Casey Keyworth, Alexander Popov, Mike Saint-Jules. Drugą połowę stanowią wersje demo nadesłane przez młodych, obiecujących producentów, którzy śledząc mnie na portalach społecznościowych i to z nich dowiedzieli, że poszukuję nowych propozycji muzycznych. Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że w wielu nadesłanych utworach mogłem doszukać się śladów natchnienia moim stylem. Z całą pewnością są oni moimi entuzjastami a osobiście uważam, że bycie źródłem inspiracji dla innych artystów jest niezwykle fascynujące i budujące. Taka postawa dodaje mi skrzydeł i skłania do dalszego rozwoju jako producenta muzycznego.

Czy zamierzasz wydać kolejne edycje omawianej przez nas kompilacji?

Mam nadzieję, że tak. To muzyczna opowieść, której z pewnością jeszcze nie zakończyłem!

A jak wygląda sprawa z Twoimi autorskimi albumami? Czy masz już jakieś plany dotyczące wydania Twojego kolejnego solowego krążka?

Planuję prace nad kolejnym albumem lub mini-albumem w 2013. Jednak nie jestem tego pewien, ponieważ chwilowo skupiam się jedynie na nagrywaniu pojedynczych singli bez przeznaczenia ich na kolejny długo grający materiał.

Skoro nie zastanawiasz się jeszcze nad kolejnym albumem, to gdybyś miał okazję, z jakim artystą chciałbyś współpracować ? Możesz puścić wodze fantazji :)

Marzę o współpracy z zespołem Sigur Ros i nawet nie musiałaby się ona opierać na muzyce tanecznej. Chciałbym także współpracować z Florence + The Machine i może jeszcze z Tiesto w kwiecie swojej twórczości (ok. 2003 roku), ale do tego potrzebowałbym wehikułu czasu!

Odnieśmy się do tego wehikułu czasu: Niektórzy sądzą, że gatunek trance już umarł i że nastąpiło to ok. 2007 roku. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem biorąc pod uwagę zmiany, jakie przechodzi muzyka elektroniczna?

Obserwując współczesną scenę muzyki tanecznej, a szczególnie muzyki transowej i panujące w niej trendy, rzeczywiście trudno nie mieć takiego zdania. Przyczynia się do tego zarówno rosnąca popularność dubstepu oraz sztampowa muzyka przeznaczona dla masowego odbiorcy. Nie bez znaczenia jest także działalność byłych producentów trance, którzy w ramach eksperymentu wplatają w utwory elementy obcych, średnio pasujących stylistyk lub wstawki aâ??la Avicii. Najwidoczniej właśnie takie klimaty cieszą się największą popularnością, co przekłada się na muzykę graną w klubach oraz na festiwalach muzycznych â?? nie dziwi mnie to zupełnie. Mimo to w muzyce elektronicznej dzieją się naprawdę NIESAMOWITE rzeczy i można znaleźć wiele rewelacyjnych utworów wschodzących gwiazd. Wiem, że zarówno ja, jak i producenci tacy jak Andrew Bayer, Matt Lange, Breakfast, Norin & Rad, Audien możemy liczyć na wsparcie większości DJów na świecie którym zależy bardziej na prawdziwości, niż sprzedawaniu publice nowych, masowych hitów. Jeździmy w trasy koncertowe, bierzemy udział w festiwalach muzycznych, a niektórzy z nas zaczynają stawać się gwoździami programu. Dodam, że wszystkie wymienione przeze mnie nazwiska to producenci pochodzący tylko z samych Stanów. W obliczu wyżej wspomnianych zmian i aktualnie panujących trendów nie dziwię się , że trance uważa się za wymarły gatunek. Jednak prawdziwi artyści tranceâ??owi zawsze pozostaną mu wierni. Wszystko zależy od wsparcia i oddania prawdziwych fanów.

Pozostajemy w temacie podróży w czasie i tu kolejne zadanie: Przenieś się na chwilę w przeszłość. Powiedz nam, kim chciałeś zostać jako dziecko? Czy zawsze marzyłeś o zostaniu DJem lub producentem?

Określam siebie jako â??człowieka renesansuâ? i od zawsze moje zainteresowania były szerokie. Pasjonuję się muzyką odkąd sięgam pamięcią. Swego czasu chciałem zostać rysownikiem kreskówek, astronautą czy też sławnym architektem. Snułem nawet wizje kariery sportowej: hokeisty lub piłkarza. Jednak to muzyka była stałym elementem mojej rzeczywistości i od zawsze była dla mnie źródłem energii życiowej.

Czy kiedykolwiek spróbowałeś wyprodukować utwór w innym stylu niż trance? Jeżeli tak, to w jakim? Czy podobał Ci się rezultat?

Próbowałem tworzyć w wielu różnych stylach i to w czasach, zanim â??wielogatunkowośćâ? stała się modna. Zdarzyło mi się produkować utwory w stylu dark minimal electro, a nawet w klimatach niemieckiego techno.

Zatem można powiedzieć, że bez wątpienia muzyka jest Twoją największą pasją. Co jeszcze lubisz robić w wolnym czasie? Czy masz jakieś inne hobby i zainteresowania?

Pracuję także jako architekt â?? projektuję, buduję domy itd. Poza muzyką i architekturą pasjonuję się sportem, głównie wspomnianym już hokejem i piłką nożną.

Jaka była najdziwniejsza sytuacja, z jaką spotkałeś się podczas występu na żywo? Opowiedz nam o niej.

Było kilka takich momentów w mojej karierze. Pierwszy, jaka przychodzi mi na myśl miał miejsce, kiedy właśnie wychodziłem na scenę. Jakiś naprawdę podekscytowany fan przytulił mnie, a następnie uścisnął moją dłoń. Podziękowałem mu i próbowałem przejść dalej, by zacząć swojego seta. Jednak on chciał dalej rozmawiać i wciąż trzymał mnie za rękę. Dopiero gdy mnie puścił, zdałem sobie sprawę, że jego paznokcie cały czas wbijały mi się w dłoń. Miałem cztery głębokie nacięcia, których leciała krew podczas mojego występu. Musiał być na jakichś stymulantach lub był NAPRAWDĘ podekscytowany.

W Polsce z roku na rok przybywa Twoich fanów. Czy planujesz wystąpić w naszym kraju na żywo ?

Mam nadzieję, że w końcu się uda! Wielu amerykańskich DJ-ów bardzo mile wspomina swoje występy w Polsce i mam ogromną nadzieję, że sam wkrótce będę miał okazję wystąpić w Waszym kraju!

Przeprowadziła: Aleksandra Buczkowska

Źródło: http://www.globaltrance.p...y,3,3578,0.html

Siveen 
NajwyższyCzas!

Dołączył 3032 dni temu
Wysłany: 13-07-2012, 20:32  

Świetny wywiad ;) Nie ukrywam że Eco od czasu wydania jego albumu to jeden z moich ulubieńców. I mam nadzieję że jego najlepsze czasy są jeszcze przed nami ;)

zeneq 
Weteran
Trance MUSIC ! <3

Dołączył 2434 dni temu
Wysłany: 13-07-2012, 21:57  

Kurde kapitalny wywiad ! Bardzo miły i rozmowny gościu ! Wielkie dzięki za wywiad :brawo:

Profil Facebook

Phantom 
Weteran

Dołączył 2204 dni temu
Wysłany: 09-08-2012, 11:14  

Ostatnio lubie tego goscia za tworczosc a wywiad swietny
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)

Odpowiedz do tematu