Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Armin van Buuren - A State Of Trance 2016
Autor Wiadomość
Pawel 
Paweł S.

Dołączył 2188 dni temu
Wysłany: 06-05-2016, 07:40  

Na Spotify już jest kompilacja dostępna do odsłuchu.

Profil Facebook

M@tix 
Vocal Trance +138BPM

Dołączył 2128 dni temu
Wysłany: 06-05-2016, 07:59  

A jak myślicie, będzie jakaś wersja Extended? Te radiówki mnie nie przekonują... :/

EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 972 dni temu
Wysłany: 06-05-2016, 08:01  

Pewnie wyjdzie extended jak rok temu... Mam nadzieje bo wersje radio edit to skandal.

Franek Kimono 
J'ai Envie de Toi

Dołączył 1953 dni temu
Wysłany: 06-05-2016, 13:33  

Patrząc na ilość exclusive to troszkę na extended sobie poczekamy, niestety :c
3. Shinovi - Run Or Stay
4. Steve Dekay - Radhe
5. Marco V - Aranck
6. Alexander Popov & Tenishia feat. Thomas T - Play Your Cards (Alternative Mix)
7. Gabriel & Dresden feat. Jan Burton - Waiting For Winter
8. Ben Gold - Kingdoms
9. First State & Vigel - Resurrected
10. Saad Ayub & Ronski Speed - Crazy Whisper

TOP 30 OF 2016
TOP 30 OF 2015

EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 972 dni temu
Wysłany: 06-05-2016, 20:11  

Dobrze ulozona tracklista. Czuc roznice miedzy on the beach a in the club i tak powinno byc w nastepnych latach. Wiele mega dobrych kawalkow np. Now & Forever. Nie spodziewalem sie ze Armin tak ulozy trackliste i dochodze do wniosku ze nie warto co roku pisac co bedzie bo malo rzeczy sie trafia (mowie o sobie)... Takze nastepnym razem sie wstrzymam od tworzenia watkow.

Phantom 
Weteran

Dołączył 2240 dni temu
Wysłany: 07-05-2016, 09:16  

Przesłuchałem i jest tak samo słaba jak edycja 13,14i 15
jedynie 2 wybijające się numery ponad przeciętną resztę to Jorn van Deynhoven - We Can Fly i M.I.K.E. pres. Plastic Boy - Now & Forever
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3099 dni temu
Wysłany: 07-05-2016, 12:50  

Wersja miksowana również jest dostępna na Spotify :>

Profil Facebook

EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 972 dni temu
Wysłany: 07-05-2016, 18:06  

Okładka - mam wrazenie ze zostala zrobiona podczas krecenia teledysku do Heading Up High. Jakby w wiezieniu a z tylu jest swiatlo i nawet pasuje do tego utwor Follow Me. Moze jest to przypadek albo Armin potrafi dopracowac wiele rzeczy.

Tracklista: Zaskakujaca jak co roku. Co roku inny repertuar. Mozna sledzic nowosci ale i tak sie nie przewidzi co bedzie w danym roku. To jest duzy plus. Dodatkowo co roku sa po 2 utwory wybranych producentow a co za tym idzie - promowanie, i to tez jest dobre. Czuc klimat miedzy On The Beach a In The Club i tak powinno byc. Koncowka CD1 energiczna zapowiadajaca przejscie do CD2 tez jest na miejscu. CD2 praktycznie nie ma słabych momentow. Od petardy do petardy.

Nie rozumiem tego ze ludzie sa niezadowoleni z tej edycji. Patrzac na ubiegle lata to wlasnie ta kompilacja wyroznia sie w sensie o wiele lepsza niz poprzednie edycje. Muzyka sie zmienia jak inne rzeczy: technologia, przepisy prawne, itp. wiec jest to normalne ze co roku sa inne rytmy. Przynajmniej nikt nie powinien sie nudzic.

Adriano77 

Dołączył 3034 dni temu
Wysłany: 10-05-2016, 09:07  

Empire, czasem jak czytam to co piszesz to mogę się pośmiać. Ciekawe wywody, naprawdę. :D Co do kompilacji: nie będę się rozpisywał. Powiem tylko tyle, jest lepiej w porównaniu z poprzednimi edycjami (zwłaszcza 2015). CD2 jest naprawdę dobre jak na aktualne muzyczne standardy. CD1 nie ma już tego plażowego klimatu. Wymieszany jakiś niby progres z papką bigrumową. Wniosek jest taki: jeśli to ma iść dalej w tym kierunku, to można odejść od podziału na On the Beach i In the Club.

Hestin 
128bpm

Dołączył 1842 dni temu
Wysłany: 10-05-2016, 15:16  

Dobrze mi się tego słuchało ;) ale dalej mam w świadomości fakt, że ta marka ma swoje najlepsze lata za sobą :P

Kilka utworów badziewnych, wiadomo, część jest dobra, a część naprawdę mnie zainteresowała.

Ciut lepiej niż rok temu ;)
Mój Soundcloud.
Nut Free Podcast hosted by Hestin - Every FRIDAY , 20:00 CET on http://www.trancefamilybelgium.be/tfb-radio

Profil Facebook

B0BS0N 

Dołączył 3099 dni temu
Wysłany: 10-05-2016, 19:02  

Podział na plażę i klub stracił praktycznie sens po 2009 roku, gdzie na CD1 zamiast plażowych, lekkich klimatów zaczęło się pojawiać coraz więcej czysto klubowych brzmień i upliftingu.
W tym roku bzdurność tego podziału osiągnęła apogeum, bo już na starcie otrzymujemy utwór Omni, który garściami czerpie z bigroomu. Sam tune nie jest zły, melodyjnie jest naprawdę ciekawy, zwłaszcza nieco mroczna zwrotka. Irytuje mnie jednak ten bigroomowy kick i oklepane, znane z miliona dance'owych produkcji clap'y.
Kontynuując CD1, kolejne pozycje z tracklisty odwracają na moment kierunek w którym podąża ten krążek - na początek kilka solidnych, ciekawie brzmiących utworów, z których przyjemność słuchania, przynajmniej na chwilę, odbiera bardzo słabe i schematyczne "Same K - Distance".
Kenzo, choć nagrał utwory ciekawe, to nie da się oprzeć wrażeniu, że bardzo mocno wzorował się na The Blizzard czy starszych produkcjach Omnii. Z pierwszych utworów na CD1 wyróżnia się Rodg, który daje lekki powiew świeżości brzmieniowej, z ciekawym motywem synth-voice'owym i konkretnym, bujającym basslinem. Poprzedza go "Floyd" - utwór dość specyficzny, ale dobrze komponujący się z koncepcją On The Beach.
Jednak już od numeru 7, słuchając nowej kompilacji ASOT mam wrażenie, że Armin zaje**ł mi ręcznik plażowy i wepchnął mnie do klubu, nie pozwalając nawet otrzepać nóg z piasku.
No ale pomijając estetykę "plażową", nowe dzieło Estivy to utwór, który zapewne nieźle nosi nogi w klubie, ale w domu nie specjalnie porywa. Dalej mamy "Beirut", wciąż utrzymujący tą samą, skoczną energię klubową - brzmi jednak dla mnie zbyt oklepanie i "anjunowo" - mieliśmy już takich utworów na pęczki.
Po dwóch średniakach przyszła pora na najlepszy moim zdaniem utwór z CD1, a więc "Iconic" genialnego niegdyś Orjana Nilsena. Czy utwory takie jak ten, czy też jego ciekawa, staro-orjanowo brzmiąca kolaboracja z KhoMha wieszczą powrót Nilsena do brzmień za które go kiedyś uwielbialiśmy? To się okaże - póki co pozostaje cieszyć się tymi produkcjami. Pomiędzy dwiema nowościami od Norwega znalazło się miejsce dla nieznanego mi producenta. Venom One i jego "Elysia" to trzeba przyznać całkiem konkretna pozycja na liście! Świetny breakdown, przeradzający się w skoczną, zapadającą w pamięć melodię idealnie pasuje do stylu Armina - czy do plaży? Niet, ale mam nadzieję, że usłyszymy tą petardę w sobotę na Armin Only!
Numer 12 na TLce to nowy Driftmoon w kolaboracji z Ellerem van Buurenem. Sama koncepcja utworu nieco oklepana, typowa dla wielu granych przez Armina produkcji, jednak gitarowy wkład Ellera czyni ten utwór wyróżniającym się na tle innych, zbliżonych kompozycji.
Kolejny kawałek na pierwszym krążku to "Goldengate" - utwór zupełnie nie w moim guście, zbyt szumiąco-trzeszczący, bez wyrazu, bez konkretnej melodii i jako takiej koncepcji w ogóle.
"Spacewalk" - typowy bigroom, nie wiem co to tu robi. Ani to trance, ani klimat plażowy. Melodia jeszcze by uszła, ale to co się dzieje po breaku niszczy moje uszy... choć nie tak bardzo jak DRAMATYCZNIE ch***wy wokal Mendelsohna. Gośc po prostu nie potrafi śpiewać. Nie rozumiem jego fenomenu. Zdarzają się wysokie "męskie" wokale, które brzmią dobrze, ale on po prostu jęczy jakby ktoś go zapinał metrowym dildo w kształcie rozwartej szyszki. Jakby wokalu było mało to Popov, niegdyś wybitny producent, uraczył nas okrutnie przesterowanym basslinem. Gdzie się podział słuch tego pana ??
Po wyczynach dawnej dumy rosyjskiego Trance'u, Armin kontynuuje mocne, klubowe brzmienie utworem "Ceasarea", który poza breakdownem niczym się nie wyróżnia. Znów oklepany do bólu schemat anjunowej melodi sprzężonej z basslinem na samplach użytych po raz 535250.
Dość miłym dla ucha akcentem w strasznie słabej końcówce CD1 jest track od Genixa, jednak i ten producent znacznie obniżył loty w przeciągu ostatnich kilku lat.
Przedostatni utwór CD1 - wokalna produkcja z JES w roli głównej ma na pewno potencjał, jednak został on zmarnowany przez kolejny jednostajny bassline oparty na mocnym kicku.
Na zakończenie wisienka na torcie, a więc Arminowe "dzieło" z Bullysongs. Krótko: wokal jest beznadziejny. popowy, dno. Melodia - beznadziejna, nudna, powielająca tysięczny raz ten sam schemat. No i kolejna rzecz - "Freefall" to dance czystej wody. A znalazł się na kompilacji z "Trance" w nazwie. Duży minus u Armina za to.

01. Omnia - Alien (Intro Mix) 7/10
02. Denis Kenzo & Sveta B - Sunshine Blue 7,5/10
03. Jerome Isma-Ae & Alastor - Floyd 7,5/10
04. Rodg - High On Life 8,5/10
05. Same K - Distance 3/10
06. Ana Criado & Denis Kenzo - Beautiful Creature 8/10
07. Estiva - Power Core 7,5/10
08. Henry Dark - Beirut 4/10
09. Orjan Nilsen - Iconic 9,5/10
10. Venom One - Elysia 9,5/10
11. Orjan Nilsen & KhoMha - El Capos 8,5/10
12. Driftmoon feat. Eller - Grindstone (Guitar Mix) 7,5/10
13. Yoel Lewis - Goldengate 4/10
14. Alexander Popov & Digital X - Spacewalk 4/10
15. Alexander Popov feat. Jonathan Mendelsohn - World Like This 1/10
16. Yoel Lewis feat. Sivan - Ceasarea 4,5/10
17. Genix - XO 7/10
18. Fatum & JES - Anything Can Happen 7/10
19. Armin van Buuren feat. BullySongs - Freefall (Manse Remix) 1/10

CD2... później ;)

http://asot-only.pl/va-ye...son-vt14726.htm

Myspace:
www.myspace.com/bobsondj
Soundcloud:
www.soundcloud.com/bobsondj/

EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 972 dni temu
Wysłany: 14-05-2016, 09:23  

@up, Freefall 1/10? Z byka spadles? Powielany schemat? A może styl? Aly&Fila są przykładem. Równie dobrze można utworom Aly&Fila dać 1/10. Zastanów się następnym razem nad ocena. Przy okazji, kto powiedział że na kompilacji bedzie tylko trance?

FraQu 

Dołączył 1805 dni temu
Wysłany: 14-05-2016, 10:56  

EmpireOfTrance - 14-05-2016, 10:23 napisał/a:
@up, Freefall 1/10? Z byka spadles? Powielany schemat? A może styl? Aly&Fila są przykładem. Równie dobrze można utworom Aly&Fila dać 1/10. Zastanów się następnym razem nad ocena. Przy okazji, kto powiedział że na kompilacji bedzie tylko trance?

Chyba każdy ma prawo do własnej opinii...

ZDobrejWoli 
Official :D

Asot-Only

Dołączył 1268 dni temu
Wysłany: 14-05-2016, 10:59  

Cytat:
Zdarzają się wysokie "męskie" wokale, które brzmią dobrze, ale on po prostu jęczy jakby ktoś go zapinał metrowym dildo w kształcie rozwartej szyszki.

xD

FraQu, nie karmy trolla ;) Jest taka opcja "Ignoruj"; polecam; żyje mi się z nią o wiele lepiej :)

EmpireOfTrance 

Asot-Only

Dołączył 972 dni temu
Wysłany: 14-05-2016, 11:05  

Ktoś pisze prawde i odrazu jest trolem... Typowe na forach... 1/10 to daja gimbusy na filmwebie.

Odpowiedz do tematu