Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Simon O'Shine
Autor Wiadomość
+Hajzer 
@Blue HorizonPomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył 2770 dni temu
Posty: 1044
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 19-02-2013, 13:09  Simon O'Shine
Przygotował i Rozmawiał : Hajzer Korekta: Joy1.Witamy, Zacznijmy standardowo - skąd wziął się u Ciebie pseudonim Simon O'Shine ? Co to oznacza?

Z tego miejsca chciałbym wszystkich serdecznie przywitać!
Znaczenia sam nie znam - to był raczej impuls. Pierwsza część to moje drugie imię, dalsza część to moja głowa?


2.Od jak dawna interesujesz się muzyką? W którym momencie zadecydowałeś że będziesz robił to czym teraz sie zajmujesz?

Muzyka zawsze była dla mnie czymś specjalnym, pamiętam pierwsze doświadczenia, m.in. kiedy jakaś melodia wywoływała dreszcze, przy podkręconej głośności czy totalną radość powodując szybki przypływ energii na całym ciele :) W moje ręce wpadły składanki z muzyką elektroniczną, nie minęło dużo czasu, nim gdzieś wyczytałem, że taką muzykę można robić tylko przy użyciu komputera - chwila moment zacząłem przeczesywać internet w poszukiwaniu informacji/programów. Znalazłem czego szukałem i zacząłem się bawić z dźwiękiem. Był to ocean możliwości, nowych rzeczy które uwielbiam poznawać, stąd zanurzyłem się w tym "oceanie" i poniekąd jestem w nim po dziś dzień.
Fajnie łączyć przyjemne z pożytecznym - ale dość często wiąże się to z pewną zmianą i pójściem w komercyjną stronę.

3.Ile czasu minęło, zanim wydałeś swój pierwszy singiel i do końca dopracowałeś swoją technikę?

Zawsze uważam, że nie ma momentu "dopracowania". Każda nowa chwila to kolejne doświadczenia i zdobywanie umiejętności w tym co robisz. Początki zwykle bywają trudne, a w produkcji muzycznej nie zaczynałem od trance, choć słuchałem tego gatunku od kiedy poznałem elektronikę. Pierwsze "utwory" robiłem dla siebie, przy okazji grono znajomych miało okazje usłyszeć efekty. Po jakimś czasie demka wrzuciłem do sieci... były dostępne na moim myspace (złote czasy tego portalu), wtedy też pojawiły się propozycje wydań.

4.Z tego co widać po twoich wydawnictwach najczęściej współpracujesz z labelem - "Trance All Stars" czy to oznacza że mają lepszą ofertę dla artysty niż inne wytwórnie, a może to kwestia polityki i dogadywania się?

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony takim powiązaniem. Myślę że bliższy mi jest Defcon i to osobiście z nim wiąże siebie bardziej (tam wydawałem swoje autorskie EP'ki i remiksy również. Dla mnie wydanie autorskie to kwestia indywidualna. Zależy mi, by przy moich wydaniach było jak najmniej przypadku - nawet okładka musi mieć powiązanie z muzyką. Na przykład, zwróć uwagę na okładki innych wydań w Trance All-Stars a na tą, do "Your Distant World" - tu nie tylko muzyka jest moja ;)


5. Jak u Ciebie wygląda proces tworzenia utworu? ile zajmuje Ci wyprodukowanie utworu/remixu, od czego zaczynasz, z jakich wtyczek korzystasz, której części utworu poświęcasz najwięcej czasu i co sprawia Ci największą trudność?

Temat rzeka - serio. Jeden utwór można skończyć w tydzień, ba zdarza się że główny zarys to 1-2 dni, później delikatne poprawki... Drugi skończysz po paru miesiącach, wracając do niego co jakiś czas. Nie ma określonej zasady. W utworach cenie sobie melodię, to taki priorytet. Opowiada ona pewną historię, wywołując określone emocje. Najważniejszy jest ten pomysł, idea, później trzeba ją odpowiednio "zapisać" w dźwiękach. Kwestia softu i narzędzi raczej standardowa, nie ma więc sensu powielać tych samych nazw.
Pewnym rodzajem utrudnienia jest pewne ograniczenie we wszelakich softach - jego zawodność. Czasem powoduje, że przy parogodzinnej pracy, przy totalnym zaangażowaniu, świetnych efektach końcowych w pośpiechu zapomniesz zapisać i wszystko na marne. Takie doświadczenia nauczyły zapisywać każdą drobną zmianę przy projekcie. Zawsze można wtedy wrócić do starszej wersji - ale pojawiają się też "problemy decyzyjne" - która wersja lepsza...


6. Simon O'Shine w śwecie Trance kojarzony jest głównie z euforycznych utworów, emocjonalnych i epickich breakdownów. Nie myślałeś nigdy nad wykorzystaniem swoich umiejętności w innym stylu np. Progressive, Psy lub Tech Trance? czy wolisz raczej pozostać w swoim dogranym stylu?

Jak każdy producent, próbowałem swoich sił w przeróżnych stylach - projekty są, ale nigdy nie były i raczej nie będą publikowane. Nie publikuje treści, których sam "nie czuje"
Moja muzyka musi podobać się mnie, tego się zawsze trzymam. Jeśli przy okazji podoba się innym, można mówić o małym sukcesie.


7. Jak nawiązałeś znajomość z Sergey Nevone? z którym jak wiadomo stworzyłeś pare genialnych kawałków.

Niesamowity człowiek i artysta jednocześnie, w dodatku z niemal identycznym gustem muzycznym. Znalazł mnie na zagranicznym forum - tak to się zaczęło. Nie minęło dużo czasu, kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz, mimo że dzieli nas spora odległość. Współpraca z nim to sama przyjemność - dogadujemy się bez słów. Nie często spotyka się takich ludzi, którzy rozumieją to, co masz w głowie i realizują to, mimo że czasami jest problem wyrazić to słowami. Podoba mi się jego kreatywność, sposób myślenia. Myślę, że obaj nauczyliśmy (i uczymy) się sporo od siebie.8. Twój autorski utwór pt. "Your Distant World" odniósł wielki sukces na scenie Trance. Supportują go w setach i na żywo największe gwiazdy tej muzyki. Osiągnął nawet miano "Tune of The Year" według Aly&Fila. Zajął 19 pozycje w zestawieniu "TOP 20 A State of Trance" i znalazł się Yearmixie samego Armina van Buurena. Spodziewałeś się tak gorącej i pozytywnej reakcji fanów? Co jest jego sekretem tego utworu że zostaje w pamięci na tak długi czas?Przede wszystkim nie spodziewałem się aż takiego rozgłosu! Przez myśl mi nie przeszło, że track może niejednokrotnie zagrzać miejsce w setach największych gwiazd trance, w podsumowaniach roku, składankach.. Dla mnie to ogromne wyróżnienie, a czytając opinie słuchaczy (nie tylko fanów gatunku) dochodzę do wniosku, że "poczuli" oni ten kawałek, odnaleźli w nim to co miał przekazać. To dla mnie najwspanialsza rzecz, jaka mogła się wydarzyć..
Z tego miejsca chciałbym też wszystkim podziękować. Wasze głosy, publikacje przyczyniły się do tego sukcesu w ogromnym stopniu.

9. Współcześni słuchacze coraz częściej mają dość utworów banalnych, granych "na jedno kopyto" których obecnie na rynku wydawniczym wychodzi mnóstwo. Poszukują oryginalności, świeżości, męczy ich już powielanie wciąż tych samych schematów. Szczególnie daje się to zauważyć w emocjonalnych produkcjach upliftowych, wielu producentów idąc na łatwiznę zwyczajnie szkodzi temu wspaniałemu gatunkowi - odbiorcy znudzeni wciąż tym samym bitem, zaczynają poszukiwać eksperymentalnych odmian, często wolniejszych. Wielu z nich z sentymentem powraca do przeszłości, twierdząc że dzisiejszy trance to już nie to samo. Co zmieniło się w przeciągu ostatnich 10 lat, że pojawiło się tak wiele głosów krytyki? Dokąd zmierza dzisiejszy trance. Czy gatunek jako taki osiągnął już wszystko, a może niektórym producentom brakuje chęci do tworzenia zamiast powielania? Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?. Co myślisz na ten temat, dlaczego tak się dzieje, i gdzie jest umiejscowiony "wirus" dzisiejszego Trance.

Zbyt mało innowacji, a producenci jak na moje boją się iść innymi ścieżkami - niż te, które są popularne i się przyjmują. Niebawem ukaże się najnowszy owoc przy współpracy z Sergiejem. Są tam obecne dość nietypowe rozwiązania, pisząc odnośnie upliftu. Z tym że takie produkcje, nie są na jedno przesłuchanie. Z czasem odkrywa się coraz to nowe elementy w utworze - to jest niesamowite doświadczenie. Ciekawi jesteśmy reakcji słuchaczy :)
Co do samego trance - zauważyłem, że standardy wyznaczają ludzie popularni... a producenci zaczynają się za bardzo dostosowywać do nich. W sumie to nic nowego, ale coś w tym jest. To troszeczkę przykre, że niektórzy nie robią muzyki dla siebie a pod kogoś, choć to może być kwestia indywidualna. Może zacznijmy słuchać tych mniej popularnych, a naprawdę ciekawych audycji radiowych, gdzie grane są naprawdę fajne tracki! Dzięki temu na celowniku mamy nowe nazwiska, osoby które chcą pokazać nowości, ale nie posiadają wyrobionej "marki" by zaprezentować się szerszej publiczności. Na ten przykład sety Joe Shadows'a. To miejsce, gdzie wielokrotnie melodie wygrywają z "techniką" utworu, pokazując, że nie każdy musi mieć doskonałe miksy, miażdżąc melodycznie nie jedną popierdółkę graną w asocie(itp.).


10. Masz jakieś wykształcenie muzyczne, czy jesteś zwyczajnym samoukiem?
Wszystko, co związane z produkcją muzyczną to od początku efekt własnej pracy.

11. Jak Twoją pracę i hobby traktują najbliżsi? - rodzina, przyjaciele, znajomi?
Wiedzą doskonale, że to część mojego życia. Wspierają, oceniają, czasem nawet inspirują.


12. Twórczość jakich artystów cenisz sobie najbardziej? Z kim w przyszłości chciałbyś zrobić wspólny utwór?
Ciężko faworyzować. Myślę, że istotną rolę jeśli chodzi o całokształt w muzyce elektronicznej pełnił u mnie André Tanneberger. Z innej beczki - dzieła Freddiego Mercurego również nie są mi obce.
Odpowiadając na drugą część pytania - przyszłość pokaże. Jeśli zapragnę z kimś pracować, tak też się stanie. Na chwile obecną chyba nikt nie ma wątpliwości, kim jest ta osoba.


13. Czego Twoi fani mogą się spodziewać w kalendarzu wydawniczym?
Więcej autorskiej muzyki!

14. Poza muzyką której zapewne poświęcasz najwięcej czasu to czy masz jeszcze inne zainteresowania?
Jeśli chodzi o sport , to tak standardowo chyba - siatkówka, piłka nożna, ostatnio snowboard. Kiedyś gadżety... kto ich nie lubi - modelarstwo też - ale zaniedbane na rzecz innego hobby :) Niektóre Polki też są ciekawym zainteresowaniem - "przyznaj, Panie redaktor" :)

15. Wkraczasz także w etap grania w klubach/eventach jako DJ. Gdzie będzie można Cię usłyszeć
Tak, jednak zawsze na początku zaznaczam, że nie jako zwykły DJ . Wraz z Sergiejem tworzymy team, mamy jednak pewne zasady. Propozycje się pojawiają, jednak nie wszystkie się nadają. Wszelkie potwierdzone, aktualne informacje na ten temat będą podawane na moich profilowych stronach (facebook,myspace,twitter).

16. Top 5 ostatnich lat?
Utwory, do których lubię wracać, luźno wybrane, bez ścisłej selekcji...
Oneslikers pres. Exaya - Nothing for You
Bot Cyprian - Astral Breeze
Tuvan (Andy Blueman Remix)
TrancEye - Baltic Waves
The Quest - C Sharp

17. Ulubiony trunek Alkoholowy :) to...?
Większość jest dobra lub bardzo dobra. Nie mam faworyta.

18. Który Kraj w przyszłości chciałbyś zwiedzić?
Argentyna.

19. Bywasz na eventach, jeśli tak to na jakich?
Musze przyznać że nigdy nie byłem na trance'owym evencie na otwartej przestrzeni... pierwszy się szykuje.. ale na scenie.

20. Wpadka roku w Twoim odczuciu (Kawałek, Postać, Wydarzenie)
Przyznaję, że nie śledzę jakoś specjalnie sceny, utworów itp. Co do wydarzenia.. myśle że ten dach na narodowym może poważnie kandydować do tego tytułu..

21. Najlepsze oglądane przez Ciebie filmy ostatnich lat?
Zagubiona Autostrada, The Jacket, Stay, Prawo Zemsty, Siedem.

22. Grasz w jakieś gry ?
Czasem nachodzi mnie chęć na powrót do klasyków (czasy psx). Obecnie rzadko grywam - ale jeśli już to tylko multiplayer, niezależnie od rodzaju czy tytułu.

23. Ulubiony typ kobiecej urody?
Z charakterem!

24. Załóżmy że spotkałeś złotą rybkę spełniającą 3 życzenia. O co byś ją poprosił?
Ale co, że sama z siebie by te życzenia proponowała ? Zakładając więc też, że domaga się wypuszczenia po spełnieniu życzeń (jak to zwykle bywa...), wypuściłbym ją od razu. Żyjemy po to by realizować marzenia, żadne rybki nie są do tego potrzebne!

25.Dziękuje za poświęcony czas! Czy chciałbyś coś przekazać na koniec czytelnikom tego wywiadu, a w szczególności użytkownikom forum asot-only.pl?
Jasna sprawa że chciałbym skorzystać z okazji i podziękować za wasz wspaniały support, jako producent czytam opinie, komentarze, na waszym forum także :) Widzę dużo entuzjazmu, sporo zadowolonych ludzi - a móc nieść radość innym poprzez muzykę jest dla mnie czymś wspaniałym. Dzięki za to i powodzenia!
~Simon
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hajzer 19-02-2013, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Profil Facebook
 
 
Trance Logic 
WeteranPomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył 2900 dni temu
Posty: 13330
Skąd: Silesia
Wysłany: 19-02-2013, 14:08  


Świetny wywiad ;) Simon trzymam kciuki za Ciebie i za to czego dokonujesz w muzycznym świecie ;)
 
 
 
 
gitek 

Asot-Only

Pomógł: 82 razy
Wiek: 27
Dołączył 2850 dni temu
Posty: 2951
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 19-02-2013, 14:23  


bardzo dobry wywiad

ciekawe pytania, które nie był wcześniej używane :)

widać że Simon to spoko gość :)

rozwalił mnie tekst "Niektóre Polki też są ciekawym zainteresowaniem"- zgadzam się :hyhyhy:
 
 
 
 
pkomar94 
Vive la Trance!Pomógł: 64 razy
Wiek: 23
Dołączył 2041 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Rumia/Poznań
Wysłany: 19-02-2013, 14:34  


Bardzo fajny wywiad. Jestem ciekaw nowych utworów od Simona, bo te co na razie wyszły mi się bardzo podobają ;)
_________________
Topka 2014
Orkidea Only
Trance Classics Parts I-V
Trapeze Artists' Podcast Guestmix
https://hearthis.at/pawel.komarnicki1/
 
 
 
 
Warrior Pomógł: 38 razy
Wiek: 31
Dołączył 2968 dni temu
Posty: 1590
Skąd: Tarn.Góry/Cz-Dz
Wysłany: 19-02-2013, 17:43  


Zaraz obok Distant World, tekstem: "Żyjemy po to by realizować marzenia, żadne rybki nie są do tego potrzebne!" zaskarbił sobie +50 do "szacunu".
Good review.
_________________
życie bez roweru powoduje raka płuc i choroby serca
 
 
 
 
Franek Kimono 
J'ai Envie de ToiPomógł: 25 razy
Wiek: 21
Dołączył 2045 dni temu
Posty: 5331
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-02-2013, 18:03  


Bardzo dobry "interwju"
20. Wpadka roku w Twoim odczuciu (Kawałek, Postać, Wydarzenie)
Przyznaję, że nie śledzę jakoś specjalnie sceny, utworów itp. Co do wydarzenia.. myśle że ten dach na narodowym może poważnie kandydować do tego tytułu.
Hahahahha XD
_________________
TOP 10 OF FEBRUARY 2018
1. Andrew Rayel feat. Lola Blanc - Horizon
2. Shogun - Phantom
3. Standerwick & Haliene - Deep End (Club Mix)
4. Darude & Ashley Wallbridge feat. Foux - Surrender
5. MaRLo - Enough Echo
6. Alexander Popov - Response
7.
8.
9.
10.

TOP 30 OF 2017
TOP 30 OF 2016
 
 
 
 
lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Pomógł: 26 razy
Wiek: 27
Dołączył 3188 dni temu
Posty: 3718
Wysłany: 19-02-2013, 18:06  


Warrior - 19-02-2013, 17:43 napisał/a:
Zaraz obok Distant World, tekstem: "Żyjemy po to by realizować marzenia, żadne rybki nie są do tego potrzebne!" zaskarbił sobie +50 do "szacunu".
Good review.

No, no - mi też to stwierdzenie bardzo się spodobało. :)

Bardzo przyjemnie się czytało, więc ukłony w kierunku Piotrka, jak i Simona. :ok: Oby więcej takich produkcji jak 'Your Distant World'. :roll:
 
 
 
mk2 

Asot-Only

Dołączył 1843 dni temu
Posty: 2
Skąd: Stargard
Wysłany: 19-02-2013, 18:14  


Fajny wywiad. Widać, ze człowiek dobrze poukładany jak jego kawałki :) Chciałbym kiedyś usłyszeć jego kolaboracje z Bukovskim. To byłaby energia, siła i moc.
 
 
 
 
skoczekx 
skoczekWiek: 25
Dołączył 2260 dni temu
Posty: 1041
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-02-2013, 20:56  


Fajny wywiad, czekamy na nowe produkcje, pozdrawiamy :)
 
 
Profil Facebook
 
 
Warrior Pomógł: 38 razy
Wiek: 31
Dołączył 2968 dni temu
Posty: 1590
Skąd: Tarn.Góry/Cz-Dz
Wysłany: 19-02-2013, 21:04  


tak na przyszłość. Pytanie nr 9. Zadajesz kilka pytań w jednym pytaniu z wyszczególnionym numerem 9. :luka:
Na przyszłość - rozbij to na kilka pytań, pomimo tego, że jedno o drugie zahacza.
_________________
życie bez roweru powoduje raka płuc i choroby serca
 
 
 
 
arnie3 

Asot-Only

Wiek: 23
Dołączył 1982 dni temu
Posty: 1722
Skąd: Distant World
Wysłany: 20-02-2013, 10:07  


Powiem krótko: fajny wywiad, fajny producent, super muzyka ;)


Edit: przed chwilą pokazałem mojej znajomej, która delikatnie mówiąc nie lubi trance, kawałek Your Distant World i była zachwycona. No Simon - Twoja muzyka potrafi zmieniać i zaskakiwać ludzi. Gratuluję talentu :brawo:
_________________
My Top 5:

Armin van Buuren - Birth Of An Angel (Original Mix)
Masters & Nickson feat. Justine Suissa - Out There (Daniel Kandi Remix)
Paul van Dyk - For An Angel 2009
Super8 & Tab - Irufushi
Arctic Moon - True Romance (Original Mix)
Ostatnio zmieniony przez arnie3 22-02-2013, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
Caspar Wiek: 24
Dołączył 2931 dni temu
Posty: 287
Skąd: Kędzierzyn
Wysłany: 21-02-2013, 09:56  


świetny wywiad :D najlepiej się czyta wywiady z ludźmi takimi jak my, a nie jakimiś pop-gwiazdkami ^^
Simon, działasz świetnie, nie zmieniaj się i graj dla siebie tak jak to robiłeś, a na pewno ucieszysz wiele osób - szczególnie na tym forum :)
ktoś wcześniej napisał, że ciekawy byłby collab z Bukovskim ;> to by było interesujące ^^
_________________
TOP 20
1. Mat Zo - It's Yours
2. Bas Van Essen - Memento
3. Estiva - Smiley Smilesworth
4. Cosmic Gate & Andrew Bayer - Nothing Ever Lasts (Extended Intro Mix)
5. Above & Beyound - On a Good Day (Acoustic Version)
6. Mat Zo ft Linea Schossow- The Sky
7. Cosmic Gate - Back To Earth (Arty Remix)
8. Ivan Gough - In My Mind (Axwell Remix)
9. W&W ft. Bree - Nowhere To Go (Tom Fall Remix)
10. M83 - Midnight City (Eric Prydz Private Remix)
11. The Blizzard - Piercing The Fog
12. Tenishia - Where Do We Begin (Andrew Rayel Remix)
13. Leon Bollier - 29 Bigroom
14. Papper Aeroplanes - Winter Never Comes (Mark Etson Club Mix)
15. Shogun ft. Melissa Loretta - Skyfire
16. Sied van Riel ft. Temper Heart - Carved By Your Hands (Wezz Devall Remix)
17. Rank 1 - 7 Instead of 8
18. Solarstone with Aly&Fila - Fireisland (Aly&Fila Uplifting Mix)
19. Susana - Frozen
20. Jorn Van Deynhoven - Spotlight (Tomas Heredia Remix)
 
 
 
 
BadJoke Wiek: 22
Dołączył 2547 dni temu
Posty: 1307
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-02-2013, 16:12  


Fajny wywiad, Simon to sympatyczny człowiek. :)

OT: Collab Bukovskiego z Soundliftem to byłoby coś. ;d
 
 
 
 
FraQu Pomógł: 12 razy
Wiek: 23
Dołączył 1897 dni temu
Posty: 2870
Skąd: Polska
Wysłany: 04-09-2013, 20:28  


Bardzo sympatyczny człowiek :D
_________________


Download:
http://www34.zippyshare.com/v/xeB27wv1/file.html
 
 
 
 
Lathos 
L'pool fanZaproszone osoby: 3
Pomógł: 36 razy
Wiek: 23
Dołączył 2800 dni temu
Posty: 2436
Skąd: Koszalin
Wysłany: 04-09-2013, 20:47  


Bardzo dobry wywiad ;) Dobrze się czytało, aż chciałoby się więcej :P Pytania jak i odpowiedzi dobrze napisane ;) Także trzymam kciuki i rób to co robisz dalej :) Powodzenia :piwo:
_________________
 
 
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Template modified by Joy & han350.Regulamin | Faq | Statystyki | AsotOnly - Facebook | Kontakt

Znajdziesz nas w Google+
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 15