Armin van Buuren

Poprzedni temat «» Następny temat
Giuseppe Ottaviani
Autor Wiadomość
alexa Pomogła: 64 razy
Wiek: 28
Dołączyła 2457 dni temu
Posty: 1373
Skąd: Wroclove
Wysłany: 01-03-2013, 18:05  Giuseppe Ottaviani


Giuseppe Ottaviani to jeden z czołowych producentów i DJów muzyki trance rodem z Włoch. Przejawiając nieprzeciętny talent muzyczny od najmłodszych lat wkroczył na scenę muzyki elektronicznej w ramach duetu NU NRG, który tworzył z Andreą Ribecą. Od 2005 prowadzi solową karierę, od 2001 działając pod szyldem wytwórni Paula van Dyka Vandit Records. Dzięki swoim dokonaniom muzycznym niejednokrotnie otrzymywał nagrody takie jak Trance Award. W związku z nadchodzącą premierą swojego najnowszego studyjnego albumu Giuseppe udzielił nam ekskluzywnego wywiadu specjalnie dla Forum www.Asot-Only.pl

Życzymy miłej lektury :)

Witaj Giuseppe, jest nam niezmiernie miło, że zgodziłeś się udzielić nam wywiadu :)

1. Za kilka miesięcy planujesz wydać swój kolejny studyjny album (przyp. red. kwiecień/maj 2013). Czy możesz nam o nim trochę opowiedzieć? Jak wyglądają postępy w pracach nad albumem? Czego mogą się po nim spodziewać Twoi fani?

Nareszcie mogę powiedzieć, że album jest już skończony. Prace nad nim zabrały mi sporo czasu, ponieważ musiałem zając się wieloma kolaboracjami oraz dodatkowymi "nieplanowanymi" opóźnieniami, które jak na złość zawsze się pojawiają ;) . Nad moim nowym albumem pracowałem ponad rok. Pojawią się na nim zarówno kawałki z wokalami artystów, takich jak Eric Lumiere, Alan Aldea, Audrey Gallagher, Linnea Schossow, Faith, Stephen Pickup, Seri, Shannon Hurley, Lo-Fi Sugar i wielu wielu innych. Nie zabraknie też kawałków instrumentalnych, odzwierciedlających moje refleksje związane z muzyką w ciągu ostatnich miesięcy. Zdaję sobie sprawę, że tak długie prace nad projektem mogą być stresujące, ale z drugiej strony to zdecydowanie wpływa na jakość i różnorodność materiału muzycznego. Praca nad wydawnictwem nie polega na nagrywaniu kawałka za kawałkiem, lecz na czerpaniu z życia każdego dnia i na ciągłym poszukiwaniu różnorodnych źródeł inspiracji. Spodziewajcie się, że zaserwuję Wam świeże brzmienia, jednocześnie pozostając wiernym swoim własnym korzeniom i stylowi.


2. W zeszłym roku przyłączyłeś się do projektu Pure Trance zainicjowanym przez Solarstone’a. W ramach tego projektu wraz z Solarstonem, Protoculture, Maxem Grahamem oraz DJ Orkideą robicie naprawdę wiele dla odrodzenia prawdziwego brzmienia muzyki trance. Co myślisz o tym projekcie oraz jakie masz związane z nim plany na przyszłość?

Wspieram ten projekt z zaangażowaniem od początku jego istnienia. Bardzo szanuję Solarstone’a za jego odwagę w podtrzymywaniu przy życiu prawdziwego trance’u w czasach, w których wszyscy wydają się być skupieni na (jak ja to nazywam) "brzmieniu współczesności". Owszem, łatwo jest podążać tym tropem, ale jednocześnie trudno mu się oprzeć. Osobiście nie jestem w 100% przeciwny "nowoczesnym dźwiękom", ponieważ da się znaleźć naprawdę dobry materiał muzyczny, który wpływa też to jak tworzę. Muzyka się rozwija i jest to nieuniknione, jednak moje korzenie wywodzą się z muzyki klasycznej i klasycznego trance’u – prawdziwego trance’u z lat 90-tych, który od zawsze był moją wielką miłością i który od zawsze wspieram z największym zaangażowaniem.

3. Jesteś obecny na rynku muzycznym zarówno jako profesjonalny DJ jak i producent od wielu lat. Jak z perspektywy czasu oceniasz scenę muzyki elektronicznej i zachodzące w niej zmiany?

Tak jak wspomniałem już wcześniej, zmiany i ewolucja to normalne zjawiska, tak jak ewolucja człowieka. Potrzebujemy nowości, nowych wyzwań, a także nowych dźwięków. Nic nie trwa wiecznie, jednak mimo to w muzyce pozostają rzeczy, które nigdy nie ulegną zmianom. Dobre melodie i dobre wokale zawsze pozostaną w cenie niezależnie od rodzaju produkcji i aranżacji. Ogólnie, jak i muzycznie rzecz biorąc, podoba mi się to, w jaki sposób muzyka elektroniczna rozwinęła się w ciągu kilku ostatnich lat - nawet pomimo kilku rzeczy, których w niej szczerze nie znoszę. Gust muzyczny jest sprawą osobistą - każdy z nas posiada swój własny. Zawsze staram się łączyć nowe brzmienia z dźwiękami z przeszłości tak, by tworzyć coś świeżego bez zatracenia mojej własnej osobowości.

4. Wyobraź sobie muzykę elektroniczną za 10 lat. Jak będzie ona brzmiała?

Nie potrafię sobie tego wyobrazić, uważam, że to niemal niemożliwe. Muzykę porównałbym do technologii, która zmienia się z miesiąca na miesiąc. Czy potraficie sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał iPhone za 10 lat?

5. Miałeś okazję występować w naszym kraju już wiele razy. Co sądzisz o Polsce i o polskich klubowiczach? Kiedy możemy się spodziewać Twojej kolejnej wizyty?

Cóż, powinniście wiedzieć, że kocham wasz kraj i jego wspaniałych mieszkańców.
Za każdym razem, gdy miałem okazję występować w Polsce świetnie się bawiłem i nie ma co do tego ani cienia wątpliwości :) Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić Polskę w niedalekiej przyszłości w ramach trasy koncertowej promującej mój nowy album.

6. Polska scena muzyczna obfituje w utalentowanych i obiecujących producentów muzyki trance. Co myślisz o naszych rodakach działających na scenie muzyki elektronicznej?

Szczególnie cenię Arctic Moona i szanuję go za to, że za każdym razem, gdy występuje spędza 2,5 godziny w podróży autobusem na lotnisko.

7. Który z elementów pracy DJa lubisz najbardziej: produkowanie, remiksowanie czy występowanie na żywo?

Występowanie na żywo jest ostatnim etapem mojej pracy – to moment, w którym osobiście dzielę się swoją muzyką i emocjami z widownią i który przyprawia mnie o dreszcze. Jednak występy na żywo nie miałyby racji bytu bez uprzedniego procesu produkcji. Nie potrafię traktować produkowania i występów na żywo jako dwóch osobnych rzeczy, ponieważ gram tylko muzykę mojego autorstwa. Produkcja i występy są ze sobą ściśle powiązane. Gdy pracuję nad muzyką w studio wyobrażam sobie jak będzie brzmiała przed publicznością.

8. Gdybyś mógł stać się kimś innym na jeden dzień, kogo byś wybrał?

Szczerze mówiąc, to wybrałbym siebie samego – ze wszystkimi moimi wadami i zaletami, słabymi i mocnymi stronami. Bóg dał mi tylko jedno życie, które należy tylko do mnie i które tym samym jest krótkie i każda chwila ma znaczenie. Nie mogę sobie wyobrazić wejścia w rolę kogoś innego nawet jeżeli miałoby to być na kilka godzin.

9. Czy uważasz siebie za typowego Włocha ;) ?

Hmmm… Lubię spaghetti i pizzę, ale za to nie przepadam za piłką nożną, a więc pół na pół. Hahaha!

10. Czy chciałbyś na zakończenie przekazać kilka słów specjalnie dla Użytkowików Forum www.Asot-Only.pl?

Dziękuję wam za przeczytanie tego wywiadu i mam nadzieję, że zobaczymy się niedługo w Waszym kraju. W międzyczasie zapraszam Was na moją audycję GO ON AIR transmitowaną w każdy piątek o 22.00 przez After Hours.Fm

Trzymajcie się ciepło,
Giuseppe.


Rozmawiała: Alexa ;)


Wersja oryginalna wywiadu:

Cytat:


Hello Giuseppe, we are happy to interview you :)

1. You are going to release your next studio album in a few months' time. Can you tell us something more about it? How is the working on the album going on ? What can your fans expect?

Finally I’m able to say the album is completed, it took me a little while because I had so many collaboration to handle plus additional “not planned” delays which always occurs of course :) The album will pack together over a year work with many vocals featuring artists like Eric Lumiere, Alana Aldea, Audrey Gallagher, LinneaSchossow, Faith, Stephen Pickup, Seri, Shannon Hurley, Lo-Fi Sugar and more, and instrumental tracks as well reflecting my feeling about music over the past months. I know sometime it could be quite stressing to work on a project for such a long period but on the other hand it does make it sounding even better and more various as you are not just making a track after the other but your are living your life and get more and different inspirations day by day. Get ready for a new fresh sound from myself, while keep staying true to my roots and style!

2. Last year you joined the project 'Pure Trance' set up by Solarstone. Together with Solarstone, Protoculture, Max Graham and Orkidea you've done a lot for the revival of the pure trance genre. What do you personally think about the project and what plans do you have for the future as far as this project is concerned?

I’m a big supporter of this project since the beginning and I have a big respect for Solarstone and for his bravery in keeping the real trance sound alive in a period where everyone seems to be focused on what I call “the sound of now” which is easy to follow as everyone is doing but much harder to stay away from it. Personally speaking I’m not 100% immune to the “sound of now” even because there are a lot of good things in it that influence my sound as well, music is evolving and this is inevitable, but my roots are from classical music and trance, pure trance, which has been my first love in EDM back in the late 90’s, so I obviously give my biggest support to it.

3. You've been present on the EDM stage both as a DJ and a professional producer for years now. From this perspective, what do you think of the EDM scene and the changes it has been undergoing over the last years?

As I said above the change and evolution of music is a natural thing, just like the human evolution. We always need new things, new challenges and in this case new sounds, nothing is for ever, though there are few things in music that will never change….good melodies and good vocals will always be good despite the type of production and arrangement you can make “under” those. Musically and generally speaking I like how the EDM evolved during the past year even if there are few things that I really don’t like, but I mean, musical taste is very personal and different for every one. Personally, I always try to keep new things from the new sound and elements from the past blended together in order to deliver something fresh without loosing my identity.

4. Try to imagine the EDM music scene in 10 years from now on. How will it sound?

I can’t do it, it’s almost impossible to imagine. Music is something that changes every month, almost like technology. Can you imagine how the new iPhone will be in the next 10 years?

5. You've performed in our country for many times. What do you think about Poland and the Polish clubbers? When can we expect your next visit?

Well guys you should know that I love your country and the beautiful people living there, there’s and I always had a great time every time I played there, and there’s no question here :) Hopefully to come back soon, perhaps as part of the album tour.

6. Poland has got a number of talented and promising trance producers. What do you think about Polish trance music?

I like Arctic Moon particularly and respect this guy for making over 2,5 hours bus to the airport every time he has a gig.

7. Which of the following parts of DJing do you like best - producing, remixing or performing live ?

Performing live is the final stage of my work, is the point where I physically share my music and emotions with the crowd so that the part that gives me shivers. Though there’s not Live performance without the production process before. As I only play the music I make I can’t think about producing and performing as two separate things, there are completely connected and when I make music in my studio I already imagine how it would sound in front of the crowd.

8. If you could become someone else for just one day, whom would you choose?

Just me honestly, with all of my strengths and weaknesses, vices and virtues. God gave me just one life which is mine and it’s relatively short and every single day means a lot. I can’t imagine to switch even for few hours with someone else’s life.

9. Do you consider yourself a stereotypical Italian person ;) ?

Ummmm….i like spaghetti and pizza but I don’t like football so…..50/50? Hahaha!

10. To finish off, would you like to pass any message especially to the Users of www.asot-only.pl?

Thanks guys for reading this and hope to see you soon in your country. Till then you can follow me every Friday at 10pm CET on www.ah.fm with my GO ON AIR radio show.

Take care,
Giuseppe
Zapraszamy także do odwiedzenia stron związanych z Giuseppe Ottavianim:

Oficjalna strona Giuseppe Ottavianiego
Facebook Fanpage
Twitter
Kanał Youtube
Soundcloud
Strona audycji GO On Air
_________________
If someday we all go to prison for downloading music, I just hope they split us by the music genre.
 
 
 
 
Kanes 
AdministratorZaproszone osoby: 3
Pomógł: 22 razy
Dołączył 3191 dni temu
Posty: 8601
Skąd: WLKP
Wysłany: 01-03-2013, 18:22  


Świetny wywiad, dobra robota :ok: Osobiście nie mogę się doczekać jego nadchodzącego albumu! :)
_________________
TOP Marzec 2015

* Airscape - Beautiful Tomorrow [High Contrast]
* Dimension - Origami [Flashover]
* Matt Holliday - New Leaf [GO On Air]
* Orkidea - Revolution Industrielle [Black Hole]
* Rex Mundi - Garden [Afterglow]
* Robert Nickson - Spiral 2015 [Who's Afraid Of 138?!]
* Silvermine - Flying (Solarstone Pure Mix) [Pure Trance]
* Will Atkinson - Numb The Pain [Subculture]
 
 
Profil Facebook
 
 
lab303 
Weteran

Asot-Only

Zaproszone osoby: 3
Pomógł: 26 razy
Wiek: 27
Dołączył 3187 dni temu
Posty: 3718
Wysłany: 01-03-2013, 18:23  


Dzięki Niemu jestem tutaj, gdzie jestem, a nie gdzieś zupełnie indziej. :) Po Jego ostatnich dobrych produkcjach ('I Don't Deserve You (Remix)', 'Lost For Words', 'Earthbeat' czy chociażby 'Life Gate'), liczę na równie dobry album. :) Świetnie, że Giuseppe nie zapomina o swoich korzeniach, co jest prawdą. Wystarczy posłuchać wcześniej wymienionych produkcji i od razu wiadomo, że to coś od Giuseppe, a nie od Kogoś innego. :)

Po tym wywiadzie mam ochotę na ten album oraz na spaghetti. Może Jego managerka zrobi mi spaghetti, skoro umie. :D Koniec żartów, dość treściwy wywiad jak na jego 'obszerność'. :ok:

PS. Jeszcze jeden żart. :D Ola, gdzie jest moje spaghetti ?? :hmm: :D
Ostatnio zmieniony przez lab303 01-03-2013, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AreekPL Dołączył 2319 dni temu
Posty: 1229
Skąd: Koszalin
Wysłany: 01-03-2013, 18:23  


Bardzo dobra robota! Cieszę się, że wywiad z jednym, z moich ulubionych artystów.
Ciekawy wywiad, krótki i na temat.
Wielkie dzięki za pracę :)
 
 
 
 
Franek Kimono 
J'ai Envie de ToiPomógł: 25 razy
Wiek: 21
Dołączył 2044 dni temu
Posty: 5331
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-03-2013, 18:39  


Bardzo dobry wywiad! Mam nadzieję że album będzie ciekawy :D
_________________
TOP 10 OF FEBRUARY 2018
1. Andrew Rayel feat. Lola Blanc - Horizon
2. Shogun - Phantom
3. Standerwick & Haliene - Deep End (Club Mix)
4. Darude & Ashley Wallbridge feat. Foux - Surrender
5. MaRLo - Enough Echo
6. Alexander Popov - Response
7.
8.
9.
10.

TOP 30 OF 2017
TOP 30 OF 2016
 
 
 
 
adagio28
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2013, 18:57  


Giuseppe i Faith !! :choonalert: Jest na co czekać, mniammm. Siostro, pokłony! :padam:
 
 
 
Szczypix Pomógł: 29 razy
Wiek: 31
Dołączył 2198 dni temu
Posty: 2244
Skąd: Krzyżowa
Wysłany: 01-03-2013, 19:06  


Świetny wywiad, dobra robota Olcia :ok: Co do samego GO to jego produkcje bardzo mi przypadły do gustu :) Styl mixowania który prezentuje jest na wysokim poziomie,audycja radiowa również !! Produkcje trzeba przyznać są świetne także Giuseppe to światowa czołówka Dj-ska i co do tego nie mam żadnych wątpliwości :D
Na eventach chętnie bym posłuchał jego mixu, napewno zabawa by była przednia :)
z ziemi włoskiej do Polski za Twoim mixerkiem pójdziemy z kufelkiem :piwo: :lol: :D
_________________
Mój najnowszy set znajdziecie tutaj: Zapraszam do odsłuchu :)
http://www.mixcloud.com/s...of-poland-2014/
 
 
 
 
arnie3 

Asot-Only

Wiek: 23
Dołączył 1981 dni temu
Posty: 1722
Skąd: Distant World
Wysłany: 01-03-2013, 19:22  


Fajny wywiad, dowiedziałem się parę nowych wiadomości o GO, jakoś szczególnie się nim nie interesowałem pomimo, iż wychodzą od niego świetne dźwięki i lubię je słuchać. Podoba mi się także porównanie w odpowiedzi na 4 pytanie.
_________________
My Top 5:

Armin van Buuren - Birth Of An Angel (Original Mix)
Masters & Nickson feat. Justine Suissa - Out There (Daniel Kandi Remix)
Paul van Dyk - For An Angel 2009
Super8 & Tab - Irufushi
Arctic Moon - True Romance (Original Mix)
 
 
 
 
alexa Pomogła: 64 razy
Wiek: 28
Dołączyła 2457 dni temu
Posty: 1373
Skąd: Wroclove
Wysłany: 01-03-2013, 20:53  


Dzięki za pozytywne komentarze - zachęcają do dalszej dziennikarskiej pracy ;) !
Wywiad jest krótki, ale mam nadzieję, że treściwy.

Osobiście również uwielbiam Giuseppe za niesamowicie oryginalny i zarazem ponadczasowy styl. To m.in. On i Jego Muzyka wprowadzały mnie w trance-światek i niesamowicie cieszę się, że zgodził się udzielić nam wywiadu :szczesliwy:
Tak jak sam to ujął, jest wierny swojemu stylowi, ale nie zamyka się na nowości - i w tym zapewne tkwi klucz Jego sukcesu.
Z niecierpliwością czekam na Jego album - jestem przekonana, że będzie to album 2013 roku !
Gdyby GO pojawił się w tym roku w Polsce, to będę na Niego polować, bo sety ma przednie!
_________________
If someday we all go to prison for downloading music, I just hope they split us by the music genre.
 
 
 
 
Barteck Pomógł: 6 razy
Wiek: 23
Dołączył 2290 dni temu
Posty: 8217
Skąd: WLKP
Wysłany: 01-03-2013, 22:46  


Bardzo ciekawy, a co za tym idzie dobrze zrobiony wywiad. :) Giuseppe to ostatnio jeden z moich ulubionych producentów, tak więc byłem ciekaw, czego ciekawego się dowiem. Nie mogę się doczekać jego albumu. Mam nadzieje że będzie on tak dobry jak jego ostatnie produkcje czy też remixy. Dobra robota, Olu. :brawo:
 
 
 
 
Phantom 
WeteranPomógł: 4 razy
Dołączył 2330 dni temu
Posty: 4592
Skąd: Goszczanów
Wysłany: 02-03-2013, 14:38  


Ja po przeczytani tego wywiadu mam ochotę na Giuseppe (Pizzę)
_________________
TOP 10 OF 2017
1.Mauro Picotto - Unthinkable (Fabio XB Rework)
2.Jonas Hornblad & Cari - Keep The Faith (Original Mix)
3.Cosmic Gate & JES - Materia( Intro Mix)
4.Alexander Popov - Awake The Flow (Extended Mix)
5.Solarstone - A State of Mind (Extended Mix)
6.Radion 6 - Celebrate (Extended Mix)
7.Markus Schulz feat. Delacey - Favorite Nightmare (Fisherman & Hawkins Remix)
8.Cosmic Gate & Arnej - No Strings Attached (Album Mix)
9.Daxson - Persona
10.Paul Thomas & Alex Di Stefano - Shining (Anske Remix)
 
 
 
 
matush77 Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 28
Dołączył 2849 dni temu
Posty: 2063
Skąd: Wrocław/Kalisz
Wysłany: 03-03-2013, 11:41  


Wywiad pierwsza klasa :) Pozostaje czekać na album GO ;)
Ola :*
_________________
I <3 Trance
 
 
Profil Facebook
 
 
Monic87 

Asot-Only

Pomogła: 13 razy
Wiek: 30
Dołączyła 2728 dni temu
Posty: 10096
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2013, 21:21  


Trochę zastraszająca ilość wokalistów z którymi współpracował przy albumie, ale mimo to liczę na świetny materiał :) I zdecydowanie czekam na jego występ w Polsce, oby jak najszybciej :)
Bardzo dobry wywiad :)
 
 
 
 
Joy 
AdministratorPomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył 3192 dni temu
Posty: 3628
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 04-03-2013, 15:18  


Świetny wywiad, doskonała robota :ok: Podoba mi się szczególnie odpowiedź na pyt. 2. dot pure trance
 
 
Profil Facebook
 
 
gitek 

Asot-Only

Pomógł: 82 razy
Wiek: 27
Dołączył 2849 dni temu
Posty: 2951
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 04-03-2013, 18:39  


brawo alexa, bardzo dobry wywiad :)

ja liczę na dobry album i że zawita do nas, promując swoją płytę :)
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Joy & han350.Regulamin | Faq | Statystyki | AsotOnly - Facebook | Kontakt

Znajdziesz nas w Google+
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14