Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Bjorn Akesson
Autor Wiadomość
Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2453 dni temu
Wysłany: 24-10-2011, 19:46  Bjorn Akesson

Bjorn Akesson to szwedzki DJ i producent, doceniany przez największe gwiazdy sceny trance. Autor takich utworów jak Painting Pyramids czy Sandcastle Express, współautor Zahi i Perfect Red, twórca wielu znakomitych remixów. Specjalnie dla naszego forum opowiedział między innymi o swojej współpracy z FSOE Recordnings oraz wrażeniach z polskiej edycji Global Gathering.

Przygotowali: Monic87, Kanes

Twoje produkcje są dostrzegane przez innych znakomitych dj-ów, wielu fanów muzyki trance czeka na każdy nowy utwór podpisany Twoim nazwiskiem. Który moment w Twoim życiu pozwolił Ci Twoim zdaniem znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteś teraz?
Trudno powiedzieć. Odkąd zacząłem tworzyć muzykę w wieku 14 lat, co roku robię niewielkie postępy i odnoszę coraz większy sukces. Ten rok był do tej pory najbardziej udany w mojej karierze, a ciągle trwa.

Współpraca z duetem Aly&Fila z pewnością miała duży wpływ na Twoją karierę. W jaki sposób rozpoczęła się Wasza znajomość?
Ja i Fadi (Fila) znamy się przez Internet już od wielu lat. Wysyłaliśmy sobie nawzajem własne produkcje aby wymienić się opiniami na ich temat i wówczas zaczęliśmy razem pracować. Podpisałem kontrakt z jego labelem Offshore Egyptian Edition, który później przekształcił się w FSOE Recordings. Obaj nadal graliśmy swoje utwory, dlatego stworzyliśmy wspólny kawałek.

Polskim producentom niestety ciężko jest zdobyć uznanie we własnym kraju. A jak to wygląda w Szwecji? Jesteś tam popularny?
Trudno powiedzieć, bo scena trance w Szwecji nie jest duża. Kiedy gram tu na koncertach, gdy rozmawiam z wieloma osobami z mojego kraju, dostaję dobre opinie, ale naprawdę ciężko mi powiedzieć czy jestem tu bardziej znany niż w innych krajach.

Miałeś już okazję tworzyć utwory wspólnie z Aly&Fila czy Sean'em Tyas'em. Łatwiej Ci się tworzy samodzielne produkcje, czy wolisz współpracować z innymi artystami?
Łatwiej jest współpracować, jeżeli tworzysz coś z ludźmi, którzy czują to samo co ty i mają takie same (jeśli nie większe) ambicje. Przy kolaboracji możesz z kimś omówić postępy, połączyć elementy, które razem będą brzmiały lepiej niż osobno.

Stworzyłeś ostatnio wokalne kawałki z Jwaydan i Betsie Larkin. Czy praca nad tymi numerami różniła się od pracy nad utworami instrumentalnymi? Czy jest jeszcze jakiś wokalista, z którym chciałbyś pracować?
Różnica polega na tym, że pracuję również z kimś innym, kto nie tylko robi wokal, ale ma wpływ na całość utworu. Czasami trzeba dokonywać zmian, żeby dopasować brzmienie utworu do głosu, co oznacza zmiany melodii i aranżacji. Takie zmiany mogłyby być zbędne, gdyby kawałek był czysto instrumentalny. W przyszłości nie miałbym nic przeciwko współpracy z Jes, ona ma niesamowity głos!

Zrobiłeś w tym roku kilka znakomitych remixów. Praca nad którym z nich sprawiła Ci najwięcej trudności?
Remix, który zrobiłem do RAM - RAMazing był chyba najtrudniejszy do wykonania. Z niektórymi utworami, z pewnych względów, po prostu bardzo trudno jest cokolwiek zrobić. Nie chciałem, żeby to był rework lub kopia oryginału, więc po długim czasie zrobiłem coś radykalnego. Myślę, że wiele osób było z tego remixu niezadowolonych, ale też zdobyłem grono nowych fanów, którym się to bardzo podobało. Gdybym mógł się cofnąć w czasie, znając już reakcje, jakie ten remix wywołał, zrobiłbym go dokładnie tak samo!

Kiedyś produkcje trance oscylowały w granicach 138 bpm, teraz jest wyraźnie wolniej. Co sądzisz o tej zmianie?
Nie postrzegam tego jako zmiany, właściwie nie myślę już w kategoriach trance, house, progressive, czy innych. To, co obserwuje się ostatnio, to stopienie się różnych gatunków, tworzenie nowych mieszanek stylów, co według mnie jest bardzo interesujące. Problem z trance i uplifting trance jest taki, że scena straciła kreatywnych producentów, a wśród wszystkich utworów, które otrzymuję, bardzo ciężko jest znaleźć upliftowy numer, który mógłbym zagrać.

Myślałeś o tworzeniu utworów w innym gatunku niż uplifting trance?
Tak, oczywiście, mój nowy utwór z Jwaydan jest bardziej progresywny, ale również myślę o połączeniu innych stylów w tym co robię. Bardzo trudno to wyjaśnić, ale nie ma nic bardziej destruktywnego niż robienie w kółko tego samego. Wychowałem się przy muzyce techno, drum'n'bass i progressive zanim odkryłem trance. Ostatnio wracam trochę do tych korzeni, chcę próbować nowych rzeczy, odkrywać i tworzyć nowe style. Tylko wyobraźnia wyznacza granice!

Jak wygląda typowe wydanie Twojej audycji Threshold? Gdzie i kiedy możemy jej posłuchać?
Możecie usłyszeć Threshold w każdą drugą i czwartą środę miesiąca na afterhours.fm o 22.00 CET. Typowy epizod rozpoczyna się od energicznego, nietypowego utworu electro, następnie przechodzi w progressive z elementami trance, a ostatecznie pojawiają się numery upliftowe. Threshold ciągle ewoluuje, więc nie chcę utrzymywać jednej koncepcji audycji, nawet jeśli tak jest teraz. Można także subskrybować i pobierać podcast na iTunes.

Występowałeś na Global Gathering w Polsce. Ci, którzy w tym czasie Cię słuchali, bardzo pozytywnie wspominają Twój występ. A jakie są Twoje wrażenia? Z pewnością nie jest łatwo grać w tym samym czasie co Armin van Buuren.
Nigdy nie jest łatwo grać w tym samym czasie co Armin, bo on przyciąga na swoje występy mnóstwo ludzi. Na Global Gathering Armin był główną gwiazdą całego eventu i kiedy zacząłem grać bardzo dużo osób opuściło mój namiot. Pod koniec mojego seta ludzie zaczęli wracać. Naprawdę sądzę, że to był dobry event, z wieloma interesującymi artystami i mam nadzieję że zagram tam niedługo ponownie!

Czy zdarza się, że otrzymujesz ofertę zagrania w kilku miejscach jednej nocy? Kto decyduje o tym, gdzie zagrasz?
Tak, zdarzyło się tak kilka razy. Wówczas podpisuję kontrakt na to wydarzenie, na które zaproszono mnie wcześniej, chyba że w drugiej ofercie jest coś naprawdę wyjątkowego.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że grałeś na imprezie na której ludzie kompletnie nie rozumieli Twojej muzyki?
W pierwszych dniach mojej kariery jako DJ-a miało to miejsce tylko kilka razy, ponieważ kiedy budujesz swoją markę, musisz wykorzystać każdą szansę, która nadarza ci się na początku. Granie za niskie wynagrodzenie i granie w klubach, gdzie jest zaledwie kilka osób to rzeczywistość dla większości DJ-ów rozpoczynających swoją karierę.

Czy zdradzisz nam, co masz w planach w najbliższym czasie? Możemy się spodziewać jakichś nowych produkcji bądź remixów?
Wciąż pracuję nad nowymi produkcjami, w tej chwili eksperymentuję z nową epką, w drodze jest również kolejna kolaboracja z Aly & Fila, jestem bardzo podekscytowany wszystkimi tymi utworami!

Gdzie chciałbyś zobaczyć siebie za 10 lat?
W jakimś szczęśliwym miejscu! ;)

Gdybyś miał wybrać jedną rzecz, bez której nie wyobrażasz sobie życia, co by to było?
Muzyka

Czy jest coś, co chciałbyś przekazać swoim fanom z asot-only?
Dziękuję za wsparcie, mam nadzieję, że wrócę do Polski najszybciej jak to możliwe i zobaczę tam was wszystkich!

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 2914 dni temu
Wysłany: 24-10-2011, 19:57  

OOO, taki wywiad to wypas. IMO najlepszy ze wszystkich dzięki Wam robaczki :siema:

Teraz prawie każdy wykonawca nie myśli i nie porównuje gatunków trance, house czy innych jak sam on wspomniał. To dziwne i dla mnie coraz bardziej zaskakujące. Mimo że bronią tego gatunku jak ognia, sami sobie zaprzeczają.

Znajomość przez internet jest nam bliska :D Wrzucamy na forum sety po czym je oceniamy :D

Co do pytania z kim by chciał by mu zaśpiewała któraś z wokalistek do jego produkcji to chciałbym widzieć odpowiedź "nie" Wolę go zapamietać z Painting Piramids :)

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2691 dni temu
Wysłany: 24-10-2011, 21:14  

Do tego artysty miałbym tylko jedną prośbę: jeśli to możliwe niech sprawuje pieczę nad wszystkimi remiksami jakie powstaną do Painting pyramids, tak co by utwór ten nie został sprofanowany przez kogokolwiek. Jeśli mu się ten remiks nie będzie podobał to ma to nie ujrzeć światła dziennego :)

RaCmin 
Thomas Datt's Fan

Dołączył 2758 dni temu
Wysłany: 24-10-2011, 22:31  

Dobry wywiad :) I aż gęba mi się cieszy gdy robicie wywiady z takimi właśnie producentami, chwała wam za to :padam:
Niekoniecznie podoba mi się to jego stwierdzenie, że trance i parę innych gatunków się zlewają :/ i że sam odbiega do tego gatunku, ale cóż chyba nie ma co się martwić, bo przecież i tak pewnie Bjorn nas jeszcze nie raz zaskoczy :)

Monic87 napisał/a:
Wciąż pracuję nad nowymi produkcjami, w tej chwili eksperymentuję z nową epką, w drodze jest również kolejna kolaboracja z Aly & Fila, jestem bardzo podekscytowany wszystkimi tymi utworami!

Czekam z niecierpliwością :luka:

Najlepsze trance'owe produkcje wydane w lutym 2017

Profil Facebook

Apollo13 
-=uplifting master=-

Dołączył 2874 dni temu
Wysłany: 24-10-2011, 22:48  

dobry wywiad :) Swietny producent. Jego remix do ramazing akurat mi nie przypadl, ale perfect blue kocham do dzis!
CC: "13, Houston. Standby for S-IVB to COI capability." CDR: "S-IVB to COI, roger." CC: "Roger. You got it now, Jim." CDR: "We've got S-IVB to COI." JSC PAO: "Booster reports that the inboard engine shutdown was a bit early, and we're continuing to burn on the four outboard engines." CC: "() 13; CDR: "Go at ()" CDR: "And Houston what's the story on engine five?" CC: "Jim, Houston. we don't have a story on why the inboard out was early, but the other engines are go, and you're go." CDR: "Roger."

Profil Facebook

Zielczan 

Dołączył 2349 dni temu
Wysłany: 25-10-2011, 00:08  

Nigdy zbytnio nie lubiłem jego kawałków, ale wywiad jak najbardziej okej. Kawałek z JES mimo wszystko chciałbym usłyszeć ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2524 dni temu
Wysłany: 25-10-2011, 07:33  

Interesujący wywiad :) Lubię jego produkcje mają to coś w sobie ;) I przy okazji dowiedziałem się o jego audycji więc może posłucham kiedyś :P

Profil Facebook

Kanar 
old trance digger

Dołączył 2916 dni temu
Wysłany: 25-10-2011, 17:50  

Fajny wywiad. Jedynie za co go cenie to Perfect Blue! reszta średnio mu wyszła.

Ricky 

Dołączył 2630 dni temu
Wysłany: 13-12-2011, 18:42  

Mam nadzieję, że pomysł z nagraniem kawałka z JES nie wypali. No kurde...

Cytat:
[...] niech sprawuje pieczę nad wszystkimi remiksami jakie powstaną do Painting pyramids, tak co by utwór ten nie został sprofanowany przez kogokolwiek

NHato zrobił świetny remix, według mnie lepszy od oryginału. : )

Lubię tego producenta, ciekawy proglifting. Remix do Rising Sun jest genialny.

Odpowiedz do tematu