Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Armin Only Intense
Autor Wiadomość
lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3064 dni temu
Wysłany: 01-11-2014, 00:47  

Pawel - 31-10-2014, 23:37 napisał/a:
Jestem wściekły jak cholera, skandal i draństwo, jakich mało! Tyle czekasz na wymarzoną imprezę, po drodze odmawiając sobie nie jednej rzeczy, a tu coś takiego. Mój Boże, no kto mógł się spodziewać, że taka impreza, o takiej marce i renomie, z Arminem (!) zostanie odwołana??? Totalny szok i niedowierzanie. Po cichu liczyłem, że może stanie się cud, że wstępnie Armin Only zostanie odwołane, by po pewnym czasie inna dobra agencja podjęłaby się próby ponownej jej organizacji. A gdzie tam...
Gdzie jest prawo, ja się pytam?! Człowiek po prostu ma związane ręce i ma niewielkie szanse coś wskurać. Może to tylko bilet, ale chodzi o coś najważniejszego: tak się po prostu nie postępuje się. Słowacka agencja trzyma się jak się może swojego stanowiska, że nie ma mowy o zwrocie biletów. Ticketportal nie zamieszcza żadnych dających nadzieję komunikatów. Będzie naprawdę ciężko walczyć z tą kliką. A gdzie jest jakikolwiek regulamin tejże imprezy? Na co oni się powołują?
Armin zupełnie niepotrzebnie postanowił, że przyjedzie do Ostrawy zagrać trzygodzinnego seta. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak fatalna jest sytuacja, jakie jest napięcie wokół niego, więc postanowił nieco udobruchać ludzi, proponując imprezę zastępczą. I w ten sposób podejrzewam, że sytuacja wychodzi na prostą, ponieważ jakaś część klubowiczów będzie na imprezie z jego udziałem. A to, że pozostałe kilka tysięcy ludzi nie przyjedzie to co to kogo bardzo obchodzi. Mogli zrezygnować z błahego powodu, nie dojechać, i tak dalej... A agencja z ulgą oświadczy: Była impreza? Była. Byli na niej ludzie? Byli. Bilety przechodzą przez laser i są w systemie. I do widzenia dla reszty niezadowolonej.

Dokładnie o to samo mi chodzi - chcąc, niechcąc Armin sam się do tego całego procederu przyczynił!

Joy 
Administrator

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 01-11-2014, 21:16  

Zapytanie, jakie wysłałem do Europejskiego Centrum Konsumenckiego, a więc organizacji działającej w podobnym zakresie jak chociażby Federacja Konsumenta, ale na terenie UE:

Cytat:

Witam

Zwracam się do Państwa z następującym problem. Wraz z grupą znajomych zakupiliśmy w lutym tego roku bilety na koncert Armin Only, który miał odbyć się w Ostravie (Czechy) 31.10.2014 r, korzystając z usług pośrednika w sprzedaży biletów, a więc Ticketportal, z stacjonarną siecią sprzedaży w miastach na terenie Polski.
27.10 został w sieci opublikowany oficjalny komunikat o odwołaniu koncertu. Pierwotnie Ticketportal poinformował na swoim profilu FB, że zwroty za bilety będą prowadzone, jak tylko organizator wyda taką dyspozycję. Niestety, okazało się, że żadnych zwrotów nie będzie, bo nie! Taka informacja została zamieszczona na stronie organizatora: http://celebration.sk Zamiast tego pojawiła się zapowiedź imprezy, na której sam artysta faktycznie miał wystąpić w tym samym dniu, ale nie w ramach trasy koncertowej Armin Only, a zaledwie przez 3 godziny, bez całej oprawy audio, wizualno artystycznej, przewidzianej dla Armin Only. Innymi słowy, to tak, jakby kupić bilet na koncert symfoniczny w potężnej auli filharmonii miejskiej, a zamiast tego otrzymać występ skrzypaczka występującego w korytarzu.
Bilety tanie nie były, nam udało się nabyć w cenie 950 CZK (170 zł), a później kosztowały 1300 CZK i więcej.
Boimy się, że w związku, że jakaś tam impreza jednak się odbyła, będzie niezwykle trudno powalczyć o jakikolwiek zwrot, dlatego zwracamy się z tym zapytaniem do Państwa.
Jeszcze jeden aspekt sprawy, to fakt że Ticketportal nie wydał nam do biletu paragonu zakupu, a czytając w sieci, jest to praktyka powszechna u tego sprzedawcy. Czy fakt bycia pośrednikiem zwalnia go z obowiązku wystawienia paragonu za zakupiony bilet? Jak poinformował nas Ticketportal na stronie FB, każdy bilet ma zabezpieczenie pozwalające na stwierdzenie, w którym z punktów go wydrukowano. Czy to nie będzie przeszkodą przy próbie dochodzenia ew. roszczeń?

Poniżej załączam link z oświadczeniem Ticketportal:
http://www.ticketportal.p...p?ArticleID=280

Pozdrawiam

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2843 dni temu
Wysłany: 01-11-2014, 21:29  

Maciek taka porada - wszystko z czym się spotykasz niech będzie przez Ciebie utrwalone w formie zrzutów ekranu.

Joy 
Administrator

Dołączył 3069 dni temu
Wysłany: 01-11-2014, 21:37  

Na razie to tylko zapytanie. Tryb skargi wymaga z pewnością pewnych załączników, zwrócenia się wpierw z żądaniem zwrotu do samego organizatora, dokładnego opisania sprawy. Wszystko na spokojnie, zobaczymy jaką otrzymam odpowiedź od ECK

Profil Facebook

Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2237 dni temu
Wysłany: 02-11-2014, 11:38  

Maciej dobrze że napisałeś bo sama też nie wiedziałam jak to ugryźć pewnie jak pójdę do ticketportal u mnie w mieście to kobitka kompletnie nie będzie miała zielonego pojęcia o całej sprawie tak jak było z problemem odbioru i druku biletów :doh:

Profil Facebook

Pawel 
Paweł S.

Dołączył 2155 dni temu
Wysłany: 02-11-2014, 14:12  

Próbujmy wszystkiego, co się da, by odzyskać pieniążki, ponieważ zostaliśmy poniekąd nabici w butelkę. I sądząc po obrazkach i opiniach ludzi, impreza sama w sobie udała się, naprawdę sporo ludzi przyjechało i zgodziło się na taką sytuację. Jestem zły i zdezorientowany, ponieważ wolny dzień (piątek) miałem w kieszeni, po odwołaniu imprezy zrezygnowałem z niego, by kilka dni później dojść do wniosku, że jednak można było pojechać. Wyszła straszna kicha :( .

Profil Facebook

darekguma 

Asot-Only

Dołączył 1087 dni temu
Wysłany: 02-11-2014, 20:15  

Witam Wszystkich, bilet kupiłem jakoś na wiosnę, straszne nakręciłem się na tą imprę a tym bardziej, że to był pierwszy event na jakim byłem. Też miałem nie jechać po tym jak nas potraktowali, ale cóż, byłem, szału nie było, kiepskie nagłośnienie, jeden wielki łomot, ludzi naprawdę sporo. Życzę Wam aby udało się odzyskać kasę za bilety. Pozdro. Darek

RICO82 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 1677 dni temu
Wysłany: 02-11-2014, 21:44  

Ja byłem i się wybawiłem:) Ale pokolei:)
Na miejscu byłem nieco przed 21. Szybkie ogarnięcie i zrobienie zwiadu po wejściu na teren hali. Wielka ale to wielka padaka gdy okazało się, że nie ma szatni w budynku ale na zewnątrz. A tę uruchomią dopiero o 22:30 !! !!.
Czyli 30 min przed setem Armina. Udało się wykorzystać punkt gastronomiczny jako szatnia (nie za darmo). Swoją drogą było ich sporo i serwowały parki i klobose :D (czyli parówki i kiełbasę) piwo (35 CZK) oraz mocniejsze alkohole.
Na parkiet wszedłem ok 22:30 bawiąc się już przy trance'owym secie dj-a który grał przed Arminem. O 23 wystartował "Intense" i było wiadomo co się zaczyna, potem "Dark Warrior" i tak dalej i tak dalej. Moim zdaniem Armin zagrał dobrze. Z tym, że pierwsza połowa setu (mniej więcej) to tak różnie, druga była już wyśmienita:). Większa część spędziłem jakiś metr od barierek oddzielających scenę od tłumu, a tego przy barierkach było dużo. Było gęsto i nie wiem jakim cudem to przeżyłem. Później już odpuściłem i zmieniałem miejsce na nieco dalsze. Dalej nie można mu odmówić niesamowitego kontaktu z publiką!!!. Parę razy przepraszał za imprezę jaka się odbyła a jakiej oczekiwaliśmy. Z trzech planowych godzin Armin zagrał nieco dłużej i wyszło coś ok 3:40 min. Ponownie zapowiedział, że pracuje nad nowym albumem (w domyśle że będzie nowe Armin Only:)). Miło było jak podczas Ping Ponga rzucił na publiczność przywiezionego balona :D
Ponieważ nie bywam za często na imprezach to trudno mi się odnieść co do efektów i nagłośnienia. Na pewno na AO byłoby lepiej, ale nie narzekam mi się podobało:).
Ciekawe czy kiedykolwiek poznany prawdę co się stało, że nie odbyło się to w takiej postaci jakiej miało być, bo pewien niedosyt jednak jest.
Tym co nie byli myślę, że mogą żałować, ale jednocześnie życzę żeby udało się odzyskać zainwestowane pieniądze.

Warrior 

Dołączył 2843 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 15:44  

Moje osobiste kalendarium związane z Armin Only Intense w Ostrawie:
2014.02.03 zakup biletu,
2014.05 rezerwacja hotelu,
2014.10.27 godz 18:00 posiedzenie na Skype z ekipą i ustalanie szczegółów wyjazdu, 3 godziny później pojawia się pierwsza wzmianka na FB, że koncert odwołany. Po kilku minutach oficjalna informacja na stronie arminonly.com. Po tych informacjach po prostu położyłem się spać z nadzieją, że to jakiś kawał hakerów i następnego dnia wszystko się wyjaśni,
2014.10.28 godz 9:00 celebration.sk podaje informację o odwołaniu. Nadzieja pryska jak bańka mydlana. Z ciężkim sercem odbieram SMS od naszej forumowiczki Marty z informacją o anulowaniu rezerwacji hotelu,
godz 18:00 tego samego dnia w punkcie Ticketportal dowiaduję się tylko tyle by przyjść w czwartek bo na razie nic nie wiadomo,
2014.10.29 godz 16:30 dzwoni Paweł i mówi, że koncert się odbędzie ale w zmienionej formie. Mówi, że organizator nie ma zamiaru oddać pieniędzy za bilet. Już wtedy wiedziałem że pojadę.
2014.10.31 godz 21:00 otwarto bramy występu AvB w Ostrawie. Występu, który zmieni moje postrzeganie odnośnie organizacji nawet tak dużych imprez jakim miało być Armin Only...

Miało być jak nigdy no i wyszło jak nigdy. Każdy z nas kto kupował bilet nie sądził, że wydarzenia koncertu potoczą się takim, a nie innym tokiem. Nikt nie podejrzewał, że tak wielu z nas będzie musiało na szybko odwoływać wyjazd.
No ale nie o kulisach odwołania ma być ta recenzja tylko o samym wydarzeniu.
Minutę po godzinie 21 otwarto drzwi hali Cez Arena. Podczas stania w kolejce głównego wejścia za naszymi plecami na niedługą chwilę rozbłysnęły fajerwerki na niebie. Nie wiem czyja to była sprawka, ale ja nie zwracam uwagi na taką otoczkę imprezy. Bardziej byłem ciekaw co nas w środku miało zadowolić. Po informacjach odnośnie finansowania imprezy spodziewałem się ubogiego eventu.

Trochę ten stan rzeczy podpowiadała szatnia na zewnątrz hali. Tak, w ostatni dzień października ktoś wpadł pomysł by zmuszać ludzi do tego by się rozbierali na dworze i stali w kolejce bez kurtek.
W poszukiwaniu drogi do Hotelu Puls (gdzie mieliśmy się z forumowiczami spotkać) obchodząc parkingi stwierdziłem, że co trzeci samochód miał polskie tablice. Około 20:20 doczepiłem się do większej ekipy Polaków i w trakcie rozmowy poznałem dwóch naszych użytkowników o nicku: m.nova i gogogo (dobry nick?). Z nimi miałem przyjemność spędzenia całej imprezy.
Tak wyglądało wejście na kilka minut przed otwarciem bramek:

Z bramkami poszło dosyć gładko, tłumu dużego nie było.
Wchodziło się do tunelu otaczającego zasadniczą arenę - tunelu, który był bardzo wąski. W tym tunelu umiejscowiono znaczną część gastronomii.
Przykładowy cennik z Ostrawy wyglądał tak:
Piwo 35 Kc
Coca-Cola 40 Kc
Woda 30 Kc
Napój energetyczny 80 Kc
kiełbaski zapiekanki od 60 do 100 Kc.
Szafka zamykana (na dworze, przy szatni) - 150 Kc.
Parking 50 Kc.
(Cennik przyda się ludziom, którzy w przyszłości pojadą do Czech, by mieli orientacyjne koszty imprezowania).

Wchodząc na parkiet otrzymywało się opaskę na rękę z napisem (o ironio!) Armin Only Intense. Będzie pamiątka niedoszłego koncertu.

Z parkietu były tylko dwa wyjścia (z tyłu). W razie nieoczekiwanego wydarzenia mogło być kiepsko z ewakuacją. Co prawda widziałem jakieś wyjścia po bokach, ale były zagrodzone barierkami. Mało kto o tym myśli będąc na koncercie, no ale...
Jeszcze kiedy staliśmy w kolejce do wejścia na salę słychać było set Martina Streeda. Przed wyjazdem szukałem czegokolwiek od tego pana, ale YT niezbyt dużo mi powiedziało. A to co pokazało nie napawało optymizmem.
Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się tym setem. Był on tak trensowy, że niejeden z DJów "okrągłych" celebracji ASOTa (500,550, 600 itd) mógłby się od tego pana uczyć co powinni grać na trensowym wydarzeniu. Podobno Martin Streed jest jakimś lokalnym w Ostrawie radiowcem. Będę szukał namiarów na jego audycje bo po tym jednym występie jestem bardzo pozytywnie do niego nastawiony. Od samego początku miałem zastrzeżenia co do głośności, która była zdecydowanie za duża. Dodatkowo głośniki po lewej stronie jakoś tak głośniej grały. Sama hala wydaje się być przygotowana do imprez muzycznych - zauważyłem pod sufitem przegrody niwelujące odbicia dźwięku.

Armin zaczął punktualnie o 23:00 i zagrał nie co innego jak Intense. Po dwóch/trzech utworach wziął mikrofon do ręki i w kilku zdaniach przeprosił za to jak wyszło z imprezą, że wie, że czego innego się spodziewaliśmy. Niczego nowego i zaskakującego nie powiedział. Sorry Panie Armin, ale umowa (kupno biletu) była inna i się z niej nie wywiązaliście.

Muzycznie było dosyć tendencyjnie jak na Armina, zagrał to samo co w setach ASOTa 650. do tego część utworów z płyty. Lecz większości utworów jakie grał nie znałem. Spowodowane jest to tym, że nie jestem na bieżąco z jego audycjami, a nawet jak jej słucham to nie mam takiej pamięci, żeby jeden odsłuch wystarczył. Lecz nie zmienia to faktu że podobało mi się to co leciało z głośników.
Ping-Pong mnie nie rusza, stanowi dla mnie lepszą drogę do kontaktu z publicznością i tyle. Muzycznie nie rozumiem jego fenomenu. Ale to rzecz gustu.
Głośność przy Arminie dodatkowo wzrosła, i po godzinie byłem zmuszony do okresowego używania stoperów.
Odnośnie sceny - wyświetlacz nie był co prawda rozmiarów tej z Ziggo, ale już taka była specyfika hali. Wydaje mi się, że niepotrzebnie został on rozdzielony po bokach. Wyglądało to tak, że pośrodku był duży ekran, a po bokach było na przemian: lampy / ekran / lampy / ekran. Tego podzielonego ekranu było dosyć sporo i cały efekt wizualizacji znacznie się gubił w przerwach między poszczególnymi segmentami lamp.

Jakość tego obrazu (najwyższa jaką miałem okazję widzieć) była identyczna z tym jaka była w Ziggo Dome. Przyczepić się mogę do kilkunastu reklam, które były wyświetlane podczas setu Martina Streeda. Reklama jakiegoś telefonu i kilka innych produktów, których nie pamiętam. Niby niedużo ale zawsze.

Można było dostrzec podział setu Armina, a mianowicie pierwsza połowa to muzyka AO Intense z Holandii, druga to coś na wzór classic setu. Tyle, że klasyki wystąpiły w dosyć nowych remiksach. Armin grał o pół godziny dłużej niż przewidywał timetable. Najpewniej chcieli udobruchać ludzi dając nam łaskę w postaci dłuższego występu. W tej dogrywce zostało zagranych kilka Gai i starych utworów Armina. Ludzie tak samo jak do wcześniejszego Ping-Ponga mogli teraz poskakać do Tuvana.
Podczas setu Armina cały czas czuć było ścisk. I to pomimo wrażenia, że hala wcale mała nie była.

Set Armina miał się ku końcowi kiedy zaczął mówić mniej więcej coś takiego: "co do tego jak ten koncert chciałbym was przeprosić i przypominam, że pracuję nad nowym albumem".
Na fali tego, że w październiku minęło 30 lat od premiery filmu Terminator, Armin zakończył swoją wypowiedź tekstem "I'll be back".

Po Arminie na scenę wszedł duet Listterz. W ich przypadku nie było już tak ładnie muzycznie. Progresywne dźwięki i housowe wstawki zdradzały ich House'owy temperament (który rozeznałem trochę na YT). Po zakończeniu setu Armina hala momentalnie się opróżniła i pod sceną została garstka ludzi. Dopiero wtedy zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na pójście po coś do picia. Chłopaki gdzieś mi w tym czasie zniknęli z oczu i już ich więcej nie widziałem.
Około 40 minut posłuchałem seta Panów Listterz, co utwór dając im szansę by mnie czymś trensowym zaskoczyli. Ale jako, że im to nie wychodziło to po godzinie 3:30 opuściłem halę i wróciłem do domu.

Podsumowując imprezę - gdybym jechał od początku na event z Martinem Streedem, Listterzem i Arminem w lineupie z pewnością nie kupowałbym biletu w cenie ponad 150 złotych.
Sam występ armina bardzo mi się podobał i co do muzyki nie mam o nic żalu. Ale kuźwa – pół roku temu nie kupowałem biletu na wizytę Armina (jak to teraz nazywam), tylko na show trasy koncertowej Armin Only Intense. Co do tego suchej nitki na organizacji nie zostawiam.
Ktoś zapyta - to po co jechałem. Wolałem z tego show cokolwiek zobaczyć i przeżyć aniżeli być stratnym 150 zł za niezwrócony bilet.

Panie Armin nie tak to miało wyglądać. Zagrałeś fajnie, ale nic nie usprawiedliwi takiego dziadostwa jakie wynikło z organizacją tego występu.
Tak jak po akcji z Łukaszem Salamandrą, niejakim Munderem byłem nieufny do kupowania wcześniejszego biletów, tak teraz jeszcze bardziej się to pogłębi.

Niechlubnie mieliśmy okazję uczestniczenia w budowaniu historii jaką było spartolenie koncertu Armin Only. Pod tym względem przeżyliśmy coś co udało się zorganizować "jak nigdy".

Trance Logic 
Weteran

Dołączył 2775 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 18:04  

Sztuczne ognie zawsze po przyjeździe organizuje GTV ;) Mówią wtedy " Prosimy zaczekać 5 min. przy autobusie mamy dla Was małą niespodziankę " Był to miły prezent ze strony przewoźnika ;)

MPC 

Dołączył 2396 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 18:49  

W następnym odcinku będzie o Ostrawie.

Personality Disorder - F32 included on Abora Chillout: Best of 2016 (Mixed by Johannes Fischer & Ori Uplift)

Pioneer Stereo Amplifier A-6 | Sennheiser HD 205 II | Jensen Challenger 1000 | Yamaha YTP-220 | Ableton Live 9 Suite | Adobe Audition CS6

Profil Facebook

Trance Logic 
Weteran

Dołączył 2775 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 18:50  

MPC - 03-11-2014, 18:49 napisał/a:

W następnym odcinku będzie o Ostrawie.

Może pokażą że się jednak udało XD

Maarnaa 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła 2237 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 19:02  

W sumie z dość obszernej recenzji Łukasza wnioskuję że było ok jednak tak jak wspomniał bilety kupowaliśmy kilka miesięcy wcześniej na show Armin Only no ale to już pomijam. W przypadku takiego a nie innego obrotu sytuacji większość zrezygnowała bo same koszty dojazdu były drogie nie oszukujmy się. Jakiś żal pozostał ale jednak nawet po zdjęciach, opisie imprezy i tego co grał jakoś dalej nie żałuję że nie pojechałam :) Przynajmniej większość kosztów nam się zwróciła a bilet ?? Pal licho już ten bilet w każdym bądź razie następnym razem chyba wszyscy będą nieco przezorni na wszelkie eventy :P

Profil Facebook

Warrior 

Dołączył 2843 dni temu
Wysłany: 03-11-2014, 20:46  

Marketingowcy Ostrawę przewałkują tak że będzie od Greckiej tragedii do zwycięstwa na miano zdobycia mistrzostwa świat w czymś tam. "Pomimo tak wielkich trudności udało się zorganizować zastępcze show".

RICO82 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 1677 dni temu
Wysłany: 04-11-2014, 07:10  

Trance Logic - 03-11-2014, 18:04 napisał/a:
Sztuczne ognie zawsze po przyjeździe organizuje GTV ;) Mówią wtedy " Prosimy zaczekać 5 min. przy autobusie mamy dla Was małą niespodziankę " Był to miły prezent ze strony przewoźnika ;)

Potwierdzam. Korzystałem z usługi przewoźniczej:) Taki miły akcent.

Odpowiedz do tematu