Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe słowa Armina na UMF EUROPE (Croatia)
Autor Wiadomość
buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3067 dni temu
Wysłany: 15-07-2013, 11:39  Ciekawe słowa Armina na UMF EUROPE (Croatia)

W sobotnią noc to Armin van Buuren przejął flagę lidera po Porterze Robinsonie który zawładnął publiką w piątkowa noc. Nim Armin wszedł na scenę zdążył wypowiedzieć parę znaczących słów.

Zważywszy na fakt, że grał po Afrojacku powiedział:

"To sprawia, że moja robota staje się interesująca heh..., bookuja Armina i go dostają podobnie jak innych artysów Afrojacka, Aviciiego, Hardwella chłopaki robią naprawdę świetną robotę. Jednak nie jest to muzyka która powinienem grac"

Jeżeli chodzi o supergwiazdy holenderskiej sceny trancowej warto tu wspomnieć o Tiesto który porzucił trance i zaczął prezentować zupełnie inny materiał, za to Armin pozostaje przy tym co robił od zawsze promując trance na coraz to szersza skalę.

"Jest trudną sztuką wpasować się ze swoim materiałem po takim artyście jak Afrojack i zagrać tak aby jego fani mogli się dobrze bawić przy tym co im zaserwuję . Mam dwie możliwości zagrać typowo trancowo, i niejako pozbawić ich przyjemnego płynnego przejścia w tranca i poczucia go albo postarać się odrobinę dostosować swój materiał pod nich tworząc swoisty most między tym co gram a tym co było grane. Na każdym evencie staram się zaobserwować na ile mogę sobie pozwolić przy budowaniu takiego mostu. Zazwyczaj w takich sytuacjach kończę grając bardzo mocno i szybko na 138bpm-ów"

Armin zagrał wiele eventów jednak UMF w Chorwacji dostarczył innych nowych doświadczeń zarówno jemu jak i osobom tam obecnym, rozszerzając rewolucję muzyczna która dotknęła amerykańska scenę EDM na nowy kontynent.

"Może Wam się to podobać lub nie, ale EDM stała się częścią naszej kultury. Jak muzyka punkowa rządziła dawniej i jak The Beatles robili furorę w latach 60-tych tak obecnie EDM jest integralną częścią kultury obecnie."

źródło: idance

Profil Facebook

ShootingStar 

Asot-Only

Dołączył 1688 dni temu
Wysłany: 15-07-2013, 12:33  

Ciekawe słowa, choć końcówka ostatniego cytatu jest zmieniona. W oryginale było "EDM jest muzyką Beatlesów roku 2013"

mau5 
Weteran

Dołączył 2496 dni temu
Wysłany: 15-07-2013, 15:58  

pi***olona szopka.. To co jest w dzisiejszych czasach nie może się równać z tym co było kiedyś..

Kanar 
old trance digger

Dołączył 3068 dni temu
Wysłany: 15-07-2013, 17:55  

Rzygać mi się chcę tymi tłumaczeniami, skrótem EDM i tym wszystkimi, muzyka to muzyka, a nie jakieś usprawiedliwianie, że AvB grał po Afrojack.
Ja pi***ole, skoro zaprosili Armina to nie po to, żeby się podlizywał pod charakter imprezy. Kiedyś grał dużo więcej hosue'u niż teraz tylko właśnie, to była muzyka, a nie EDM...
Robi z siebie kretyna, może teraz się będzie tłumaczył z każdego utworu przez niego granego i będzie mu stawiał osobną historię podczas jakieś imprezy.
mau5 napisał/a:
pi***olona szopka

żeby wilk był syty i owca cała (a raczej przybywające stado owiec), tylko o to mu chodzi.

Karol 
A&B Fan

Dołączył 3035 dni temu
Wysłany: 16-07-2013, 00:02  

Dobry DJ musi umieć zabawiać publikę. Praca jak każda inna, gdy jest się słabym (czytaj nie dociera tym co gra do ludzi) to nikt nie zatrudni (zabookuje). To jest show 'biznes'.

Dobrze prawi.

CD/DVD! || Eventy!

Facebook || Soundcloud || Twitter

Traktor Kontrol X1 mk2 || Traktor Pro 2 || LogicX || M-Audio Fast Track C400 || M-Audio Studiophile BX5 D2 || M-Audio Axiom 49 II || AKG 44v2 || Urbanears Zinken

Profil Facebook

ViVi 

Dołączył 2063 dni temu
Wysłany: 17-07-2013, 09:16  

Armin próbuje głupio usprawiedliwić swoje podążanie za komercją i kasą. Dla mnie ten człowiek już dawno się skończył.

FireIsland 
C'mon

Dołączył 2052 dni temu
Wysłany: 18-07-2013, 10:47  

Dla mnie powinien wyjść i zagrać to co ma zagrać, a nie bawić się w robienie odpowiedniego klimatu po Afrojacku. Karol dobrze napisał że DJ musi umieć zabawiać publikę ale robiąc ten most pomiędzy sobą a Afrojackiem skupia się niekoniecznie na nutkach transowych - a powinien bo z tym jest kojarzony. Logiczne jest, że będzie to nagłe przejście do innego świata no ale Armin to Armin.

Sprzedam konsolę DJ: Numark NDX 800, Reloop RMX 20, Numark NDX 200. Info -> Priv.

Shane 

Dołączył 1543 dni temu
Wysłany: 10-01-2015, 09:33  

Armin dobrze powiedzial. Artysta musi dostosowac sie pod publicznosc. Inaczej UMF go wiecej nie zaprosi. I jak to sie potem skonczy? Zostanie tym prawnikiem a kto bedzie robil dobre skladanki? On musi dalej byc na topie i to promowac jak i robic nowe tracki. U siebie na ASOT moze grac co chce ale na UMF musi cos innego. logiczne. nie ma co go hejtowac.

m.nova 
Weteran
A State Of Trance

Dołączył 1932 dni temu
Wysłany: 10-01-2015, 11:34  

Shane - 10-01-2015, 09:33 napisał/a:
Armin dobrze powiedzial. Artysta musi dostosowac sie pod publicznosc. Inaczej UMF go wiecej nie zaprosi. I jak to sie potem skonczy? Zostanie tym prawnikiem a kto bedzie robil dobre skladanki? On musi dalej byc na topie i to promowac jak i robic nowe tracki. U siebie na ASOT moze grac co chce ale na UMF musi cos innego. logiczne. nie ma co go hejtowac.

Po części się zgodzę, te eventy, rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę jakby zagrał na nich czysty trance, to tamtejsza publiczność zanudziłaby się, no takie są fakty i nie ma co tutaj za bardzo dyskutować.
Mówisz u siebie na ASOT może grać co chce, po części tak, ale jego sety nie różnią się zbyt wiele od tych grywanych na eventach typu Tomorrowland, Ultra Musi Festival, Amsterdam Music Festival. On po prostu objął już taką taktykę, gra na granicy jednego i drugiego, dalej chce być kojarzonym z trance, więc żeby nie stracić popularności grywa coś pośredniego :) .
Ludzie to jeszcze kupują i nie można powiedzieć, że to się nie sprawdza, bo sprawdza i to bardzo.
Człowiek tak ma, że chciałby być jak najdłużej na topie, więc no nie dziwię się kompletnie Arminowi, że poszedł tą drogą, gdyby kontynuował podróż drogą, na którą trafił kilkanaście lat temu, dziś miałby dużo mniejszą rzeszę fanów, żeby nie powiedzieć garstkę, co przenosi się zaraz na inne czynniki itp.
Efekt jest prosty, podoba nam się, słuchamy. Nie, zmieniamy na innego artystę, pole do wyboru jest spore :) .
Oczywiście staram się zrozumieć starszą rzeszę fanów, ale sami widzicie popularność wzięła górę ;) .
Ja narzekać nie narzekam, słuchałem jego dawnych produkcji, to dzięki nim mój gust muzyczny zaczął kształtować się, ale to co dzisiaj serwuje nie drażni mnie bardzo, a i bawić się z przyjemnością przy tym bawię. Także zależy jak na to spojrzeć :)

ater12 

Asot-Only

Dołączył 577 dni temu
Wysłany: 25-03-2016, 20:52  

Fajnie tutaj.

Odpowiedz do tematu