Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joy
26-07-2012, 14:40
Matt Bukovski
Autor Wiadomość
+Hajzer 
@Blue Horizon

Dołączył 2524 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 14:36  Matt Bukovski

Rozmawiał - Hajzer, Korekta - Joy

Cześć Matt, dzięki że zgodziłeś się udzielić nam wywiadu.

1. Na początek może standardowo, jak wyglądały u Ciebie początki tego czym dziś się zajmujesz? Co skłoniło Cię do produkowania muzyki?

- Cześć, witam wszystkich użytkowników forum asot-only! Muzyki elektronicznej słucham od dzieciństwa, jednak produkować zacząłem dopiero gdy dzięki jednemu z przyjaciół bardziej zagłębiłem się w scenę trance. Ten gatunek naprawdę mnie zafascynował i pomyślałem sobie: a czemu by tak teraz nie spróbować stworzyć coś swojego? :)

2. Zdradzisz nam swoje tajniki produkcji? Ile czasu zajmuje Ci wyprodukowanie kawałka, od czego zaczynasz, co sprawia Ci największą trudność?

- Ciężko zdradzić jakieś tajniki produkcji w takiej krótkiej wypowiedzi, gdyż na ten temat można by napisać grubą książkę. Zresztą każdy producent ma zazwyczaj inny "warsztat": techniki, tricki, ulubione narzędzia itd. i nie ma jednej uniwersalnej reguły lub zestawu wtyczek, a tym bardziej żadnych magicznych tajnych guzików :) Samo stworzenie melodii, głównych brzmień, aranżacji to u mnie kwestia zazwyczaj 1-2 dni. Dopracowywanie utworu może trwać od 1 dnia do nawet kilku miesięcy. Często kawałki "leżakują" długo na dysku twardym bo nie jestem z nich w 100% zadowolony. Do niektórych z nich nawet nie wracam bo mi się nudzą albo o nich zapominam. Utwory zazwyczaj zaczynam od melodii, akordów, linii basowej. Największą trudnością jest zawsze uzyskanie satysfakcjonującego mnie brzmienia syntezatorów, szczególnie leadów i padów.

3. Skąd zaczerpnąłeś pomysł na swój pseudonim artystyczny? Jak powszechnie wszystkim wiadomo, na imię Ci Piotr.

- Na drugie imię mam Mateusz i jakoś tak Matt Bukovski bardziej mi się spodobało niż Peter Bukovski, tak po prostu.

4. Jakiś czas temu stwierdziłeś, że do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze jedynie tego, aby Armin grał Twoje utwory. Czy teraz z perspektywy czasu, kiedy Twoje marzenia wreszcie się spełniły, czujesz się bardziej doceniony i w jakimś sensie artystycznie spełniony? Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że pozycja na asotowej trackliście to tak naprawdę furtka do sławy i najprostsza droga do światowej kariery?

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia i mimo że kilka razy pojawiłem się w audycji u Armina, chciałbym (tak jak prawie każdy producent trance) być jak najwięcej przez niego grany gdyż w istocie, ASOT oraz TATW i może jeszcze GDJB to najłatwiejszy sposób dotarcia do dużej ilości słuchaczy. Pozycja na ASOT nigdy nie jest pewna w 100%, czasami mogłoby się wydawać że Arminowi dany track na pewno się spodoba a nie pojawia się w radioshow - i odwrotnie, coś z czego np. nie jestem w pełni zadowolony może akurat trafić w dziesiątkę. Ważne jest aby na ASOT pojawiać się jak najbardziej regularnie i często, tylko to pomaga w dynamicznym rozwoju kariery.

5. Twoja kariera muzyczna w ostatnim czasie rozwija się w tempie błyskawicznym. Nie boisz się, że kiedyś staniesz się "hurtownikiem" dla którego liczy się ilość, nie jakość?

Rzadko robię utwory korzystając z gotowych projektów np. tylko zmieniając melodie i akordy itd. więc mam nadzieję że raczej mi to nie grozi :)

6. Jak Twoją pracę i hobby zarazem traktują najbliżsi? - rodzina, przyjaciele, znajomi?

Dalszej rodzinie nawet za bardzo się nie przyznałem jaką muzykę tworzę, jestem niemal pewien że określili by ją wdzięcznym terminem "techno łupanka" ;) Znajomi ze studiów zazwyczaj mówią że posłuchali kilku utworów ale im się nie spodobały w ogóle. Najwyraźniej muzyka trance nie jest taka prosta w odbiorze...

7. Czy spotkałeś się z sytuacją, że ktoś rozpoznał Cię na ulicy - zapytał o autograf albo zwyczajnie chciał porozmawiać?

Aż taki znany to ja nie jestem, ale na każdej imprezie z muzyką trance albo evencie na którym jestem poznaje mnie z twarzy czasami nawet kilka, kilkanaście osób! To bardzo miłe :) Najciekawsza sytuacja jaką miałem do tej pory to pojawienie się w osiedlowym klubie (zazwyczaj lecą tam tak zwane "pompki" i radiowe hity) w koszulce z moją ksywą i wysłuchanie na parkiecie szeregu pytań z zakresu obsługi programu FL Studio (tworzę na Ableton Live).

8. Na scenie muzycznej pojawia się coraz więcej młodych polskich producentów. Czy potrafiłbyś wskazać tych najbardziej obiecujących, których potencjał artystyczny będziemy mogli doceniać w najbliższej przyszłości?

Nie mnie oceniać kto jest lepszy a kto gorszy, ale powiem jedno - bardzo cieszy mnie że chłopaki z Polski są tak mocni w trance i stale konkurują z najlepszymi na świecie!

9. Nie tak dawno w mediach zrobiło się głośno o tym, że w czasie swojego ostatniego występu w jednym z klubów spotkały Cię pewne nieprzyjemności. Czy mógłbyś nam przybliżyć kulisy tamtej sytuacji?

Nie było nigdzie newsa na ten temat, ale na pewno zrobiło się głośno na facebooku (mnóstwo komentarzy do postów). Właściciel jednego z dużych bydgoskich klubów wręczył mi płytę z Eskowymi utworami na imprezie uzgodnionej z organizatorami jako trance/house. Gdy odmówiłem zmiany swojego repertuaru, obrzucił mnie wyzwiskami i zawołał ochronę żeby wyprowadziła mnie z klubu. Nie rozumiem czemu wokalny electro trance wzbudził w nim taką agresję (owszem, grałem o 8-10 bpm wolniej niż planowalem) :) Przykre.

10. Po opublikowaniu utworu "Cheops", który nagrałeś razem z Andy Elliassem i Abyssem, w komentarzach na Facebooku pojawiły się spekulacje, że tak naprawdę nagrałeś go sam. Czy mógłbyś się odnieść do tych zarzutów?

Utwór zostanie wydany na jesieni. Zrobiłem go wspólnie z Konradem (Andy Elliassem) i Rosjaninem Abysem. Cały orkiestrowy breakdown to ich wspólne dzieło które dostałem w pliku audio (WAV). Innymi słowy pomysł na melodię nie jest mój, ale zrobiłem/poprawiłem całą trensową aranżację dookoła tego pomysłu. Ta melodia tak mi się spodobała że utwór był gotowy w 2 dni! Tak więc te spekulacje są bezpodstawne.

11. Czy obecnie masz w planach jakieś nowe wydawnictwa? Zdradź nam swój kalendarz wydawniczy na najbliższy okres.

Lada chwila powinna ruszyć promocja mojego nowego remiksu dla Willa Hollanda, który ostatnio zrobił niemałe zamieszanie swoim nowym utworem "Every Heartbeat" który nagrał z wokalistką Jezą. Spodziewajcie się upliftowej, energicznej wersji w 136 bpm :) Utwór można było usłyszeć we wcześniejszej wersji w jego secie na ASOT 550, od tamtej pory poprawiłem trochę istotnych szczegółów. Poza tym mam "zaklepane" 2 wydania w Armadzie (na razie nie mogę dużo zdradzić), kawałek "Unanswered Questions" który niedawno otwierał audycję Future Sound of Egypt, remix dla polskiego producenta Reiklavika, pracuję też nad swoimi utworami z Ellie Lawson. Jest jeszcze tego trochę więcej... Tak więc ten rok zapowiada się dla mnie dość ciekawie :)

12. Współcześni słuchacze mają bardzo podzielone zdanie na temat muzyki - jedni z sentymentem wspominają klasyczne brzmienia i z chęcią powracają do korzeni trance, równocześnie zarzucając dzisiejszej muzyce dość zdecydowane odejście od głównego nurtu i eksperymentowanie z domieszką innych styli. Inni z kolei preferują współczesne nagrania, albo też wychodzą z założenia, że z każdego okresu można wyciągnąć coś interesującego. Z którą grupą najłatwiej byłoby Ci się zidentyfikować?

Najłatwiej zidentyfikować mi się z grupą ludzi tzw. "open-minded", czyli takich którzy nie są fanatycznie wręcz zaślepieni jednym (pod)gatunkiem muzyki. Wg. mnie na rynku powinny współistnieć wszystkie style aby każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Zresztą obecnie są produkowane wszystkie rodzaje muzyki trance, od klasycznego upliftu, przez electro-eksperymenty, po rzewne proglifty. Nie lubię tylko etykietowania muzyki nie-trensowej jako trance i rozumiem że może być to nieco denerwujące dla długoletnich fanów gatunku.

13. Na forach internetowych często spotykamy się ze stwierdzeniami, że uplifting trance to styl, który powoli się już przejada - brak w nim innowacyjności, w kółko powielane są podobne schematy. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że uplifting to tak naprawdę ostoja prawdziwego pure trance, z euforycznymi unoszącymi melodiami i charakterystycznym basslinem. Jak myślisz, co czeka w najbliższej przyszłości ten styl?

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że uplifting to jedyny podgatunek w którym powielane są w kółko podobne schematy. Wystarczy wejść w beatport trance top 100 aby przekonać się że równie nieinnowacyjne utwory można również spotkać przy mniejszej liczbie BPM i bardziej progresywnych brzmieniach.. Myślę. że jest to sygnał dla wszystkich producentów że powinniśmy starać się więcej pracować nad naszymi utworami i nie spoczywać na laurach gdy znajdziemy styl który w tym momencie dobrze się sprzedaje. Co do przyszłości upliftu, możliwe że nieco zwolni, ale na pewno mocny uplift/techlift w 140 bpm ma w tej chwili dużo odbiorców, wystarczy tylko spojrzeć na zapełnione kalendarze DJów reprezentujących mocny, szybki trance.

14. Czy fakt, że swoje wykształcenie pobierasz w szkołach muzycznych, w jakikolwiek sposób pomaga Ci teraz przy tworzeniu muzyki?

Oczywiście, 12 lat szkoły muzycznej (nauki gry na fortepianie i organach) dało mi dużo swobody. Melodie tworzę bardzo intuicyjnie, szybko i mam dużo pomysłów. Jednak wiele (bardziej zaawansowanej) wiedzy i umiejętności w ogóle nie przydaje się nawet w tak melodycznym gatunku jak trance, po prostu muzyka poważna jest dużo bardziej skomplikowana, złożona, po prostu inna bajka :)

15. Dzięki że zgodziłeś się poświęcić nam swój czas. Czy chciałbyś teraz powiedzieć coś swoim fanom oraz użytkownikom forum Asot-Only?

Ja również dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Pozdro dla wszystkich czytelników którzy dotrwali do końca :) Proszę was o kontynuowanie waszego świetnego supportu/wsparcia z jakim codziennie mam do czynienia, czy to na facebooku, czy na twitterze i innych mediach społecznościowych. Największą nagrodą jest dla mnie gdy moi fani są zadowoleni z tego co robię :) Jeśli chcesz być "na czasie" z tym co obecnie tworzę, zapraszam na mojego facebooka: http://facebook.com/MattBukovski
Pozdro!

Profil Facebook

Carl van Gander 
Administrator
Trance me

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2918 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 15:01  

Bardzo duża część produkcji Matt'a jest w moim guście i na pewno z mojej strony wsparcie będzie :)
Ciekawy wywiad :)

Profil Facebook

alexa 

Pomogła: 64 razy
Dołączyła 2212 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 15:06  

Ulala, szacuneczek dla Piortka - naprawdę dobry wywiad :brawo:
Widać, że się postarał, bo jego wypowiedzi są na wysokim poziomie; tak jak jego muzyka, zresztą.
A Hajzerowi i Joy'owi - gratuluję owocnego wywiadu, bardzo ciekawe pytania! Dobra robota :ok:

Zielczan 

Dołączył 2379 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 15:16  

Gruby wywiad, bo się nagadał chociaż, a nie tam, że jedno zdanie na odczepne i tyle. Ciekawe pytania, ciekawe odpowiedzi, gratuluję. ;d

www.soundcloud.com/zielczan/pm005 - Moje TOP 10 roku 2011

Joy 
Administrator

Dołączył 2947 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 15:31  

Odpowiedzi konkretne, czyta się z zapartym tchem. Kulisy 'afery' z bydgoskim klubem tylko pokazują, jak bardzo daleko nam do zachodnich standardów. Tego typu wydarzenia należy nagłaśniać i z całą stanowczością piętnować.

Profil Facebook

+Reiklavik 

Asot-Only

Dołączył 1793 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 15:52  

Wywiad świetny i dzięki że wspomniałeś o mnie. A tutaj premiera mała remixu, o którym wspomniał w wywiadzie :)
A co do klubu to chamsko potraktowali ;/

FACEBOOK REIKLAVIK

SOUNDCLOUD REIKLAVIK

Apollo13 
-=uplifting master=-

Dołączył 2904 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 16:07  

Hajzer napisał/a:
13. Na forach internetowych często spotykamy się ze stwierdzeniami, że uplifting trance to styl, który powoli się już przejada - brak w nim innowacyjności, w kółko powielane są podobne schematy. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że uplifting to tak naprawdę ostoja prawdziwego pure trance, z euforycznymi unoszącymi melodiami i charakterystycznym basslinem. Jak myślisz, co czeka w najbliższej przyszłości ten styl?

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że uplifting to jedyny podgatunek w którym powielane są w kółko podobne schematy. Wystarczy wejść w beatport trance top 100 aby przekonać się że równie nieinnowacyjne utwory można również spotkać przy mniejszej liczbie BPM i bardziej progresywnych brzmieniach.. Myślę. że jest to sygnał dla wszystkich producentów że powinniśmy starać się więcej pracować nad naszymi utworami i nie spoczywać na laurach gdy znajdziemy styl który w tym momencie dobrze się sprzedaje. Co do przyszłości upliftu, możliwe że nieco zwolni, ale na pewno mocny uplift/techlift w 140 bpm ma w tej chwili dużo odbiorców, wystarczy tylko spojrzeć na zapełnione kalendarze DJów reprezentujących mocny, szybki trance.

Pozdro dla wszystkich ktorzy hejtuja ze uplift to nuda i ciagle to samo :]
Genialna wypowiedz na temat upliftingu, i innych odmian trancu. Caly wywiad stoi na bardzo wysokim poziomie, z cala stanowczoscia mozna powiedziec ze najlepszy wywiad jak do tej pory. Swietna robota chlopaki
CC: "13, Houston. Standby for S-IVB to COI capability." CDR: "S-IVB to COI, roger." CC: "Roger. You got it now, Jim." CDR: "We've got S-IVB to COI." JSC PAO: "Booster reports that the inboard engine shutdown was a bit early, and we're continuing to burn on the four outboard engines." CC: "() 13; CDR: "Go at ()" CDR: "And Houston what's the story on engine five?" CC: "Jim, Houston. we don't have a story on why the inboard out was early, but the other engines are go, and you're go." CDR: "Roger."

Profil Facebook

+Andy Elliass 
Trance Addict

Dołączył 2332 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 16:17  

hehehehehe, co do punktu 10 podpowiem jeszcze że miałem własną wersje main partu itp, i miałem wybór remix do tego albo collab, ale nie mógłbym odmówić collabu Piotrkowi :D Więc myślę że teraz jest już wszystko jasne !! ! :)

Kanar 
old trance digger

Dołączył 2946 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 16:26  

Przeczytałem, ciekawy wywiad, można się dowiedzieć sporo o rodzimych produkcjach przez co trance staje się bliższy naszemu sercu i nie jest tak abstrakcyjny.
Wypowiedzi się czytało ciekawie, nie są prostymi, tylko ładnie obrazują całą scenę muzyki transowej a w szczególności uplift.

Lathos 
L'pool fan

Zaproszone osoby: 3
Dołączył 2554 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 17:04  

No i to się nazywa wywiad :) Wytrwałem do końca ;) Dobra odpowiedź była jak wspomniał o tym klubie w okolicy że był i pytali się go o tajniki FL'a a on tworzy w abletonie.. ^ ^

Profil Facebook

matush77 

Zaproszone osoby: 1
Dołączył 2604 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 17:19  

Świetny wywiad! Brawo :brawo:

Profil Facebook

rs99 
Weteran

Asot-Only

Dołączył 2267 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 20:18  

bardzo przyjemnie się czytało ;) ojj rozwija się nasze forum pod tym względem, coraz więcej wywiadów z coraz ciekawszymi osobowościami sceny Trance :)

Profil Facebook

MarRey 
Weteran
Dark & Deep

Dołączył 1916 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 20:25  

Nie jestem jego największym fanem, bo jego uplift to nie konkretnie moja bajka (wole szybsze), ale szanuje za to co robi i uważam ze to świetny producent i mądry człowiek bo gada do rzeczy. Jak widać ludzie w klubach lubią serwować klubowiczom hity Eski

Warrior 

Dołączył 2722 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 21:23  

a ja miałbym pytanie nieco z innej beczki. Czysta ciekawość kusi by zadać pytanie odnośnie komunikowania się czy to z Armadą, czy to z innymi twórcami z całego świata: jeżeli już masz okazję coś tworzyć "międzynarodowo" to komunikujecie się wyłącznie drogą mailową czy może jakieś posiedzenia na skype by dokładnie opisywać zamysł takiej czy innej melodii. Od dawna mnie to intryguje - jak wiele jest się w stanie napisać, a ile można wysłowić własnym głosem do mikrofonu.
Wywiad na 5.0 :)

Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Dołączyła 2483 dni temu
Wysłany: 26-07-2012, 22:53  

Świetny wywiad :) Rzadko kiedy się zdarzy, żeby ktoś udzielał takich wyczerpujących odpowiedzi :)

Odpowiedz do tematu