Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Paul Ercossa
Autor Wiadomość
Kanes 
Administrator

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 3118 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 09:59  Paul Ercossa

1. Zacznijmy może bardzo standardowo - skąd się wziął pseudonim Paul Ercossa? Co Cię zainspirowało do takiego wyboru?

W zasadzie z moim pseudonimem nie wiąże się żadna arcyciekawa historia. Paul to moje z angielszczone imię, natomiast Ercossa po prostu zaświtał(a) mi w głowie i tak już zostało ;)

2. Co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o tworzeniu własnej muzyki? Czy było to zafascynowanie twórczością jakiegoś artysty czy też może coś innego?

Kluczową role odegrał tu Jean Michelle Jarre, którego produkcjami fascynowałem się już od najmłodszych lat. Stąd też moje zamiłowanie do pięknych i euforycznych melodii. Drugim nazwiskiem był i poniekąd nadal jest Armin van Buuren. Jego ‘Serenity’ było dla mnie iskrą, która ostatecznie utwierdziła mnie w przekonaniu czym chciałbym się zajmować w przyszłości a jego słynne już słowa „nie bądź więźniem swojego własnego stylu” są moją dewizą, którą stosuje do dziś! Może to się wydać dziwne ale na początku, gdy zacząłem zabawę ‘w producenta’ uwielbiałem uplifting, jednak z czasem zaczął mnie trochę nużyć. Potem zaraziłem się bardziej techniczną muzyką, którą serwowali np. Sander czy też First State [przed rozpadem formacji] . Wtedy też wpadłem na pomysł, że można by połączyć dobre i soczyste beaty z wznoszącymi melodiami. Tak też powstała moja definicja ‘nowego’ stylu w którym staram się produkować = techlifting trance - połączenie dobrego groove, techowych beatów i melodyjności. Grunt żeby bujało.

3. Obecnie na scenie muzyki trance można usłyszeć wielu nowych i obiecujących producentów. Czy masz jakiś swoich ulubionych artystów, którzy w przyszłości pokażą ogrom swojej twórczości?

Myślę, że przyszłość należy zdecydowanie do trzech nazwisk: Marcus Schossow, Jonas Stenberg i Matthew Nagle. Wszyscy mają niesamowite umiejętności, pomysł na muzykę i zawsze zaskakują mnie czymś nowym w swoich trackach. Każda ich produkcja brzmi świeżo i idealnie sprawdza się jako parkietowy killer a tego właśnie szukam w muzyce.

4. Twórczość których artystów sceny trance cenisz sobie najbardziej?

Pierwsi na myśl przychodzą mi Tiesto i Armin. Oby dwu cenie za dokonania, głównie te z przeszłości. Tijsa za genialne trancowe produkcje i kompilacje takie jak seria ‘Isos’ czy też ‘Nyana’. Armina za kompilke ‘A state of trance’ przede wszystkim tą z 2006 roku no i oczywiście produkcje. Szkoda, że oby dwaj, szczególnie Tiesto, poszli teraz w bardziej komercyjne klimaty no ale patrząc przez pryzmat ich osiągnięć oraz przekroczenia pewnej bariery popularności można było się spodziewać. Jeśli chodzi o dzisiejszą scenę trance bez wątpienia byłby to Benno de Goeij z Rank 1, dzięki któremu wielu producentów jest teraz tam gdzie jest oraz Richard Durand, który pomimo że obniżył trochę loty nadal jest w mojej czołówce.

5. Gdybyś miał wybrać swoje własne TOP 5 ostatnich lat, na które pozycje byś się zdecydował?

C Sharp - The Quest
Armin van Buuren - Serenity
Cass & Slide - Perception
Rank 1 - Airwave
Kobee - Endless Thoughts (Elektro Kid rmx)

6. Od jakiegoś czasu współpracujesz z wytwórnią Tone Diary. Jak to wszystko się zaczęło?

Przygoda z Tone Diary zaczęła się pewnej majowej niedzieli AD 2010 kiedy to po skończeniu mojego tracka ‘Naranja’ zacząłem zastanawiać się czy i przede wszystkim gdzie ją wydać. Kumpel zasugerował mi, ze dobrym kierunkiem byłoby Spinnin’ a konkretniej właśnie Tone Diary. Podesłałem więc ‘Pomarańcze’ do Marcusa Schossowa i dosłownie po pół godzinie dostałem od niego odpowiedź, że...link jest nieaktywny! Potem oczywiście podesłałem poprawny i po kolejnych parunastu minutach dostałem maila zwrotnego z zaskakująco dobrą dla mnie odpowiedzią „We will sign this to tone diary :) „. Oczywiście ucieszyłem się bardzo, bo wiedziałem, że ciężko się dostać do tak dużej wytworni jaką jest Spinnin’, w którą z resztą od zawsze ‘celowałem’. Oprócz tego zdałem sobie sprawe, że setki godzin spędzonych przed komputerem w końcu zaowocowały! Miesiąc później podesłałem drugi track na epke ”Time Warp”, który spodobał się Marcusowi jeszcze bardziej. Tak też zaczęła się moja współpraca z Tone Diary, z której jestem zadowolony i wiem, że z pewnością szybko się ona nie skończy ;)

7. Ile czasu dziennie poświęcasz lub starasz się poświęcać muzyce?

To wszystko tak na prawdę zależy od tego czy mam wene, czy gonią terminy lub czy też po prostu w danym momencie mam na to ochotę. Myśle, że średnio, dziennie na produkcję przeznaczam od godziny do trzech, czterech. Oczywiście często bywa również tak, iż nie siedzę wcale, a czasem jest tak że jest to 8-9 godzin. ;)

8. Ile czasu zajmuje Ci wyprodukowanie kawałka? Zdradzisz nam ten proces? W czym tworzysz i skąd czerpiesz inspiracje?

Szczerze mówiąc nie jestem raczej typem producenta, który robi muzyke ‘ na szybko’. Często godzinami siedze nad jednym elementem w tracku, starając się dopracować go do granic możliwości. Zawsze staram się, aby w każdym moim kawałku był choć jeden ‘nowy’ element w stosunku do np. mojego poprzedniego albo w ogóle, w stosunku do wszystkiego co ludzie słyszeli ;) Bywa to irytujące, bo przez to czas produkcji znacznie się wydłuża .Najczęściej produkcja tracka zajmuje 3-5 tygodni aczkolwiek mówie, to zależy również od weny no i od terminów. Im bliżej do końca deadline tym człowiek bardziej ‘spina poślady’ ;) Co do kwestii technicznych...Muzyke zacząłem robić już pod koniec 2006 roku na ‘Fruity loopsie’ i tak też zostało do dziś. Za ‘studio’ [bo prawdziwym studiem tego na pewno nazwać nie można] służą mi monitory Behringer Truth B2031A i karta dzwiekowa Maya Esi .

9. Czym zajmujesz się oprócz tworzenia muzyki? Czy jest w Twoim życiu coś, czemu oddajesz się z taką samą pasją?

W zasadzie większość wolnego czasu, przeznaczam na muzyke. Czy to na słuchanie czy też stricte na produkcje. Muzyka elektroniczna towarzyszyla mi od zawsze i chyba była mi po prostu ‘przeznaczona’.

10. Twoje plany wydawnicze na najbliższy czas?

Jest tego trochę! Dosłownie parę dni temu skończyłem nowy remix do High Contrast. Ciekawostką jest to, że jest to mój pierwszy track z wokalem. Ciekaw jestem jak odbierze go publika aczkolwiek zadowoleni powinni być przede wszystkim fani dobrych melodii. Wykonawcy oryginału póki co nie zdradzam, niech to będzie niespodzianka ;) Oprócz tego zacząłem właśnie prace nad innym remixem, tym razem dla znanej wytwórni ‘In Trance We trust’. Jeśli chodzi o oryginalne produkcje to na ukończeniu jest mój kolejny kawałek do ‘Tone Diary’. Poza tym mam kilka ciekawych projektów ‘w toku’, które chciałbym zaserwować na ‘Sunrise Festival’ w Kołobrzegu!

11. Dziękuje za poświęcony czas! Chciałbyś coś przekazać na koniec czytelnikom tego wywiadu ,a przede wszystkim użytkownikom forum asot-only.pl?

Dzięki za wywiad i zapraszam na mojego techliftingowego seta na Sunrise Festival 2011 do Kołobrzegu!

http://www.myspace.com/paulercossa

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]
Ostatnio zmieniony przez Kanes 19-04-2011, 13:44, w całości zmieniany 3 razy  

Profil Facebook

buurendj 
Administrator

Zaproszone osoby: 7
Dołączył 3117 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 10:07  

Bardzo dobry wywiad. Link nie aktywny wysłać do Marcusa i że jeszcze odesłał wzrotkę. Coś niebywałego. Zainspirowany Arminem i Tiesto, Serenity prawie najbardziej mu się podoba z dotychczasowych produkcji.

Kanes napisał/a:
Muzyka elektroniczna towarzyszyla mi od zawsze i chyba była mi po prostu 'przeznaczona'.

Podobnie jak u mnie :) (Tylko że nie nie produkuję)

Profil Facebook

ainaburano 
TECHLIFTING ADDICTED

Dołączyła 2822 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 12:07  

Gut Wywiad!
To będzie historyczny moment, jego wielka fanka pod scena na Sunrise Festival.

Pozdrowienia dla mojego mistrza techliftingu :* :zakochani:

Joy 
Administrator

Dołączył 3119 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 14:01  

Bardzo dobry wywiad, konkretne pytania oraz rzeczowe wypowiedzi. Kolejny artysta, który niewątpliwie zasługuje na to, aby o nim mówić.

Profil Facebook

Kamilozz 
Coldharbour

Dołączył 2509 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 16:40  

Kolejny obiecujący Polski trance'owy producent który pnie się coraz wyżej. Z jego produkcji szczególnie "Adrenaline" przypadło mi do gustu.

Wywiad bardzo ciekawy i czekam na następne.

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2726 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 17:37  

Wywiad bardzo ciekawy , pytania wyczerpujące odpowiedzi jeszcze bardziej :P Szczególnie zaciekawiło mnie pytanie o tym ile czasu poświęcasz dziennie muzyce ;) Bardzo dobra robota Kanys .

Profil Facebook

jagiellon 

Dołączył 2544 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 18:27  

Powtórzę po przedmówcach - jest to ciekawy wywiad. Ode mnie duży plus za kulturę i stonowane wypowiedzi odnośnie Armina i Tiesto (nie lubię gdy ktoś robi z nich wręcz popowych artystów). Dla mnie facet na poziomie. Jestem ciekaw tylko czy jego dobre słowa na temat Schussow'a nie są spowodowane tym, że wydaje w Tone Diary. Ale to tylko moje rozmyślania. :D Może jestem podejrzliwy, bo sam go nie lubię.

Właśnie pojawia się pokolenie producentów, dla których twórczość Armina jest inspiracją, więc dla mnie jako jego fana, jest to wesoła wiadomość. :D

Profil Facebook

+Hajzer 
@Blue Horizon

Dołączył 2696 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 18:52  

Konkretny człowiek widać że wie o czym mówi o czym świadczą bardzo rozbudowane odpowiedzi, widać że to co robi sprawia mu przyjemność i nie robi tego z przymusu, na siłę, jak czytamy godzinami siedzi nad jednym małym elementem (to musi denerwować) to świadczy o jego perfekcjonizmie ^^

Cytat:
Jeśli chodzi o dzisiejszą scenę trance bez wątpienia byłby to Benno de Goeij z Rank 1, dzięki któremu wielu producentów jest teraz tam gdzie jest
trafił w dziesiątke doskonale to ujął !!

Cytat:
Szkoda, że oby dwaj, szczególnie Tiesto, poszli teraz w bardziej komercyjne klimaty no ale patrząc przez pryzmat ich osiągnięć oraz przekroczenia pewnej bariery popularności można było się spodziewać.
dobrze że dodał szczególnie tiesto :)

Wywiad dobry nawet bardzo, ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi dobra robota Kanes !! :brawo:

Profil Facebook

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2655 dni temu
Wysłany: 19-04-2011, 20:10  

Kilka produkcji tego artysty naprawdę bardzo lubię, więc z chęcią przeczytałam. Dobry, ciekawy wywiad, odpowiedzi wyczerpujące i widać, że do końca przemyślane :)

Kanes napisał/a:
Matthew Nagle

Nie spotkałam się jeszcze, żeby ktoś go wymienił wśród obiecujących producentów i dobrze widzieć, że są ludzie, którzy jego twórczość doceniają :)

krystianr 
Weteran
Classic Trance

Dołączył 2712 dni temu
Wysłany: 21-04-2011, 09:43  

Bardzo dobry i ciekawy wywiad. Odpowiedzi były bardzo rozbudowane i na temat.
Kanes, dobra robota :D

INSTAGRAM 

Profil Facebook

Zielczan 

Dołączył 2551 dni temu
Wysłany: 22-04-2011, 14:01  

Bardzo konkretny człowiek, ciekawy wywiad, jestem pod wrażeniem ;)

No i jeszcze ma 201-nki, swój chłop ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Cobretti 
Non Stop T.R.A.N.C.E

Dołączył 3034 dni temu
Wysłany: 09-09-2011, 15:01  

Szczerze powiedziawszy to gościa nie znałem. Ale po wysłuchaniu tych tracków co tu daliście pod wywiadem to stwierdzam że nawet mi sie podobają te jego produkcję.
Podobny styl do Arnej'owego z tymże bardziej dynamicznie w stronę upliftu. Fajne szczere, proste odpowiedzi i chłopak nie owija w bawełnę.
Tak tak Senki 201 rulezzzz ;)

"Każdy, kto kocha muzykę trance wie, że jest ona czymś więcej jak tylko pasją czy podgatunkiem muzycznym. To styl życia wypełniony rytmem, melodią i emocjami. Spróbuj usunąć którykolwiek z tych pierwiastków a otrzymasz coś całkiem ... innego." - Solarstone

Profil Facebook

Odpowiedz do tematu