Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacob van Hage
Autor Wiadomość
buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3062 dni temu
Wysłany: 25-10-2011, 22:00  Jacob van Hage

Specjalnie dla nas Jacob van Hage odpowiada na pytania odnośnie trance i rezultatu plebiscytu DJ Mag. Zapraszam

Dziękuję w imieniu asot-only.pl że znalazłeś czas na wywiad. Opowiedz jak zaczęła się twoja przygoda z muzyką.

Miałem 12 lat kiedy zacząłem bawić się muzyką. Bawiłem się wtedy sprzętem DJ'skim. Jak już byłem trochę starszy, zacząłem produkować muzykę z dobrym kolegą i od roku 2009 wydajemy fajne kawałki. W 2010 był Synthomaniac i w 2011 było więcej kawałków jak On Stage, Spotfire, Eponym i teraz Convoi !

Spotfire i Convoi to mocne kawałki. Czy wszystkie twoje sety brzmią tak mocno ?

Tak. Spotfire i Convoi to bardzo mocne kawałki, doskonałe na zakończenie seta albo na jego najlepszy moment. Gram też trancowe kawałki ale nie więcej niż 134bpm. Naprawdę bardzo lubię progressive trance Arty'ego, Dirty South'a i Orjan'a Nilsen'a.

Co Ci daje więcej satysfakcji ? Granie przed tłumem, czy produkcja w Twoim studiu ?

Granie! Ok, lubię być w studiu też, ale nie ma nic lepszego jak mały czy duży tłum ludzi którzy chcą imprezować ! Gram swoje kawałki i inne żeby ludzie nigdy nie zapomnieli tej nocy !

Wolisz duże festiwale czy małe imprezy klubowe ?

Mmmm... to nie jest łatwy wybór, bo na festiwalu jest duży tłum, nagłośnienie i efekty wizualne i to jest świetna zabawa. Ale w małym klubie możesz mieć dobry kontakt z klubowiczami i zostać dłużej żeby z nimi pogadać trochę. Myślę że wole małe kluby ale to nie znaczy ze nie lubię dużych eventów !

Ostatnio dużo kontrowersji w świecie trance'u wywołał najnowszy ranking DJ Mag'a. Co sądzisz o tych wynikach ?

Myślę że wyniki są jakie są. David Guetta jest teraz numerem jeden bo międzynarodowa scena muzyki tanecznej robi się coraz większa. To nie znaczy ze scena trancowa sie robi mniejsza ! Zdecydowanie nie. Chodzi raczej o to, że mieszają się coraz bardziej różne gatunki muzyczne, że te wyniki były tylko kwestią czasu.Wyobraź sobie ze scena trancowa polubiłaby mieszanie gatunku z muzyką klasyczną jak Beethoven. Fani Beethoven'a też by to polubili i nagle lubią trance i zaczynają głosować. Co się stanie ? Dokładnie ! I nie zapomnijcie, trance nadal żyje, tylko jest teraz w tle.

Masz jakiś wyjątkowy kawałek z tego roku ?

Tak! Muszę powiedzieć że to jest Nadia Ali feat. Starkillers - Pressure (Alesso Remix). Jest taki energetyczny i świetny pasuje do seta z mieszanymi gatunkami. To jest trancowy kawałek ale przez to że ma housowe beaty i 128bpm to jest teraz i wielki !

Kiedy Cię zobaczymy w Polsce ?

Mam pewien kontakt z niektórymi promotorami. Teraz więc mam nadzieję że przyjadę do Polski za rok !

Dziękuję za poświęcony czas. Chciałbyś coś powiedzieć dla użytkowników naszego forum i dla Twoich fanów w Polsce ? Na pewno stale ich liczba rośnie.

Proszę, nie traćcie nadziei dla trance'u ! Każdy komercyjny kawałek z fajną melodią jest przeznaczony żeby być trancowym kawałkiem ale przez ten cały trend na mieszanie gatunków muzycznych, boją się to nazwać trance ! Czuję że nadchodzi nowa fala i trance nigdy nie umrze ! :) kocham was i dziękuję ! :)

Przygotował: buurendj

http://www.jacobvanhage.com
http://www.facebook.com/jacobvanhage
http://www.twitter.com/jacobvanhage
http://www.youtube.com/jacobvanhage
http://www.soundcloud.com/jacobvanhage

Profil Facebook

Zielczan 

Dołączył 2496 dni temu
Wysłany: 25-10-2011, 22:34  

Nie znam człowieka w ogóle, nie wiem czy to wstyd się przyznać czy nie ;d

buurendj napisał/a:
Wyobraź sobie ze scena trancowa polubiłaby mieszanie gatunku z muzyką klasyczną jak Beethoven. Fani Beethoven'a też by to polubili i nagle lubią trance i zaczynają głosować. Co się stanie ? Dokładnie !

Możnaby było wpisywać Ludwiga w swoich wytypowanych osobach, ciekawe jakby wyglądał obrzęd wręczenia mu statuetki za pierwsze miejsce... ten podpis w filmiku z Guettą i Arminem "Here starts the fireworks and people are acting like on a graveyard" nabrałby chyba dosłownego znaczenia. ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

zeneq 
Weteran
Trance MUSIC ! <3

Dołączył 2433 dni temu
Wysłany: 26-10-2011, 13:57  

Cytat:
Proszę, nie traćcie nadziei dla trance'u ! Każdy komercyjny kawałek z fajną melodią jest przeznaczony żeby być trancowym kawałkiem ale przez ten cały trend na mieszanie gatunków muzycznych, boją się to nazwać trance !

Oj te zdanie mi się zupełnie nie podoba . Niech Trance będzie Trancem ;) !

Ogólnie wywiad w porządku .

Profil Facebook

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2671 dni temu
Wysłany: 26-10-2011, 15:32  

Fajny wywiad , o tym Panu dowiedziałem się niedawno jak wyszła jego nuta ,,Convoi" :) Teraz po tym wywiadzie może zacznę patrzeć lub rozpatrywać się za tym producentem :)

Profil Facebook

+Hajzer 
@Blue Horizon

Dołączył 2642 dni temu
Wysłany: 30-11-2011, 00:01  Re: Jacob van Hage

Cytat:
Wolisz duże festiwale czy małe imprezy klubowe ?

Mmmm... to nie jest łatwy wybór, bo na festiwalu jest duży tłum, nagłośnienie i efekty wizualne i to jest świetna zabawa. Ale w małym klubie możesz mieć dobry kontakt z klubowiczami i zostać dłużej żeby z nimi pogadać trochę. Myślę że wole małe kluby ale to nie znaczy ze nie lubię dużych eventów !

Zauważyłem że większość artystów gdy dostaje właśnie takie pytanie wybiera małe kluby :) fajnie jest wiedzieć że nie boją się otwartych spotkań z fanami :)

Cytat:
Wyobraź sobie ze scena trancowa polubiłaby mieszanie gatunku z muzyką klasyczną jak Beethoven. Fani Beethoven'a też by to polubili i nagle lubią trance i zaczynają głosować. Co się stanie ? Dokładnie ! I nie zapomnijcie, trance nadal żyje, tylko jest teraz w tle.

to już się dzieje, sami zobaczcie. I nawet nieźle to wychodzi :ok:

Ronny K. vs Beethoven - Moonlight Sonata (Original Mix)
Ronny K. vs Johann Sebastian Bach - Air on the G String (Original Mix) :serce: :serce:

Brawo Paweł :ok: Polecam przeczytać :)

Profil Facebook

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2600 dni temu
Wysłany: 30-11-2011, 11:14  

Prawdę mówiąc oprócz Spotfire i Convoi nie kojarzę jakoś jego utworów :)

buurendj napisał/a:
Każdy komercyjny kawałek z fajną melodią jest przeznaczony żeby być trancowym kawałkiem ale przez ten cały trend na mieszanie gatunków muzycznych, boją się to nazwać trance ! Czuję że nadchodzi nowa fala i trance nigdy nie umrze !

Pewnie że dla niego nigdy nie umrze, skoro każdy komercyjny kawałek podchodzi jego zdaniem pod trance :P

Apollo13 
-=uplifting master=-

Dołączył 3021 dni temu
Wysłany: 01-12-2011, 11:52  

fajny wywiad, ale tlumacenie troche lopatologiczne :P
CC: "13, Houston. Standby for S-IVB to COI capability." CDR: "S-IVB to COI, roger." CC: "Roger. You got it now, Jim." CDR: "We've got S-IVB to COI." JSC PAO: "Booster reports that the inboard engine shutdown was a bit early, and we're continuing to burn on the four outboard engines." CC: "() 13; CDR: "Go at ()" CDR: "And Houston what's the story on engine five?" CC: "Jim, Houston. we don't have a story on why the inboard out was early, but the other engines are go, and you're go." CDR: "Roger."

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu